Reklama

Sam tytuł wystarczy, aby hordy „prawych” skomentowały cały felieton, oczywiście bez czytania, jednym bojowym hasłem – narracja Putina. Nie dbam o to i jak zawsze powołuję się na fakty, a że wbrew pozorom obraz rzeczywistości nie jest skomplikowany, to wnioski praktycznie wyciągają się same. Na początek warto ustalić na czym się opiera strategia Putina i Ukrainy. W przypadku Putina chodzi o zastraszenie zarówno Ukrainy jak i reszty świata. Plan zakładał, że wojska z demobilu ZSRR swoją liczbą i hukiem armat wywołają panikę wśród ludności, po czym Putin zrobi na Ukrainie co będzie chciał. Część terytorium na wschodniej części Ukrainy miał sobie po prostu wziąć, natomiast reszta miała stanowić kadłubowate państewko z marionetkowym rządem sterowanym z Moskwy. W całym procesie Zachód z założenia ma pełnić rolę biernego obserwatora, bo jeśli nie: „konsekwencje dla wrogów Rosji będą straszliwe i jakich jeszcze nie widzieli”.

Putinowi nie tylko nie zależało na wywołaniu wojny światowej, ale robił wszystko, żeby sparaliżować cały świat szantażem militarnym, łącznie z użyciem potencjału nuklearnego, gdyby świat do konfliktu na Ukrainie chciał się przyłączyć. I to są fakty, widoczne gołym okiem, zresztą potwierdzone przez obie strony. Dla Ukrainy z kolei bandycka strategia Rosji jest najgorszą z możliwych, ponieważ skazuje Ukrainę na samotną walkę, w której ma niewielkie szanse. Zełenski doskonale o tym wie i postępuje dokładnie odwrotnie, każdego dnia apeluje, epatuje i szantażuje poszczególne kraje, aby militarnie wsparły Ukrainę. Przykładów jest mnóstwo, ale skupię się na trzech najgłośniejszych z ostatnich dni. Rzekome zbombardowanie szpitala w Mariupolu, pełnego dzieci i kobiet w ciąży, było najmocniejszą jak dotąd akcją propagandową zbudowaną z faktów, mitów i politycznych gier. Jeśli chodzi o fakty, to szpital rzeczywiście jest zniszczony i nikt przy zdrowych zmysłach tego nie zakwestionuje, ale cała reszta to już cyniczna inscenizacja na potrzeby polityczne, czego Zełenski specjalnie nie ukrywał. Zaraz po tej akcji wygłosił płomienne przemówienie z apelem do Zachodu, aby zamknięto przestrzeń powietrzną nad Ukrainą, w przeciwnym razie odpowiedzialność za śmierć kobiet i dzieci spadnie na sumienie Zachodu.

Reklama

Wczoraj odbyło się Zgromadzenie Narodowe, na które został zaproszony Zełenski i zabrał głos za pomocą zdalnego łączenia. Niczego nowego się nie dowiedzieliśmy, przekaz był bardzo podobny do wcześniejszych wstąpień, ale w pewnym momencie padły mocne słowa o Smoleńsku. Wiadomo co dla obozu rządzącego i szczególnie Jarosława Kaczyńskiego znaczy Smoleńsk, a ponieważ Zełenski jest jednym z nielicznych prezydentów, który niemal wprost mówił o zamachu, to choćby podświadoma wdzięczność i chęć zadośćuczynienia w biedzie się pojawia. Rzecz jasna nie wierzę, że Kaczyński, czy PiS zaraz wyślą polskie jednostki na Ukrainę, niemniej takie zabiegi ze strony ukraińskiego prezydenta nie były przypadkowe. Podobnie sprawy się mają przy najnowszej akcji propagandowej z udziałem rzekomo zbombardowanego meczetu, w który ma się znajdować 80 ludzi, w tym obywateli Turcji. Jak dotąd nie pokazano ani jednego zdjęcia meczetu i ofiar, za to poszedł w świat następny komunikat naszpikowany emocjonalnym i religijnym przekazem. Cel jest jasny, Turcja powinna zareagować i wesprzeć Ukrainę, najlepiej poprzez włączenie się do konfliktu albo chociaż dostarczenie broni.

Z ukraińskiego punktu widzenia ta cyniczna strategia jest jedyną sensowną strategią i trudno mieć do nich pretensje, walczą o swoją wolność i swoje interesy. Prawdą jest też to, że świat nie chce Ukrainie udzielić militarnego wsparcia, z obawy przed reakcją Putina. Tak wygląda brutalna polityka i w tym miejscu trzeba zdefiniować strategię dla Polski. W naszym interesie leży, aby to Putin zebrał baty i w tym kierunku powinniśmy działać, ale wyłącznie do tej granicy, którą jest militarne zaangażowanie Polski. Ukraińskie prowokacje są szczególnie dla nas niebezpieczne, bo jesteśmy członkiem NATO w bezpośrednim sąsiedztwie konfliktu zbrojnego. My wykreowanymi obrazami „zbombardowanych dzieci i kobiet w ciąży” nie możemy się wzruszać, my musimy z taką samą polityczną brutalnością dbać o bezpieczeństwo Polski.

Reklama

31 KOMENTARZE

 1. Grubym rybom o zacięciu ornitologiczno-epidemicznym właśnie ucieka Eurazja. Żeby utrzymać pełnię władzy przynajmniej nad EU+anglosferą muszą powrócić do zimnowojennego podziału na wschód i zachód. Mamy sanację dobrze znanego starego schematu, gdzie oba obszary są wyraźnie oddzielone, odseparowane żelazną kurtyną. Tak samo jak kilkadziesiąt lat temu dominować będzie straszenie wojną nuklearną.

  • Niezwykle propagandowe wystąpienie Zelenskiego ( Prezydenta) Ukrainy ,Ale bardzo nie bezpieczne dla Polski …. . Od dłuższego czasu próbuje na zasadzie medialnej prowokacji sprowokować nie tyle Polskę ale prezesa PiS do wkręcenia się w konflikt zbrojny z Rosją !? Zelenskiego Polska nic nie obchodzi ….. wygląda to na plan …..? kogoś tam ….? żeby się Kaczyńskiego i części PiS pozbyć a przy okazji nalotów Rosyjskich Tuska i jego bandy ….. . Oczywiście Polska by została pokonana w parę dni bez wielkich zniszczeń …… ? Dobrze by poszedł przekaz że Polski Naród nie jest wrogiem Federacji Rosyjskiej ani Putina ….i to mocny przekaz ! Jedynie anty rząd PiS i spółki libertyńsko – atlantyckiej z PO do tanga to są ” agenci ” własnych złodziejskich Interesików i pachołki Zachodu …. czyta elit globalnej Ameryki . Oczywiście trzeba zatrzymać zapędy niektórych ” polityków ” by nas do wojny z Rosją nie wciągnęli .

 2. Ciekawe kto tak nie lubi Słowian, by wciągnąć słowiańską Polskę do konfliktu dwóch innych słowiańskich krajów? Tak, aby było jak najwięcej trupów i zniszczeń po obu stronach.

  Ci, co już doprowadzili do tego nieszczęścia i będą chcieli je powiększyć, niech idą do piekła. I tak się wkrótce stanie. Czas miłosierdzia się skończył.

 3. Propaganda Ukraińska wygrywa.
  Obejrzałem dzisiaj film z ” zbombardowanego szpitala w Mariupolu”
  Byłem w szoku. “Zbombardowano” zdewastowany opuszczony szpital bez okien,
  i ta ustawka z ciężarnym, istny kabaret Żeleńskiego …
  Ale się ruscy dali wpuścić w kanał.
  ——
  Zaktualizowana prognoza.

  Prognoza własna: 02.03 2022
  Aktualizacja z 9. 03.22 Putin Popełni samobójstwo strzelając broń trzymaną prawą ręką w lewą skroń. 😉 )
  Aktualizacja 12.03.22 Putna zabije seryjny samobójca, dopiero po wyparciu rosyjskich wojsk z terenu Ukrainy i Donbasu, może również Krymu.

  Rosja przegra ta wojnę. Putin nie dożyje końca (miesiąc temu, pisałem do końca roku, 3 dni temu do końca marca) dzisiaj do 15 marca.

  Ukraina odzyska Donbas, przy sprzyjających okolicznościach również Krym. ( na Krymie powstanie amerykańska morska baza wojskowa w Sewastopolu )

  – Prognoza optymistyczna. Od 7 marca to Ukraina przejmie inicjatywę i to ona będzie atakować oraz odzyskiwać zdobyty wczesnej teren od |Rosjan. Gdy wejdą Białorusini i radzieckie jednostki gwardyjskie, przełom opóźni się o 3-4 dni, możliwy jest po tym terminie również rozejm.

  – Prognoza pesymistyczna, to samo co wyżej, ale za 3-4 tygodnie. Putin jest już chodzącym trupem.

  PS1: Gdyby Polski rząd miał jaja ,upomniałby się o Okręg Kaliningradzki,który kiedyś należał do Polski. Te rosyjska baza wojskowa jest wielkim niebezpieczeństwie militarnym dla Polski.

  PS2: Pesymistyczny scenariusz dla Rosji i Ukrainy. Po przegranej wojnie i śmierci Putina Carem Rosji zostanie proamerykanski namiestnik i “nareszcie,” na te tereny dotrze ściemio “pandemia” Covd-19, szczepionki, Wielki Reset, NWO, LGBT i inne lewackie idiotyzmy.

  PS3: Ukraina się mocno zdziwi jak wejdzie do UE, starsi ludzie szybko zrozumieją, że współczesna Unia Europejska to taki sam centralizm i komunizm jak ZSRR !!! Nawet ich przywódcy nazywają się tak samo jak w Rosji, Komisarze Ludowi, sorry Komisarze.

  PS4: Już ponad 2 miesiące temu przewidziałem, że ruscy zaatakują Ukrainę i dostaną wpierdol, tylko termin ataku “zepsuła ” im olimpiada Chińska.

  PS5 : Nareszcie świat dowie się o zamachu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Oczywiście cała wina zostanie zrzucona na trupa Putina. Wyniki prac Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wojna-na-ukrainie/78-wojna-na-ukrainie-wiadomosci-i-analizy-cz-2

  • @Nie Wierzę…
   Moją kontrprognoza (nie pytać o aparat analityczny, bo takiego nie było).
   Putin umrze na serce za 2 lata w swoim domu. Rosja zaanektuje obwody zamieszkałe przez ludność rosyjską. Zachód uzna tę aneksję, odwołując sankcje. Ukraińcy w większości wrócą do swoich domów. Zachód pomoże w odbudowie zniszczonej infrastruktury. Po pewnym czasie Chiny zajmą Syberię. To wszystko pod warunkiem że nasz “friend in dick” nie wciągnie NATO do wojny.

   • @Egon O.
    Ja bym uzupełnił Twoją prognozę pewnymi dodatkami z komentarza Nie Wierzę. Otóż po śmierci Putina, zostanie w Rosji zainstalowany jakiś pro-dewiacyjny wypierdek, który pozwoli na ściągnięcie tego syfu, który teraz rozkłada tzw. zachód. Zachód pomoże w odbudowie Ukrainy, biorąc za to ciężką kasę, tylko Polacy będą zap…lać za poklepanie po plecach, a jeśli jakiś Polak będzie protestował to natychmiast zostanie “rasistą”. Chiny już teraz mają bardzo duże wpływy na Syberii, mnóstwo mieszanych małżeństw rusko-chińskich żeby tylko Chińczycy mogli się tam legalnie osiedlać i prowadzić dziłalność biznesową. Kilka lat temu spotkałem Chińczyka, który zakochał się w Polce i z nią się ożenił. W takich niby żartach, mówił, że to małżeństwo z Polką to on musi finansować, gdyby ożenił się z Rosjanką, zwłaszcza gdzieś z Syberii, to chiński rząd by to finansował. Chińczycy może działają powoli ale bardzo systematycznie i skutecznie.

     • Nie doceniasz siły GloboCap.
      ——————-
      W menu na dziś danie kapitalistyczne. Tym razem w kontekście konfliktu za naszą wschodnią granicą. Felietony CJ Hopkinsa pojawiały się już na łamach Portalu, a ich tematyka skupiała się głównie na zjawisku tzw. ‘pandemii’ i związanymi z tym elementami jak Nowa Normalność czy NWO. Tym razem tekst o konfrontacji Rosja – Ukraina, ale w odmiennym ujęciu. W artykule dużo miejsca zajmuje problem propagandy, przejmowania kontroli oraz głównego, zdaniem autora, sprawcy tych zawirowań, czyli GloboCap. Należy wziąć pod uwagę, że publikacja nie wpisuje się w czarno-biały obraz sytuacji przedstawiany w mediach głównego nurtu.

      https://www.ekspedyt.org/2022/03/09/zemsta-pulkownika-czyli-co-robia-zjednoczone-sily-dobra/

      PS2: Po przegranej wojnie i śmierci Putina Carem Rosji zostanie proamerykanski namiestnik i “nareszcie,” na te tereny dotrze ściemio “pandemia” Covd-19, szczepionki, Wielki Reset, NWO, LGBT i inne lewackie idiotyzmy.

 4. Grupa osiłków ucieka przed ZBiRem. ‘Dlaczego uciekacie, przecież jest was wielu?’. ‘A wiadomo to, komu w mordę da?’

  ZBiR o tym wie, i podsyca lęki. Żadnej wojny światowej nie będzie, póki Rosja nie zostanie zaatakowana na swoim terenie. Na Ukrainie można ich prać do woli, no ale do tego NATO musiałoby mieć jaja.

 5. Rosja i Ukraina są dużymi światowymi dostawcami nawozów sztucznych. Sankcje na Rosję mogą poskutkować kontrsankcjami np. właśnie na niesprzedawaniem nawozów. Produkcja nawozów na Ukrainie w warunkach operacji militarnej mocno wątpliwe, a o wywozie poza Ukrainę w tych warunkach to chyba w ogóle można zapomnieć. A w Polsce kilka dni po napadzie Rosji na Ukrainę została wyłączona fabryka nawozów w Policach.
  Rosja jest największym na świecie eksporterem zbóż, Ukraina bodaj czwarte miejsce. Warunki produkcji i wywozu analogiczne jak dla nawozów.
  Dostawy broni i amunicji na Ukrainę z całego świata odbywają się przez Polskę – do nas są dowożone/dolatane, a dalej to już jedzie transportem kołowym. Rusek jest ślepy i nic nie widzi? Nie może swoimi dywizjami desantowymi przerwać/opanować dróg dostaw? Tym bardziej, że nie jest ich za wiele? Dobrze widzi, ale wojenka ma się tlić, pewnie do zimy, albo i przyszłej wiosny.
  Łączymy kropki. Co wychodzi? Wielki światowy głód! Pewnie od zimy/wiosny przyszłego roku.

 6. @wrednick
  Wyłączenie Rosji i Ukrainy na pewno zachwieje rynkiem zaopatrzenia, zarówno w nawozy jak i w pszenicę. Ciekawe, że w przypadku nawozów pierwsze miejsce mają Chiny, drugie USA, a w przypadku pszenicy, znowu pierwsze Chiny, USA czwarte. Ktoś mnie niedawno zapytał, jaki powód mieli Amerykanie, że tak ruskich do wojny prowokowali. Jak się zacznie te kropki łączyć , zwłaszcza biorąc pod uwagę niedojdę udającego amerykańskiego prezydenta i całe jego lewackie zaplecze, to strach się bać. Ja już od kilku lat trzymam, stale je uaktualniając, zapasy żywności wystarczające na dwa miesiące. W tym roku, jeśli to jeszcze będzie możliwe, postaram się je zwiększyć. Niektórzy moi znajomi, pukali się energicznie w głowę kiedy im o tym mówiłem, teraz zaczynają nieśmiało pytać, co i jak najlepiej się przechowuje…

 7. 1. Rosja przedstawiła wnioski i dowody o biolabach Pentagonu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ u Rockefellera, ale nikt za bardzo Rosji nie chciał słuchać. Wili się jak robaki i jęczeli oj tam oj tam, dajcie spokój. Wygląda więc, że pokojowe rozwiązanie próby wymordowania Słowian raczej nie wchodzi w rachubę, bo rosyjscy Słowianie raczej nie wyginą posłusznie jęcząc: oj tam, oj tam, dajcie spokój. Spodziewam się więc wznowienia intensywnych rozgrywek i nieco mniej subtelnej taktyki ze strony Władimira. Zawieranie pokoju bowiem z Zachodem lub jakiś traktatów ma tyle samo sensu co pożyczanie Ukrainie kasy bo nie mają na rachunek za gaz albo światło. Dekadami wszyscy Ukraińcom te rachunki płacili – w tym oczywiście Polska – a oni tam jak mrówki domki w Miami budowali, ruchali się w dupala, stawiali biolaby z bronią biologiczną i przerabiali banderowskich nazistów na herojów. Ponad 30 tego biologicznego gówna już tam było. A traktat był, owszem – taki ładny, który mówił, że Gorbaczow, Clinton dają Ukrainie gwarancje nietykalności – niech ona tylko te dwa tysiące głowic po Sojuzie, odda gdzieś lub na lewo terrorystom sprzeda. Ukraina sprzedała ostatni atom no i wtedy bęc – zjechała się do niej śmietanka lichwiarskiego szamba – taka spieniona śmietanka i zaczął się błyskawiczny upadek – rozkradziono wszystko a ludzi przerobiono w magazyn organów, niewolników seksualnych i króliki doświadczalne dla żydowskich, amerykańskich i niemieckich Mengelowców prowadzących badania nad nielegalną i zabronioną wszędzie bronią biologiczną

  2. A biolaby Zachodu, o których Zachód nie chce słuchać nawet sami żydzi potwierdzili. Na początku tego tygodnia podsekretarz stanu USA Victoria Nuland publicznie potwierdziła obecność na Ukrainie finansowanych przez USA laboratoriów broni biologicznej. Ostrzegła nawet tak życzliwie cały świat, że Rosja może przejąć te obiekty i przypuścić atak z broni biologicznej na świat pod fałszywą flagą, aby obwinić Amerykę.
  W takim właśnie stylu bełkotała ….więcej na stronie https://bacologia.wordpress.com/2022/03/12/szybkie-wiesci-5/#more-1817

 8. USA sprzeda bron, Gates ma miliony hektarow ziemi w USA i zacznie produkowac zboza, bo akurat ceny szybuja do gory…. Caly rynek wschodni sie zamknal. Ukraina zostanie doszczetnie ZBURZONA BOHATERSKA OBRONA. Ukraincy UCIEKNA NA ZACHOD jako tania sila robocza…. CUI BONO?