Reklama

dla polityków wszystkich opcji przesyła kolega z podwórka, który nie zrobił kariery;-)

Reklama

dla polityków wszystkich opcji przesyła kolega z podwórka, który nie zrobił kariery;-)

Ps. To jest powód dla którego nie oglądam TV. Wystarczy, że wyjrzę przez okno.

Reklama

22 KOMENTARZE

 1. Ogółnie
  to nie jest dobra fotka. Nie podoba mi się – ale chodziło tylko o temat. Myślicie, że jakbym go zapisał do jakiejs partii miałby szansę? Niegdy nie brał łapówek. Ne kontaktował się z podejrzanym elementem. IPN i CBA nie mają na niego żadnych haków.

     • Parę lat temu…

      …dokładnie 2 lata temu, podczas wyjazdu na narty udało mi się zanęcić na poręczy balkonu resztki jakoweś i zrobić zdjęcie tamtejszemu ptaszydłu (też kosowi jak sądzę). Ponieważ to góry są, to i zapewne kosy ichnie, specyficzne. Nawet myślałem, że może nawet nie kosy, ale jeżeli jeden z wyciągów nazywa się "du Merle", czyli właśnie "kos", to chyba jednak kosy są. Duże, wielkości małych kawek, a głos mają wybitnie charakterystyczny – gwizd, ale wibrujący, coś w rodzaju frrrrrirt! Latają po całej stacji zazwyczaj stadkami, obstawiając dachy i parapety, gdzie żarcie można znaleźć po ludziach. Zdjęcie wygląda tak – trochę żałowem, że nie strzeliłem ułamek sekundy później, wtedy cały kos byłby widoczny.

      A tutaj – duża fota, dla ciekawych.

     • Tak grzebię w starych zdjęciach
      (znaczy po twardym dysku) i od czasu do czasu mi się udaje wygrzebać rodzynki takie jak ten kos albo poprzednie słoneczko odbite w chmurze. Ale to właśnie rodzynki. Taka już specyfika cyfraków, że trzaskasz miesiąc 3,5 tysiąca zdjęć, a potem małżonka ci zasypia podczas oglądania : )

  • “Prawdziwych” orłów w Polsce
   “Prawdziwych” orłów w Polsce są cztery gatunki: orzeł przedni, orlik grubodzioby, orlik krzykliwy i orzełek włochaty. To żaden z nich.
   Nie wiedziałam, że Bielik błędnie jest uważany za orła, podczas gdy zaliczany bywa do odrębnej podrodziny – orłanów. Przyjmuje się, iż to ten gatunek jest uwidoczniony w godle Polski. A mnie w szkole uczyli, że to orzeł biały lot swój w niebo wzbił.

     • Niech pomyślę…
      A może ten dziób mu dopiero z wiekiem ciemnieje, co? W miarę jak piórka szarzeją, siwieją, matowieją…. Quackie, jakie toto miało palce?

     • To młody kos, dlatego ma
      To młody kos, dlatego ma żółty, jeszcze nie pomarańczowy dziób. Wszystko się zgadza. I zmykam na razie, kontrowersje “zjadają” mi za dużo czasu ostatnio.:)