Reklama

Dokładnie tak będzie jak w tytule albo PiS przestanie rządzić pomimo tego, że opozycja wygląda tak jak wygląda. Patrząc na ostatnie wydarzenia nie sposób wyciągnąć innych wniosków. Każde tupnięcie UE kończy się podwijaniem ogona i już nawet nikomu się specjalnie nie chce wygłaszać „patriotycznych” tyrad, może z wyjątkiem ludzi Ziobry, ale to jest tylko polityczny cynizm wycelowany na odbicie elektoratu PiS. Koncesja TVN przyznana, los Izby Dyscyplinarnej przesądzony, kary za Turów jeszcze mogą być wykorzystywane do ogłupiania twardego elektoratu, tylko nie wiem po co ogłupiać coś, co jest ogłupione poza wszelkie granice. Kasa idzie z naszych portfeli, to się PiS nie musi przejmować, a politycznie jakieś tam profity, czy raczej ochłapy wyszarpie. Cała reszta będzie pełnym podporządkowaniem światowym trendom politycznej poprawności.

O tym, że ekipa Morawieckiego odgrywa tani spektakl dla „ciemnego ludu” wiadomo od dawna, ale mejle Dworczyka dodatkowo pokazały skalę tej szopki. Dość wspomnieć, że w tym samym czasie, gdy PiS „straszył” repolonizacją mediów i pojawiały się pierwsze sensacje o zamykaniu TVN, druh Michał konsultował się z Krzyśkiem Skórzyńskim, jak siać propagandę w mediach. Jeśli ktoś wierzy, że to co wypływa niemal każdego dnia jest robotą „ruskich agentów”, to równie dobrze może wierzyć w garbate aniołki, jak mówiliśmy w podstawówce. Mejle są rozprowadzane prze frakcję w ramach „Zjednoczonej prawicy” i póki co walą wyłącznie w ludzi Morawieckiego z czego wypływa dość oczywisty wniosek. Materiał dostał się w ręce zawiedzionego pracownika z otoczenia Dworczyka i Morawieckiego, tudzież „kreta” wrażej frakcji, zagnieżdżonej w gabinecie politycznym, pożal się Boże, premiera. Charakterystyczne jest też dozowanie napięcia, co świadczy wyłącznie o jednym. Ekipa Morawieckiego jest szantażowana, ktoś próbuje na nich wymusić określone zachowania i gdy nie dostaje tego, czego sobie życzy, to odpala kolejne haki. I teraz pytanie podstawowe? W posiadaniu takich i jeszcze większych haków jest wyłącznie zawiedziony asystent w gabinecie politycznym?

Reklama

Odpowiedzi nie trzeba daleko szukać, wystarczy popatrzeć na poziom wiedzy i inteligencji autorów tych wiadomości. Sam fakt, że pisali z oficjalnych skrzynek, które może namierzyć 15-latek po krótkim kursie „hakerskim” rozwiewa wszelkie wątpliwości. Nie na 100%, ale na 1000% istnieją kompromitujące materiały o znacznie większej skali rażenia, niż widzieliśmy dotąd. W dodatku różni ludzie z wewnątrz i zewnątrz dysponują odpowiednimi kwitami i zgodnie ze starą zasadą, że ujawnić można raz, wykorzystują po kawałku do bieżących potrzeb. Prócz tego istnieje gigantyczna presja ze strony mediów, UE, Berlina i wszystkie te podmioty ogrywają PiS, jak chcą. Mityczne 760 miliardów, UE, czy sama Merkel jest w stanie skasować albo zawiesić jedną decyzją i to pod byle pretekstem. Wystarczy, że w Suwałkach radny krzywo popatrzy na homoseksualnego aktywistę. W takim klinczu PiS nie jest w stanie poruszyć się w żadną stronę, choćby na krok, dlatego pozostaje odgrywać coraz bardziej żenujące odcinki „patriotycznego” melodramatu, które zawsze kończą się tym samym – pokornym i pełnym upokorzenia wykonywaniem poleceń.

TVN przyznano koncesję i to jednogłośnie, samorządy wycofują się z uchwał tęczowych, postanowienie TSUE są wykonywane bez zająknięcia, reforma wymiaru sprawiedliwości, kawałek po kawałku wraca do punktu wyjścia. Z tych i jeszcze kilku innych powodów taktyka PiS staje się jednoznaczna. Muszą robić co im każą, a co im każą to wszyscy wiemy. Gdy przestaną realizować najważniejsze cele zleceniodawców, to w atmosferze skandalu, 100 razy większego niż „ośmiorniczki”, stracą wszystko. Z tej ekipy już nic nie będzie, z każdym dniem będą się staczać coraz niżej i na przykład perspektywa popierania tęczowych zmian w ustawach nie jest żadną fikcją, tylko kwestią odpowiedniego kwitu, ewentualnie nacisku z właściwiej strony. Będzie PiS śpiewał, jak mu zagrają i my niestety z tym wszystkim nic nie możemy zrobić.

PS Proszę Użytkowników Twittera o wrzucenie linku do felietonu.

Reklama

19 KOMENTARZE

 1. Wywiad z Piotrem Naimskim:

  – Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej? – pytała Ewa Stankiewicz.

  – To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej, klimatycznej – przekonywał Naimski.

  To jest skurwysyństwo nie mniejsze niż koronka

   • @JAN_VAN
    Ta cała panika z covidem jest im potrzebna, aby móc po kryjomu wprowadzać takie rzeczy. To będzie takie PiSowskie “build back better”. Oczywiście najpierw trzeba dokonać rozbiórki starego i to im się uda. Ale nie uda im się czegokolwiek zbudować, nie mówiąc już o “better”.

   • @JAN_VAN
    Dzień Dobry
    “NIC” jest od lat czterech. Od dwóch usiłuje znaleźć kogoś kto pomoże mi w czynie bo ja stary jestem. I NIC. Tylko bazgranie po internetach. Do czyny chętnych brak. A później zdziwienie że “Polskie ePłatności” nie są juz polskiej (są duńskie), a w planie jest oddanie pofuzjowanego orenolotosu saudyjskiej rodzinie zakapiorsko zamordystycznej. I idę o zakład że nadal będzie NIC nawet jak będzieMY pariasami we własnym kraju.
    Moje zwyczajowe że homo rzekomo sapiens nie widzą lasu przestaje być zwyczajnie na miejscu. Homo rzekomo sapiens po prostu chcą być niewolnikami, pariasami. Takim z nosem przyklejonym no drzewa (w ołtarzyk wyliczony w calach), wpatrującymi się w korę
    drzewa (wirtualnego nabazgranego kredkami) i twierdzący że to właśnie las. Niektórzy co przytomniejsi próbują naginać rzeczywistość i pracując dla pasożytów und hochsztaplerów twierdzą że są najemnikami. Tyle że póki oni nie dyktują reguł to nadal jest niewolnictwo.
    Pozdrawiam

 2. Że Morawiecki jest skrajnym sk…nem pisałem tutaj już kilkakrotnie. Obecnie zaczynam jednak nabierać znacznie poważniejszych obaw. Otóż coraz bardziej mi się wydaje, że Morawiecki (a szerzej biorąc cała jego banda) są również beznadziejnie głupi. Po prostu głupi – najbardziej potocznym sensie tego określenia. To znaczy nie mają elementarnej wiedzy ani doświadczenia w większości podstawowych spraw, którymi przyszło im się zajmować. Dlatego są na każdym kroku beznadziejnie ogrywani, wycwaniani i oszukiwani przez każdego, komu tylko na to przyjdzie ochota. Mili Państwo, dla mnie jest to konstatacja wręcz tragiczna. Znaleźliśmy się we władaniu pajaców i picerantów, przy których Tusk albo Hołownia mogą się jawić jako “mężowie stanu”. Polacy dostali od Stwórcy jedno z najlepszych miejsc do życia na Ziemi. Cztery pory roku, brak poważniejszych kataklizmów, gleba urodzajna, krajobrazy cudne, miejsce w miarę spokojne i dostatnie, ludzie na ogół dorodni i niegłupi. Bogactw naturalnych także nam Stwórca nie poskąpił. Co się z nami stało, że tak lekkomyślnie marnujemy te wszystkie dary Boże? Że znowu (w ślad za niesławnym Balcerowiczem) pozwalamy się wpędzać w kryzys, biedę i niedolę? Dlaczego pozwoliliśmy się tak łatwo podzielić i skłócić? Co pozostawimy tutaj po sobie naszym Dzieciom i Wnukom? Dlaczego?
  Tak, to są dobre pytania. Mogą dzisiaj odebrać spokojny sen.

  • @klamar
   Morawiecki nie jest głupi. Jest po prostu uległy. Tak jak wszyscy jemu podobni, pochodzący z hodowli prowadzonej przez Synagogę Szatana. Oni wykonują po prostu swoje zadania. Mają urządzić swoim krajom piekło na ziemi, aby je było łatwiej wnieść aportem do globalnego komunistycznego imperium. Tak, jak to sobie wymarzył Wieshaupt a realizują jego kontynuatorzy.

   • Egon O, klamar ja również tak myślałem. Ale przyszło mi do głowy że, ten Mateuszek wcale nie jest głupi, wręcz przeciwnie, jest bardzo inteligentny. On po prostu został wynajęty do pewnej roboty, narzucony tym tzw. pobożnym patriotom i z powierzonego zadania wywiązuje się jak należy. A jakich ma współpracowników to wynika jedynie z wewnętrznych rozliczeń w ramach koalicji. Gdyby był nieudolnym głupkiem to by nie podołał przeciw “zakonowi PC”.

 3. Nasz los jest w rękach sprzedajnych ….. – tu wstawić odpowiedni epitet. Jest to w najwyższym stopniu obrzydliwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak bardzo się ci powyżsi skur…li wobec wyborców, którym obiecywano niezależność ideologiczną względem UE. Co z tego wyszło?

  “– Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej? – pytała Ewa Stankiewicz.
  – To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej, klimatycznej – przekonywał Naimski.
  – Czy to nie jest wobec tego samobójstwo, dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach, jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie? – dopytywała dziennikarka.
  – Gdyby nie było tych uwarunkowań, które płyną z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania – uparcie obstawał przy swoim polityk….”
  https://nczas.com/2021/09/24/dziennikarka-tv-republika-zadala-niewygodne-pytania-ministrowi-odcinek-spadl-z-rowerka-zerwe-pani-ten-program-video/

 4. Jak to wielokrotnie raczył pisać Pan Wielgucki – “Wybitny i mądry polityk”, czyli żyjący żoliborski bliźniak i jego formacja polityczna właśnie zaczęli zamykać wieko trumny nad Polską taką jaką pamiętamy z przed 5, 10 15 czy więcej lat …
  Im szybciej przyswoimy sobie ten fakt, że tej Polski już nie ma i nie będzie, tym będziemy zdrowsi … psychicznie …