Reklama

Hipokrytą nie jestem, los Pawła Kukiza jest mi całkowicie obojętny, co więcej swego czasu Kukiz straszył mnie procesami, a jego zwolennicy urządzili podobną nagonkę, jakiej teraz sam doświadcza. Powodem był tekst jaki napisałem o Kukizie i jego politycznej zbieraninie, w czasie gdy „prawi” zachwycali się przyszłym koalicjantem PiS. Ugrupowanie Kukiza od początku było politycznym kolorytem i w takiej formie dogorywa. Nie wiedzę jednej pożytecznej rzeczy, której by dokonali, zawsze byli na nie i powtarzali groteskowe refreny o JOW i zmianie systemu. Chyba nikt nie policzy ile razy piosenkarz udający polityka zmieniał zdanie, dość powiedzieć, że śpiewał dla Tuska, przebranżowił się na rolnika z PSL, by na końcu zostać „bolszewikiem” z PiS-u. Ponadto Paweł Kukiz to jeden ze strażników „kagańców” i potem „szczepień”.

Jak widać, tylko z tego krótkiego opisu, nie jest to bohater mojej bajki ani politycznej, ani życiowej. Czym innym jest jednak osobisty stosunek do człowieka, czy nawet jakiś konflikt, a czym innym to co się od dwóch dni wokół Kukiza dzieje. Najwięksi przeciwnicy „hejtu” z TVN, GW i branży muzycznej, po prostu topią Kukiza w szambie swoich „moralnych” uniesień. Dlaczego tak się dzieje, że spośród 1000 celebrytów zaangażowanych wprost w politykę, akurat Kukiz i to w ostatnim czasie stał się celem numer jeden? Odpowiedź jest stara jak świat. Cała wina Kukiza polega na tym, że stanął nie po tej stronie barykady politycznej, co trzeba i podniósł rękę na „wolne media”. Bardzo słusznie się zakłada, że polityk powinien być przygotowany na krytykę i to ostrą, głównie dlatego, że większość polityków sama nie przebiera w słowa i tutaj Kukiz jest wręcz flagowym przykładem. Setki razy opowiadał niesamowite bzdury, mniej więcej takie, jakie w tej chwili słyszy na swój temat ze stalinizmem, bolszewizmem i nazizmem na czele. Gdzie zatem dostrzegam różnicę pomiędzy poniewierającym i poniewieranym Kukizem? Najważniejsza różnica to oddzielenie czynów od słów. Branża muzyczna i media potraktowały Kukiza dosłownie, jak trędowatego. Jedni mówią, że nie podadzą mu ręki, inni, że nie będą puszczać w radiu jego piosenek, jeszcze inni przekreślają cały dorobek muzyczny Kukiza.

Reklama

I to wszystko dzieje się w takiej formie i skali, w jakiej się chyba jeszcze nie działo. Jednym z bardziej dobitnych przykładów na to, jak daleko się „wolne media” w linczu posunęły, są słowa Sikorskiego wypowiedziane w programie Olejnik „Kropka nad i”. Sikorski bez wahania wypalił: „Kukiz jest skończonym durniem albo sprzedajną szmatą”. Olejnik w tym samym studiu i programie miliony razy epatowała „mową nienawiści”, od „najgorszego sortu”, po „unijną szmatę”, ale tym razem nawet się nie zająknęła. Wybrałem ten przykład, bo on pokazuje jak w soczewce cały patologiczny proces gnojenia ludzi, który zawiera kilka istotnych elementów. Przede wszystkim gnoić można tylko tych, których wskażą „wolne media” i właściwy obóz polityczny. Gdy jest przyzwolenie, to wszystkie granice znikają i nikt za nic nie odpowie, nawet jeśli otrze się o bandytyzm i przemoc fizyczną, patrz zaatakowany Sośnierz, między innymi przez „dziennikarza”. Gnojenie ludzi na komendę ze strony „wolnych mediów” i pod osłoną „wolnych mediów” nie tylko nie wywołuje żadnych konsekwencji, ale przynosi gratyfikacje i tak ta machina się kręci.

Kukiz w całej swojej karierze popełnił tyle głupot, za które nie odpowiedział, że sam nie byłby w stanie ich spisać. Jedno głosowanie sprawiło, że jednocześnie usiłuje się Kukiza zaszczuć psychicznie i wykluczyć zawodowo w dwóch kierunkach: politycznym i muzycznym. Dzieje się to z pełnym przyzwoleniem i wręcz zachętami. Wystarczyło, że TVN dał sygnał i gwarancję, a reszta „obrońców konstytucji i wolnych mediów” ruszyła z kosami, siekierami i kubłami pomyj. Na koniec warto wiedzieć, że w całym tym linczu zorganizowanym na najwyższym szczeblu nie chodzi wyłącznie o Kukiza, on ma być przykładem dla innych buntowników. Komunikat dla krytyków „wolnych mediów” i „europejskich wartości” jest prosty: „Tylko spróbuj coś pisnąć, a skończysz jak Kukiz”. W tym procederze znajduje się też odpowiedź na pytanie dlaczego „prawie wszyscy eksperci, aktorzy, profesorowie, prawnicy…” twierdzą, że PiS łamie konstytucję albo, że mamy najgroźniejszą w dziejach ludzkości „pandemię”. Jeśli gdziekolwiek doszukiwać się „drugiej Białorusi”, stalinizmu, bolszewizmu i faszyzmu, to w TVN i innych „wolnych mediach”, które wrogów klasowych publicznie wbijają na pal.

Reklama

24 KOMENTARZE

 1. Projekt bezzębnej ustawy nic nie zmieni w sektorze stacji telewizyjnych. Za to wywoła dużo hałasu, a ten jest potrzebny by coś przykryć. A reżim Morawieckiego szykuje nam kilka niespodzianek na jesień. Przecież jego celem i sensem istnienia jest wyszczepienie jak największej części narodu, bez względu na koszty. Zapewne teraz, pod osłoną hałasu i burd, trwają przygotowania do stworzenia niezaszczepionym piekła na ziemi, by ich zmusić do “dobrowolnego” przyjęcia modyfikacji genetycznej. “Legislacja” jest gotowa, teraz wystarczy określić działania tak, by przy okazji realizacji głównego celu jeszcze zdemolować niepaństwową i niekorporacyjną gospodarkę oraz dobić robiący bokami Kościół katolicki.

 2. Kiedyś, tak chyba jakieś 1,5 roku temu albo i więcej ,Pan Wielgucki na tłiterze “popełnił” wpis w którym zadał pytanie ” … kto to jest Karoń drugi Marian?” – pewnie miał na myśli tego kiedyś tam od pastora Chojeckiego.
  No to nich Pan Wielgucki sobie posłucha wczorajszej rozmowy tego “drugiego Mariana” o tu:

  https://www.youtube.com/watch?v=mp4eGWNq2tY

  Zwracam uwagę na tą część, w której jest zaczyna się mówić o “wynalazku” Herberta Marcuse i jego eseju z 1965 roku “Tolerancja represywna” i do czego to może doprowadzić.
  Aha, i olewać to co gada Rola, typowy produkt wyprodukowany przez systemu edukacji czeciej erpe.

  To wprawdzie ponad godzinna rozmowa, ale twierdzę że warto porzucić na ten czas “śledzenie tivi” i posłuchać.

 3. Wściekły atak na Kukiza nie jest zaskoczeniem. Kaczyński podał opozycji na srebrnej tacy okazję do zlikwidowania dla PiS stabilnej większości sejmowej (czyli do faktycznej utraty władzy PiS). Znając labilność Kukiza mocodawcy “opozycji” dali sygnał do nagonki. Aby wzmocnić siłę rażenia straszą Kukiza nie tylko bojkotem towarzyskim, ale również finansowym (blokada tantiem etc.). Czy i jak Kukiz to zniesie – zobaczymy. Tak, czy inaczej, PiS pod wodza Kaczyńskiego już stracił gacie i reszta będzie tylko konwulsjami, a nie skutecznym rządzeniem.
  Zaś równie wściekły atak “opozycji” na “lexTVN” może wynikać z kilku przesłanek:
  – albo Discovery w tym prawie rzeczywiście widzi dla siebie zagrożenie ekonomiczne
  – albo Amerykanie (czytaj Żydzi) nie chcą dopuścić do jakiegokolwiek realnego przejawu polskiej niezależności decyzyjnej
  – albo chodzi o maksymalne rozpętanie kolejnego konfliktu skłócającego Polaków.
  – albo PiS tworzy tylko teatr, a jego rzeczywiste zamiary to stworzenie sytuacji “no widzicie, tak bardzo chcieliśmy. Ale znowu się nie udało”.
  Być może istotne są wszystkie z tych motywów. Czas pokaże.
  A na marginesie ciekawostka. Mogłaby być świetnym dowcipem, gdyby nie była prawdą. Otóż Morawiecki mianował Olgę Semeniuk pełnomocnikiem rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw. Tak, tą sama idiotkę po krótkich kursach szkolących, która wielokrotnie kompromitowała publicznie siebie i cały rząd. To tak samo, jak niegdyś mianowanie Pudy ministrem rolnictwa. Dla mnie to tak, jakby Morawiecki mianował Martę Lempart pełnomocnikiem rządu do spraw katolików i osób pobożnych. Trafnie ktoś na TT to określił: to nie już jest rząd. To nieustanny mem.

  • @klamar (i @Wszyscy)
   To teatr, przedstawienie, może bardziej ekspresyjne niż te tu Gospodarza. Ustawki medialne nie mają znaczenia innego niż sterowanie emocjami. Za to ma znaczenie to co notorycznie lekceważy Gospodarz: nowe kwity z zakazami i nakazami oraz stojąca za nimi pałka z uniformem przyczepionym do jej końca. Baa.. Gospodarz chyba celowo popycha w chaszcze i stara się trzymać narrację “w mylnym błędzie”, bo coraz mniej to wygląda na nieświadomą pracę na drugą stronę. W najnowszej na 202108014 wideo gawędzie teoretycznej czuć to wyjątkowo. Niejaki gajowy ma więcej taktu i finezji. Niestety, umiejętność prawidłowego łączenia kropek nie jest dana każdemu.
   I tak wracając do kwitów to “nasz” buntownik teoretyk raczej nie będzie wiedział co czeka w kolejce u prawników (a ja mam to “na żywca”) czy też jak wygląda cykliczny rozkład fruktów na uniformy, czy zupełnie nie podejmie tematu że cywile dostają wp…ol na poziomie centrala, a to co dla nich zamrożone to dostają uniformy i propagandownie (te wielkie ale i te tuberskie). Lepiej miejskie legendy dla wyznawców ołtarzyków liczonych w calach rozpowszechniać o tym że jakiś mityczny uogólniony urzędnik jest zły i okrutny, czy też że tubernie to ostoja wolności. W urzędowych owszem są takie jednostki i robią dla uniformów oraz tak poza przyuczeniem do egzekwowania kwitów są na poziomie gawiedź minus. Potwierdzam pierwszoręcznie. Gospodarz jednak woli te swoje legendy.
   Była/jest taka legenda. O tzw solidarnych. Z gównianej …pejskiej organizacyjki z nieco większego zad…pia nadmuchano mitycznego wielomilionowego potwora. Mit do dziś pokutuje. Miliony w mit wierzą jak w to że jak się uderzysz młotkiem w palec u nogi to zaboli. A to że z gó…ego tworu został tylko szyld pod który przepisano niemal komplet stanu przewodniej siły narodu razem z inteligencją pracującą to do dziś jest przemilczane. Tak jak życie w “mylnym błędzie” że na imieninach u Madzi jakieś negocjacje były. Tiaa… przy czystej w ilościach skrzynkowych. Albo że mityczny “narut” wyszedł na ulicę. Albo że byli solidarni walczący niemundurowi i bez broni nawet służbowej. Legendy. Mniejsza. Teraz jest teraz.
   Wtedy się mniej starali bo i trudniej było rozpowszechniać fakty a rozpowszechnianie koszałków opałków kontrolowali mityczni “oni”. Teraz muszą odpalać różne kociołki, “igrzyska” i rzucać gawiedzi chleb. Zasypywać wszystkie strumienie setkami tuberni, gawędziarzy. Niechby nawet niektórzy wysypywali się z faktami. Przy takiej formie i treści opakowanej w piwonie fakty zgniją a zostaną tylko legendy w malwach.
   Wracając, Gospodarz nic o kwitach, nic o fruktach, nic o kadrach. Dla niego nic się nie dzieje i jakiś mityczny opór działa i jest git.
   Nie jest.
   Cisza przed burzą jest, a raczej rozkręca się głośno i z fajerwerkami imprezkę by nie było słychać i widać burzy na horyzoncie. I taka zabawa w “dobrego i złego policjanta”. Takiej burzy co nadchodzi możliwe że jeszcze z nikt “tutejszych” nie widział.

 4. Na podanym filmiku Karoń wygląda jakby był na ukończeniu, ledwo rzęzi, zapewne zaszczepił się ze 3 razy, nawet włosów już nie ma jak kiedyś…
  Odnośnie do szmatopisu, to już wychodzi na jaw, że złożona zostanie poprawka, którą wyłączy pedałN z ustawy LEX TVN. To pokazuje czym się kończą jakiekolwiek alianse z pisdzielcami. Jak teraz wygląda choćby taki kukiz? Został wykorzystany jak każdy kto się z tymi szmaciarzami zadaje. Wypada tylko modlić się, by Konfederacja pokonując obrzydzenie poparła kogokolwiek kto zostanie zgłoszony przez pozostałe partie w knesejmie na marszałka, choćby to był k…a Urban.

   • Dzięki za informację. Nie wiedziałem o tym. Pamiętam go z niedawnych czasów gdy był w dużo lepszej kondycji, stąd zdziwił mnie jego obecny stan.
    A tak poza tym, zauważyłeś, że koleś jest zafiksowany na jednym słowie – mianowicie “złodziej”? Obojetnie o czym rozmawia, zawsze pojawią się złodzieje, kradzież itp. U mnie zawsze w takich przypadkach zawsze zapala się czerwona lampka. Nic nie wiem o Karoniu i w żadnym razie nikogo o nic nie oskarżam, ale łowca pedofili Stonoga sam wygląda jak… No, niech każdy sobie sam dopowie…

  • “(…) już wychodzi na jaw, że złożona zostanie poprawka, którą wyłączy pedałN z ustawy LEX TVN”

   Gdyby ktoś chciał do końca ośmieszyć tzw. opcję patriotyczną (*) to lepiej nie mógłby tego wymyślić.

   (*) po prawdzie to nie wiem czy jeszcze ktokolwiek wierzy, że PiS to opcja patriotyczna, ale im się chyba cały czas wydaje, że tak.

 5. Tutaj prawie wszyscy zaklinacie rzeczywistość. Mały % Polaków na dzisiaj chce głosować na totalnych – oni olewają dosłownie wszystkich i wszystko tylko do koryta chcą się dorwać za wszelką cenę. Komu bliska przyszłość Polski to widzi co totalni wyrabiają im zależy tylko na kasie podatnika i “władzuni”. Szkoda że lewaki mają w dalszym ciągu większość w parlamencie europejskim i mogą z nami robić co tylko im się podoba. Cieszy to, że Kraje Unijne wschodnie budzą się z letargu zachodnio-amerykańskiego. Kaczyński i tak wygra tego sobie i swojej rodzinie życzę z całego serca…
  ps. Panie Kukiz trzymaj się Pan i głowa do góry, duża część Polaków nie stoi tam gdzie oprawcy Polaków – ich nie widać ale są
  zło zawsze było i do dzisiaj jest krzykliwe, napastliwe i bandyckie….

  • @naturalna Marysiu
   Właściwie już wszystko Ci napisałem poprzednim razem.
   Idź nakarm kota i nie wspieraj już gawiedzi czy buntowników teoretycznych w mitycznym dziele legendowania albo raczej mitologizacji oraz kanalizowania zagrożeń.
   “Twoja” nazwa terytorium to jedynie szyld nalepiony na okupację wspieraną przez opłacanych miedziakami za friko kolaborantami i kurtyzanami. Możesz sobie życzyć co chcesz, ale wojna domowa i tak będzie, bo takie paliwo konusy leją i grasują z zapalniczką gdzie tylko mogą. Lista konusów, zarówno z kotem jaki i bez, również takich nie dosłownych a mentalnych, ta lista jest długa. Gawiedź tak ma. Zajmuje się tzw pierdolelatami i kotami, a tymczasem pionki i figury przesuwają się na szachownicy, że ujmę to w “strategiczną” narrację.
   No i gdzieś instynkt samozachowawczy ci się ulotnił. Jak wchodzisz go gniazda szerszeni to ni licz na wystawną kolację. Raczej na wstrząs anafilaktyczny. Zadziwiające jak to …pejscy na przestrzeni wieków tego nie pojęli. No ale “gawiedź” w “herbie” i “rodowodzie”.

 6. Spieszmy się kochać teorie spiskowe – tak szybko stają się rzeczywistością
  ?
  Film pokazuje plan elit, który jest właśnie realizowany na naszych oczach! Oto ich cele, metody działania i jak z nimi walczyć! Film trwa 12 minut i możliwe, że to najważniejsze 12 minut w Twoim życiu. Roześlij go wszystkim znajomym i nieznajomym!

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/9-covid-19/14-wprowadzaja-faszyzm-zamordyzm-pod-pretekstem-covid-film-z-2012-roku

 7. Najbardziej podobała mi się sprzedajna, zdradziecka szmata Sikorski, który wyzywa Kukiza od sprzedajnych szmat. W myśl zasady, że najgłośniej krzyczy złodziej “Trzymajcie złodzieja!” No cóż u nas ci to w polityce sprzedajnych szmat nie brakuje. Q…rwy politycy, co wy z tego kraju i z tymi ludźmi robicie?

 8. […] się znaleźć choćby śladu spożywania alkoholu, co prawdę mówiąc trochę mnie dziwi. Wtedy desperaci z TVN24 poszli na pierwszy lepszy śmietnik, wygrzebali parę butelek po piwie i już mieli włączać […]