Reklama

Dziś podano do publicznej wiadomości radosną nowinę. Do urzędów wpłynęło ponad 700 000 wniosków na 500+, ale są to dość specyficzne wnioski, które jeszcze pół roku temu nikomu nie pomieściłby się w głowie. Wszystkie 700 000 podań dotyczy ukraińskich dzieci przebywających na terenie Polski. Łatwo sobie obliczyć, że wypłata przez jeden miesiąc daje kwotę 350 000 000 zł, natomiast roczne świadczenie, a tak się to prawdopodobnie skończy, to już 4,2 miliarda złotych. Przypominam też, że do ledwie zipiącego systemu zdrowotnego zostało wciągniętych blisko dwa miliony ukraińskich pacjentów i żaden z nich nie płaci składki zdrowotnej. Nie wiem, czy pomysł Niedzielskiego nadal jest aktualny, w każdym razie i o tym trzeba pamiętać, że miało być wydzielonych od 8 do 10 tysięcy łóżek dedykowanych wyłącznie dla Ukraińców.

Za to cały czas obowiązuje zryczałtowana opłata za pobyt uchodźcy i wynosi 40 zł dziennie, pod warunkiem, że uchodźca otrzyma darmowy wikt i opierunek od goszczącego go Polaka. W polskich domach od dwóch miesięcy przebywa około 600-800 tysięcy Ukraińców, ponad milion jest zakwaterowanych w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Obie dane przekładają się na rynek nieruchomości, wynajęcie mieszkania, czy pokoju przez polskiego studenta graniczy z cudem. Za chwilę ruszy sezon urlopowy i wystarczy spojrzeć na ceny wynajmu pokoi w hotelach, aby wiedzieć, że nie da się jednocześnie gościć miliona uchodźców z Ukrainy i polskich turystów, nie wspominając o zagranicznych. O polskich kosztach związanych z utrzymaniem naszych ukraińskich gości można pisać jeszcze bardzo długo, choćby darmowa komunikacja, czy 12 000 zł jednorazowej wypłaty na drugie i każde następne dziecko są w pakiecie usług. Sądzę jednak, że i ta skrócona lista daje wystarczająco dużo informacji składających się na zawrotne kwoty wyciągnięte z naszych portfeli. Wszystko to razem wzięte dzieje się za przyzwoleniem i w dodatku wyraźnym poleceniem polskiego rządu. Sam Jarosław Kaczyński powiedział dobitnie, że Polska nie będzie domagać się relokacji uchodźców, ani „chodzić na żebry do Unii Europejskiej”.

Reklama

Według naszej umiłowanej władzy Polska i Polacy są tak zamożni, że bez problemu sfinansują potrzeby ukraińskiego narodu. Stać nas na wszystko: tonę węgla i nawozu za 3000 zł, paliwo za 7,50 zł, gaz o 200% droższy i energię elektryczną z 50% podwyżką. Polak bez problemu to wszystko wytrzyma i będzie cały szczęśliwy, że pomógł naszym ukraińskim braciom. Wytrzyma też Polska i nieważne, czy z tymi mitycznymi miliardami z Unii, czy bez, gdzieś się zawsze pożyczy, a jak nie to dodrukuje. W normalnych warunkach ludzie dawno zaczęliby złorzeczyć i może na ulice by wyszli, ale przecież nie mamy normalnych warunków tylko wojnę, która puka do naszych drzwi lub raczej telewizorów. Plan rządu jest prosty, jak Polacy oddadzą ostatnią koszulę i pozbędą się ostatniej złotówki, to Putin nas nie zaatakuje, bo komu zależy na podbijaniu narodu i kraju bez grosza przy duszy. Będziemy nędzarzami, ale za to w pełni bezpiecznymi i żaden „ruski karabl” na wyspę Uznam nie dopłynie. Wierzyć się nie chce, ale póki co ta wyjątkowo toporna propaganda działa i to bardzo szeroko. Lewica, PO, PSL, PiS, razem ze swoimi wyborcami, idą ramię w ramię i budują „jeden naród”.

Cóż więcej da się powiedzieć? Człowiek znający życie i historię doskonale wie czym się to skończy i jak bardzo źle się skończy. Problem w tym, że każdy przejaw wiedzy i zdrowego rozsądku nazywa się dziś: „ruską narracją”, „ruską propagandą”, „ruską onucą”, „klakierami Putina”. Dopóki prawdziwy głód nie zajrzą w oczy, dopóki w brzuchu nie zacznie burczeć, dopóki jeszcze parę złotych pobłyskuje w portfelu, nie ma chętnych i odważnych, żeby mówić prawdę. Polski i Polaków zwyczajnie nie stać na utrzymanie dwóch milionów gości, których wizyta nie tylko się przedłuża, ale w ogóle końca nie widać. Łatwo wyjąć człowiekowi mózg i wypełnić puste miejsce emocjami, ale w drugą stronę operacja jest znacznie trudniejsza i czasochłonna. Zanim rozum Polakom wróci, może być za późno na życie we własnym kraju.

Reklama

82 KOMENTARZE

 1. Wszystko się zgadza, na ile omówione zostały koszty. Co po stronie zysków? Przede wszystkim każdy zniszczony ruski korabl czy inny bewup to zysk dla bezpieczeństwa Polski, trudny do oszacowania. 500+ dla Ukraińskich dzieci w Polsce i opłata za dach nad głową dla uchodźców? Większość zostanie wydana w polskich sklepach, na polskie produkty. Droga benzyna? Komu blisko i wygodnie, niech tankuje w Niemczech, tam jest pewnie taniej, bo nie sięga Kaczystan.

  Niedobry rząd zdecydował? Owszem, rząd wybrany demokratycznie, uważnie przyglądający się wynikom sondaży. Konkluzja jest właśnie taka jak w tytule felietonu, tyle że bez ironii: jako społeczeństwo wspieramy uchodźców, BO CHCEMY i NAS STAĆ.

  Na wszystkie bolączki z Ukrainą oczywiście jest inna rada. Blokujemy granicę z Ukrainą nie wpuszczając nikogo, Jednocześnie dogadujemy się z Rosją na tanie dostawy ropy, węgla i gazu (prawda, jakie to proste?). Ponieważ nagle ze strony Rosji już nic nam nie grozi, możemy zaoszczędzić sporo nie kupując amerykańskiej broni. Dzięki protekcji potężnego przyjeciela nie musimy się już szarpać z EU i Niemcami, i po paru latach jesteśmy potęgą gospodarczą, może nawet większą niż Białoruś.

  • @Zacny Wuj
   No po tym twoim komentarzu już nie mam wątpliwości, że jesteś trollem. Nie wiem jedynie, czy z rządu PiS, ambasady USA, czy z którejś z organizacji pozarządowych finansowanych z zachodu.

   “Co po stronie zysków? Przede wszystkim każdy zniszczony ruski korabl czy inny bewup to zysk dla bezpieczeństwa Polski, trudny do oszacowania.”

   Dajmy się zrujnować, żeby oszołomy, które bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę mogły walić konia pod zniszczoną rosyjską technikę wojskową.

   “500+ dla Ukraińskich dzieci w Polsce i opłata za dach nad głową dla uchodźców? Większość zostanie wydana w polskich sklepach, na polskie produkty”

   A może by tak zostawić te pieniądze w rękach Polaków, żeby mogli je wydać w polskich sklepach, na polskie produkty?

   “Droga benzyna? Komu blisko i wygodnie, niech tankuje w Niemczech, tam jest pewnie taniej, bo nie sięga Kaczystan.”

   Dajmy się pauperyzować, bo w kilka razy zamożniejszych Niemczech niektóre produkty są droższe.

   “Niedobry rząd zdecydował? Owszem, rząd wybrany demokratycznie, uważnie przyglądający się wynikom sondaży. Konkluzja jest właśnie taka jak w tytule felietonu, tyle że bez ironii: jako społeczeństwo wspieramy uchodźców, BO CHCEMY i NAS STAĆ”

   To niech PiS zrobi referendum, z uczciwie zadanym pytaniem brzmiącym np.: “Czy jesteś gotów obniżyć poziom życia swój i członków swojej rodziny o kilkadziesiąt procent ad Kalendas Graecas w celu utrzymywania milionów imigrantów z Ukrainy?”. A najlepiej dodać do tego jeszcze jedno pytanie: “Czy chcesz na stałe zmienić dotychczasową jednolitą etnicznie strukturę ludnościową Polski w kraj wieloetniczny?”. Zobaczymy, jakie wtedy będą wyniki, “demokrato”.
   Prawda jest taka, że naiwni Polacy bombardowani zakłamaną i nafaszerowaną ładunkiem emocjonalnym propagandą o tym, co dzieje się na Ukrainie (na 80-90% terytorium której nie ma działań zbrojnych), otworzyli swoje naiwne serca na imigrantów głównie ekonomicznych, myśląc, że wojna się zaraz skończy (oczywiście triumfem Ukrainy, bo w mass-mediach armia Ukrainy odnosi zwycięstwo za zwycięstwem). A tu klops: minęły prawie 3 miesiące i końca wojny nie widać, za to widać coraz więcej Ukraińców na polskich ulicach, a ci, co są w polskich domach, jakoś się nie wyprowadzają.

   “Na wszystkie bolączki z Ukrainą oczywiście jest inna rada. Blokujemy granicę z Ukrainą nie wpuszczając nikogo”

   A czemu by nie? Powtarzam jeszcze raz: na 80-90% terytorium Ukrainy nie ma działań zbrojnych, więc czemu ci z rubieży południowo-wschodnich, gdzie toczy się wojna, nie mogą przenieść się w inne części Ukrainy, gdzie jej nie ma i zamieszkać w domach swoich współobywateli lub w tamtejszych hotelach i pensjonatach na koszt państwa ukraińskiego*? Czemu muszą mieszkać w polskich domach, hotelach i pensjonatach na koszt Polaków? Czemu mają otrzymywać polskie świadczenia socjalne i zapychać już i tak (jeszcze przed ich przybyciem) ledwo zipiącą służbę zdrowia?

   —————————————-

   * Albo nawet na koszt Rosji, bo USA skonfiskowały 340 mld $ rosyjskich rezerw walutowych zdeponowanych w zachodnim systemie finansowym – czemu nie przeznaczają ich na biednych ukraińskich uchodźców?

 2. Rządy powinny dbać o swoich obywateli i skoro rząd Morawieckiego tak dba o Ukraińców – jest przede wszystkim rządem ukraińskim. Powody tego zjawiska mogą być różne, ale zawartość taśm nakręconych w domu uciech na Podkarpaciu i chęć Kaczyńskiego otoczenia się rodakami ze “starego kraju” wydają się najbardziej prawdopodobne. Polakom zostaje tylko rola sponsora, a następnie żyranta tej imprezy. Przecież stać nas na ten gest.

 3. Proponuję na spokojnie zapoznać się tą stroną:

  https://www.voltairenet.org/?lang=en

  Szczególnie cykl związany z Ukrainą:

  h ttps://www.voltairenet.org/rubrique30002.html?lang=en

  Jak ktoś chce porozmawiać o faktach to chętnie podyskutuję.

  Ogólnie sytuacja wygląda tak, że Banderowcy byli aktywami CIA praktycznie od zakończenia drugiej wojny światowej. Oficjalnie odrodzili się jak tylko Ukraina urwała się z rosyjskiej smyczy po rozpadzie ZSRR. Od tego momentu, praktycznie cały czas USA ciężko pracowało żeby przejęli władzę w kraju. Ameryka bardzo nie lubi ponosić kosztów bez (wysokich) zwrotów.

  Jeżeli komuś się wydaje, że jakimikolwiek zakupami sprzętu przebijemy Banderowców to chciałbym poznać podstawę tego przekonania.

  USA zrobi wszystko (oczywiście na koszt i rękami pomagierów-idiotów) żeby utrzymać supremację, może nawet odzyskać to co straciło w XXI wieku.

  Plan jest prosty, żeby nie powiedzieć prostacki. Powtórzyć szopkę z WWII. Tym razem w roli Nazistów będą Rosjanie a za aliantów będzie robiła reszta Europy. USA bardzo chętnie będzie sprzedawała sprzęt wojskowy do Europy, po obkładała sankcjami Rosję ale koszty tych sankcji poniosą głównie oczywiście idioci którzy się będą do nich wyrywali (lub zostaną zmuszeni).

  Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko wciągnięcia jak największej liczby krajów do wojny, po to żeby Rosję wykrwawiali Europejczycy (płacą wysoką cenę we własnej krwi). A Amerykanie wejdą na gotowe jak obie strony już nie będą miały siły i “kupią” sobie za grosze co pozostanie wartościowego na tym terenie.

  W tym kontekście wszystkie tarcze, lockdowny itd mają idealny sens. Osłabione państwa mają się prosić amerykańskiego pana o kupienie swoich klejnotów rodowych. Coś a’la Balcerek 2.0 tylko tym razem na skalę ogólnoeuropejską.

  Chętnie posłucham co się nie trzyma kupy w tej narracji.

 4. A’ propos jak “nas stać”:

  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/polski-dlug-publiczny-poza-budzetem-rosnie-jak-na-drozdzach/k3r48z2

  PiS jest odpowiedzialny za operację doprowadzenia Polski do ruiny a następnie rozsprzedanie jej za grosze. Wywiązuje się z tej funkcji rewelacyjnie.

  Do tej pory myślałem że utrata suwerenności to najgorsze co może się nam przydarzyć i dlatego głosowałem na PiS. Teraz widzę że utrata stała się już faktem a teraz PiS walczy tylko żeby jak najwięcej ugrać dla swoich mocodawców 🙁

 5. Nie mam pojecia co o tym wszystkim sadzic,cala logika bierze w leb, jak mozna sciagac sobie drugi narod w wiekszosci niepracujacy i nie zadac od EU dotacji,jedyne wytlumaczenie tego zjawiska to slepe wykonywanie cudzych polecen i tu trzeba przyznac racje Kaczynskiemu, ktory nazwal Polske kondominium rosyjsko niemieckim , ja bym jeszcze dolozyl trzeci czlon , amerykanski

 6. @wodo125

  Trzeba najpierw ustalić porządek dziobania. Po WWII USA przejęło kontrolę bezpośrednią nad pokonanymi (Niemcy, Japonia, do pewnego stopnia Włochy) i pośrednia nad europejskimi “zwycięzcami”. Wraz z wstawaniem gospodarki Europy zachodniej uścisk USA słabł ale nigdy nie zniknął całkowicie. Bywały czasy kiedy Europejczykom (zachodnim) wydawało się, że są samodzielni. Później przyszła przegrana zimnej wojny przez ZSRR i dostaliśmy się jako łup wojenny Zachodowi.

  Wynikająca z tego hierarchia to:

  USA, długo, długo nic
  “Zwycięzcy”
  Pokonani w WWII
  Pokonani w zimnej wojnie.

  Mówienie w tym kontekście o kondominium niemieckim jest nadmiernym uproszczeniem.

  Najwyżej w “łańcuchu pokarmowym” jest USA. Bez ich zgody nic się nie dzieje w imperium zewnętrznym (Zachód, Korea Pd, Japonia, Australia, Kanada). Wydaje się, że po epizodzie z samodzielnością strategiczną Europy USA bezpośrednio nadzoruje Polskę.

  Niemcy mają ogromne wpływy gospodarcze ale ostatnie słowo i tak należy do USA.

  Rosja nawet jeżeli miała jakieś wpływy to było to na zasadzie tolerowania… wygląda na to, że ten czas się skończył.

  Polska jest bezwstydnie drenowaną kolonią amerykańską. Do tej pory to było jeszcze względnie umiarkowane teraz przyszedł rachunek za lata “swobody” i trzeba będzie płacić krwią.

  • W czesci masz racje, ale wedlug mnie sowieci nie do konca przegrali zimna wojne,trik z rozpadem ZSRR to wedlug mnie byl manewr majacy na celu obnizenie kosztow utrzymywania tzw. ochrony demoludow,niby wyszli ale wszedzie maja silna grupe poparcia, a USA to najwieksza hiena swiata,bardzo wzbogacili sie na I wojnie , na II stali sie krezusami, dlatego tak daza do nastepnej, ale chyba zdaja sobie sprawe z tego , ze w epoce rakiet hipersonicznych, czy jakos tak ocean ich nie uchroni, co do Polski to uwazam za paza I Rzeczpospolita i krotkim epizodem miedzywojennym, od czasow Piotra I jestesmy od kogos uzaleznieni

   • @wodo125 17 maja 2022 W 10:12

    > sowieci nie do konca przegrali zimna wojne

    Przegrali, przegrali. Gdyby nie to Ukrainę mielibyśmy wcześniej o ile w ogóle by wyszła z ich strefy wpływów. Oni dosłownie zbankrutowali (dwa razy).

    > trik z rozpadem ZSRR to wedlug mnie byl manewr majacy na celu obnizenie kosztow utrzymywania tzw. ochrony demoludow

    Na pewno byli za bardzo “rozciągnięci” (overextended). Koszty utrzymania imperium zewnętrznego ich zjadły. Ale te peryferia też dawały im sporo w zamian. Po przegraniu zimnej wojny obiektywnie ich siła BARDZO zmalała. Jeżeli to miałby być trik to nie chcę wiedzieć przed jakim scenariuszem miałby bronić…

    > niby wyszli ale wszedzie maja silna grupe poparcia

    A to zupełnie inna sprawa. Tyle że tu wchodzimy w geopolitykę. Ideologia ma z tym mało wspólnego.

    > USA to najwieksza hiena swiata

    🙂

    Dokładnie.

    Republika kupiecka biorąca się za walkę.

    Króliczki bez doświadczenia do czego prowadzi stosowanie przemocy.

    To z tej niewiedzy wynika eskalacja okrucieństw. Ludzie nie są ich po prostu świadomi.

    500 tysięcy zabitych irackich dzieci jest tak samo abstrakcyjne jak bombardowania i śmierć cywili w Jugosławii. Za to podniecają się kilkuset zabitymi w Buczy.

    Brak poczucia skali, znajomości tematu. Tylko bezmyślne powtarzanie narracji sączonej w mediach.

    > bardzo wzbogacili sie na I wojnie , na II stali sie krezusami, dlatego tak daza do nastepnej

    Tutaj chodzi nie tylko o pieniądze. Dochodzi jeszcze desperacja spowodowana perspektywą utraty uprzywilejowanego statusu.

    > ale chyba zdaja sobie sprawe z tego , ze w epoce rakiet hipersonicznych, czy jakos tak ocean ich nie uchroni

    W dobie broni atomowej nikt nie będzie wysyłał rakiet konwencjonalnych na drugi kontynent. Ale użycie atomu to trudna decyzja więc obie strony będą chciały prowadzić wojnę konwencjonalną najdłużej jak się da. Z tego powodu USA JEST w miarę bezpieczne do póki nie zmusi Rosji do użycia atomu. Z tego też powodu idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby Europa zabijała się z Rosją a USA tylko sprzedawały broń.

 7. Wiecie Państwo, mi już się komentować tej agonii odechciewa, bowiem III RP nie upada, ona zdycha.
  Polski już naprawdę nie ma, nawet takiej słabej, pokracznej AD. 2015.
  Amerykanie, czyt. Żydzi już się kłócą, co kto z nich będzie mieć w polin. Opisał to szczegółowo Wojciech Sumliński. Jego dwutomowa książka pt. “powrót do Jedwabnego”, tak samo jak film, pod identycznym tytułem, zostały wypchnięte z debaty publicznej przez korzennych.
  Odnośnie pisu, udało mu się zaorać naszą suwerenność ostatecznie. Straciliśmy jej resztki wraz z przyjęciem unijnego planu poplandemicznej odbudowy, z którego waluta do nas oczywiście nie popłynie. Fala ukraińskich osiedleńców stanowi gwóźdź do trumny. Dobiją nas, zarówno dosłownie, jak i w przenośni.
  Być może polski feniks odrodzi się z popiołów nowej rzezi, którą dzisiejsi goście nam urządzą. Kto nie zrozumiał lekcji danej przez historię, musi ją powtórzyć. Minęliśmy punkt bez powrotu. Ową symboliczną zwrotnicę czasu. Istniała szansa zatrzymania katastrofy, moim zdaniem ostatnia w marcu AD. 2020. Wjechaliśmy wówczas na drogę prowadzącą w przepaść i nie zawrócimy już z niej. Za późno na naprawę koszmarnych błędów i niezliczonych zdrad. Idą ciężkie czasy bólu, nawet rozpaczy. Dopiero one mogą otrzeźwić ogłupiony motłoch i przywrócić mu właściwy ogląd rzeczywistości. Wtedy, miejmy nadzieję, pojawi się szansa na odrodzenie narodu. Właściwie wszystkie aspekty państwowości są już zniszczone, więc jak tu cokolwiek naprawić?
  Ruina w dyplomacji, gospodarce, finansach, budowie społeczeństwa obywatelskiego, obyczaju, że o wyższych wartościach nie wspomnę. Tego trupa nie da się reanimować.

 8. Te miliardy wydane na Ukraine nalezy rozpatrywac w kontekscie naszego bezpieczenstwa i wielkiej geopolitycznej rozgrywki jaka ma swoje miejsce i czas – TU I TERAZ.
  240 Abramsow, moze wyparowac w tydzien a to 24 miliardy zlp…

  Polska toczy wojne z odwiecznym zagrazajacym na poziomie egzystencjalnym wrogiem.
  Pierwszy raz od stuleci “cudzymi rekoma” i w wiekszosci za “cudze pieniadze”.

  Nawet jezeli moze to kosztowac setki miliardow, 50% podwyzke ceny elektrocznosci i bulki po 5 zlp…to i tak tanio.
  To najlepsza inwestycja i historyczna szansa od czasow odzyskania wolnosci w 1918…roku.

  Malostkowosc i krotkowzrocznosc ubrana w “racjonalnosc” to de facto “ruska naracja” na jaka stawia Moskwa.
  Oczywiscie “ruska narracja” jak pisze i jaka pisze… gospodarz bedzie zatruwala powietrze… miejmy nadzieje, ze jak najmniej skutecznie.

 9. Dla “zdrowo-rozsadkowego” “myslacego” portfelem matola…:
  IMF podaje, ze dodatkowy zastrzyk kasy zwiazany z “ratowaniem gospodarki” w obliczu pamdemii wyniosl 15.5 biliona ( 15.5 tysiecy miliardow…) dolarow z czego okolo 700 miliardow poszlo “bokiem” czyli do rak oszustow.

  Potencjalna odbudowa Ukrainy (600 miliardow) 40 milionowego kraju gdy na 10 milionowa Grecje poszlo kolo 300 (zadluzenie) jest spokojnie realna – banki pekaja od kasy.
  Polska ze wzgledu na swoje polozenie spokojnie “odkuje sie” na wielkiej odbudowie.

  Jezeli nawet w Polsce zostanie jedynie (!) 500 tysiecy dodatkowych Ukraincow na stale to jest w na dluzsza mete olbrzymi zysk dla Polski.

  Amerykanie wyceniaja srednia wartosc jednego ludzkiego zycia na okolo 10 milionow dolarow…( the CDC, the EPA etc) niech to bedzie 5…wychodzi okolo 2500 miliardow.. niech bedzie to jedynie 1 milion (10% amerykanskiej “wyceny czlowieka”)
  to i tak jest to 500 miliardow dolarow!

 10. @ Roxanne 16 maja 2022 W 23:41

  Wywiad ciekawy…jak sobie zdasz sprawe, ze ci superbogaci oligarchowie nie sa jedynie w USA ale sa nawet bardziej pazerni i bezwzgledni w Chinach i Rosji.
  Ani slowa o tym jak centralnie sterowana z poltycznego centrum ekonomia moze byc marnotrawna…ani slowa o pustych chinskich miastach o kierowaniu sie w decyzjach nie logika ale korupcja…nie mowiac o zamordyzmie, ktory nie przypadkowo jest zwiazany z chinskim modelem…
  bo wmieszanie w to Rosji opiera sie jedynie na wspolnym mianowniku – antyamerykanizmie.
  Rosja to bezwzgledny oligarchiczny system spleciony z aparatem terroru a nie jakas wysniona forma “socjalizmu”. Abstrahujac zupelnie od tego, ze z punktu widzenia interesow Polski odwracanie sie od USA bo rzadzi tam “finasowy kapitalizm wyzysku…” to skrajna glupota. A Hudson wyklada w Chinach nie gdzie indziej…nie przypadkowo.

 11. @Andrzej Falicz

  > wielkiej geopolitycznej rozgrywki jaka ma swoje miejsce i czas – TU I TERAZ.

  Prawda… z tym, że nie cała.

  Rozgrywka jest o to czy będziemy mieć świat wielobiegunowy i USA straci swój specjalny status czy “będzie tak jak było”, z rosnącym zamordyzmem, totalną inwigilacją, transhumanizmem i “nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy”.

  Nie wiem czy wygrana Rosji to zatrzyma wiem za to na pewno, że wygrana USA zapewni kontynuowanie tego.

  Dla każdego kto będzie pod butem globalistów wybór jest oczywisty… Dla funkcjonariuszy reżimu również, co właśnie widzimy.

  Dla każdego myślącego i nieuwikłanego w aparat represji/kontroli jest oczywiste że wiele ośrodków władzy jest lepsze niż jeden. Szczególnie ten jeden który rozbija rodziny, niszczy państwa, promuje zboczenia, zapewnia supremację jednej, szczególnej mniejszości etnicznej i jest ideologiczną nadbudowa nad ordynarną kradzieżą zasobów biednych przez ultrabogatych.

  Patrząc nawet na to bardzo tradycyjnie, celem USA (które są reżyserem tego całego przedstawienia) jest zmiana reżimy w FR na spolegliwy, z którym będzie można uderzyć na Chiny i dorwanie się za friko albo bardzo tanio do jej zasobów. W takim scenariuszy poniesiemy ogromne koszty za frajer…

  > 240 Abramsow, moze wyparowac w tydzien a to 24 miliardy zlp…

  Za to 200 T-72 odwróci losy wojny…

  To właśnie pokazuje z jaką pogardą patrzą na zdolności intelektualne przeciętnych konsumentów paszy medialnej amerykańscy maherzy od PRu.

  > Polska toczy wojne z odwiecznym zagrazajacym na poziomie egzystencjalnym wrogiem.

  Wypowiedziała mu już wojnę czy przejęła turańskie zwyczaje swojego wschodniego sąsiada?

  To jest m. in. jeden z wielu kosztów tej wojny. Staczamy się, “bo wojna”.

  > Pierwszy raz od stuleci “cudzymi rekoma” i w wiekszosci za “cudze pieniadze”.

  I niech tak zostanie. Gdybyśmy mówili o kilku-10 miliardach wszystko trzymałoby się kupy. Przy tych kosztach które ponosimy i ich wpływie na wojnę to interes idioty.

  > Nawet jezeli moze to kosztowac setki miliardow, 50% podwyzke ceny elektrocznosci i bulki po 5 zlp…to i tak tanio.

  Ciebie trzeba izolować.

  Jak to ujął Dmowski:

  “Jest wielu Polaków, którzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę”.

  Idealnie pasuje do Ciebie… Chociaż, może zrobiłem zbyt duże założenie z tym Polakiem…

  Trzeba mierzyć zamiary na siły. Jedyne co Polska musiała robić to w spokoju rosnąć sobie w siłę. Skoro w Rosji jest taki syf, korupcja, zacofanie to wystarczyło po prostu czekać, nieprawdaż?… Tu się sypie narracja… Chyba, że nie dba się o polskie ale amerykańskie interesy, to wszystko wpada na swoje miejsce.

  Gdyby wrzucić te setki miliardów w polski przemysł zbrojeniowy to Rosja nie ważyłaby się pomyśleć o wejściu do nas. Ale nie, my musimy przebić Amerykanów z ich 33 miliardami USD POŻYCZONYMI Ukrainie.

  Gdzie się rodzą tacy ludzie…

  > To najlepsza inwestycja i historyczna szansa od czasow odzyskania wolnosci w 1918…roku.

  lol, jednak jesteś… specyficzny, żeby ująć to delikatnie.

  Własnie jesteśmy w trakcje trawienia przez Zachód a ty bredzisz o wolności.

  Gdyby nam zależało na wolności to byśmy uciekali jak najdalej od eurokołchozu…

  > Malostkowosc i krotkowzrocznosc ubrana w “racjonalnosc” to de facto “ruska naracja” na jaka stawia Moskwa.

  Typowe, złodziej woła “łapać złodzieja”.

  W interesie USA jest dogadanie się z Rosją (po zmianie reżimu na spolegliwy) kosztem Polski.

  Tracenie siły w potyczkach dwóch (jak doliczyć Ukrainę to trzech) wrogich nam reżimów jest głupotą.

  > Oczywiscie “ruska narracja” jak pisze i jaka pisze… gospodarz bedzie zatruwala powietrze… miejmy nadzieje, ze jak najmniej skutecznie.

  Przerzuciłeś się 🙂
  To teraz czekamy na moderację 🙂

 12. @Andrzej Falicz 17 maja 2022 W 05:02

  > Dla “zdrowo-rozsadkowego” “myslacego” portfelem matola…:
  IMF podaje, ze dodatkowy zastrzyk kasy zwiazany z “ratowaniem gospodarki” w obliczu pamdemii wyniosl 15.5 biliona ( 15.5 tysiecy miliardow…) dolarow z czego okolo 700 miliardow poszlo “bokiem” czyli do rak oszustow.

  No i?

  Poza tym to nie 700 poszło bokiem, tylko wiele mniej poszło na leczenie a reszta była ordynarnym przekrętem obliczonym na utrzymanie i rozszerzenie kontroli nad populacją.

  > Polska ze wzgledu na swoje polozenie spokojnie “odkuje sie” na wielkiej odbudowie.

  Tak samo jak na odbudowie Iraku i jego ropie?

  > Jezeli nawet w Polsce zostanie jedynie (!) 500 tysiecy dodatkowych Ukraincow na stale to jest w na dluzsza mete olbrzymi zysk dla Polski.

  I tu się zasadniczo różnimy. Ci Ukraińcy będą tu dla pacyfikacji Polaków. Już to widać, gdzie Banderowscy bandyci nie są ścigani przez policję ani rozliczani przez sądy.

  Polacy przez działania okupacyjnej administracji stają się obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju. Doświadczenia Palestyny są systematycznie wprowadzane w Palestynie 2.0 AKA Polin.

  Mieliśmy śliczne, mono etniczne państwo co oczywiście przeszkadzało wielbicielom multikulti. No to nam instalują agresywną mniejszość.

  > Amerykanie wyceniaja srednia wartosc jednego ludzkiego zycia na okolo 10 milionow dolarow…( the CDC, the EPA etc) niech to bedzie 5…wychodzi okolo 2500 miliardow.. niech bedzie to jedynie 1 milion (10% amerykanskiej “wyceny czlowieka”)

  Kiedy Ukraina odda nam 65-105 miliardów USD za Wołyń?

  Pieniądze na bok. Wolałbym mieć tych ludzi zamiast agresywnych, prymitywnych wyznawców Bandery. Czy na prawdę musimy pomagać w tworzeniu warunków do Wołynia 2?

 13. @Andrzej Falicz 17 maja 2022 W 08:27

  > Rosja to bezwzgledny oligarchiczny system spleciony z aparatem terroru

  Czyli zupełnie jak USA. Tylko to drugie musimy wielbić…

  > z punktu widzenia interesow Polski odwracanie sie od USA bo rzadzi tam “finasowy kapitalizm wyzysku…” to skrajna glupota.

  Im luźniejsze relacje tym lepiej dla zwyczajnych Polaków. Aparat i gubernatorzy mają oczywiście zupełnie inny interes…

  Problem z globalistami nie polega tylko na pieniądzach. To są ludzie wystraszeni utratą władzy i zrobią wszystko żeby ją utrzymać… włącznie z wymordowaniem znacznej ilości własnych poddanych, nie uważanych przez nich nawet za równych sobie ludzi.

  Nie znam wyjścia z sytuacji w której się znaleźliśmy. Wiem jednak, że im dalej organizacyjnie od jądra zła tym dla nas lepiej. Nawet słabe państwo, w tym kontekście, to zaleta a nie wada.

  W żadnym wypadku nie jest w naszym interesie ochocze podążanie (lub wręcz wyprzedzanie) za szaleństwami despotów.

 14. “Historia magistra vitae est” – kto zapomina o historii ten jest skazany na jej bolesne powtórzenie. Czyli w temacie “pomagania”: nasi dziadkowie oddawali zdrowie i często narażali życie pomagając żydom; dzisiaj żydowskie dzieci i wnuki nazywają nas antysemitami i jest to najłagodniejszy epitet na Polaka w Israelu i USA…

 15. @darolek67 17 maja 2022 W 10:33

  > kto zapomina o historii ten jest skazany na jej bolesne powtórzenie.

  Uczniowie “nowoczesnej” szkoły nie przejmują się historią. Jest ona “dla przegrywów” Fajnopolak żyje tu i teraz i wyznaje “Current thing”. To są “osiągnięcia” “najlepszych 30 lat w historii Polski”.

 16. @Andrzej Falicz 17 maja 2022 W 11:41

  > Pomimo czy dzięki Ukraincom?

  Rozumiem, ze zabrakło argumentów i schodzimy na “A u was to biją murzynów”?

  Żebyśmy się dobrze zrozumieli, cała “polska klasa polityczna” to dno i pięć metrów mułu.

  PiS dostaje za rozjechanie działań z deklaracjami. Bardzo chętnie bym na nich zagłosował ale po tym co odpierdolili od marca 2020 szybciej zagłosuję na Hołownię niż na tych zdrajców.

 17. @Andrzej Falicz, GW-no jest zblatowane z rządzącymi od początku Wielkiego Pomoru. A właściwie to są te same środowiska od Magdalenki, przebrane dla zmylenia przeciwnika w różne szaty. Teraz wyjątkowo zgodnie zaorują Polskę w imię Wielkiego Resetu i Agendy ONZ 2030.

 18. Co gwiazdy zapowiadały od lat. Ale kto ich słuchał. 😩

  Jedynie dobry Sojusz (Trump-kosmici, Rosja, Chiny) i źli Reptylianie to wiedzieli. Dlatego DS odpalił plandemię a próbowali to wiele razy od 2012. Chcieli się mocno podpiąć pod te planety i wykorzystać rozdźwięk między górą (zarządcy) a dołami (plebs). Chcieli nam wręcz wmówić, że to oni są Ci dobrzy, bo zrobią te zmiany dla nas. Ale lud się pokapował już dawno, że coś nie halo z tym światem, w którym notabene NWO-jeden rząd światowy ale ukryty, czyli Deep State działający przez organizacje NATO, ONZ, WHO itp… już dawno temu został wprowadzony, a teraz to tylko miało być dokręcanie śruby pod pozorem lepszych zmian dla mas. Mega ważne wnioski dla nas są na końcu. 👇

  Pluton w znaku Koziorożca 2008-2024
  Wejście Plutona w znak Koziorożca poskutkuje przede wszystkim zmianą kierunku – zarówno w życiu każdego z nas, jak i w polityce i gospodarce światowej. Horoskop ingresu ma bardzo silny znak Koziorożca – oprócz Plutona w Koziorożcu znajduje się Wenus i Jowisz. Stellium tych trzech planet wskazuje na wagę spraw finansowych i zarządzania zasobami. Stellium jest w trygonie do Saturna, władcy znaku Koziorożca. Kierunek transformacji nie od razu będzie rewolucyjny, ponieważ Saturn opóźnia działanie planet, z którymi jest połączony aspektem. Największe napięcie w tym horoskopie wprowadza półkrzyż, który tworzą w znakach zmiennych Księżyc (Wodnik), Mars (Bliźnięta) i Uran (Ryby). Księżyc w astrologii mundalnej to zwykli ludzie, obywatele, a Uran z Marsem to dwie planety walki – o uraniczną niezależność i wolność. Znaczące jest, że ten półkrzyż nie jest powiązany żadnymi klasycznymi aspektami ani z Saturnem, ani z Plutonem, ani z Jowiszem – planetami zmian, które zapowiada ingres.
  👀 To zapowiada duży rozdźwięk między tymi na dole (pracownicy, obywatele, klienci), a tymi na górze (pracodawcy, politycy, właściciele przedsiębiorstw) w trakcie plutonicznych transformacji Plutona w Koziorożcu.

  👀 Znak Wodnika jest równie silny, co znak Koziorożca. Czyli w ingresie Plutona do Koziorożca najsilniejsze są dwa znaki, którymi włada Saturn, co wróży głębokie zmiany związane z ustanawianiem granic, rządzeniem i organizacją społeczeństw i narodów.

  Trochę brzmi to jak wróżba dobra dla DS ale …
  Zauważcie, że jeden rząd światowy ale dobry dla ludzkości (brak wojen, poprawa życia itd…), to nie jest aż taka zła strona, ale jeśli to chciał robić Deep State, wdrażając wszelkie dziwaczne gówno, które miało nas przede wszystkim zredukować, bardziej osłabić zdrowotnie, uziemić i kontrolować to nabiera to innych kolorów.
  W tę pułapkę wpadło wielu ludzi i dlatego myślą, że Trump działa na korzyść DS, bo chce wdrożyć QFS czyli specjalny system kwantowy do zarządzania bezgotówkowego (eliminacja szarej strefy i wszelkich mafiosów od lokalnych, urzędniczych po krajowe, światowe). 😎

 19. ⚠️ Ameryko, chciałbyś to obejrzeć przed wyjściem na zewnątrz (2022-2023).
  CHEMITRAILSE dla opornych na wiedzę. 😎
  https://www.youtube.com/watch?v=PPMywcBarVM

  Komentarze pod filmem:
  To jest ten rodzaj gówna, który dał ludziom takim jak ja późne stadium raka w wieku 20 lat, bez czynników ryzyka. Jestem jednym ze szczęśliwców, którym udało się go pokonać.

  Tak, moja żona jest tą, która mi pokazała, nauczyła mnie wszystkiego o tym… Byłem taki zdumiony. Rozglądałem się po całym kraju, teraz jest to zrobione w całym kraju i na całym świecie, w 2012/13 roku Meksyk zaczął zezwalać na to w swoim kraju. Widzieliśmy to przez lata. Jeśli widzieliście pierwszy film o Mad Maxie, to też zrobiono dawno temu, spójrzcie na część, kiedy rozjechali żonę, a babcia… i Mel Gibson wstają , z tylko jedną zdrową nogą i jedną ręką trzyma strzelbę…, zobaczysz ją nad nim w tym filmie… tak było w latach ’77/’78. Wydaje się, że robi się to bez przerwy od… co najmniej 2007 roku tutaj, w USA. Smugi topią się, są zrobione z pary wodnej… one po prostu rozszerzają się, gdy materiał po prostu spada na ziemię. W niektóre dni, niektóre loty tego nie robią, niektóre/inne robią. Widziałem, gdzie teraz dni, przynoszą go z Meksyku. Przylecą skądś z Meksyku do San Diego, a stamtąd do Phoenix. To właśnie stąd widziałem> Yuma, Az

  Może więcej ludzi zrozumie, że to szkodzi całemu życiu. Mieszkam w Kanadzie i cały czas obserwuję, jak samoloty zostawiają ślady. Po godzinach rozszerzają się i opadają na ziemię, ale jeśli o tym mówię, ludzie po prostu nazywają mnie teoretykiem spiskowym lub po prostu udają, że tak się nie dzieje…

 20. Tego nie przeczytasz w Wyborczej, Onetach-sretach:
  “Wokalistka reprezentująca Hiszpanie na Eurowizji 2022 kilkakrotnie w ciągu swojego występu zasygnalizowała symbol satanistów i Iluminatów czyli gest trzech szóstek wykonany palcami wokół oka czyli jednocześnie okultystyczny symbol wszechwidzącego oka. Jest to symbol często wykonywany przez celebrytów i promowany w mediach. Przemysł muzyczny jest wykorzystywany przez satanistów do promowania swoich symboli.”
  https://t.me/WiadomosciCzasowOstatecznych/5996

 21. Francuska stacja telewizyjna, w której toleruje się odpowiednich Francuzów, zaprosiła żony więźniów z Azowstalii.

  ▪️ Żony płakały, że ich mężowie przeżywają ciężkie chwile, są bombardowani, gniją itp. Zażądali pomocy od UE.

  Wtedy to Francuzi odkryli zdjęcie młodej kobiety ze swastyką i zaczęli się oburzać. Poradził dziennikarzom WFM-TV, aby lepiej dowiedzieli się, kim są Azowie i jak rozwija się nazizm na Ukrainie. Świat się budzi? 😉
  https://t.me/infokju/33756

 22. 30.09.21 – Setki uprowadzonych dzieci odkryte podczas wyrywkowej kontroli celników w samolocie towarowym, który był w drodze do Hiszpanii!
  Samolot towarowy, który wystartował z Sudanu Południowego 🇸🇩 został skontrolowany przez celników podczas międzylądowania w Nigrze 🇳🇪 !
  Celnicy znaleźli w samolocie towarowym kilkaset krzyczących i płaczących dzieci!
  Następnym przystankiem samolotu miała być Hiszpania 🇪🇸!
  Można sobie wyobrazić, do czego te dzieci były przeznaczone…
  https://t.me/straznicywolnosci/244076

 23. https://t.me/SZhu08vr4LzQK6we/5001
  PRAWDA JEST OKRUTNA 🌡
  “Minionki” pochodziły od dzieci nazistowskich Minionków, które zostały adoptowane przez jezuickich nazistowskich naukowców, takich jak Josepf Greenberg, lepiej znany jako Mengele, Sydney Gottlieb, który pracował za pośrednictwem CIA i niemieckiego wywiadu BND. Po ich „eksperymentach” w skafandrach, zostały one zagazowane, ZABITE.

  Nazistowscy naukowcy założyli te kombinezony na niewinne dzieci, aby przetestować gaz Cyklon-B stworzony w prowadzonym przez Rycerzy Maltańskich IG Farben, dziś nazywany Bayer, Cyklon B, składnik stosowany w komorach gazowych wraz z innymi licznymi testami. Te dzieciaki zostały oszukane do zakładania garniturów i zamordowane, nigdy nie przewidziały, że to nadchodzi.

  To jezuici i Rzym podświadomie pokazali w kontrolowanym i stworzonym Disneyu, poprzez ich różokrzyżowców Walta Disneya i sieć iluminatów, która prowadzi go dzisiaj dla jezuitów.

  Podprogowe oczernianie i szyderstwo teraz i sposób, w jaki nakładają te pozwy na potępione heretyckie dzieci, które mają zostać zamordowane przez apopleksję. Tak jak jezuici używają dziś swojej apopleksji zwanej quetta.

  Wszystko dlatego, że byli albo ortodoksyjni, protestanccy, albo żydowscy i w rzeczywistości biali, bo hebrajski znaczy „przeprawić się” i po ucieczce z niewoli Egipcjan przeszli przez góry Kaukazu… i wszyscy zostali potępieni przez Rzym i Papieża , rzymskiego cesarza… jakimi są do dziś.

  Więc Disney zamienia tę sytuację w film dla dzieci, który zarobił miliony, podświadomie rzucając nam to w twarz, podczas gdy oni znają prawdziwe znaczenie sługusów… . To smutne i obrzydliwe, że ludzie to obejrzą bez wiedzy o pochodzeniu !!! I tak znów przez nieświadomość pokazujesz swoim dzieciom tę złą, ukradkową kpinę i oczernianie.

 24. Elon Musk wstrzymał się z procesem zakupu Twittera. Mówi, że został oszukany co do ilości użytkowników tego medium. Okazuje się, że prawie 20% kont jest fałszywe. Twitter dostał sraczki po ujawnieniu tej informacji, bo może się okazać, że ci co tam kupowali reklamy będą domagać się odszkodowania. BTW Musk odniósł się też do nadciągającego światowego kryzysu. Powiedział, że skoro Rosja jest taka biedna i nic nie znaczącą w świecie finansowym gospodarką z udziałem zaledwie 3%, to dlaczego 2 miesiące po wszczęciu działań na Ukrainie cały system finansowy zachodu pada na kolana? Dobre pytanie 👍
  https://t.me/NiezaleznyM1/2768

 25. Ten film was powali. Włącz napisy polskie. 😎

  To oczywiste, że mieli obsesję na punkcie uczynienia Ziemi sferyczną, ale ciągle napotykali problemy, które są mało prawdopodobne, chyba że znaleźli konkretną formułę i jak tylko ktoś wymyślił hipotezę lub teorię (jak grawitacja i teoria względności), że mogliby pasowały do ​​ich równania, po prostu z nim biegły.
  Jakby ich celem nie było określenie rzeczywistego kształtu ziemi, ale raczej uczynienie z niej kuli ziemskiej. Oni byli piekielnie nastawieni, aby uczynić ziemię okrągłą, a teraz zostajemy z tym skandalicznym światem science fiction.

  Ładna kolekcja połamanych kawałków skleconych razem, by uwierzyć w kulę ziemską. Szczególnie podobał ci się wywiad z Patrickiem Moore’em o 29:04 z człowiekiem, który przynajmniej ma odwagę przyznać, że jedno szalone założenie co do odległości gwiazd może być błędne i że wszystko inne się rozpada, jeśli jest błędne. Pokazuje, jak zrobią wszystko, aby zachować paradygmat.
  https://www.youtube.com/watch?v=Xd3nxYGkJwY

 26. Dan Wootton na żywo w GB News wyjaśnia, jak musimy walczyć ze Światową Organizacją Zdrowia i Billem Gatesem przejmującym kontrolę nad “polityką pandemiczną”.
  https://t.me/Mr_tdogg/92816
  Facet robi fantastyczną robotę na tym kanale niszowym. Jest lepszy niż takie co mają po 300-500 tys. ludzi. na TG. Wystarczy znać w miarę angielski. Pewno agenci tutaj zaglądający go znają. To dal was. Bierzta i pijta. 😉😎

 27. […] Które państwo może zachować się najgłupiej i najbardziej niekorzystnie dla siebie? Na tak generalne pytanie odpowiedź niestety brzmi znajomo, to Polska. Jeśli chodzi o konkretny zakres niemądrego i szkodliwego zachowania, to tym razem rzecz dotyczy przystąpienia Szwecji i Finlandii do NATO. Wiadomo już, że wszystkie kraje, oprócz Turcji, wstępnie zgodziły się na wejście nowych członków do paktu, ale też żaden kraj nie wykazał się takim wychodzeniem przed szereg, jak Polska. Dziś premier Morawiecki ogłosił, że nawet na tym etapie, czyli przed oficjalnym przystąpieniem Szwecji i Finlandii do NATO, Polska stanie w obronie tych państw, jeśli zostaną napadnięte przed Rosję. Gdyby ktoś nie skojarzył w sumie prostych faktów, to przypomnę, że Polska jest członkiem NATO, a pakt ten zawiera słynny artykuł 5, który mówi: „wszyscy za jednego, jeden za wszystkich”. […]