Reklama

Wbrew pobożnym życzeniom Ukraińców i ich sympatyków Putin nie jest jeszcze powieszony, ale jest zawieszony w klasycznej leninowskiej rozterce: “Co robić?”. W poprzek imperialnych ambicji odbudowy wielkiej Rosji stanęła tradycyjna korupcja i nieudolność rosyjskiej biurokracji i lenistwo służb FSB, które nie przekazywały mu rzeczywistego stanu sił zbrojnych Ukrainy. Cóż, nie jest pierwszym, którego marzenia obili kijami w Kijowie i teraz musi bronić się tam gdzie wszedł w szkodę, czyli na wschodzie i południu Ukrainy. Widać starą prawdę, że w wojnę łatwo wejść, ale o wiele trudniej jest przewidzieć jej przebieg i z niej wyjść. Tym bardziej, że dziś jest to już rosyjska proxy war z zachodem.

https://www.politico.com/dims4/default/419147d/2147483647/resize/262x/quality/90/?url=https%3A%2F%2Fstatic.politico.com%2F23%2F10%2Fa3d23fe64eb69aa766199598d3a2%2Fap-poll-foreign-policy-866 

Reklama

Imperialne ambicje  Putina są znane, podobnie jak jego sposób rozprawiania się czy to z politycznymi krytykami, czy sąsiednimi narodami, które wzgardziły jego zalotami. Niech przykładem będzie tu rozprawa z niespełna 1,5 milionową Czeczenią (ok.250,000 ofiar) i zrównaniem z ziemią jej stolicy Groźny, która przypominała “ukaraną” przez Hitlera Warszawę. Czy taki scenariusz szykuje Putin dla Kijowa? Putin w stosunku do Ukrainy zachowuje się jak zazdrosny kochanek, czy mąż, jeśli ja nie będę ciebie miał, to nikt nie będzie…

Wśród komentatorów na prawicy pojawia się dość prostackie zero-jedynkowe myślenie. Skoro globaliści typu Soros zainwestowali w zmiany na Ukrainie (łącznie z propagandą genderową i innymi lewackimi “ideałami”), to destabilizujący taką Ukrainę Putin reprezentuje dobro. Podobnie mogliby powiedzieć: “Hitler bad, Stalin good”. Pisałem już, że dla Polaków, historycznie  wychowanych w tradycji republikańskiej, kochających wolność jednostki, Putin nie jest  bohaterem z naszej bajki. To całe ich trącące mongolskimi wpływami  “carosławie”, samodzierżawie należy zupełnie do innej kultury i innego obcego nam świata wartości.

Sytuacja jest skomplikowana i trudna do dalszego prognozowania. Słychać głosy, że globaliści prą do wojny i prawi ludzie muszą powstać w swoich krajach i obalić posłuszne globalistom rządy. Jednak ci piewcy pokoju jakoś nie oczekują tego samego od Rosjan, aby powstali i obalili rząd wojującego Putina. Sytuacja ta przypomina tę z 1938 r z Czechosłowacją (roszczenia etniczne i terytorialne Hitlera), z poprawką na jednak walczącą Ukrainę. Nauczeni historią, tym razem nie skusiliśmy się na zajęcie Lwowa, jak wtedy Zaolzia. Przecież rozsądni ludzie unikają wojny, a dziś widzimy, że znajdujemy się na drodze do “większej” wojny. 

Putin zmienia dowódców  w wojnie ukraińskiej (nowym jest “rzeźnik”  Aleppo i Idlib, gen. Sergey Surovikin). Istnieją podejrzenia, że wreszcie rozumiejąc  słabości swojej armii, zdecydował się na wyniszczającą przeciwnika wersję “Aleppo”. Również zgodnie z “wiekową” rosyjską strategią zimą liczy na przybycie zastępów najgroźniejszego z syberyjskich generałów Dieda Moroza, który pozwolił przecież Rosjanom wygrać z Napoleonem i Hitlerem. Najpierw chce pozbawić Ukraińców elektryczności i ciepła, tym samym kierując następne ich miliony do Polski, gdzie liczy na rozgrzanie i narastanie dotąd niewygaszonych konfliktów (banderowcy) jeszcze z okresu II wojny światowej. Liczy też na strach społeczeństw zachodnich przed nadchodzącą zimą przy wyraźnym deficycie gazu.

Krytycy z prawej strony przypominają o tradycyjnym polskim przekleństwie, że Polska jak ćma samobójczo leci w ogień tak jak w 1939 r, czy w okresie Powstania Warszawskiego w 1944 r. Inni z kolei uważają, że Putin jest słaby i wystarczy się sprężyć i go dobić, czy też przycisnąć (byle nie do guzika z bronią jądrową!), a Rosjanie sami go obalą. Trzeba dodać, że Polska nie tylko otworzyła swoje domy dla ukraińskich uchodźców, ale polski rząd wie, że do przyłączenia się do wojny z Rosją nie jesteśmy przygotowani. Dużo swojego ciężkiego sprzętu oddaliśmy Ukrainie, a zakupiony sprzęt w Korei Płd. otrzymamy najwcześniej w przyszłym roku.

Z oglądanych obrazów wojny widać, że taktycznie dziś zwyciężają Ukraińcy, ale wiemy też, że Rosja nie użyła jeszcze większości narzędzi ze swojej strategicznej głębi. Zarazem nie wydaje się, aby Putin na poważnie myślał o użyciu broni jądrowej, którym to krokiem z pewnością zjednał by sobie nowe zastępy wrogów. Na dziś największym sukcesem Putina w wojnie ukraińskiej jest podporządkowanie sobie Białorusi i w nadchodzących negocjacjach możliwość utrzymania Krymu. Jednak wyraźnie nie zrozumiał stanu ukraińskiej armii i przeliczył się w szansach wspólnego z Niemcami przepędzenia Ameryki z Europy sugerując się jej kłopotami z Chinami (Taiwan).  Swoimi pomyłkami zmotywował Szwecję i Finlandię do wejścia do NATO, doprowadzając do swojej strategicznej przegranej o czym już dobrze wie. To on spowodował, że Bałtyk stał się sadzawką NATO.

Zwykli Ukraińcy cierpią, umierają, a jedynymi szczęśliwcami zacierającymi ręce są kontraktorzy i cały przemysł zbrojeniowy. Ameryka przeznaczyła na pomoc (głównie militarną) już w tym roku aż $66 mld z budżetu $6 bln (w US $6 trylionów, co stanowi jego 1,1%). 

Putin ze swoją słynną głębią strategiczną i czasem niezbędnym do zakończenia mobilizacji chce przeciągnąć wojnę, jednak częściej używając rakiet w coraz większym stopniu kreuje sobie negatywny obraz w światowej opinii. Również nałożone sankcje zwłaszcza na wysokie technologie z pewnością cofną Rosję w rozwoju. 

Ostatnio podniosły się głosy krytyki odnoszące się do NATO-wskich ćwiczeń z bronią jądrową, jednak kiedy Putin co roku na swoje ćwiczenia “Zapad” u granic Polski i ćwiczy atak jądrowy na Warszawę, krytycy zapominają przysłowiowego języka w gębie. Samo straszenie, nagłaśnianie możliwości użycia broni jądrowej można rozpatrywać jako akt desperacji, bądź wojny psychologicznej z zachodnimi społeczeństwami.

Przypomnijmy, że mocarstwo jądrowe USA po II w.ś. walczyły w wielu wojnach i je nawet przegrywały (Wietnam, Afganistan, wcześniej pat w Korei, czy na Kubie, czy Berlin w 1961 r.) i jakoś mogły wycofać się w negocjacje szukające kompromisu bez użycia posiadanej broni jądrowej (!?). Nieco inny przykład interakcji mocarstw znajdziemy w 1956 r. w czasie powstania węgierskiego i rosyjskiej inwazji, kiedy USA nie pomogły powstańcom mimo, że wspierały ich propagandowo. Z kolei podczas rosyjskiej/sowieckiej inwazji Afganistanu w 1979 r. USA wsparły afgańskich mudżahedinów dostarczając im sprzęt (jak na Ukrainie). Jednak w obydwu tych przypadkach USA nie przystąpiły do wojny konwencjonalnej, czy jądrowej z Rosją, aby obronić Węgrów, czy Afganów. Podobnie Rosja Sowiecka nie użyła broni jądrowej nie mogąc sprostać afgańskim partyzantom, ale uznała, że czas się wycofać.  

Amerykanie bombardując Hanoi przeliczyli się i nie złamali woli walki Wietnamczyków, czy Putin bombardując Kijów wierzy, że złamie wolę walki Ukraińców? Korzystajmy z nauk historii zanim zapędzimy się w kozi róg.  Nawet jeśli Putin byłby zdesperowany do tego stopnia, aby użyć (nawet) taktycznej broni jądrowej, nie mógłby liczyć na poddania się Ukrainy. Poza tym nie użyje jej na terenach które właśnie anektował do Rosji, poza tym naraziłby też na promieniowanie własnych żołnierzy. Zagłębiem strategicznym Ukrainy jest nie tylko Polska , ale USA, Anglia i inne kraje NATO, które na atak jądrowy musiałyby przecież jakoś odpowiedzieć.

Przypomnijmy, że Putin ma zupełnie inne widzenie świata i historii niż my Polacy. Kilka lat temu w Yad Vashem  udowadniał, że to Polska rozpoczęła II w.ś. Rosjanie ogłosili, że na “anektowanych ostatnio 4-ech ukraińskich terytoriach wprowadzili stan wojenny. Podobny sposób kontroli ma objąć również tereny rosyjskie przylegające do Ukrainy. 

Czy Putina czeka konieczność zakończenia wojny bez zwycięstwa? Jak dobrze pójdzie może zatrzymać Krym, a może nawet Białoruś. Podobna sytuacja spotkała USA w Wietnamie, czy też ostatnio w Afganistanie. Kiedy wchodzisz do wojny wszystko wydaje się łatwe i logiczne, ale wojna kieruje się własnymi prawami i często bóg wojny kpi sobie z planistów. Nie byłoby agresywnych wojen, gdyby agresorzy nie wierzyli w swoje zwycięstwo. Liderzy krajów rozpoczynających wojnę zwykle źle  kończą, czego mamy wiele przykładów. Co czeka Putina?

W USA 8 listopada odbędą się uzupełniające wybory, Republikanie liczą na zwycięstwo, na uzyskanie większości w Kongresie i Senacie. Już zapowiadają ograniczenia w finansowaniu wojny na Ukrainie. Na dziś to obok gen. Dieda Moroza, którego “białe ludziki” zamierzają wyziębić Europę zachodnią, to zwycięzcy Republikanie mogą dać przewagę właśnie Putinowi. Pożyjemy, zobaczymy…

 

Jacek K. Matysiak                                                                                                          Kalifornia, 2022/10/21

Reklama

30 KOMENTARZE

 1. Dla tych amerykańskich konserwatystów świat jest dwuwymiarowy, jak z Tolkiena : Mordor to globaliści typu Soros, genderyści i zboczeńcy kontra my, szlachetny Zachód, hołdujący tradycyjnym wartościom.
  Tymczasem amerykańscy konserwatyści mają wielką szansę stać się nowym pokoleniem pożytecznych idiotów, jak swego czasu Sarte czy G.B. Shaw i inni
  U Tolkiena był jeszcze Saruman. (Putin ?)

 2. Putin nie ma żadnych dylematów. Zdążył je rozwiązać podczas ośmioletnich przygotowań do tej wojny. Armia rosyjska ma dosyć ludzi, sprzętu i amunicji by prowadzić tę wojnę przez lata. Nie wiadomo, czy wytrzyma to wykrwawiająca się Ukraina i Zachód pozbawiany w ekspresowym tempie sprzętu i amunicji.

  Ukraina jest jak na razie tylko teatrem wojny zastępczej. Prawdziwa wojna już się toczy między Zachodem i Wschodem. Chodzi o demontaż systemu jednobiegunowego i osłabienie Zachodu oraz sprowadzenie go do roli jednego z wielu graczy.

  • Pogoda jest do “pozazdroszczenia”. Na działce za domem teraz dojrzewają pomarańcze, granaty (pokojowe) i perisimmons, skończyły się przepyszne figi. Czekamy na dobrze zapowiadające się cytryny, kiepsko zapowiada się zbiór, od ponad pół roku nie było deszczu, ale jakoś przeżyjemy, tylko to cholerne słońce…
   Wkrótce polityczne żniwa podobno wybory obrodzą Republikanami. Pożyjemy, zobaczymy…

  • W USA rządzi w tej chwili demokratura, a nie demokracja, więc się tak nie napinaj, bo ci żyłki pękną. I nie zaklinaj rzeczywistości, amerykańska “demokracja” (po polsku komuniści) na pewno nie wygrają 8 listopada. Dla nas oznacza to koniec waszej wojny na Ukrainie i powrót nachodźców do domów, choć wielu pewnie u nas pozostanie nie chcąc wracać do tamtejszego syfu.

 3. “Imperialne ambicje Putina są znane, podobnie jak jego sposób rozprawiania się czy to z politycznymi krytykami, czy sąsiednimi narodami, które wzgardziły jego zalotami. Niech przykładem będzie tu rozprawa z niespełna 1,5 milionową Czeczenią (ok.250,000 ofiar)”. Problem w tym, że imperialne ambicje Stanów też są znane. Libia, dwukrotnie Irak (przy drugiej interwencji to milion zabitych Irakijczyków), czy Afganistan – to ostatnie lata.

 4. W życiu ludzie kierują się w mniejszym czy większym stopniu moralnością, lub jej brakiem. Komentowanie polityki przy użyciu narzędzi moralizatorskich to dziecinada (żłobkowiada). W polityce (zwłaszcza tej anglosaskiej) liczą się tylko interesy. Dopiero patrzenie na politykę pod kątem interesów układa polityczne puzzle na właściwym miejscu.

 5. Co sądzące o tym.

  Trzy lata temu fantazja, utopia, spiskowa teoria dziejów, od 2020 r rzeczywistość :Przypominamy go, bo pokazuje plan elit, który jest właśnie realizowany na naszych oczach! Oto ich cele, metody działania i jak z nimi walczyć! Film sprzed kilkunastu lat !!! trwa 12 minut i możliwe, że to najważniejsze 12 minut w Twoim życiu. Roześlij go wszystkim znajomym i nieznajomym!

  Od tysięcy lat, Ziemia jest naszym domem, ale wkrótce stanie się naszym więzieniem. Przestępcza elita potężnych bankierów i właścicieli wielkich korporacji rządzi światem z ukrycia i jest o krok od osiągnięcia swych mrocznych fantazji.

  ICH CELE
  1. Stworzyć światowy rząd zdominowany przez oligarchiczną elitę.

  2. Ustanowić globalną elektroniczną walutę, by podzielić świat na dwa rodzaje ludzi: panów i niewolników.

  3. Zaszczepić w każdym człowieku elektroniczny czip z jego informacjami biometrycznymi, jego danymi osobowymi i elektronicznymi pieniędzmi, które posiada, w celu uzyskania absolutnej kontroli nad populacją.

  4. Ograniczyć liczbę populacji, żeby łatwiej kontrolować masy i lepiej zarządzać zasobami naturalnymi.

  Elita jest w punkcie realizacji tego marzenia. Ci wielcy kryminaliści stworzyli tę historię aby: uzyskać absolutną władzę na świecie… NA ZAWSZE. Szach-mat dla ludzkości. Jak chcą to zrobić? Trzema ruchami strategicznymi.

  RUCH PIERWSZY: ZAŁAMANIE GOSPODARCZE, EPIDEMIA I WOJNY REGIONALNE
  Elita wytworzy wielki, międzynarodowy kryzys finansowy, który ma się zakończyć zapaścią gospodarczą, upadkiem euro i dolara. Wtedy, wiele osób straci pracę i oszczędności w Europie i w USA. W miarę wzrastających protestów, elita stworzy fałszywe antysystemowe grupy, które powodować będą epizody chaosu i wzrost przestępczości, aby ludzkość zażądała ustanowienia władzy silnej ręki. Ewolucja upadku w Europie i USA, będzie przebiegać inaczej.

  W Europie: elita generuje pogląd, że każdy samotny kraj nie może przezwyciężyć kryzysu narodzi się scentralizowany rząd europejski i suwerenność narodowa ograniczona będzie do minimum. Własność państwowa ulega prywatyzowaniu, wielkie korporacje zostają włączone do rządzenia państwem. Klasa polityczna jest skompromitowana. Niektórzy politycy i bankierzy będą się procesować, ale to tylko sztuczka. Elita promuje liderów manipulatorów, wyłaniających się z protestujących, do kierowania protestującymi i zapewnienia iluzji, demokratycznej odnowy i nadziei. Europejski rząd jest zajęty przez technokratów, którzy zastąpią starych, niesprawnych i skorumpowanych polityków. Pozornie demokratyczne państwo europejskie ma swoją siedzibę, ale rządzi przez nietykalne elity.

  W USA: kryzys wywołuje poważne zamieszki. Uzbrojone grupy staną do walki przeciwko państwu manipulowane przez elity. Jest dużo przestępstw i niewinnych ofiar. Rząd federalny wprowadza stan wyjątkowy, aby odzyskać kontrolę. Budowane od lat obozy FEMA zaczynają działać. Dysydenci i protestujący są więzieni, oskarżani o terroryzm i działalność antypatriotyczną. Aresztowania i masowe represje są przeprowadzane w imię bezpieczeństwa.

  Strategia załamania gospodarczego kulminuje się z wprowadzeniem obowiązkowej służby dla państwa, w USA i w Europie. Tłumy ludzi żyjących w nędzy, są zmuszone do pracy dla państwa, w zamian za zakwaterowanie i wyżywienie. Najbardziej antyspołeczne osoby są wybierane do sprawowania kontroli nad społeczeństwem, poprzez policję lub żołnierzy i represje. Rząd promuje składanie donosów wśród obywateli w zamian za korzyści i uznanie. W pewnym momencie, podczas procesu upadku gospodarczego, zaczyna drugi strategiczny manewr: kryzys zdrowotny.

  Epidemia jest podnoszona do umocnienia procesu masowej kontroli populacji. Media wyolbrzymiają sytuację i sieją panikę. Demonstracje są zabronione pod pretekstem pomocy w rozpowszechnieniu epidemii. Epidemia służy do cichego eliminowania przeciwników politycznych. W trakcie zaawansowanej epidemii, organy władzy ustalają, że jedynym sposobem, aby ją kontrolować, jest wdrożenie czipa do monitoringu każdego obywatela, aby szybko wykryć nowe ogniska epidemii. Mikroczip jest również używany do przechowywania wszystkich danych osobowych. Służy też jako pieniądz elektroniczny. Fizyczny pieniądz znika, uznany jako niehigieniczny, niebezpieczny i niewygodny. Te pomysły są wszczepiane w pamięć obywatela: czip = pieniądze, czip = leki, brak czipa = śmierć. Podłączenie czipa internetu i systemu przetwarzania danych będzie podstawą kontroli masowej. Wszystkie informacje będą zapisywane na serwerach, z dala od kontroli obywatelskiej. Powiązanie internetu z czipem staje się Wielkim Bratem.

  RUCH DRUGI: III WOJNA ŚWIATOWA

  ETAP TRZECI: POKÓJ

  JAK Z NIMI WALCZYĆ?
  Czy mamy zamiar pozwolić, aby ci dranie wyeliminowali nas, czy będziemy walczyć o nasze przetrwanie?

  Jeśli chcemy, aby zatrzymali swoje plany, musimy ustalić cztery bezpośrednie cele:

  1. Przekonać siły bezpieczeństwa, aby zaczęły chronić ludzi i przestały być posłuszne elicie.

  2. Zaatakować i skompromitować środki masowego przekazu odpowiedzialne za rozpowszechnianie kłamstw elit rządzących.

  3. Ściganie i ciężkie karanie klasy politycznej, która służyła tym przestępcom. Wszystkich z nich. Powinni bać się ludzi. Na zawsze!

  4. Zapobiec wprowadzeniu czipowania. Jest to kluczowy punkt (wyjaśnienie na filmie niżej – przypis WM).

  CO MOŻNA ZROBIĆ NA POZIOMIE OSOBISTYM?
  1. Informowanie maksymalnej liczby ludzi, jak to tylko możliwe o planach elity.

  2. Potępić manipulacje mediów. Wykorzystywać swoje niezależne media.

  3. Poświęćcie godzinę dziennie, aby walczyć przeciwko elitarnym planom architektów.

  4. Oczyść swój umysł z fałszywych wartości, które zaszczepił ci system.

  5. Przestań kroczyć ślepo za każdym liderem, nawet gdy budzi Twoje zaufanie. Bądź sobą, swoim przywódcą!

  6. Przestań popadać w nienawiści rasowe, etniczne, polityczne i inne. To pułapka by dzielić ludzi.

  7. Nie pozwól im wysyłać innych do ich brudnych wojen. Mówią ci, że masz złapać za broń? Zrób to przeciw nim!

  8. W tym momencie wszyscy władcy na świecie są bezprawni. Dlatego bądź nieposłuszny tym gnijącym władzom, tak bardzo jak tylko można!!! Obywatelskie nieposłuszeństwo!

  EPILOG
  Sprawili, że uwierzyłeś, iż jesteś malutkim, nieistotnym ziarenkiem piasku, samotną mrówką w ludzkim mrowisku. Sprawili, że nie wierzysz, że może być inaczej, że nie powinno się podejmować samemu decyzji, bez pytania o zgodę, że nie można się bronić. Sprawili, że uważasz, że można żyć tylko swoim małym życiem, w małym śnie, zakupionym w jednym z ich sklepów, że czas na Ziemi nie pozostawia żadnych śladów, że wszechświat jest obojętny na to, co się dzieje z Tobą, że jesteś tylko statystyką, liczbą, ale to nieprawda! Jeśli jesteś w stanie kochać i walczyć.

  Nie ma żadnych wątpliwości: żyjesz najważniejszą chwilą swojego życia w historii ludzkości. Zdecyduj, czy jesteś zwykłą owcą prowadzoną na rzeź, czy jedną z osób, które walczą do ostatniego tchu, by ocalić ludzkość z niewoli i zniszczenia. Teraz jest czas, aby udowodnić swoją prawdziwą wartość!!!

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wielki-reset-nwo/14-wprowadzaja-faszyzm-zamordyzm-pod-pretekstem-covid-film-z-2012-roku

  • Siła wpływów Elona Muska jest następująca. Niedawno temu (liczone w krótkich tygodniach) Musk zapowiedział, że nie będzie już udostępniał danych ze starlinków Ukrainie, bo nie jest filantropem, i że chce od rządu 10 (czy kilkanaście milionów baksów) miesięcznego abonamentu. Następnego dnia, po wizycie panów w garniakach z CIA, stwierdził że właściwie to jednak może te dane dostarczać, i w ogóle sprawy nie było.

 6. “Światowa Organizacja Zdrowia spotkała się 19 października 2022 r. i ustaliła, że ​​COVID-19 nadal pozostaje zagrożeniem zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym
  Dyrektor WHO Tedros zalecił wszystkim krajom aktualizację krajowych planów gotowości i reagowania.”
  U nas to trochę gorzej, bo nieszczęścia nawet nie chodzą parami, ale w trójkach.
  1. PiS-owski elektorat raczej się nie “szczepi.
  2. Wybory za pasem.
  3. Miliony “nieszczepionych” nachodźców.

 7. Skoro wrednik wszedl glebiej w temat covidu to ja wyjasnie troche wiecej
  Słowenia to nietypowy kraj w Europie Wschodniej – wysoka średnia długość życia, niska nadmierna śmiertelność, najwyższe PKB w regionie
  Slowenia ma sporo foliarzy
  https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiYWQ3NGE1NTMtZWJkMi00NzZmLWFiNDItZDc5YjU5MGRkOGMyIiwidCI6ImFkMjQ1ZGFlLTQ0YTAtNGQ5NC04OTY3LTVjNjk5MGFmYTQ2MyIsImMiOjl9

  ourworldingdata org
  [Wskaźnik zaszczepień w grupie ryzyka 99,9%, nadmierna śmiertelność Portugalia 9%]
  Wskaźnik zaszczepień w grupie ryzyka ~80%, nadmierna śmiertelność Słowenia 10%, Polska 15%
  Wskaźnik zaszczepień dla grup ryzyka ~ 40-45% Nadmierna śmiertelność Rumunia 17%
  Wskaźnik zaszczepień dla grup ryzyka ~ 30-40% Nadmierna śmiertelność Bułgaria 23% (wartość szacunkowa)

  Najistotniejsze byly czynniki społeczno-ekonomiczne
  Program DDM (Dług Drożyna Inflacja) dlugofalowo na zdrowie nikomu nie wyjdzie

  Żadna Szwecja. Jesli wierzyc wykradzionym danym i raportom WHO, najwiekszym zwyciezcom jest Bialorus a Szwecja jest hamulcem by Łukaszenka patrzac na świat nie umarl ze śmiechu

 8. “Ukraina taktycznie wygrywa”
  Tak oczywiście ale, tylko w mediach głównego nurtu, dokładnie tych samych, które przez 2,5 roku kłamały nas i zastraszały od rana do wieczora w sprawie tzw plandemi 🙂
  Jest tyle alternatywnych stron, które tłumaczą doniesienia zachodnich dziennikarzy i korespondentów nie związanych z głównym nurtem, że na prawdę jest z czego wybierać. Np Patric Lancaster, Anna Lipp, Lara Logan- korespondentka wojenna od 20 lat itd. Mediów drugiej strony też warto posłuchać a nie tylko to co mówi strona ukraińska i Gospodarz powinien o tym doskonale wiedzieć. Mnie interesuje prawda a tej w głównych mediach nigdy nie było i nie będzie dlatego opieranie się na tym co mówią, piszą nie ma żadnego sensu. Przez ostatnie 2,5 roku mogli to zobaczyć wszyscy, że media są na jednym łańcuchu. Piotr Wielgucki, który dzielnie tutaj stawał w obronie prawdy podczas plandemi, dzisiaj powiela bzdury tych mediów. I to jest dla mnie niesamowite…..

  • Relacje z tej wojny to porażka i tragedia nawet w mediach drugoobiegowych, choć oczywiście nie wszystkich. Są skrajnie jednostronne w każdym wymiarze. Militarnym – tylko Ukraińcy wygrywają potyczki i bitwy, a jest w sieci tysiące filmów, jak ponoszą wymierne duże straty. Traktowania jeńców – dużo filmów jak Ukraińcy traktują jeńców wojennych i cywili na zajętych terenach (większość filmów max drastycznych).

   • Wiadomość z dzisiaj.
    “Rosja oczekuje natychmiastowej i odpowiedniej reakcji ONZ na ostrzał przez Kijów przejścia (zielonego korytarza) dla cywilów w Chersoniu – Fiodor Strzhiżowski, doradca Misji Rosyjskiej przy ONZ”
    Jak znajdziecie tą wiadomość w mediach drugoobiegowych czy głównych, to dajcie mi cynk. Ale nie wróżę powodzenia.

 9. Szykuje się druga Ukraina. Dla USA to drugi duży front, który będą musieli obsługiwać, ale hegemonii dolara muszą bronić, bo pójdą z torbami. No i rośnie szansa, że jakaś atomówka w końcu pierdyknie, bo trzeba na coś zrzucić winę za kowidowe zgony.
  “Stany Zjednoczone oczywiście oczekiwały czegoś takiego, więc raczej nie będą zadowolone z takiego wyniku. Stawka o wewnętrzne sprzeczności w KC KPCh nie była uzasadniona, podobnie jak próby zmuszenia Chin do rezygnacji z kursu zjednoczenia z Tajwanem poprzez groźby. W związku z tym można się spodziewać, że Stany Zjednoczone wymuszą rozpoczęcie konfliktu zbrojnego na Tajwanie, aby zorganizować go w czasie, gdy Chiny nie są jeszcze do niego w pełni przygotowane. Stany Zjednoczone doskonale zdają sobie sprawę z krytycznego wyzwalacza sytuacji – deklaracji suwerenności Tajwanu. To nieuchronnie sprowokuje chińską odpowiedź militarną. W związku z tym mechanizm ten, z punktu widzenia USA, musi zostać uruchomiony, zanim Chiny będą w pełni przygotowane. Zwycięstwo Xi poważnie podnosi możliwość wojny o Tajwan, gdzie Tajwanowi przypisuje się rolę Ukrainy.”

 10. @wrednick
  Może być też problem z Białorusią, w dalszym ciągu kombinują jak Polskę wciągnąć w tę rozróbę, i coraz częściej wymienia się Białoruś jako zagrożenie. Oczywiście jest to jakieś zagrożenie ale obawiam się, że zMorawiecki i spółka znowu przed szereg wyskoczą i zaczepią Białoruś. Ze względu na wielki problem USA z Tajwanem, który raczej jest ważniejszy dla nich niż Polska, to po rozpoczęciu “kąsania” przez Polskę Białorusi, znowu zostanmy sami…

  “Prewencyjne uderzenie w reżym Łukaszenki będzie najbardziej bolesnym ciosem w Moskwę…”
  https://niezalezna.pl/462001-felsztynski-dla-niezalezna-pl-o-tym-czego-najbardziej-boi-sie-teraz-putin-musimy-sie-na-tym-skoncentrowac

 11. Takie tam z sieci:

  Odnośnie tabletek z „jodem”. Komentarz z Interii:
  „..
  ~Takie tam –
  Obecne reaktory w elektrowniach nie wygenerują chmury J-131, bo nie posiadają już radiatorów grafitowych. Nie są to wojskowe reaktory do produkcji plutonu do głowic jądrowych jak ten pamiętny w RBMK Czarnobylu. Obecne reaktory są głównie typu PWR (po rusku WWR), więc jedyne co tam ewentualnie z nich w razie rozwałki czy rozwałki poleci, to skażona cezem i strontem woda chłodnicza, która nie ma NAJMNIEJSZYCH szans na dotarcie do Polski. Przypominam też wszystkim, że płyn Lugola chroni częściowo TYLKO I WYŁACZNIE przed radioaktywnym jodem w CHMURZE, tzw J-131. W skażeniu strontem czy cezem nie pomoże ani ociupinkę, więc dajcie sobie spokój i nie panikujcie, bo najbliższe reaktory z grafitem typu RBMK są hen w Rosji i jest ich 8 albo 9. Najbliżej polski są w Smoleńsku. Jak NATO albo USA zniszczy rakietami lub jakąś bombką Smoleńsk, to dopiero wtedy możecie się zacząć przejmować ale też niekoniecznie. Bo tam, na tamtych terenach dominują wiatry głównie zachodnie albo północno-zachodnie, wiejące głównie OD strony Polski!! NIC OD NICH NIE BRAĆ.
  ..”

 12. „Ważne jest, aby ratować życie”: władze rosyjskie zaapelowały do ​​nauczycieli obwodu chersońskiego

  Minister Edukacji Federacji Rosyjskiej Krawcow zaapelował do pracowników systemu edukacji obwodu chersońskiego (którzy nauczają w języku rosyjskim) z wezwaniem do ewakuacji. Masakra reżimu kijowskiego na nauczycielach, jak to miało miejsce w obwodzie charkowskim, nie powinna się powtórzyć.”