Reklama

Według PiS i PO można ustawiać zegarki! Jeśli Kaczyński po raz 1000 ogłosi, że „Polska będzie stanowcza wobec Komisji Europejskiej”, to góra za pięć minut można się spodziewać wypowiedzi Tuska, że PiS wypycha Polskę z Europy prosto w ręce Putina. Ponieważ politycy z reguły nie mają na tyle kompetencji, aby zbudować zdanie wielokrotnie złożone, a czasami równoważnik ich przerasta, to wmyślają nowe słówka. „Polexit” to ulubione słówko opozycji, którym strzelają do PiS na oślep i przy każdej nadarzającej się okazji lub nawet bez okazji. Po drugiej stronie też nie ma wielkich różnic w zachowaniu i w potencjale. Obóz rządzący „Polexit” zastąpił „Putinflacją” i tak się chłopcy „politycy” bawią, co najgorsze bawią się nami i Polską.

W polityce zagranicznej obie partie są beznadziejne, po prostu nie istnieje coś takiego, jak polska polityka zagraniczna. PO bezrefleksyjnie i za parę stołków „królów Europy” realizuje politykę zagraniczną Niemiec. PiS udaje, że postępuje inaczej i być może od czasu do czasu rzeczywiście tak jest, ale na końcu zawsze mamy upokorzenie i pokorne wykonywanie poleceń. Nie ma w tym żadnego przypadku, że Polska jest najbardziej rozgrywanym i ogrywanym krajem w Europie, chociaż jesteśmy wielokrotnie większym krajem od Węgier. Na czym polega ten fenomen? Na prostocie! Kiedy Orban mówi, że na coś się nie zgodzi, to mówi to do samego końca, póki nie uzyska tego co zamierzał albo przynajmniej nie odhaczy większości punktów w planie. Kaczyński z Morawieckim potrafia w poniedziałek powiedzieć, że KPO to wielki sukces rządu i Polska wynegocjowała rekordową kwotę, która pozwoli nam na skok cywilizacyjny. We wtorek są to już nic nie znaczące środki, zbudowane głównie na kredycie, co jest akurat prawdą. W środę koncepcja zmienia się na porozumienie z UE i karcenie Ziobro za stanowisko narażające Polskę na utratę miliardów złotych. Jednak od czwartku „mamy dość znęcania się nad Polską i mówimy koniec z tym”.

Reklama

Kaczyński żali się w mediach „niepokornych”, że Polska wykazała maksimum cierpliwości i kompromisowości, ale ten łagodny kurs okazał się błędem. Identycznie wypowiadał się Ziobro i każdy, kto choć pobieżnie rozumie na czym polega prowadzenie skutecznej polityki zagranicznej, jednak wówczas prezes PiS wierzył Morawieckiemu – „politykowi formatu europejskiego”. Jeśli się komuś wydaje, że to ostateczna wersja wydarzeń, to niech poczeka do piątku, gdy znów Polska wróci do rozmów, by w sobotę „patriotycznie” je zerwać, a w niedzielę ponownie przemyślimy sprawę z jeszcze innej perspektywy. Jak widać na załączonym obrazku PiS się zwyczajnie prosi o wielkie lanie i chyba czerpie z tego jakąś przyjemność. Trudno się dziwić politykom brukselskim, że bawią się z Polską na wszystkie sposoby, skoro dzień w dzień dostają zaproszenia do zabawy. W sumie ciężko się też czepiać Tuska i całej opozycji, że jedzie na prostym patencie „Polexit”, co na podsumowanie kompromitującej polityki zagranicznej PiS w zupełności wystarczy, chociaż jest kompletną bzdurą.

Nie ma takiego odważnego w PiS, który jasno by wskazał drogę wyjścia Polski z UE i co więcej zaczął realizować ten plan. „Polexit” to tylko polityczna gra, na bardzo niskim poziomie, ale na potrzeby świętej wojny POPiS-owej wystarczy. Będzie tak jak jest i nic się nie zmieni. PiS dalej będzie udawał twardego gracza i miotał się z kąta w kąt, PO dalej będzie udawało, że PiS jest zdolne do wyprowadzania Polski z UE. W polskiej „polityce zagranicznej” mamy stałe punkty i tylko zabawa statystykami nam pozostała. Zobaczymy tyle wstawania z kolan ile „Polexitów” i tak od kampanii do kampanii, od szczytu w Brukseli, do szczytu w Strasburgu. Naiwne przekonanie, że PiS wprowadzi nową jakość, mogło funkcjonować przez pierwsze dwa lata. Tu i teraz nie ma żadnych wątpliwości, w jakim miejscu jesteśmy i w jakim pozostaniemy pomimo tego, że Niemcy i Rosja, główni rozgrywający w Europie, nigdy nie byli tak osłabieni, jak dziś.

Reklama

19 KOMENTARZE

 1. Najbardziej nam się opłaca trwanie w unii na zasadzie pariasa. Korzystamy ze wspólnego rynku, mamy własną walutę a jednocześnie nie bierzemy dotacji ale i nie płacimy składek. Oczywiście olewamy różne komunistyczne wynalazki czerwone i zielone. Polexit nam się nie opłaca więc Bruksela stara się nas z UE wypchnąć bo wyrzucić nie może. Nie możemy się dać sprowokować.
  Co do PiS. Partia nie ma innej drogi niż ta prawicowo narodowa.
  Wielokrotnie się tutaj piekliliśmy na Morawieckiego i Kaczyńskiego za odchylenie globalistyczne – jest to normalne bo reprezentujemy zdrowy prawicowy rdzeń. Przyznać trzeba jednak, że dla rotszyldowyxh globalistów ci dwaj panowie są na równi z Kim Dzong Unem i Erdoganem.
  Drugi rok koronki to w zasadzie kraina wolności na tle innych krajów regionu. Kopalnie jeszcze nie pozamykane i stada nie wybite. Naród wyszczepiony po łebkach i do tego masowo “na papierze”. Bestia takiego czegoś nigdy im nie daruje i są skończeni. Globalistów interesuje WYŁĄCZNIE zmiana ekipy rządzącej, nic innego. PiS nie ma innego wyjścia niż ostry prawicowy kurs bo światowy establishment ma swoich Macronów i Trudeau i podróbek im nie potrzeba.

  • Ale tak nie będzie – Macron przedstawił 3 kręgi integracji UE.
   Najniższy to Polska, bez dotacji – za to z prawami człowieka, plus swoboda przepływu francuskiego kapitału do Polski i w czarnej strefie bez podatku z powrotem.

   USA jako głównych sojusznik Polski? Sprawdzam.

   Czy Abramsy beda serwisowane w Polsce czy w USA?
   Fabryka moze wyprodukowac 150 Abramsów rocznie, w przyszlym roku tylko kilkanascie zamowionych przez US Army. Czy w przyszlym roku będą produkować dla nas?

  • Powstaje nowa partia, ruch społeczny – POLSKA JEST JEDNA.
   Hasłem flagowym PJJ jest: „Stań po stronie prawdy a prawda cię wyzwoli”
   Rafał Piech ogłosił start ruchu społecznego Polska Jest Jedna w wyborach samorządowych i parlamentarnych
   – Polska Jest Jedna to organizacja, która zawsze będzie stała na straży Wolności, będzie broniła Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, zawsze będzie broniła prawdy i wolnego wyboru – zadeklarował Rafał Piech, jeden z liderów tego ruchu społecznego. I ogłosił, że organizacja podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do udziału w wyborach samorządowych do sejmiku województwa i w wyborach parlamentarnych.

   http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/aktualnosci/108-polska-jest-jedna

 2. ps

  Nowe badania pokazuja ze efekty szczepionek silnie slabną juz po 3 miesiacach.
  Takie to antitodotum.
  PiSiory beda sie tumaczyc ze nie sa zdrajcami tylko kretynami ktorzy nie przewidzieli mocno ograniczonej ochrony przez szczepionki.
  Pierwotne zalozenia -MZ lockdown przez 2-3 lata, bezustanne tarcze tarcze tarze tarczer i wszedzie milicja milicja milicja a pozniej po szczepionce wszystkie problemy w cudowny sposob znikają

  https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,booster-chroni-tylko-trzy-miesiace–ochrona-przed-omikronem-znika-szybciej-niz-sadzono,artykul,71164040.html

  • Ludzie – OBUDŹCIE SIĘ. TO WSZYSTKO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ.

   Czy Wy nie rozumiecie, ze swoim dzieciom szykujecie niewolnictwo, że działacie przeciw sobie?! Kiedyś wasze wnuki zapytają każdego z Was/ Nas – „dziadku, gdzie byleś jak wprowadzali niewolnictwo?!’ I co powiemy, że ukryliśmy ze wstydu twarz za szmatą, bo nie mieliśmy odwagi BYĆ CZŁOWIEKIEM?!

   PANDEMICZNE ”MILCZENIE OWIEC” – NA CO JESZCZE POZWOLIMY ELITOM ?
   Kiedy zamknęli nam firmy, milczeliśmy. Kiedy zabronili oddychać świeżym powietrzem, milczeliśmy. Kiedy zamknęli szpitale przed chorymi, milczeliśmy. Zamknęli nam cmentarze Skazali na śmierć przewlekle chorych Zabraniają spotkań w święta Zamknęli nasze dzieci w domach Zamknęli seniorów Zabronili odwiedzać w szpitalu krewnych i bliskich Zabronili matkom dostępu do dziecka po porodzie Zabronili rodzicom odwiedzać chore dzieci w szpitalach Zakładamy dzieciom szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu. Pytam ,ile jeszcze !?!

   MILCZENIE “owiec”?
   Niszczymy im psychikę zabraniając wychodzenia z domu do godz. 16ej, pozbawiając kontaktów z rówieśnikami, ucząc, że nie wolno zbliżać się do ludzi, nie wolno ich dotykać. Brak dotyku to zniszczenia w psychice. Zabronili spotkań. Ustalili za nas, że będą wstrzykiwać chemię do naszych organizmów Wprowadzili bezprawie Pozbawili prawa do bycia PODMIOTEM prawa Pozbawili człowieczeństwa Pozbawili godności A MY SIĘ NIE OBUDZILIŚMY Naiwnie wierzymy, ze to zaraz się skończy. Wbrew logice wierzymy notorycznym kłamcom, że kolejny raz nas nie oszukają.

   Negujemy fakty. Ileż razy pisałem, że będzie drugi lockdown na jesień, że będzie trzeci na wiosnę. Nie wierzyliście. Drugi już jest. Trzeci będzie. Potem czwarty. Cały następny rok będzie taki sam jak obecny. A potem kolejny. A Wy będziecie sią nadal łudzić, że tym razem to już ostatnie zamknięcie. Wyłączcie telewizory. Posłuchajcie mediów niezależnych. Poszukajcie materiałów. To wszystko jest zaplanowane od dawna.

   Przede wszystkim zaufaj sobie. Naucz się szukać informacji i je interpretować. Myśl samodzielnie. Wyznacz granice. Odzyskaj swoją siłę i pewność. Bądź gotowy podjąć ryzyko. Życie to ryzyko. Historia nie jest jeszcze napisana i nic nie jest przesądzone. Historia pisana jest teraz.

   http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/2-operacja-psychologiczna-covid-19-czyli-wielki-reset

 3. Te melodramatyczne przemówienia, że z Orbanem to już koniec, albo że zrobimy porządek z komisją europejską i panią ginekolog-prawnik von der leyen, to nie jest polityka tylko antypolityka.
  Politykę robią USA – raz się przytulają do Niemiec, raz do Rosji raz do Chin i punkt po punkcie realizują swoje interesy.

 4. Co do “Putinflacji” to uprzejmie donoszę, że ropa kosztuje obecnie mniej niż przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji na UPAinie. Winny sytuacji gospodarczej w jakiej znalazł się obecnie Obszar polskojęzyczny, jest wyłącznie PiC i żałosne kreatury na jego czele. Jeżeli ktoś nadal wybiera się na “wybory”, to niech będzie pewien, że wybierze sobie tylko jeszcze większych, zdradzieckich i do tego wygłodniałych władzy i pieniędzy s….nów.

  • Graczu, sa minimalne szanse ze zaglosuje ale nie strasz że moze przyjsc gorsze bydło
   PIS zadluzyl kraj na ponad 120 mld dolarow co jest skokiem o 1/3.
   Ale dlugi to nie wszystko. Za granicami mamy tylko wrogow i pomiatają nami wszyscy bo rzadzi ten a nie inny rzad burakow i prostakow dla ktorych obrzucanie gownem to nowy rodzaj dyplomacji.
   Nie da sie zliczyc ich przekretow, trefnych interesow i nepotyzmu a w ostatnich latach takze zamordyzmu od ktroego dystansowal sie nawet Simon co po czasie jest CENZUROWANE.
   I porownaj to sobie do wywalenia z PO Zyty Gilowskiej za jakies blahe lub rzadne przewinienie.
   A nie tak dawno jeszcze PISiory chcieli wojny NATO Rosja

 5. Dla NATO (lub raczej jego dysponentów) jesteś celem i narzędziem… m. in. do atakowania takich jak Ty:

  https://thegrayzone.com/2021/10/08/nato-cognitive-warfare-brain/

  Duże i po angielsku ale warto.

  NATO bierze na cel cywilów, zarówno formalnych przeciwników… ale zwłaszcza własnych.

  Ale to Rosja jest wrogiem… oczywiście /s

  Budowany jest multidomenowy gułag a populacje są rozpraszane fałszywymi zagrożeniami żeby nie przeszkadzać w tej budowie.

  Własnie zostałem wykopany z konfy. Taka sama kontrolowana opozycja jaką był PiS przed dojściem do władzy.

  Drogą polityczną NIC się nie osiągnie bo technologia kontrolowania polityków jest doprowadzona do perfekcji. Polityka służy tylko kontrolowanemu upuszczaniu pary.

  Wiem, jestem “late to the party” ale tak długo chciałem się łudzić…