Prześlij dalej:

Przez sympatie i wojny plemienne ciężko się przebić, to zawsze jest robota dla Don Kichota, ale moim zadaniem jest opisywanie rzeczywistości, a nie jej kreowanie, czym się zajmują politycy. Dziś wyprostuję kilka większych i mniejszych kłamstw, bzdur i absurdów, które zalały polską politykę. Nim przystąpię do dość prostej roboty, chciałbym zaznaczyć, że nie zazdroszczę Kaczyńskiemu i akurat do niego jako polityka nie mam większych pretensji, ponieważ jesteśmy w politycznej d…ziurze. Kaczyński szyje z tego co ma i nawet mało bystry obserwator sceny politycznej widzi, że ma coraz mniej.

Czy PiS dysponuje jeszcze większością sejmową? Patrząc na ostatnie głosowanie, które wyborcy PiS uznali za wielki triumf i mistrzowskie posunięcie lidera PiS, można jednoznacznie stwierdzić, że nie ma. Za projektem ustawy „korespondencyjnej” głosowało 230 posłów klubu PiS, 2 było przeciw, 2 się wstrzymało, jeden Gowin nie przyszedł, ale potem powiedział, że głosowałby przeciw. Cała piątka to oczywiście posłowie „Porozumienia”. Kaczyński wykonał swój ulubiony manewr, skonsumował przystawkę i jak na pierwszy kęs, to wygląda nieźle. Póki co 13 na 18 z „Porozumienia” stoi po stronie PiS, za co odpowiada Emilewicz, po porostu dostała stołek wicepremiera i przekonała pozostałych, że bez PiS partia zatonie. Tak, czy siak PiS większość w sejmie już utraciła, dodatkowo Emilewicz podobnie jak Gowin do ustawy „korespondencyjnej” ma wiele zastrzeżeń i uzależnia poparcie dla niej, po powrocie z senatu, od „biegu wydarzeń”. Czytaj będzie się targować i może przelicytować w drugą stronę, zwłaszcza, że tak „dynamicznej sytuacji” nie było nigdy, no i ludzie coraz bardziej zaszczuwani nie wiedzą, gdzie się schować i kogo słuchać.

Przypominam też, że kryzys w koalicji jest znacznie szerszy, Andrzej Duda w ogóle nie jest szczęśliwy z powodu głosowania korespondencyjnego, no i wcześniej został upokorzony przez PiS, przy dymisji i powrocie Kurskiego. Sztab Andrzeja Dudy to już całkowita fikcja, skompromitowana pani mecenas odeszła, Bielan jest człowiekiem Gowina, Brudziński udaje szefa sztabu, Beaty Szydło chyba nie widział nikt od początku kampanii. Kaczyński ma traumę po przegranych wyborach z 2007 roku i za wszelką cenę prze do wyborów w maju, bo jest przekonany, że przesunięcie wyborów będzie podsycać zgniłą atmosferę w koalicji, no i uwarunkowania zewnętrzne, „kryzys” połączony z frustracją społeczeństwa, odbije się na kandydacie PiS Andrzeju Dudzie. Dlatego mamy festiwal sprzecznych komunikatów. Kaczyński nieustannie mówi o wyborach majowych, premier i rząd straszą zaostrzaniem rygoru „pandemicznego” i szczytem zachorowań również w maju lub czerwcu. Ten dualizm wbrew pozorom służy jednemu celowi, straszenie szczytem „pandemii” w terminie wyborów tłumaczy głosowanie korespondencyjne.

Strony

Źródło foto: 
43387 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. PiS to niestety imbecyle ekonomiczne, może nie wszyscy (ale na pewno decydenci). Za 3 mce następnych histerycznych obostrzeń bedzie pozamiatane. No chyba że akuratnie własni o TO chodzi. 

 2. avatar

  Taaa... Za platformy/PSL'u rządzili sami nobliści z dziedziny ekonomii.

 3. To, że tamci ch... warci to obecni mają obowiązek trzymać ten sam poziom?

 4. Aaaa, to ta ruska onuca ma dzisiaj dyzur!?

 5. Zdaje się, że sytuacja stacza się w kierunku przedterminowych wyborów sejmowych. Co i tak nie zmienia faktu, że prezydenckie muszą się odbyć. Awaryjnie chyba jest możliwy wariant, że PAD tuż przed upływem kadencji zrzeka się urzędu, wtedy w jego miejsce wchodzi Pani Witek, i termin wyborów prezydenckich jest w jakichś widełkach otwarty.

 6. Raczej nie będzie przedterminowych wyborów. Bo przez najbliższe 2 3 lata będzie epidemia, tak mówią eksperci... Więc na dwa lata minimum likwidujemy demokracje, na specjalne życzenie platformy. 

 7. Chyba trochę nie doceniasz naszą opozycję.

 8. z jakże trafnego felietonu Piotra wynika, że nalepiej:

  9 maja 2020 ogłosić zwycięstwo Andrzeja Dudy...

  ...w ten sposób ominie się wszelkie zagrożenia i kłopoty związane z wyborami w kontekście koronawirusa

  ;-)

 9. Z ciebie taki analityk jak ta nawiedzona Sztaniskis. Dla kogo ty pracujesz Matko Kurka ? Chyba tylko dla siebie. Te 3 tygodnie kwarantanny dały ci mocno popalić bo niesz żadnych obcych rozmówców. Gowin jako ambitny typ znowu się postawił (a robił to wielokrotnie już) i tyle. Dostał kopa między oczy i wymiękł. Jeśliby zerwał koalicję teraz, w czasie mocnej zarazy, którą ciągle starasz się minimalizować to by wziął na siebie załamanie państwa ... A że Gowin jest wielkiem tchórzem, to każdy wie i ten typek nie wziąłby na siebie takiego ciężaru ... Na dodatek sondażownia PISu (ta prawidłowa) dobrze określila nastroje ludu i PRZEDTERMINOWE wybory PIS wygrałby by w cuglach bez tej durnej partii Gowina. Wybory będą najpewniej 17 maja i mogą być prawnie przesunięte na ten ostatni okres, Do tego czasu zostało jeszcze 40 dni i raczej kwarantanna będzie stopniowo już wygaszana. W tej chwili RZĄDOWI zdali sobie już sprawę, że Służba Zdrowia jest piętą achillesową i  musi być ciągle monitorowana i poddawana testom od magazyniera do lekarza ... bo tam jest najwięcej zakażeń, które się rozchodzą po ludziach. Od 5 dni piszesz takie bzdury, że aż mnie skręca ze śmiechu. Ludzie z chęcia pójdą na wybory po 2 miesięcach siedzenia w domu, a to że Ciebie to nie tyka bo siedzisz sobie na wsi pod miastem jak mój kolega to inna bajka. Jak widzę masz kłopoty już z deklem, bo brak ci dużej ilości interlokutorów aby przedyskutować to co ci wyobraźnia podsuwa ... Co do zarazy to kolega z Wrocławia pożegnał już 7 osób ze swojego grona, umarłych na koronawirusa (w tym 4 osoby 50 lat i 3 dzieci w wieku 20-24 lat) a brat jednego z nich jest lekarzem, który teraz leży zarażony na Koszarowej.

  Ps.

  Poniżej podaję prawidłową metodologię liczenia COVID-19 Coronavirus Pandemic na podstawie strony https://www.wor...

  Wszystkie 1,390,000

  Wyleczeni    297,839

  Zgony            79,148

  Zainfekowani obecnie 1,013, 843 (100%)

  W średniej kondycji       966,063 (95%)

  Przypadki poważne lub krytyczne  47,780 (5%)

  Wszystkie przypadki, które się zakończyły wyleczeniem lub śmiercią 376,987 (100%)

  Wyleczone 297,839 (79%)

  Zgony          79,148 (21%)

  Jak widać wyraźnie wychodzi RZECZYWISTA LICZBA 21% śmiertelności, bo nie liczymy przypadków w toku ale te ZAKOŃCZONE wyleczeniem albo zgonem ! Jak to się ma do tłuczonej ciągle nam tezy Matki Kurka, że to jest WCISKANA NAM NA SIŁĘ PSYCHOZA? Oczywiście zaraz padną argumenty, że w grupie 70 latków + było 90% przypadków zgonów ... ale ty Matko Kurka masz babcie 96 letnią chyba. To już ją teraz schowaj głęboko albo zamknij gdzieś na jeszcze 2-12 miechów. Tyle o twoim pier ...leniu na temat zarazy.  

 10. avatar

  21% liczone od przypadków stwierdzonych.  Pomnóż to jeszcze przez " współczynnik testowosci" tzn ilość testów ogółem/ilość ludności i ci wyjdzie faktyczną umierslnosc. Wy wszyscy statystycy jak z koziej dipy trąbka

 11. Strony