Reklama

Mnie nie pytajcie, mnie by to do głowy nie przyszło. Nie pytajcie też liderów opozycji i „niezależnych mediów” z TVN-u, oni też nie są tacy kreatywni. Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to absurdalne pytanie, musicie pytać Jarosława Kaczyńskiego i pozostałych strategów z PiS-u. Na wstępie swoich żalów, muszę tysięczny raz podkreślić, że naprawdę nie wiem, co się z samym Kaczyńskim i „dobrą zmianą” dzieje. Nie poznaję tych ludzi i nie, żebym miał jakieś złudzenia, co do polityków, po prostu całkowicie im się rozjeżdża patriotyczna narracja. Piszę o narracji, bo nic innego już nie pozostało ze wszystkich zapowiedzi, od wstawania z kolan, po obronę suwerenności Polski. O ile jeszcze jakoś można zrozumieć strach przed Niemcami i UE, to szczerze rzuconego hasła: „jesteśmy sługami narodu ukraińskiego” przetrawić się nie da.

W rocznicę „Bitwy Warszawskiej” odezwał się prezes PiS i w jego słowach nie pozostało nic z dawnego: „Z Banderą do UE nie wejdziecie”. Zamiast porządkowania historycznego bałaganu w relacjach polsko-ukraińskich, mamy następną „lekcję historii” w stylu „Mariupol to Warszawa 1944”. Tego haniebnego porównania dokonał, o zgrozo, prezydent Andrzej Duda, ale wydaje się, że prezes Kaczyński, porównując dzisiejszy konflikt zbrojny na Ukrainie do „Cudu nad Wisłą”, rozbił bank. Zdaniem prezesa Ukraińcy robią dokładnie to samo, co zrobili Polacy w 1920 roku i to jest takie przekroczenie granic, że dalej z tym towarzystwem iść się nie da. Ktokolwiek zna historię na poziomie „Grunwald 1410”, ten wie, że w 1920 roku pod drugiej stronie Wisły stali bolszewicy, a wśród nich pokaźna, jeśli nie największa reprezentacja sowieckiej republiki ukraińskiej. Podobnie zresztą było w przypadku „wyzwalania” Polski i wszystkich zbrodni dokonanych w trakcie „wyzwalania”. Do tej pory starałem się zachowywać dystans i nawet czasami broniłem Kaczyńskiego, gdy obrzucano go błotem w najgorszym stylu. Teraz jest mi to całkowicie obojętne, ten polityk w ostatnim czasie tylko i wyłącznie traci w oczach Polaków i nie ma najmniejszych wątpliwości dlaczego tak się dzieje.

Reklama

Bywało, że PiS strasznie błądził, ale przynajmniej w sferze deklaracji i wręcz patriotycznych uniesień, dbał o prawdę historyczną . Od kilku miesięcy ostatni bastion padł i wraz z nim wszelka nadzieja. Pisanie historii na nowo, to była specjalność przeciwników PiS-u, ale czas płynie i wszystko się zmienia. Jedyne, co pozostało to uruchamianie antyniemieckich nastrojów przed wyborami, jednak w te bajki i dowcipy o reparacjach za II WŚ nie wierzy nikt, łącznie z Sakiewiczem i Karnowskimi, którzy z przedruków pisowskiej propagandy żyją. PiS przestał nazywać rzeczy po imieniu, dlatego czas najwyższy nazwać PiS po imieniu. I znów sam tego nie zrobię zapraszam do całej listy cytatów i związków frazeologicznych stworzonych przez Jarosława Kaczyńskiego. Pasuje prawie wszystko, powstrzymałbym się jeszcze z „ZOMO”, ale z drugiej strony pamiętam doskonale, co się działo na polskich ulicach w 2020 roku i jakie treści płynęły ze „sz czekaczek”.

Przyjmowanie różnych punktów widzenia, jeszcze nie jest niczym złym. Pewnie narażę się niejednemu, ale jestem w stanie zrozumieć strategiczne i propagandowe stawianie na Ukrainę, aby osłabić Rosję i sojusz niemiecko-rosyjski! Więcej napiszę, pewnie sam bym tą kartą grał, ale nie w tak głupi sposób. W realnej polityce liczy się wyłącznie to, kto pokaże najmocniejsze karty przy pokerowym stole, a po drodze trzeba zachować pokerową minę. PiS wszystkie asy z rękawa przekazuje Ukrainie, co musi skutkować polską porażką i wcale nie oznacza ukraińskiego zwycięstwa. Taka polityczna gra jest nie do zaakceptowania, z żadnego punktu widzenia, poczynając od prostej logiki, kończąc na polskim interesie narodowym. Kaczyński powinien powiedzieć jedno: „Bitwa Warszawska” to fenomen na skalę światową, nieporównywalny z żadną inną bitwą w tamtym i nie tylko w tamtym czasie, wyłącznie Polacy uratowali Europę przed najazdem bolszewików ze wszystkich republik radzieckich, w tym największej republiki ukraińskiej.

Reklama

15 KOMENTARZE

 1. Zabrakło jedynie o Dzierzyńskim, który był Polakiem…

  Otóż porównanie walki Ukraińców z rosyjskim faszyzmem
  z Cudem nad Wisłą wydaje się o wiele lepsze niż groteskowe analogie z tragicznym jeżeli chodzi o owoce Powstaniem Warszawskim.

  Fakt udziału Ukraińców w de facto wielkoruskim projekcie imperialnym pod przykrywką ” internacjonalizmu” sowieckiego nie jest tu żadnym argumentem.

  Jest ” zwycięski ” pochód moskali i zwycięstwo w dużej mierze dzięki pomocy tzw. Europy.
  W porównaniu zawiera się również nadzieja na rozwój wypadków.

  Tylko ktoś naiwny tak naprawdę może uwierzyć w druzgocące zwycięstwo Ukrainy nad Rosją…ale całkiem realnym jest poważne uszkodzenie ” ruskiej potęgi ” I izolacja Rosji.

  I tu nie powinno być żadnych wątpliwości: jest to w fundamentalnym interesie Polski.
  Tak jak utrudnienie sojuszu niemiecko- kacapskiego co pokrywa się z strategicznymi celami USA ( chwilo trwaj).

  Raz to sobie uprzytomnimy, konsekwentnie należy dmuchać w ukraińską trąbę.
  Tym bardziej, że de facto jest to najtańsza forma walki z naszym zadeklarowanym wrogiem.

  Największym ” kosztem”…Może być częściowe zażegnanie kryzysu demograficznego Ukraincami
  zamiast fizykami nuklearnymi i chirurgami z Afganistanu, Syrii czy Burkina Faso…
  .

 2. Duzo tych sentymentow.

  PIS to patologia. Oni od dawna zyja w politycznym big brotherze jaki organizuje im Kurski i podejmuja jak to ktos napisal “popularne decyzje”.
  Ale to nie jedyny problem bo owe “popularne decyzje” prezentowane zawsze w swietle kamer i w euforii jacy oni sa naj naj naj… Takze to co powinno byc sciśle tajne musi byc przerobione na tube propagandowa

  nawet zasra.li cala Polske bilbordami ile dostalismy/mielismy dostac od UE
  to sa chorzy psychicznie ludzie a na dodatek Targowica

  • https://www.facebook.com/MZGOVPL/photos/a.1950402485029179/3379517515450995/

   i przypomne wczesniejsza propagande sukcesu z pandemią ktora nawet na jesien 2020 miala sie calkiem niezle
   ci zwyrodnialcycy robili restrykcje (czasowo skuteczne i na kredyt zdrowotny) tylko po to by sie chwalic jacy sa wspaniali

   czemu dzis nie pochwalą sie ze Polska w zgonach nadmiarowych ma przedostatnie miejsce w Eurostacie a Szwecja drugie (i pierwssze w UE)

   naj naj naj PIS najleprzy (nie najlepszy) najleprzy we wszeschswiecie!!!

   przy temacie Ukrainy niestety mamy replay bo rzadza totalne oszolomy

  • @ corintians
   Tymi plakatami przekazują ludziom przesłanie: Patrzcie, ile obiecali dać a dzięki nam Polska tych pieniędzy nie dostanie! Załatwiliśmy to !!!
   Jeżeli chcesz aby było jak jest, to głosuj na nas. Pamiętaj po co wrócił Tusk i że to Putin rozkręcił inflację.
   btw. Tajemniczo zapominają dodać, dlaczego Kaczyński nie zdymisjonował jeszcze Tuska z Putinem.

 3. Kolejny gest pokazujący Polakom jak obecna administracja pracuje na rzecz interesów Ukrainy. Jasny sygnał kto będzie przez nią hołubiony, a kto od niej dostanie ochłapy. Gdy, między innymi, w wyniku starań tej administracji przyjdzie godzina próby, to zobaczymy jak zachowają się Polacy i czy choć ruszą palcem by bronić tej władzy.

  Głównym orężem Purina jest czas. Niedługo nie będzie potrzebować czołgów, by rozprawić się z Europą. Wściekli ludzie wykonają całą robotę.

 4. Ja widzę jeszcze jedną, „drobną” różnicę między wojną Polsko – Sowiecką a dzisiejszymi zmaganiami Ukrainy z Rosją. Ukrainie pomaga tak czy inaczej prawie cały świat. Natomiast w roku 1920 cały prawie świat był przeciwko Polsce.

  W lipcu 1920 cała Europa strajkowała przeciwko wojnie w Polsce.
  I cała Europa wymuszała na rządzie Grabskiego ustępstwa na rzecz Rosji Sowieckiej
  A co do Polaka Dzierżyńskiego, to także należy wymienić też innych:
  Członkowie Polrewkomu ( Feliks Dzierżyński, Julian Marchlewski, Józef Unszlicht, Feliks Kon już się szykowali, aby objąć władzę, Stało się inaczej. Tu cytat z Żeromskiego
  „Na probostwie w Wyszkowie”
  Ksiądz wikary zachęca polskich gości (prof. Ferdynandowi Ruszczyca, p. Adamowi Grzymała Siedlecki. I Żeromski) — Proszę brać, proszę śmiało!… To cukier p. Memu, p Marchlewskiego, zostawiony przezeń w popłochu ucieczki…

 5. @Egon O
  Mój pradziadek ze strony matki miał na imię Feliks i nosił modnie przystrzyżoną bródkę.
  Sowieci wpadłszy do dworku z jak najgorszymi zamiarami, zobaczyli fotografię pradziadka, zawołali „Это Дзержинский» i odstąpili od swoich zamiarów. Tak mówiła Babcia, a trudno wątpić w jej relację, bo przeżyła do 1989 roku

  Za ważniejsze w moim wpisie uważam raczej różnicę w stosunku Europy do obydwu wojen

 6. zobaczcie ile jest warty “patriotyzm”
  legenda solidarnosci Adam Borowski

  „Będziemy demonstrować przed ambasadą niemiecką, z uwagi na to, że Niemcy są w Europie głównym odbiorcą gazu i ropy od Rosji, która w tej chwili prowadzi ludobójczą agresję przeciwko Ukrainie” – zapowiada szef warszawskiego Klubu Gazety Polskiej Adam Borowski.

  „W imię człowieczeństwa, w imię wartości humanitarnych, Niemcy powinny zgodzić się na obniżenie swojego poziomu życia. Należałoby taki trud podjąć i ogłosić embargo. Tego będziemy się domagać pod ambasadą niemiecką”

  [a szpitale np zabezpieczymy poprzez pedalowanie i prad z dynama]

  a wczesniej…………
  – Totalna opozycja musi zrobić wszystko, żeby zrzucić z piedestału ministra Łukasza Szumowskiego, bo po tamtej stronie są miernoty. A tu mamy człowieka czynu, który skutkami swych działań dowiódł jakości swojej pracy – powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, publicysta i działacz opozycyjny w PRL.
  W ocenie gościa Polskiego Radia 24 “Łukasz Szumowski będzie atakowany (przez opozycję – przyp. red.), bo się sprawdził”. – Polska wychodzi najmniej poturbowana z epidemii. U nas zgonów jest relatywnie mało, w odniesieniu do miliona mieszkańców wygrywamy z tak bogatymi państwami jak Liechtenstein czy Luksemburg – podkreślił.

  [tak curwa, najmniej poturbowana jesli zalozyc ze Bulgaria jest jedynym krajem strefy Schengen. Litwa jest gorsza ale nie procentowo]

 7. ‘Kaczyński powinien powiedzieć jedno: „Bitwa Warszawska” to fenomen na skalę światową, nieporównywalny z żadną inną bitwą w tamtym i nie tylko w tamtym czasie, wyłącznie Polacy uratowali Europę przed najazdem bolszewików’
  W sumie racja. Ale co szkodziłoby jeszcze dodać, że dziś, pomni historii, pomagamy Ukrainie w powtórce?

  ‘w 1920 roku pod drugiej stronie Wisły stali bolszewicy, a wśród nich pokaźna, jeśli nie największa reprezentacja sowieckiej republiki ukraińskiej’
  A jakie ma to dziś znaczenie? Ano takie, że pro-rosyjski element na Ukrainie oczywiście jest. Gdyby Ukraina została podbita przez Rosję, to właśnie oni będą tam rządzić, i będziemy ich mieć, uzbrojonych, na naszej wschodniej granicy. Czy legendarny Pioter potrafi wyciągnąć z tego jakieś wnioski?