Prześlij dalej:

Gdybym 15 lat nie robił w politycznej publicystyce, to może zdziwiłbym się, że skrzynka pocztowa napęczniała jakże oryginalnymi pozdrowieniami: „agent wpływu”, „kret”, „kto ci teraz płaci” i tak dalej. Nie zdziwiłem się z wyjątkiem jednej rzeczy, było tego naprawdę tyle, co kot napłakał. Liczyć mi się nie chciało, ale i też nie było czego, może 3 góra 5 pozdrowień. Na takich biernych, miernych i wiernych w nielicznym składzie PiS będzie mógł polegać zawsze, bo tacy nigdy nie wiedzą w jakiej rzeczywistości żyją i idą za komendą pasterza. Tyle tylko, że tu już nawet nie mówimy o zwyczajowym poszerzaniu elektoratu, co o utrzymaniu tych, którzy zapewnią „moralne zwycięstwa”.

Każda partia hołubi ślepych wyborców, z nich żyje, jednocześnie niekoniecznie toleruje wyborców krytycznych dających powody do zwątpienia. Bezczelnie uznaję się za wyborcę myślącego i wiem, co się za chwilę stanie, ponieważ w polityce podobne procesy są naturalną i nieuniknioną koleją rzeczy. Z czym za góra miesiąc będzie musiał zmierzyć się PiS? Przede wszystkim z gwałtownym odpływem elektoratu, na początek pozyskanego na „pandemii”. Politycy PiS zachłysnęli się słupkami sondażowymi i uwierzyli, że są genialnymi inżynierami społecznymi. Tymczasem to nie jest poparcie dla partii PIS, tylko strach przed „pandemią” i bonus dla władzy, która chroni i dzielnie walczy z zagrożeniem. Zniknie „pandemia”, to znikną słupki, stąd też te podświadome i świadome podkręcanie histerii. Na początku wydawało się paradoksem, że PiS jednocześnie przykręca ludziom śrubę i dąży do wyborów, teraz wszystko stało się jasne.

Ostatnie wypowiedzi Szumowskiego o dwuletnim noszeniu masek w oczekiwaniu na szczepionkę, a także o szczycie zachorowań w czerwcu, tudzież powrocie „wirusa” na jesieni miały jedno na celu. Przekonać, że wybory korespondencyjne w maju są konieczne, ponieważ pierwszy możliwy termin dla wyborów tradycyjnych wypada za dwa lata. Wszystko w strategii PiS jest teraz podporządkowane majowym wyborom, łącznie z wyprowadzeniem kóz z zatęchłej chałupy, co rzecz jasna w jakimś bardziej spektakularnym pakiecie nastąpi przed samymi wyborami. Społecznie i tak po ludzku są to działania więcej niż brutalne, dla mnie wręcz odrażające, ale politycznie nie ma się do czego przyczepić, na tym etapie. Gorzej, że ubocznym skutkiem podtrzymywania histerii jest monotematyczność, ludzie non stop mówią o jednym. Polityka, podobnie jak sport, kultura i nauka nikogo obecnie nie bawi, jest „pandemia” i to się musi skończyć frekwencją na poziomie 30%, o ile w ogóle do majowych wyborów dojdzie.

Strony

Źródło foto: 
35211 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  To, że koronawirus wylewa się nosem i uszami to fakt. To, że polska jest na szarym końcu w europejskich statystykach ilości zachorowań na milion mieszkańców i ilości zgonów na milion mieszkańców to też fakt, w dodatku obiektywny. I tu nie można w żaden sposób odmówić zasługi obecnemu Rządowi RP z Premierem i Ministrem Zdrowia. 

 2. Zobaczymy jak wypadniemy w statystykach zużycia antydepresantów, chorób psychicznych, samobójstw, bezrobocia, bankructw, biedy i niepokojów społecznych. To też będzie zasługa obecnego rządu...

 3. Zgoda, ale od rządu wymagamy więcej. Przygotowania planu odbudowy Polski i budowy Międzymorza.

  Ponieważ, nie bierzecie jednego pod uwagę. Epidemia, uderzyła nie tylko w Polskę, będzie się działo wokół nas i w Europie.

  I PiS wcale nie jest na straconych pozycjach, takie jest moje zdanie.

 4. Te wszystkie negatywne aspekty obecnej sytuacji, o których pisze MK, idą niestety na konto PiSu. Trochę niezasłużenie, bowiem ta partia jest winna tylko "grzechowi" zaniechania. Nie byli w stanie odpowiednio wcześnie rozpoznać i zneutralizować unijnowolnościowej i NWOwskiej narośli, która rozrosła się, przy okazji opanowując znaczną część rządu. Potrzebny jest pilny i radykalny reset oraz powrót do wartości głoszonych w roku 2015. Wtedy PiS był za wolnością obywateli i suwerennością kraju. Teraz mamy państwo policyjne, nawiązujące do najgorszych komunistycznych wzorców i chodzenie na krótkiej smyczy Billa Gatesa.

  Kaczyński musi się w końcu obudzić i walnąć pięścią w stół, inaczej będzie świadkiem szybkiego rozkładu tego, co przez wiele lat budował.

 5. "Kaczyński musi się w końcu obudzić". Tylko że to Prezes Kaczyński osobiście instalował "unijnowolnościową i NWOwską narośl, która rozrosła się, przy okazji opanowując znaczną część rządu.",

  "powrót do wartości głoszonych w roku 2015" o tyle jest niemożliwy, że PiS stał się partią władzy i to w kiepskim wydaniu. Tam już nie ma idei, pozostały pozory i gigantyczna hipokryzja. Jedyną siłą PiS-u jest dziś debilizm opozycji. PiS jest zmurszały i bezwolny, rząd drapieżny i nastawiony na akcje indywidualne,  a opozycja debilna. Dlatego tym, co widzimy najczęściej, jest rząd. Rząd skupi za chwilę na sobie sporą niechęć społeczeństwa, a my zostaniemy ze zmurszałym, bezwolnym PiS-em oraz z debilną opozycją, Każdy będzie mógł sobie wybrać.

 6. Próbuję znaleźć powód, dla którego PiS poświęcił wszystko dla reelekcji Dudy i nie mogę znaleźć. Gdyby dla doraźnego wyniku wyborczego Kaczyński poświęcił racjonalność w gospodarce nie było by to niczym nowym, ale zabicie gospodarki już ewenementem jest. A to wszystko dla kandydata, który jest szkodliwy nie tylko z państwowego punktu widzenia, ale jest też partyjnie niepewny. Nie trzeba czekać, jak się rozwinie jego druga kadencja, o ile do niej dojdzie, bo chciałbym zobaczyć miny twardego elektoratu jak w Sądzie Najwyższym prezesem-elektem pisowskiego prezydenta zostanie np. Iwiński lub ktoś w tym rodzaju.

  Do wyboru Dudy jeszcze bardzo daleka droga. Jest niepewność, co do odbycia wyborów. Niepewność rezultatu spodziewanej wojny na fałszowanie wyników, a tej PiS wcale nie musi wygrać, bo nie kontroluje samorządów. Są wreszcie kontrkandydaci i długi czas do wyborów, a nastroje lecą na pysk. 10 mld zł z lockdownu na dzień kampanii wyborczej opartej od połowy marca o koronawirus może okazać się chybionym wydatkiem.

  Ewentualny wybór Dudy nie daje PiS nic również z tego powodu, że poparcie PiS leci w dół a sama partia nieuchronnie idzie w rozsypkę. Już widać, że Wielokadencyjna Dobra Zmiana przeminie jeszcze szybciej, niż Tysiącletnia Rzesza i po ewentualnie wygranych wyborach prezydenckich ale nieuchronnie przegranych przedterminowych wyborach Sejmowych czeka nas okres kohabitacji bez znaczącego udziału PiS. To jest właśnie moment, którego nie potrafię uchwycić, dlaczego PiS poświęca na nieswoją sprawę, jak to ładnie zostało napisane, cały swój kapitał polityczny.

 7. Ilu Polakow glosowalo na Kaczynskiego - na PiS?

  Osiem milionow...? No wlasnie!

  Teraz Jaroslaw Kaczynski ma cztery miliony krytykow - cwaniakow, podpowiadaczy 

  i cztery miliony doradcow - medrcow tego swiata!

  "Brawo Wy"!

  (jak to mowi ten, ten...celebryta w reklamie tego, na wpolplugawego, Polsatu);)

 8. W Wuhan, przypadkowym przypadkiem,  był najnowocześniejszy instytut wirusologii w Chinach. Od kilku lat amerykańscy eksperci poddawali w wątpliwość normy zachowywane w tym instytucie. W listopadzie odbyła się tam międzynarodowa konferecja dotycząca bezpieczeństwa biologicznego. Wątpliwości Prezydenta USA nie biorą się z powietrza. Na Ukrainie i w Iranie od początku Rosja i Iran  próbowała zacierać ślady prowadzące do sprawców.

 9. Możliwości teoretycznie jest sporo:

  1. istnienie najnowocześniejszego laboratorium w Wuhan wykorzystał ktoś (ciekawe kto?), jako pretekst do wykonania prowokacji z globalną pandemią zainicjowaną w Chinach. Ale prowokacją od początku planowaną jako pandemia globalna. Bill Gates często opowiadał o takiej, mającej nadejść, pandemii. I nie tylko on, powstał nawet film z tego typu fabułą.

  2. istnienie najnowocześniejszego laboratorium w Wuhan ktoś (?) wykorzystał do uwolnienia niebezpiecznego wirusa na terenie Chin, w celu zdestabilizowania Chin. Nie przewidział, że zdestabiliozowane zostaną pozostałe kraje na globie, nie Chiny.

  3. Połączenie pkt 1 z wbiciem mocnego klina w relacje USA - Chiny. W celu osłabienia zarówno Chin, jak i USA.

  4. Połączenie pkt 1 z pkt 3 plus z zamiaremem wykonania gigantycznych, globalnych operacji socjotechnicznych i finansowych. 

  Najmniej prawdopodobne wydaje się samodzielne uwolnienie się wirusa z laboratorium w wyniku przypadkowych zdarzeń. Od listopada do stycznia 2020 rząd Chin miał sporo czasu na reakcję, ale wówczas nie reagował. Nie reagował, ponieważ nie kojarzył nowego wirusa z laboratorium w Wuhan. Dopiero pod koniec stycznia rząd Chin zachował się, jakby Chiny zostały zaatakowane i mega drastycznymi środkami kiełkującą pandemię zdusił. W Chinach wyglądało to jak początek III wojny światowej i Chiny na atak odpowiedziały. Tej wojny nie zainicjował rząd Chin, ani rząd USA.

 10. marektomasz i wszystko jasne!

 11. avatar

  :)^:) Prawie

  Przemyśl: w jakim celu.

  Hint:  :)

 12. przykład koronawirusa pokazuje całkowity brak przygotowania i bezradność całego świata w razie użycia przez terrorystów broni biologicznej, toksycznej lub chemicznej...

 13. Dlaczego MK usuwa wpisy krytczne również  te mające wszystkie podstawy merytoryczne...?

  Fatalnie wpływa to na wiarygodność Wielguckiego.

  A więc jakie opcje ma PiS:

  1.Ogłasza stan wyjątkowy. Nazajutrz PiS wraz z Fideszem, Putinem i Erdoganem rządząc dekretami staje się de facto dla " światowych mediow" i opozycji państwem faszystowskim. Wielgucki czeka na szczepionke. Po roku ją dostaje . I leci do urny. Kryzys robi swoje bo musi.W pierwszej rundzie zwycięża Kosiniak. 

  Za dwa lata rządzi w Polsce: Sikorski, Tusk a z Ukrainy wraca Nowak.

  2.Zgodnie z rozsądkiem i prawdą PiS olewa histerię pandemiczną . Po tygodniu swoim " brakiem troski o Polaków " - zabija dla celów politycznych dziesiątki tysięcy najslabszych". To samo w stosunku do normalnych wyborów...Johnson nie dał  rady...Trump też ale Kaczyński przecież według Wielguckiego powinien popełnić seppuku w imię prawdy.

  3. PiS przeprowadza wybory ułomne/korespondencyjne przygotowując się do tego propagandowo na ile jest to możliwe. .

  Którą z   opcji wybiera Wielgucki...?

 14. avatar

  Raczej wątpię czy usuwa, podejrzewam że nie czxyta. Mniemam, właczył łapkę na nie potrafiących czytać postów :)^:),  jako kryterium. Tak szczerze to nie podejrzewałem  Go o to :) Duży plus.

  Buziaczki.

 15. Rozsądna wypowiedź i PiS do pewnego momentu też działał rozsądnie.

  Należało jedynie otwarcie mówić o zagrożeniu, o podejrzeniu ataku bronią biologiczną - zainicjowanym na terenie Chin -  i o wirusie. Społeczeństwu należało od początku podawać prawdziwe informacje. Jest podejrzenie, to się o nim mówi, zamiast pieprzyć nieprzytomnie o łuskowcach czy nietoperzach na zlecenie dezinformatorów z Nowego Jorku. Obecnie należy przygotować społeczeństwo na odblokowywanie stopniowe lock downu, pokazując zdziecinnienie POKO. Niech społeczeństwo dokona wyboru, jak chce żyć w epoce tajemniczego - ciągle jeszcze - wirusa.

 16. Witam Gospodarza,

  W nawiązaniu do tego twita: "Dobra, a teraz trochę powagi. Zastanówcie się "prawe" głąby, dlaczego ktoś taki jak @Matka_Kurka ustawiony po prawej stronie wywala w powietrze obserwujących ministrów, sekretarzy i 3 tys Obserwujących. Dla kasy, dla sławy? Podpowiem wam pajace. Nigdy kurwą, zawsze człowiekiem!"

  - To było bardzo potrzebne. Pozdrawiam

 17. P.S.

  Gospodarzu, nie jesteś osamotniony w swoich poglądach:

  Government tyranny is FAR more dangerous than covid-19… https://www.naturalnews.com/2020-04-17-government-tyranny-is-far-more-dangerous-than-covid-19.html

 18. Przeczytajcie ciekawy text Jacka!

  https://www.salon24.pl/u/fraszkowanie/1038462,pandemia-pelzajacego-totalitaryzmuhttps://www.salon24.pl/u/fraszkowanie/1038462,pandemia-pelzajacego-totalitaryzmu

  Bill Gates - Jeden z najwiekszych krukow swiata - staly czlonek "Bilderberg Group".

  Z dobrze poinformowanych zrodel (mam dobrych znajomych, na Floridzie, ktorzy maja bardzo dobrych znajomych...(;-))) ktorzy znaja ludzi z otoczenia tego "dobroczyncy" Gates'a!) wiem, ze ten cwaniak (dobroczynca) zainwestowal duzy pieniadz w "prace nad szczepionka"...i wcale nie chodzi mu o "ratowanie ludzi", a wprost przeciwnie... oczywiscie! ;)))

  Widzialem kilka jego wywiadow w lewackim CNN i kilku innych mendialnych scierwach!

  Jednym slowem, kawal sQ***syna z niego jest!

  Przepraszam tych, ktorzy maja inne zdanie.

  Pozdrawiam, Janusz z Long Island, NY.

 19. Informacja o siedmiu fabrykach szczepionek B.Gates'a jest prawdziwa: https://www.pb.pl/bill-gates-zbuduje-fabryki-dla-siedmiu-obiecujacych-szczepionek-987373

  Informacja o nielegalnym testowaniu szczepionek na dzieciach w Indiach przez fundacje Billa Gates’a - tutaj: https://thegoodnewstoday.org/bill-gates-faces-trial-in-india-for-illegally-testing-tribal-children-with-vaccines/

  Podobno Gate's nie szczepił swoich dzieci, jak były małe. Nie znalazłem linku do wersji oryginalnej, podaję źródło polskie: https://wolna-p...

   

 20. Strony