Reklama

Na wszystkim się znam, na piłce też i może nawet znałbym się na piłce najlepiej, ale najlepiej to znam się na ludziach. Robert Lewandowski to egoista, który chce zdobywać kolejne trofea i brać na barki kolejne wyzwania. I nie muszę tu wcale zgadywać, od dawna się mówiło, że Lewandowski chciał grać w Realu i były czynione w tym kierunku dość poważne kroki. Ostatecznie porzucił Bayern, gdzie miał mocarną pozycję i możliwość spokojnej gry za duże pieniądze, żeby przejść do Barcelony. Dlaczego Lewandowski tak bardzo chciał zmienić klub na jedną z hiszpańskich legend? Odpowiedź nie wydaje się specjalnie skomplikowana, ale podzieliłbym ją na dwie części. W pierwszej części zapewne chodzi o marzenie, takie jeszcze z dzieciństwa, bo kto o czymś podobnym nie marzył, gdy kopał piłkę. Druga część i moim zdaniem decydująca, to ostateczna próba zdobycia „Złotej Piłki”.

Trudno w to uwierzyć, jednak Bayern pomimo swojej pozycji nie dawał Lewandowskiemu takich możliwości, jakie daje Real, czy Barcelona. Cały ten plebiscyt jest rzecz jasna jednym wielkim marketingiem i tutaj nikt specjalnie nie udaje, że chodzi o czysty sport. Grzmiało kilkakrotnie, gdy Lewandowski nie odebrał nagrody, do tego stopnia, że FIFA przyznała mu nagrodę pocieszenia. Przez całe lata rywalizacja toczyła się głównie pomiędzy Messim i Ronaldo i prócz piłkarskich umiejętności obaj panowie byli chodzącymi bilbordami reklamowymi. Długi czas tak szczęśliwie się składało, że naprawdę najlepsi i jednocześnie najbardziej popularni gracze dwóch legendarnych klubów odbierali nadzieję wszystkim pozostałym. Przyszedł jednak czas, w którym Lewandowski przykrył czapką „hiszpańskich” napastników, ale to nic nie zmieniło w układach marketingowych i znów nagrodę odebrał „stały klient”. W końcu nastąpił taki moment, że Messi i Ronaldo praktycznie kończą kariery, a po zmianie klubów, to zupełnie inni i co tu dużo mówić dużo słabsi zawodnicy. Dodatkowo Ronaldo i Messi są starsi od Lewandowskiego i to jest klucz do ostatniej szansy.

Reklama

Trzydziestoczteroletni Robert Lewandowski nie miał większych szans, aby zdobyć swoją upragnioną nagrodę grając w Bayernie, ale ten sam Lewandowski po zmianie klubu na Barcelonę i odpadnięciu najgroźniejszych rywali, ma nowe otwarcie. Jeśli utrzyma formę przez dwa lata, bo trudno oczekiwać, aby był nadal tak rewelacyjnie grał w wieku 37 lat, to ma szansę w pierwszym lub drugim sezonie wejść na szczyt. W głowie Lewandowskiego nie siedzę, ale jak się połączy jego wypowiedzi z informacjami prasowymi, to z całą pewnością nie poszedł do Barcelony dla kasy, a jak nie dla kasy, to cel jest dla mnie jasny. Czy się uda? Nie mam pojęcia, pierwsze mecze pokazały straszną biedę, debiut na Camp Nou, to już był Lewandowski w najlepszym wydaniu. Jeśli uda mu się popłynąć na tej fali, jaką mu wznieśli kibice Barcelony, to wpadnie w swój rekordowy szał, z drugiej strony znamy przecież wszystkie prawdy piłkarskie, które niejedną karierę zweryfikowały.

Będzie, co będzie, w każdym razie, jeśli nie teraz to już nigdy, tak dobrych warunków wyjściowych Lewandowskich mieć nie będzie i on doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na koniec kariery chce powalczyć o to, co dla niego byłoby dopełnieniem wszystkich innych sukcesów. Lewandowski to poukładany egoista, który całkowicie jest pochłonięty celem, jaki przed sobą stawia. Tak było z tytułami króla strzelców niemieckiej ligi i biciem rekordów Gerda Müllera i oby tak było ze „Złotą Piłką”, bo zapracował na nią dawno i w mojej ocenie ci najmniej dwa razy. Jestem więcej niż pewny, że w głowie Lewandowskiego siedzi tylko i wyłącznie nowe wyzwanie i na pewno nie odpuści, ani mu nie odbije w stronę nocnych imprez, jak wielu gwiazdom. Ma same atuty, potrzebuje tylko trochę szczęścia! Powodzenia!

Reklama

10 KOMENTARZE

 1. “Jestem więcej niż pewny, że w głowie Lewandowskiego siedzi tylko i wyłącznie nowe wyzwanie i na pewno nie odpuści, ani mu nie odbije w stronę nocnych imprez, jak wielu gwiazdom.
  Ma same atuty, potrzebuje tylko trochę szczęścia !”.
  Bardzo wyważona i sensowna ocena Roberta Lewandowskiego.
  Ja również życzę Mu Powodzenia !!!

 2. https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/liczba-lozek-szpitalnych-na-mieszkanca-polska-europa-swiat/

  Podlacze sie pod komentarz Daniela.
  Ja bym wolal by wyjasniono jak to sie stalo ze w Polsce brakowalo lozek o ktore żebrano u Owsiaka.
  I jak to sie dzialo ze lockdowny pomimo silnie ograniczonej skutecznosci (38% na starcie a pozniej nawet 0%) ratowaly przed trupami na ulicach. I jak to sie dzialo ze lockdown byl cudownym zbawieniem w kazdym kraju pomimo iz dyproporcje zasobow szpitalnych miedzy krajami wynoszą nawet 200%.

  Szwecja najmniej lozek w UE, najmniejsze restrykcje i najmniejsza nadmierna smiertelnosc (Norwegia to Schengen)

 3. Panie Piotrze. Bardzo brakuje takich oderwanych od polityki wpisow.
  Nie wiem czy Lewandowski ma idealne warunki bo Barcelona w ostatnim czasie wyjatkowo cienka.

  Dziwne ze Niemcy ktorzy wszystkim rzadza i ktorzy razem z Rosją napadli na Ukrainie, nie zalatwili Lewemu nagrody ktora zwyczajnie mu sie nalezała. To juz na Nowogrodzkiej powinni wyjasnic.

 4. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-wstrzymala-przeplyw-ropy-do-wegier-slowacji-i-czech-jest-rozwiazanie/32y42e5

  Wstrzymanie dostaw postawiło Węgry w wyjątkowo trudnej sytuacji, gdzie obowiązuje limit cen paliw, co sprawiło, że niektóre firmy wstrzymały import ropy, by uniknąć strat finansowych — ocenia Bloomberg
  Budapeszt zareagował więc błyskawicznie. Węgierski koncern MOL poinformował w środę, że zapłacił Ukrainie za tranzyt rosyjskiej ropy, a następnie sam rozliczy się z Rosjanami

  Zaprawde powiadam ze to co PIS odwalal z covidem jest zupelnie niczym wzgledem tego co ci zdrajcy chcieli zrobic i zrobili z bezpieczenstwem energetycznym Europy.

  zacytuje Pinokia
  “Trzeba wyjść od tego, że wraz z unijnym embargo na węgiel musieliśmy zorganizować ściąganie tego węgla z różnych krajów całego świata. Od miesiąca prowadzimy codzienne spotkania, także dzisiaj przed południem odbyło się spotkanie dotyczące właśnie zabezpieczenia surowców – tłumaczył. Morawiecki zaznaczył, że gaz, węgiel stały się towarami deficytowymi.”

  unia wszystkiemu winna, szczegolnie winna ze oplacony przez nas wegiel lezy w Rosji a kraje UE embargo obowiazuje dopiero od tygodnia

  Tusk zabiegal uparcia unijnych urzednikow o embarga i blokady przelewow za platnosci a wczesniej Tusk zatudnil Szumowskiego (Niedzielski nie byl decyzyjnym niczego w przeciwienstwie do pani Merkel co jest w mailach)

  Opozycja to kupa gnoju ale minimalna okolicznoscia lagodzaca jest ze oni nie maja wgladu do statystyk i ekspertyz jakie posiada rząd

 5. @corintians
  Pinokio walczy teraz z problemami, które sam stworzył (za przyzwoleniem kaczora). Zgodził się i podpisał pod wszystkimi idiotyzmami, które eurokołchoz podsunął a teraz rżnie głupa i “walczy” ze złą “łunią”. Mam znajomego, “beton pisowski”, ale zanim jeszcze pinokio popodpisywał wszystkie zgody na “kasę za praworządność”, ten znajomy twierdził, że Polska żadnej kasy nie dostanie. Nie potrafił jednak wytłumaczyć dlaczego pinokio, podobno znakomity ekonomista (a może ekonom), mający podobno znakomite relacje osobiste ze wszystkimi politykami eurokołchzu i dysponujący (mam nadzieję) danymi wywiadowczymi, nie wiedział, że tej kasy Polska nie dostanie. Co więcej, dał do ręki eurokołchozowi dodatkowy bat na Polskę i teraz sie dziwi, że eurokołchoz tego bata używa.
  “Tak, słuszną linię ma nasza władza. Jest to taka władza, która innej linii mieć nie może. Ma taką, na jaką ją stać, i nie ma w tym nic dziwnego.”