Reklama

Jestem stanowczym przeciwnikiem poszukiwania oryginalności na siłę, jeśli coś wygląda jak kaczka, kwacze jak kaczka i chodzi jak kaczką, to jest kaczką. Dokładnie tak się sprawy przedstawiają z kolejną absurdalną akcją rządu Morawieckiego wspieraną przez „media narodowe”, bo tak się te media po „reformie” nazywają. O co konkretnie chodzi? O węgiel, który płynie statkami do Polski! Węgiel płynie do Polski! Ktoś w Internecie napisał, że to tak, jakby Arabia Saudyjska zamówiła parę tankowców z ropą, a ja dodam, jeszcze parę dosadnych porównań. Na Saharze pojawiała się kolumna ciężarówek z piaskiem, do Holandii jedzie pociąg z serem Gouda, Włosi oczekują na transport lotniczy z dostawą spaghetti. Bareja w czystej postaci i nic nie poradzę, że brzmi to banalnie, mało oryginalnie i w ogóle jest nadużywane, po prostu Bareja.

Bądźmy jednak precyzyjni w tym całym cyrku i bazujmy na dokładnych komunikatach, z podaniem źródeł. Oto precyzyjny cytat z „medium narodowego” TVP Info: „Do Polski docierają pierwsze statki z zamówionym węglem z Indonezji, Kolumbii i RPA”. Co tutaj zwraca szczególną uwagę? Mnie się najbardziej rzucił w oczy entuzjazm, autentyczna radość, niczym przy kubańskich pomarańczach, które dopłynęły do Polski tydzień przed Bożym Narodzeniem. Na drugim miejscu oko przykuwa „zamówiony”! Kto zamówił? Kulczyk Investments SA, czy może Węglex Stefan Kabura&Szwagier? Nic podobnego, Szanowni Polacy, to nasza władza troskliwa zamówiła węgiel, żeby klasa pracująca miała ciepło w domu i zagrodzie. Niezwykle istotne, przynajmniej dla mnie, jest taż wskazanie miejsca, z którego węgiel płynie i mamy tu trzy państwa: Indonezja, Kolumbia, RPA. Zacznijmy od pierwszej sceny z zaginionej komedii Barei. 30 czerwca 2022 roku prezydent Indonezji Joko Widomo przyleciał do Moskwy i spotkał się prezydentem Władimirem Putinem. Po spotkaniu prezydent Indonezji zadeklarował dalszą współpracę gospodarczą z Rosją.

Reklama

Scena komediowa z RPA jest jeszcze bardziej zabawna, ponieważ prezydent tego kraju Cyril Ramaphosa nie tylko nie potępił Rosji za militarny atak na Ukrainę, ale jeszcze winą za konflikt obciążył NATO. I na koniec scena z Kolumbią, popularnie zwaną republiką kokainową, jednym z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie, gdzie w wojnach karteli narkotykowych krew leje się strumieniami. Dlaczego o tym wspominam? Ano dlatego, że rząd miał się pozbyć „krwawego węgla z Rosji”, tymczasem zaimportował węgiel od Indonezji, która z Rosją współpracuje, od RPA oficjalnie popierającej Rosję i oskarżającej NATO i od Kolumbii, gdzie krew leje się dzień w dzień. Wisienką na torcie tego absurdu, jest zerwanie współpracy z Węgrami, które to Węgry potępiły agresję Rosji, ale nie zgodziły się na zerwanie łańcucha dostaw, co zagrażało bezpieczeństwu Węgier. Przy całym szacunku dla świętej pamięci Stanisława Barei, obawiam się, że podobnego scenariusza jednak nie byłby w stanie napisać, Morawiecki i Kaczyński pokonali mistrza.

Jeszcze klika lat temu prezydent Andrzej Duda zapewniał, że węgla w Polsce jest na 200 lat i będziemy go wydobywać ile się da, gdyż Polska węglem stoi i tak pozostanie. Podobne deklaracje składał prezes Kaczyński i premier Morawiecki, a teraz importujemy piach na Saharę. Mało tego! Nie udało się postąpić racjonalnie, z uwagi na przesłanki moralne i polityczne, dlatego na polu moralnym i polityczny PiS popełnił dużo większą komedię i na tym nie koniec. Za chwilę zobaczymy kolejne odcinki! Jest więcej niż pewne, że w następnych aktach desperacji, PiS będzie importował rosyjski gaz z Niemiec i błagał Orbana, aby odsprzedał parę kanistrów ruskiej ropy. Pewnie optymiści zaprotestują i powiedzą, że to przesada, ale gwarantuję, że jeśli się pomyliłem, to w tę drugo stronę, czyli może być jeszcze „śmieszniej”. Tak się kończy uprawianie polityki na tandetnych hasełkach „patriotycznych”, kompletnie oderwanych od bezpieczeństwa państwa i to na poziomie podstawowym, bo energetycznym.

Reklama

13 KOMENTARZE

 1. PIS w najwazniejszych sprawach niczym nie rozni sie od PO. 7 lat brneli w ideologiczne bzdury i bredzili ze co zlego to Tusk

  Nie jest tajemnicą że przy okazji konfliktu wschodniego PO tworzyla nagonke na polski rzad by ci wariaci zrobili jak najwieksze glupoty. Z nienawisci do PISu chetnie podpalali Polske jak przy chrypce grypce. Oczywiscie pierwsze skrzypce znowu grał Grodzki ktory w przyszosci zapewne jeszcze nie raz zaskoczy swoim talentem.

  Co nie znaczy ze nie ma gorszych od nich. PIS z nienawisci do Niemcow chcial podpalic calą Europe wraz z Polską.
  “Nimcy” nie dosc że napadl na Ukraine to dodatkowo PISowi kurna wszystko blokowali

  oszolomstwo powiedziec o pisiorach to jak nic nie powiedziec

 2. Globalistyczna ekipa występująca lokalnie pod sztandarami PiS gorliwie wykonała swoją robotę niszcząc polskie kopalnie węgla. To co mamy teraz to nie kryzys, ale rezultat (to chyba z Kisielewskiego). Polska leży na gigantycznych złożach węgla, ale lokalne pseudoekologiczne oszołomy całkowicie zniszczyły zdolności do jego wydobycia. Celowo.

  Ma być zimno, głodno i bezprądowo. Ludzie mają walczyć o przeżycie, zmagając się do tego ze skutkami wstrzyknięcia preparatów mRNA. To najlepsza forma zniewolenia. I taką ekipa Kaczyńskiego i Morawieckiego nam funduje.

 3. Abstrahując od Indonezji, Kolumbii itp itd to wyraźnie opozycja postawiła na katastrofalny kryzys braku węgla.
  Od rana do wieczora karmieni jesteśmy radosną dla opozycji wizją jak miliony pisowskich zwolenników zamarza w swoich chałupach.
  To praktycznie obok KPO jedyny oręż opozycji…

  W praktyce ( proponuje wrócić do tematu za dwa miesiące…) stanie się cud i węgla nie zabraknie.
  PiS rozwiąże ” katastrofalny kryzys” i po raz kolejny ” stanie na wysokości zadania” zgodnie z zasadą kozy rabina.

  Ale wtedy nikt nie napisze żadnego o tym…felietonu.
  Pioeter też…

  bo będzie brandzlowany sojusz dupiarza z niewierzącym katolikiem,
  redaktorkiem TVN Hołownią…do których dołączy mający pod dupą ogień tygrysek ze związku zawodowego gumowofilców .
  Pojawi się ” nowa jakość “….

 4. Właściwie wszystko zeszłoroczna audycja wyjaśnia. Zarówno stan obecny, jak i nieciekawą przyszłość.
  https://www.youtube.com/watch?v=1NizetBy_ps
  Nie będzie prądu?! “MIX energetyczny nas zniszczy!” Powstanie UNIJNA armia? | E. Rzeuska
  Wówczas kanał “media narodowe” był jeszcze anty systemowy. Później sprzedali się na rzecz pisu. Pisowcy nazywają kurwizję i poboczne gadzinówki rządowe mediami narodowymi. Nie dodają jedynie, iż służą one interesom narodu wybranego.
  Zagadnienie szeroko rozumianej energetyki już na kontrowersjach poruszałem kilka razy. Uważam je za kluczowe dla zrozumienia dzisiejszej sytuacji panującej w ukropolinie. Pisząc najkrócej;
  Idziemy drogą wenezuelską. Lepiej z pewnością jej nie zakończymy, a wiele wskazuje na gorszy finał, niż w przypadku latynoskim.

 5. Mało tego, te PiSowskie k***y posłały swoją przedstawicielkę do Brukseli, a ta zgodziła się na narzucenie Polsce obcięcia zużycia gazu o 15% i konieczność “dzielenia się” rezerwami gazu z “innymi krajami” UE (chodzi oczywiście głównie o Niemcy, które wyszły z inicjatywą takiego przepisu w ramach UE, bo nie mają odpowiednich rezerw). Teraz PiSowscy “patrioci” rżną głupa przed własnym elektoratem:
  https://wiadomosci.wp.pl/gazowy-spor-w-rzadzie-minister-klimatu-pod-ostrzalem-weteranow-pis-uderzaja-tez-w-premiera-6795672150764032a
  “Patriotyczny” aparatczyk PiS-u z biało-czerwoną przypinką w klapie marynarki lub żakietu podpisze zawsze i wszystko, co mu podstawią pod nos kolonialiści z zachodu (czy to tego zaodrzańskiego, czy zaoceanicznego), bez względu na to, jaką ilość szkód i krzywd to przyniesie Polsce i narodowi polskiemu.