Reklama

Para PO i PiS jest jak Flip i Flap, bez siebie nie istnieją i trudno wskazać, kto jest bardziej śmieszny. Parę dni temu Micha Dworczyk, główny bohater afery mejlowej, jednocześnie odszedł i został w Kancelarii Premiera. Jego brak kompetencji i pełną kompromitację, która doprowadziła do wycieku wiadomości przesyłanych z prywatnych skrzynek elektronicznych przez najwyższych urzędników państwowych, tłumaczono akcją rosyjskich i białoruskich służb specjalnych. Naturalnie dziecko wie, że prawda wygląda zupełnie inaczej i chociaż nie ma dowodów na to, czy to zawiedziona uczuciowo asystentka, czy wewnętrzna frakcja w PiS załatwiła Dworczyka, to samego kierunku wyjaśnienia sprawy nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie kwestionował.

Pomimo tragikomicznych i dość oczywistych okoliczności afery, politycy PiS wymyślili „scenariusz napisany na Kremlu”. PO nie chce być gorsza i po latach odgrzebała aferę taśmową, która miała swój początek w słynnym lokalu „Sowa i przyjaciele”. Wprawdzie już w 2013 roku Tusk za radami swoich propagandystów mówił o, jakżeby inaczej, „scenariuszu pisanym cyrylicą”, ale wtedy nikt tej bajki nie kupił. Teraz nastąpiła reaktywacja afery, bo w Newsweek Polska pojawił się artykuł, gdzie można przeczytać o udziale rosyjskich służb specjalnych w całej operacji. Nim się na dobre pośmiejemy, warto przypomnieć najistotniejszy fakt, potwierdzony również przez autora tej sensacyjnej publikacji w Newsweek Polska. Przede wszystkim Falenta nie miał działać na zlecenie rosyjskich służb, ale rosyjskim służbom miał oferować gotowy materiał. Tylko z tego prostego faktu wynika, że scenariusz napisali kelnerzy i węglarz Falenta, a nie Kreml.

Reklama

Nie przeszkadza to jednak w najmniejszym stopniu zachowywać się Tuskowi tak, jak zachowywał się Morawiecki i Sikorskiemu tak, jak zachowywał się Dworczyk. Tak, czyli jak? No śmiesznie i żałośnie zarazem. Dworczyk wpadł jak dziecko i takich samych, może jeszcze bardziej upokarzających warunkach, nagrano autentyczne słowa i myśli polityków PO. Na pytanie czy to Putin kazał mówić: „ch.j z tą Polską wschodnią” odpowiedzią może być tylko śmiech. Sikorski opowiadając o „murzyńskości”, konsultował się z Ławrowem? A Sikorski wypowiadając słynne: „ch.j, du.a i kamieni kupa”, co miało obrazować stan państwa polskiego, bazował na instrukcjach Miedwiediewa? Jeśli tak było, to rzeczywiście powinniśmy mówić o scenariuszu pisanym cyrylicą, ale konsekwentnie uznajemy, że Tusk i jego towarzystwo, to marionetki Moskwy odgrywające rozpisane przez Putina role. Rozsądny polityk nie odezwałby się słowem przy tak krepującej okazji, wiemy jednak, że w PiS i PO rozsądku jest niewiele, dlatego Tusk już poczuł krew i zapowiedział w dowcipnym stylu swoją konferencję, czym nawiązał do wypowiedzi z 2013 roku:

Sprawa rzeczywiście jest przykra, gdy się patrzy na poczynania politycznego Flipa i Flapa, czyli duetu PO i PiS. W dodatku obawiam się, że przez lata się tego przykrego widoku nie pozbędziemy i co chwilę będziemy obserwować te kompromitujące zawody w czymś nie przypominającym już kisielu. Jedni i drudzy koncertowo się obnażyli i nie skorzystali z okazji do przemilczenia własnych porażek. Na aferze taśmowej PO nie ugra nic, podobnie jak PiS straciło na mejlach Dworczyka i żeby to wiedzieć nie potrzeba sztabu doradców, polityczna opinia Andżeliki z IVC w zupełności wystarczy.

Reklama

21 KOMENTARZE

 1. Od ponad dwóch lat to Putin rządzi w Polsce. Odpowiada za inflację, dodruk pieniądza, ponad 230 tysięcy nadmiarowych zgonów, komplikacje poszczepienne, bankructwa firm, rozbrojenie armii i braki towarów. Rządząc Polską prowadzi ją na skraj przepaści. Co za nieodpowiedzialny przywódca.

  Należy mieć nadzieję, że gdy już nareszcie PiS dojdzie do władzy to odkręci to wszystko i wreszcie będzie normalnie.

  • Platforma zablokowała swoim samorządom pieniądze z funduszy unii europejskiej…. Geniusz Tuska.

   Może się okazać że za kilka miesięcy Polacy i politycy platformy będą wk…… Na niemieckich polityków za zabranie Polsce pieniędzy….
   Ciekawe na kogo będą głosować wyborcy, jeśli politycy

   Nie beda mieli do wydania niemieckich pieniedzy.

 2. Na powazne traktowanie nie ma co liczyc.
  Slysze ostatnio od niektorych politykow opozycji jak to wygranej dadza tani prad. Heh.
  A z czego niby ten prad bedzie?
  Z paru wiatrakow jak wiatr zawieje czy z chrustu?
  Bardzo duzo energii odnawialnej niektore kraje zachodu maja z elektrowni wodnych. I glownie sa to stare i duze elektrownie.
  A to juz zbrodnia na ekosystemie wiec dzis promuje sie tylko malenstwa .
  Panele to zasadniczo robienie smietnika. Kropla w morzu potrzeb.
  Nie ma zadnych konkretnych technologii ktore w naszych warunkach klimatycznych. by sprostaly zapotrzebowaniom na energie i jednoczesnie zadowolily ekologistow,
  Ekologistow faktycznie zadowolic moze tylko chrust bo tu przy odpowiedniej technice nawet mozna uzyskac emisje ujemne

  • @Corinthians
   Tani prąd będzie jak Polska przestanie pobierać opłaty za emisję CO2 od własnych elektrowni cieplnych. Tchórze nami rządzące nigdy na taki krok się nie zdobędą.

   Co do źródeł odnawialnych to ich maksymalny udział jest funkcją zdolności kompensacyjnych systemu energetycznego. Większość tych źródeł działa stochastycznie (czyli kapryśnie w ludzkiej mowie) i wymaga reakcji systemu na zmianę częstotliwości w sieci. Tempo reakcji zależy od tego, co mamy zainstalowane w systemie. My mamy bloki węglowe, a nie elektrownie wodne lub zasilane turbinami gazowymi. Jak wspomniane zmiany są za duże, to jednostki wytwórcze wypadają z synchronizacji i zaczyna się Armageddon.

 3. Wiadomo, wszystkiemu winien okropny Putin. Przecież to Władimir pozamykał polskie kopalnie i nakazał Polsce nałożyć embargo na rosyjski węgiel. Do tego był tak bezczelny, że gaz sprzedaje za ruble, tym samym opierając swoją walutę o realne zasoby, zamiast umacniać dolara, którego Usraelici drukują na potęgę. Doprawdy zuchwalstwo wprost niemożliwe do wyobrażenia. Pis coś mógłby poradzić, ale na krajowym podwórku wszystko mu totalni, z Tuskiem na czele, złośliwie blokują. Dlatego partia jedynie słuszna zasadniczo nic zrobić od siedmiu lat nie może. Mają jedynie swój rząd i prezydenta, a to faktycznie nic nie daje. Wyłącznie na stołkach Jarkacz swoich przydupasów posadził, ale nie czepiajmy się, bo tylko ruskie onuce narzekają. Wszyscy rozsądni rozumieją, że pis robi co w jego mocy, aby putinowski kryzys w energetyce przezwyciężyć.
  Niech żyje nam prezes 100 lat!

 4. https://pbs.twimg.com/media/FfXWN9gX0AMkuUT?format=jpg&name=large
  Apropos dawek. Pan Bartosz twierdzi ze im wyzszy poziom szczepien tym nizszy spadek dlugosci zycia.
  Wyjasnie oszustwo.
  Z tego wykresu rownie dobrze mozna odcczytac ze na dole sa kraje sa kraje liberalne a gorze milicyjne, w tym szczegolnie Slowacja (Jezu Chruste co oni przezywali)
  Wysoki poziom szczepien jest tam gdzie jest sprawne panstwo i zaufanie do wladz.
  Szczepienia mialy nieduzy wplyw na ostateczne wyniki.
  Gdyby omikron nie zniszczyl delty, byc moze byloby inaczej.
  USA maja bardzo wysoki poziom szczepien a spadek zycia wzrosl drastycznie bo usmiercono wielu mlodych (kluczowe czynniki rasowe)
  Mlody czlowiek obniza dlugosc zycia jak kilkudziesieciu staruszkow z DPSu.

  gdyby polityką represji (produkowano otylosc, ludzie bali sie lekarzy, kwarantanny a i leczenie bylo umowne) nie zamordowano wielu mlodych Polakow (nie mowiac juz o starszych i w srednim wieku) srednia dlugosc zycia w Polsce nie osiagnela by poziomu roku 2–0–0–9 ale 2010+ (nie bede sie licytowac czy 2012 czy 2016)

  z tego co widze Szwecja jest druga na liscie co kompromituje decyzyjyjnych zbroniarzy

 5. Krótko i rzeczowo, tego właśnie demoliberalni mędrkowie nie znoszą. Zahaczając jeszcze o tematy, że tak powiem, około ukraińskie. Od początku rosyjskiej operacji militarnej wciąż media głównego ścieku, takich jak ja, nazywają najgorszymi ruskimi onucami.
  (Czy nie widzicie tego, że Polacy pokazali swoje wielkie i otwarte serca!?)
  Odpowiadam, na tą tandetną egzaltację, korzystając z gościnnych łamów kontrowersji.net;
  Otóż nawet ja, całkowicie ślepy, to dostrzegam i twierdzę z pewnością, iż
  głupi poliniacy tak uczynili, bo Polaków, zwłaszcza świadomych, niewielu już pozostało.
  Ukraińcy, swoim zwyczajem od wieków utrzymywanym, te otwarte serca widłami przebiją, przy pierwszej nadarzającej się okazji.

 6. Cos mi sie wydaje ze obserwujemy formowanie sie nowego ladu swiatowego, bo w to ze Ukraincy gonia bolszewika jakos jest mi trudno pojac, a w to ze do BRICS-u pretenduje Arabia Saudyjska czytalem ostatnio.Ciekawa w cudzyslowiu bedzie tegoroczna zima i kiedy Niemcy przeprosza sie z Ruskimi