Reklama

Od dłuższego czasu mam takie wrażenie, że Donald Morawiecki może mówić cały dzień, potem całą noc i jest mu kompletnie obojętnie o czym mówi. Jedyne, co go interesuje w bezrefleksyjnym paplaniu o wszystkim i niczym, to sukces. Wyobrażam sobie Morawieckiego na pogrzebie, w trakcie wygłaszania mowy pożegnalnej. Prawdopodobnie powiedziałby jedno zdanie o nieboszczyku i wyraził żal dla formalności, a potem przeszedłby do kalki propagandowej i opowiadał, że ten pogrzeb rodzina mogła zorganizować dzięki rządowi, który uszczelnił VAT i dzięki temu oddał Polakom 500+. Jeśli przesadzam, to tylko odrobinę i wystarczy wysłuchać tego, co mówi Morawiecki po szczycie UE, aby przyznać mi rację.

Zacznijmy od podstaw, ponieważ w mediach i u polityków ten sam bełkot co zawsze. Co wywalczyła Polska na szczycie UE? Nic, absolutnie nic, w zapisach dotyczących „mechanizmu praworządności” nie zmieniono przecinka i sam mechanizm wchodzi już od stycznia przyszłego roku, czyli za miesiąc. Co więcej mówimy o twardym zapisie prawnym, wprawdzie całkowicie sprzecznym z traktami, ale to nie pierwszy raz gdy Unia przyjmuje takie „prawo” na zasadzie innego „prawa”, to jest „prawa pięści”. Silniejsi ustalają reguły, silniejsi interpretują zapisy i robią to z taką bezkarnością, że wychodzą poza ramy zapisów prawnych. Takie są najbardziej podstawowe fakty i cała reszta w zasadzie nie ma najmniejszego znaczenia, ale niestety wymaga wyjaśnienia, z tego wzglądu, że dokładnie na tej reszcie opiera się propaganda sukcesu Donalda Morawieckiego, czyli pół–Tuska, pół–Morawieckiego. Naczelny propagandysta kraju mówi o sukcesie i spełnieniu wszystkich życzeń Polski i Węgier, co ma znaleźć odzwierciedlenie w… no właśnie nie wiadomo w czym. Teoretycznie do mechanizmu praworządności dołożono jakieś tam rozporządzenie i tak zwane konkluzje po szczycie.

Reklama

Wszystko to razem wzięte ma wagę makulatury i da się porównać do następującej sytuacji. Pani wychowawczyni wręcza przysłowiowym Jasiowi świadectwo, na którym wypisała klika dwój i „brak promocji”. W czasie smutnej uroczystości pani zwraca się do Jasia ze słowami pocieszenia: „Jasiu niestety musisz się pożegnać z naszą klasą, ale życzę ci osiągnięcia sukcesu w przyszłym roku, bo jesteś zdolny, tylko leniwy”. Wraca Jasio do domu i od progu słyszy pytanie mamy: „Jak świadectwo”? Jasiu bez zastanowienia odpala: „Świetnie, pani powiedziała, że jestem bardzo zdolny i pożyczyła mi dalszych sukcesów”. Donald Morawiecki dostał na szczycie UE same pały, widzą to wszyscy, którzy mają odrobinę oleju w głowie i odwagi cywilnej. Nie tylko opozycja i TVN, ale koalicjant „Solidarna Polska” mówi wprost o kompromitacji, której nie da się zastąpić propagandowym bełkotem. Ba! O porażce mówi wszystko mina Donalda Morawieckiego, który zorganizował przedpołudniową konferencję. Dlatego też Morawiecki jest pół–Tuskiem, cały Tusk łgałby jak z nut i z uśmiechem od ucha do ucha.

No dobrze, ale co z tym wszystkim będzie dalej, tak bez metafor, dowcipów szkolnych i innych mniej lub bardziej trafionych porównań. Nic się w mojej diagnozie nie zmienia, PiS i cała koalicja przechodzi przez proces gnilny, a w takim procesie nie ma mowy aby powrócić do stanu wyjściowego. Jak wiadomo jedyną obroną przed dalszym gniciem jest odcięcie zgniłej części. Problem w tym, że podobna operacja w przypadku Zjednoczonej Koalicji oznacza utratę władzy. Drugi problem jest taki, że Kaczyński zafiksowany na punkcie Donalda Morawieckiego szybciej wytnie Ziobro, niż Morawieckiego i Gowina, którzy za procesy gnilne odpowiadają. Zatem odpowiedź na pytanie, co będzie dalej, może być tylko jedna. Dalej wszystko będzie gnić coraz bardziej, być może do końca kadencji, chociaż szanse są na to coraz mniejsze. Donald Morawiecki, w przeciwieństwie do Tuska, nie przykryje propagandą porażek i wewnętrznych konfliktów, ale będzie katalizatorem jednego i drugiego. Przykro mi bardzo, nic dobrego w najbliższym czasie nas nie czeka.

Reklama

80 KOMENTARZE

  • Zdefiniuj “nasze”! To na

   Zdefiniuj "nasze"! To na pewno nie są wartości Morawieckiego ani Gowina, pewnie też nie Glińskiego… PSLu i prawdziwa twarz Kaczyńskiego się odkrywa. Przypomnijmy to Lech podpisal Lizbonę a teraz Jarek poddaje resztówkę. Jedno im trzeba przyznać, są lub byli konsekwentni. Nikt tak nie rozmontowal polskiej suwerenność jak Kaczyńscy… caly czas mając poparcie wyborcow patriotycznych. Kapelusz z głów Jarek jest naprawdę wielkim…. no nie chce mi się już nawet przeklinać, powiedzmy specem od manipulacji.

   • chłopie ujadasz jakbys miał

    chłopie ujadasz jakbys miał wścieklizne, piszesz nieprawdę… PełO krytykowało L.Kaczynskiego za brak akceptacji Traktatu L.. Lech Kaczynski jako ostatni podpisał ten traktat, ale wczesniej wynegocjował w nim zmiane niektórych zapisów. Podobnie było z pakietem klimatycznym, LK wynegocjował  bardzo dobre warunki, a Tusk to wszystko zniweczył nie pamietasz jak ryży folksdojcz zabierał Prezydentowi L.K. krzesło?. Te ujadania i łganie kiedys wyjdzie ci oczami i uszami. Odwal się od Lecha Kaczynskiego i Jarka Kaczynskiego. To byli i sa uczciwi ludzie.

    • Jesteś żałosna. Fakty nie

     Jesteś żałosna. Fakty nie opinie. Mam gdzieś jakie były uwarunkowania. Jak ktoś nie umie przeforsować tego co głosi to może powinien się zajać sprzedawaniem pieruszki a nie polityką? Fakty są takie że Kaczyńscy klepneli oddanie (bo nawet nie sprzedanie) suwerenności. To oczywiście świadczy o ich wielkim patriotyźmie i że "niegodnym jestem im czyścić butów"…. ROTFL, jakim trzeba być betonem, żeby tak ignorować rzeczywistość? Spadaj może do jakiegoś zapyziałego, PiSowskiego grajdołka gdzie zostaniesz pochwalona za obronę czci która została dawno stracona. Tutaj są ludzie którzy popierali PiS kiedy ten na to ciężko charował. Teraz to stado konformistów prowadzonych przez największych zdrajców w najnowszej historii. Uczciwi ludzie opuszczają skorumpowany bajzel przy pierwszej okazji.

  • PiS ma teraz trzy szanse,

   PiS ma teraz trzy szanse, realne ale stosunkowo mało prawdopodobne. Ale realne. 

   1. Na skutek wprowadzonego lockdownu Unia Europejska pogrąży się w politycznych i gospodarczych problemach, Polska zostanie odsunięta do strefy marginalnej,

   2. Niemcy zdecyduja się pójść na spięcie z USA wtedy wojska amerykańskie zostaną wysłane do jedynego sojusznika USA w Europie, czyli Polski Kaczyńskiego, hahaha ale by było. 

   3. Na bliskim Wschodzie wybuchnie nowy konflikt który skala i zaangażowaniem zamieni się w konflikt światowy, zlokalizowany na Bliskim Wschodzie (wojna zastępcza). 

   Sam nie wiem czego życzyć PiSowi… 

   • > Niemcy zdecyduja się pójść

    > Niemcy zdecyduja się pójść na spięcie z USA

    Niemcy już zadeklarowały że będą wiernym wasalem usa w zamian za pełną kontrolę nad UE i okolicami. USA nie poradzą sobie bez nich z Chinami. Nowa administracja ma na pieńku z PiSem. Wyzwanie, zbuduj pozytywny scenariusz dla Polski z tych klocków! 🙁

     • > kończy się – imo – Eurazją

      > kończy się – imo – Eurazją od Władywostoku do Lizbony. 

      To będzie proces. Pomoc jest potrzebna teraz. Niemcy sie określiły, Stany też będą musiały. Czyim kosztem?

      > skoku w demografi o te 1000(?) lat do tyłu.

      I oczywiście główni gracze będą redukować swój potencjał pierwsi… /s

       

     • “gracze”? Liczba mnoga; jak

      "gracze"? Liczba mnoga; jak bardzo mnoga? :)^:)  Np. w Briydżu pojęcie invitu istnieje 🙂
      "potencjał"? Wg. zasady Pareta np. "20% pracowników generuje 80% produktów" stąd reszta  marnuje skończone zasoby jeno.

      "Pełna paranoja pełnią świadomości", czyż nie?

     • > “gracze”? Liczba mnoga; jak

      > "gracze"? Liczba mnoga; jak bardzo mnoga?

      Wszyscy którzy mają większą sprawczość niż Polska. Nie mam pojęcie ilu ich jest. To mało istotne, istotne jest, że ludnosć będzie najpierw likwidowana w słabszych organizmach żeby zachować kontrolę na przemianami przez silniejszych.

      > Wg. zasady Pareta np. "20% pracowników generuje 80% produktów" stąd reszta  marnuje skończone zasoby jeno.

      1. Jest wiele kryteriów wyceny wartości. Rzadko kiedy ten sam osobnik jest wysoko we wszystkich rankingach. Nieodwracalne usuwanie niesie ryzyko popełnienia błędu i pozbycia sie ludzi którzy mogą być potrzebni w przyszłości. Poniewasz przyszłość jest jedną wielką niewiadomą poważne organizacje mogą uczestniczyć w depopulacji ale same nie będą sie z nią spieszyły żeby nie stracić przewagi.

      2. W warunkach dużej konkurencji długi ogon decyduje o wygranej. Pareto jest fajny jak mamy całe środowisko dla siebie, brak konkurentów i naszym jedynym zmartwieniem jest je jak najszybciej wykorzystać.

      > "Pełna paranoja pełnią świadomości"

      W całej plandemii jest logika. Problem polega na tym, że w jej wyniku Ty i ja możmy być odstrzeleni. Tylko tyle i aż tyle. To nie jest tak, że ona urodziła sie z niczego. Jest ona w interesie ludzi posiadajacych władzę więc jest przeprowadzana. Maluczcy stawiaja opór bo czują, że koszty będą po ich stronie a zyski po stronie władzy. Tak, świadomość jest istotna.

  • Zdefiniuj “nasze”! To na

   Zdefiniuj "nasze"! To na pewno nie są wartości Morawieckiego ani Gowina, pewnie też nie Glińskiego… PSLu i prawdziwa twarz Kaczyńskiego się odkrywa. Przypomnijmy to Lech podpisal Lizbonę a teraz Jarek poddaje resztówkę. Jedno im trzeba przyznać, są lub byli konsekwentni. Nikt tak nie rozmontowal polskiej suwerenność jak Kaczyńscy… caly czas mając poparcie wyborcow patriotycznych. Kapelusz z głów Jarek jest naprawdę wielkim…. no nie chce mi się już nawet przeklinać, powiedzmy specem od manipulacji.

   • chłopie ujadasz jakbys miał

    chłopie ujadasz jakbys miał wścieklizne, piszesz nieprawdę… PełO krytykowało L.Kaczynskiego za brak akceptacji Traktatu L.. Lech Kaczynski jako ostatni podpisał ten traktat, ale wczesniej wynegocjował w nim zmiane niektórych zapisów. Podobnie było z pakietem klimatycznym, LK wynegocjował  bardzo dobre warunki, a Tusk to wszystko zniweczył nie pamietasz jak ryży folksdojcz zabierał Prezydentowi L.K. krzesło?. Te ujadania i łganie kiedys wyjdzie ci oczami i uszami. Odwal się od Lecha Kaczynskiego i Jarka Kaczynskiego. To byli i sa uczciwi ludzie.

    • Jesteś żałosna. Fakty nie

     Jesteś żałosna. Fakty nie opinie. Mam gdzieś jakie były uwarunkowania. Jak ktoś nie umie przeforsować tego co głosi to może powinien się zajać sprzedawaniem pieruszki a nie polityką? Fakty są takie że Kaczyńscy klepneli oddanie (bo nawet nie sprzedanie) suwerenności. To oczywiście świadczy o ich wielkim patriotyźmie i że "niegodnym jestem im czyścić butów"…. ROTFL, jakim trzeba być betonem, żeby tak ignorować rzeczywistość? Spadaj może do jakiegoś zapyziałego, PiSowskiego grajdołka gdzie zostaniesz pochwalona za obronę czci która została dawno stracona. Tutaj są ludzie którzy popierali PiS kiedy ten na to ciężko charował. Teraz to stado konformistów prowadzonych przez największych zdrajców w najnowszej historii. Uczciwi ludzie opuszczają skorumpowany bajzel przy pierwszej okazji.

  • PiS ma teraz trzy szanse,

   PiS ma teraz trzy szanse, realne ale stosunkowo mało prawdopodobne. Ale realne. 

   1. Na skutek wprowadzonego lockdownu Unia Europejska pogrąży się w politycznych i gospodarczych problemach, Polska zostanie odsunięta do strefy marginalnej,

   2. Niemcy zdecyduja się pójść na spięcie z USA wtedy wojska amerykańskie zostaną wysłane do jedynego sojusznika USA w Europie, czyli Polski Kaczyńskiego, hahaha ale by było. 

   3. Na bliskim Wschodzie wybuchnie nowy konflikt który skala i zaangażowaniem zamieni się w konflikt światowy, zlokalizowany na Bliskim Wschodzie (wojna zastępcza). 

   Sam nie wiem czego życzyć PiSowi… 

   • > Niemcy zdecyduja się pójść

    > Niemcy zdecyduja się pójść na spięcie z USA

    Niemcy już zadeklarowały że będą wiernym wasalem usa w zamian za pełną kontrolę nad UE i okolicami. USA nie poradzą sobie bez nich z Chinami. Nowa administracja ma na pieńku z PiSem. Wyzwanie, zbuduj pozytywny scenariusz dla Polski z tych klocków! 🙁

     • > kończy się – imo – Eurazją

      > kończy się – imo – Eurazją od Władywostoku do Lizbony. 

      To będzie proces. Pomoc jest potrzebna teraz. Niemcy sie określiły, Stany też będą musiały. Czyim kosztem?

      > skoku w demografi o te 1000(?) lat do tyłu.

      I oczywiście główni gracze będą redukować swój potencjał pierwsi… /s

       

     • “gracze”? Liczba mnoga; jak

      "gracze"? Liczba mnoga; jak bardzo mnoga? :)^:)  Np. w Briydżu pojęcie invitu istnieje 🙂
      "potencjał"? Wg. zasady Pareta np. "20% pracowników generuje 80% produktów" stąd reszta  marnuje skończone zasoby jeno.

      "Pełna paranoja pełnią świadomości", czyż nie?

     • > “gracze”? Liczba mnoga; jak

      > "gracze"? Liczba mnoga; jak bardzo mnoga?

      Wszyscy którzy mają większą sprawczość niż Polska. Nie mam pojęcie ilu ich jest. To mało istotne, istotne jest, że ludnosć będzie najpierw likwidowana w słabszych organizmach żeby zachować kontrolę na przemianami przez silniejszych.

      > Wg. zasady Pareta np. "20% pracowników generuje 80% produktów" stąd reszta  marnuje skończone zasoby jeno.

      1. Jest wiele kryteriów wyceny wartości. Rzadko kiedy ten sam osobnik jest wysoko we wszystkich rankingach. Nieodwracalne usuwanie niesie ryzyko popełnienia błędu i pozbycia sie ludzi którzy mogą być potrzebni w przyszłości. Poniewasz przyszłość jest jedną wielką niewiadomą poważne organizacje mogą uczestniczyć w depopulacji ale same nie będą sie z nią spieszyły żeby nie stracić przewagi.

      2. W warunkach dużej konkurencji długi ogon decyduje o wygranej. Pareto jest fajny jak mamy całe środowisko dla siebie, brak konkurentów i naszym jedynym zmartwieniem jest je jak najszybciej wykorzystać.

      > "Pełna paranoja pełnią świadomości"

      W całej plandemii jest logika. Problem polega na tym, że w jej wyniku Ty i ja możmy być odstrzeleni. Tylko tyle i aż tyle. To nie jest tak, że ona urodziła sie z niczego. Jest ona w interesie ludzi posiadajacych władzę więc jest przeprowadzana. Maluczcy stawiaja opór bo czują, że koszty będą po ich stronie a zyski po stronie władzy. Tak, świadomość jest istotna.

  • PiS zostalo zinfiltrowane jak

   PiS zostalo zinfiltrowane jak Solidarność. Ale może od początku to była wydmuszka służb? Beata myśała, że to tak na poważnie i zrobiła pare dobrych ruchów więc się jej pozbyli żeby nie psuła planów.  Jedyne co mial Jarek zrobić to postawić się trochę żeby wynegociować trochę lepsze warunki od unii dla silowników. Szkoda wyborców, szkoda Polaków ale przede wszystkim szkoda Polski. 🙁

  • PiS zostalo zinfiltrowane jak

   PiS zostalo zinfiltrowane jak Solidarność. Ale może od początku to była wydmuszka służb? Beata myśała, że to tak na poważnie i zrobiła pare dobrych ruchów więc się jej pozbyli żeby nie psuła planów.  Jedyne co mial Jarek zrobić to postawić się trochę żeby wynegociować trochę lepsze warunki od unii dla silowników. Szkoda wyborców, szkoda Polaków ale przede wszystkim szkoda Polski. 🙁

 1. Zatem nigdy dość
  Zatem nigdy dość przypominania taśm Morawieckiego na które wyznawcy PiS w tym wielu Covidian się obraża (ale na tych, którzy je przypominają, nie na słowa Tuska vol. 2.0)

  YouTube – https://youtube.com/watch?v=qdeaVfDa5eU

  Oczywiście to tylko fragment. Nigdy dość, ponieważ od paru miesięcy jedynie totalny beton, totalnie odporny na argumenty i totalnie negujący rzeczywistość jest jeszcze w stanie stawać po stronie farbowanych patriotów Tusk vol 2.0 i tej zgrai. Mogę ich po części zrozumieć. Długo wiązali nadzieję ze zmianą, więc na wyczyny obecnej ekipy nie różniącej się już od bandy PO+PSL reagują na sposób zaklinania rzeczywistości. Chyba do końca już będą tworzyć ułudę, żyć w tej ułudzie, widząc jakieś co drobniejsze dobre kroki tej ekipy (a właściwie ekipy sprzed zastąpienia Beaty Szydło Tuskiem vol. 2.0) by całą resztę szubrawstwa ostatnich lat a zwłaszcza irracjonalnego zamordyzmu ostatnich miesięcy rozwalającego kraj i społeczeństwo zbyć milczeniem lub usprawiedliwiać ile tylko mogą. To groteskowe jak ci ludzie obrażają się na rzeczywistość. Odkąd stali się wyznawcami ekipy PiS a nie trzeźwo stąpającymi po gruncie wyborcami obrażają się na rzeczywistość, zamiast przyjąć na klatę proste fakty, które nie-wyznawcy widzą od dawna. Jesteśmy oddawani w niewolę gangsterskiej międzynarodówki pod osłoną patriotycznej retoryki, a obecne działania Tuska vol. 2.0 to tylko egzamin z lojalności, zadanie, jakie musi wykonać by pokazać mocodawcom że nadaje się na znacznie bardziej intratne stanowiska niż udawanie zarządcy w jakimś “tenkraju” z dykty i paździerza, który ma stwarzać wrażenie, że o czymś decyduje i za coś odpowiada.

 2. Zatem nigdy dość
  Zatem nigdy dość przypominania taśm Morawieckiego na które wyznawcy PiS w tym wielu Covidian się obraża (ale na tych, którzy je przypominają, nie na słowa Tuska vol. 2.0)

  YouTube – https://youtube.com/watch?v=qdeaVfDa5eU

  Oczywiście to tylko fragment. Nigdy dość, ponieważ od paru miesięcy jedynie totalny beton, totalnie odporny na argumenty i totalnie negujący rzeczywistość jest jeszcze w stanie stawać po stronie farbowanych patriotów Tusk vol 2.0 i tej zgrai. Mogę ich po części zrozumieć. Długo wiązali nadzieję ze zmianą, więc na wyczyny obecnej ekipy nie różniącej się już od bandy PO+PSL reagują na sposób zaklinania rzeczywistości. Chyba do końca już będą tworzyć ułudę, żyć w tej ułudzie, widząc jakieś co drobniejsze dobre kroki tej ekipy (a właściwie ekipy sprzed zastąpienia Beaty Szydło Tuskiem vol. 2.0) by całą resztę szubrawstwa ostatnich lat a zwłaszcza irracjonalnego zamordyzmu ostatnich miesięcy rozwalającego kraj i społeczeństwo zbyć milczeniem lub usprawiedliwiać ile tylko mogą. To groteskowe jak ci ludzie obrażają się na rzeczywistość. Odkąd stali się wyznawcami ekipy PiS a nie trzeźwo stąpającymi po gruncie wyborcami obrażają się na rzeczywistość, zamiast przyjąć na klatę proste fakty, które nie-wyznawcy widzą od dawna. Jesteśmy oddawani w niewolę gangsterskiej międzynarodówki pod osłoną patriotycznej retoryki, a obecne działania Tuska vol. 2.0 to tylko egzamin z lojalności, zadanie, jakie musi wykonać by pokazać mocodawcom że nadaje się na znacznie bardziej intratne stanowiska niż udawanie zarządcy w jakimś “tenkraju” z dykty i paździerza, który ma stwarzać wrażenie, że o czymś decyduje i za coś odpowiada.

  • Personalia nie maja znaczenia

   Personalia nie maja znaczenia. Żaden rycerz na białym koniu nas nie uratuje. Zagranica ma takie lewary na wszystkich, że początkowe nastawienie przedstawiciela nie ma żadnego znaczenia. To co trzebaby zrobić to pourywać te lewary ale system jest na tyle okopany że już się nie da zrobić tego z otwartą przyłbicą bo ten kto będzie próbował zostanie wbity w glebę. Jadyne co by mialo szanse to sabotowanie od środka ale o tym to się nie dowiemy z "internetów".

  • Personalia nie maja znaczenia

   Personalia nie maja znaczenia. Żaden rycerz na białym koniu nas nie uratuje. Zagranica ma takie lewary na wszystkich, że początkowe nastawienie przedstawiciela nie ma żadnego znaczenia. To co trzebaby zrobić to pourywać te lewary ale system jest na tyle okopany że już się nie da zrobić tego z otwartą przyłbicą bo ten kto będzie próbował zostanie wbity w glebę. Jadyne co by mialo szanse to sabotowanie od środka ale o tym to się nie dowiemy z "internetów".

 3. Nie, no tak bez walki to

  Nie, no tak bez walki to kurwa nie!

  To już najwyższy czas, aby przemówił Suweren. Czy znajdzie się jakaś siła, która zbierze podpisy pod referendum narodowym w sprawie sprzeciwu wobec szczepień na covid-19?

  To samo dotyczy zresztą sprawy ostatniej hańby brukselskiej!

  • O i ten Pan będzie zaczynał z

   O i ten Pan będzie zaczynał z ujemnym kredytem społecznym 😉

    

   Ale serio, faktycznie trzeba znaleźć kogoś kto zloży taki wniosek i zacząć zbierać podpisy. Jeżeli faktycznie zdecydowanych przeciw tej szczepionce jest 25% to nie powinno być problemu z zebraniem miliona podpisów. To już nawet nie chodzi o to żeby to uchwalili, czy nawet głosowali (bo tego nie zrobią) ale żeby taki temat pojawił się w przestrzeni medialnej.

   Edit. Z drugiej strony, jakie pytanie mialoby być w referendum, "czy szczepionki mają być dobrowolne"? A jak wyjdzie że nie to co zrobimy? Ktoś jeszce wierzy w uczciwość wyborów po tym co się stalo w stanach?

   • Np: “Czy jesteś za tym, aby

    Np: "Czy jesteś za tym, aby szczepionki na covid-19 były dobrowolne i należy to zapisać w ustawie?"

    Jeśli chodzi o przegłosują/nie  przegłosują, to nie możemy się umówić, że jeśli wygramy, to stoimy pod Sejmem, aż osły uchwalą to prawo?

     • ONI idą nawet przed ciosem.

      ONI idą nawet przed ciosem. Nie czytałeś/nie słyszałeś, że jak "wyszczepienia" będą mialy za niską frekwencję, to zastosują środki przymusu pośredniego (np. zakaz lotów, itp.). Jak i to nie pomoże, to będzie przymus bezpośredni – o to możesz być spokojny.

   • To, ze wszyscy jestesmy

    To, ze wszyscy jestesmy kiwani to pewne, tylko chyba troche inaczej niz myslimy… mielenie scenariuszy typu "covidian jest duzo", "co jesli 51 procent…"  to wszystko trzy kubki… Nawet jesli dostaniemy swoje referendum "czy jestes za tym zeby szczepienia byly dobrowolne" i tak, zostaniemy wykiwani. Co to w ogole jest "dobrowolne"? Czy jesli nie bedziesz mogl wejsc do sklepu bez "dobrowolnej" szczepionki to Cie urzadzi? A zanim ktos, zakladajac, ze taki ktos w ogole tam jest, sformuluje to pytanie wzglednie wyczerpujaco od strony prawnej, bedzie ono mialo 40 stron A4 i nikt nawet tego nie przeczyta….

    Poza tym zostaje wariant bytyjski, ciagniecie "negocjacji" az biologia zalatwi pokolenie ktore "zle" zaglosowalo, albo wariant amerykanski, czyli cuda wianki…

    Wy ciagle myslicie, ze wygracie w trzy kubki?

    Opcje sa dwie, albo przegracie, albo "wygracie" i zabiora wam cala kase i dostaniecie w zeby.

    Demokracja nie istnieje i w tej chwili trzeba byc dziecinnie naiwnym, zeby jeszcze miec jakies zludzenia.

    Bynajmniej nie jest to koniec swiata, wrecz przeciwnie, wszystko sie dopiero zaczyna.

    W rzeczywistosci nigdy nie bylo demokracji, ktora sobie wyobrazalismy.

    Zeby utrzymac pozory w tym calym przedstawieniu trzeba bylo stale odfiltrowywac informacje na temat tego, jak kielbasa byla robiona naprawde, kontrolowac narracje, ale to stalo sie niemozliwe w czasach internetu i rozproszenia informacji. Stad proba ponownej monopolizacji obiegu informacji i cenzury, ale to chyba daremna proba wcisniecia pasty do zebow z powrotem do tubki.

    Czasami, zamiast czarowac,  prosciej jest powiedziec wprost: "wypierdalac". 

    Milosciwie nam panujacy wyczerpali juz prawie wszystkie zaklecia i pozostaje im tylko jedno.

 4. Nie, no tak bez walki to

  Nie, no tak bez walki to kurwa nie!

  To już najwyższy czas, aby przemówił Suweren. Czy znajdzie się jakaś siła, która zbierze podpisy pod referendum narodowym w sprawie sprzeciwu wobec szczepień na covid-19?

  To samo dotyczy zresztą sprawy ostatniej hańby brukselskiej!

  • O i ten Pan będzie zaczynał z

   O i ten Pan będzie zaczynał z ujemnym kredytem społecznym 😉

    

   Ale serio, faktycznie trzeba znaleźć kogoś kto zloży taki wniosek i zacząć zbierać podpisy. Jeżeli faktycznie zdecydowanych przeciw tej szczepionce jest 25% to nie powinno być problemu z zebraniem miliona podpisów. To już nawet nie chodzi o to żeby to uchwalili, czy nawet głosowali (bo tego nie zrobią) ale żeby taki temat pojawił się w przestrzeni medialnej.

   Edit. Z drugiej strony, jakie pytanie mialoby być w referendum, "czy szczepionki mają być dobrowolne"? A jak wyjdzie że nie to co zrobimy? Ktoś jeszce wierzy w uczciwość wyborów po tym co się stalo w stanach?

   • Np: “Czy jesteś za tym, aby

    Np: "Czy jesteś za tym, aby szczepionki na covid-19 były dobrowolne i należy to zapisać w ustawie?"

    Jeśli chodzi o przegłosują/nie  przegłosują, to nie możemy się umówić, że jeśli wygramy, to stoimy pod Sejmem, aż osły uchwalą to prawo?

     • ONI idą nawet przed ciosem.

      ONI idą nawet przed ciosem. Nie czytałeś/nie słyszałeś, że jak "wyszczepienia" będą mialy za niską frekwencję, to zastosują środki przymusu pośredniego (np. zakaz lotów, itp.). Jak i to nie pomoże, to będzie przymus bezpośredni – o to możesz być spokojny.

   • To, ze wszyscy jestesmy

    To, ze wszyscy jestesmy kiwani to pewne, tylko chyba troche inaczej niz myslimy… mielenie scenariuszy typu "covidian jest duzo", "co jesli 51 procent…"  to wszystko trzy kubki… Nawet jesli dostaniemy swoje referendum "czy jestes za tym zeby szczepienia byly dobrowolne" i tak, zostaniemy wykiwani. Co to w ogole jest "dobrowolne"? Czy jesli nie bedziesz mogl wejsc do sklepu bez "dobrowolnej" szczepionki to Cie urzadzi? A zanim ktos, zakladajac, ze taki ktos w ogole tam jest, sformuluje to pytanie wzglednie wyczerpujaco od strony prawnej, bedzie ono mialo 40 stron A4 i nikt nawet tego nie przeczyta….

    Poza tym zostaje wariant bytyjski, ciagniecie "negocjacji" az biologia zalatwi pokolenie ktore "zle" zaglosowalo, albo wariant amerykanski, czyli cuda wianki…

    Wy ciagle myslicie, ze wygracie w trzy kubki?

    Opcje sa dwie, albo przegracie, albo "wygracie" i zabiora wam cala kase i dostaniecie w zeby.

    Demokracja nie istnieje i w tej chwili trzeba byc dziecinnie naiwnym, zeby jeszcze miec jakies zludzenia.

    Bynajmniej nie jest to koniec swiata, wrecz przeciwnie, wszystko sie dopiero zaczyna.

    W rzeczywistosci nigdy nie bylo demokracji, ktora sobie wyobrazalismy.

    Zeby utrzymac pozory w tym calym przedstawieniu trzeba bylo stale odfiltrowywac informacje na temat tego, jak kielbasa byla robiona naprawde, kontrolowac narracje, ale to stalo sie niemozliwe w czasach internetu i rozproszenia informacji. Stad proba ponownej monopolizacji obiegu informacji i cenzury, ale to chyba daremna proba wcisniecia pasty do zebow z powrotem do tubki.

    Czasami, zamiast czarowac,  prosciej jest powiedziec wprost: "wypierdalac". 

    Milosciwie nam panujacy wyczerpali juz prawie wszystkie zaklecia i pozostaje im tylko jedno.

 5. Oto ostatni negocjacyjny

  Oto ostatni negocjacyjny sukces Morawieckiego w skrócie. Porozumienie, na które się zgodził sprowadza się w sumie do tego, że teraz każdy urzędniczyna europejski będzie mógł Polsce ograniczyć lub odciąć fundusze pod byle pretekstem, a żyrantami kredytów dla Grecji, Hiszpanii i Włoch pozostaniemy po wsze czasy.

  Jeżeli ktokolwiek chciałby opracować plan zniewolenia Polski w przeciągu kilku miesięcy, to nic lepszego niż Morawiecki nie mógłby wymyśleć.

 6. Oto ostatni negocjacyjny

  Oto ostatni negocjacyjny sukces Morawieckiego w skrócie. Porozumienie, na które się zgodził sprowadza się w sumie do tego, że teraz każdy urzędniczyna europejski będzie mógł Polsce ograniczyć lub odciąć fundusze pod byle pretekstem, a żyrantami kredytów dla Grecji, Hiszpanii i Włoch pozostaniemy po wsze czasy.

  Jeżeli ktokolwiek chciałby opracować plan zniewolenia Polski w przeciągu kilku miesięcy, to nic lepszego niż Morawiecki nie mógłby wymyśleć.

 7. Mnóstwo szumnych słów a

  Mnóstwo szumnych słów a barany dalej zakopują w polskiej ziemi  beczki z truciznami,wywalają w polskich lasach śmieci,robią z polskich rzek szambo a co z górami też polskimi to trzeba zobaczyć na własne oczy. Chrzanić taki patriotyzm .

 8. Mnóstwo szumnych słów a

  Mnóstwo szumnych słów a barany dalej zakopują w polskiej ziemi  beczki z truciznami,wywalają w polskich lasach śmieci,robią z polskich rzek szambo a co z górami też polskimi to trzeba zobaczyć na własne oczy. Chrzanić taki patriotyzm .

 9. Pandemia jest pryszczem na

  Pandemia jest pryszczem na dupie w porównaniu z zagrożeniem jakie niesie ze sobą zgoda na "wartości europejskie", czyli bandyckie sposoby traktowania ludzi, określone przez Spinellego i aprobowane właśnie przez Morawieckiego. Pandemię można olać, ale próbom narzucenia nam obcej ideologii należy się przeciwstawić.

 10. Pandemia jest pryszczem na

  Pandemia jest pryszczem na dupie w porównaniu z zagrożeniem jakie niesie ze sobą zgoda na "wartości europejskie", czyli bandyckie sposoby traktowania ludzi, określone przez Spinellego i aprobowane właśnie przez Morawieckiego. Pandemię można olać, ale próbom narzucenia nam obcej ideologii należy się przeciwstawić.

 11. “UWAGA!  Ministerstwo Zdrowia

  "UWAGA!  Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało 08.12.2020r. Narodowy Program Szczepień COVID19 i zaprasza do „szerokich” konsultacji na jego temat. Propozycje zmian można przesyłać pod adresem: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl do 12 grudnia 2020 r.    Na analizę i szerokie konsultacje jest przeznaczone UWAGA aż 3  dni. Dokument składa się z dziewięciu rozdziałów opisujących m.in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów
  szczepień, a także kolejność szczepień.

  We wtorek 08.12.2020 po południu został opublikowany rządowy projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Zgodnie z jego założeniami zdefiniowanym jako rzekomo dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli i dzieci w wieku od 12 lat. (Przypominamy , że badania były prowadzone na uczestnikach od 16 roku życia)."

   

 12. “UWAGA!  Ministerstwo Zdrowia

  "UWAGA!  Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało 08.12.2020r. Narodowy Program Szczepień COVID19 i zaprasza do „szerokich” konsultacji na jego temat. Propozycje zmian można przesyłać pod adresem: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl do 12 grudnia 2020 r.    Na analizę i szerokie konsultacje jest przeznaczone UWAGA aż 3  dni. Dokument składa się z dziewięciu rozdziałów opisujących m.in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów
  szczepień, a także kolejność szczepień.

  We wtorek 08.12.2020 po południu został opublikowany rządowy projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Zgodnie z jego założeniami zdefiniowanym jako rzekomo dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli i dzieci w wieku od 12 lat. (Przypominamy , że badania były prowadzone na uczestnikach od 16 roku życia)."

   

 13. Lepsza połowa Tuska niż cały

  Lepsza połowa Tuska niż cały i tak można by było zpuentować całe marudzenie. Bo w realu liczy się co jest możliwe. 

  Otóż niewątpliwie te 750 miliardów przez kolejne dwa lata wpłyną na poprawę sytuacji materialnej całkiem sporej ilości Polaków…niektórych nawet bardzo. Dużo kasy PiSowi nie zaszkodzi przed kolejnymi wyborami. I chyba oto tu chodzi. 

  A nie ma nikogo kto w praktyce mógłby pokazać Brukseli figę z makiem bo karty już dawno rozdane więc po co te szlochy.

  Ciekawi mnie konieczna ratyfikacja przyjętych uzgodnień przez polski Sejm – nie zapominajmy o tym.

  • Jesteś ślepy i głuchy. Po co

   Jesteś ślepy i głuchy. Po co piszesz na tym forum skoro nie czytasz co tu się pisze? Takie obowiązki służbowe? Było wiele razy tłumaczone dlaczego sprzedanie resztek suwerenności za pożyczkę jest gównianym interesem. Jak tego nie ogarniasz to może nie masz wystarczających kwalifikacji intelektualnych by prowadzić dyskusję?

 14. Lepsza połowa Tuska niż cały

  Lepsza połowa Tuska niż cały i tak można by było zpuentować całe marudzenie. Bo w realu liczy się co jest możliwe. 

  Otóż niewątpliwie te 750 miliardów przez kolejne dwa lata wpłyną na poprawę sytuacji materialnej całkiem sporej ilości Polaków…niektórych nawet bardzo. Dużo kasy PiSowi nie zaszkodzi przed kolejnymi wyborami. I chyba oto tu chodzi. 

  A nie ma nikogo kto w praktyce mógłby pokazać Brukseli figę z makiem bo karty już dawno rozdane więc po co te szlochy.

  Ciekawi mnie konieczna ratyfikacja przyjętych uzgodnień przez polski Sejm – nie zapominajmy o tym.

  • Jesteś ślepy i głuchy. Po co

   Jesteś ślepy i głuchy. Po co piszesz na tym forum skoro nie czytasz co tu się pisze? Takie obowiązki służbowe? Było wiele razy tłumaczone dlaczego sprzedanie resztek suwerenności za pożyczkę jest gównianym interesem. Jak tego nie ogarniasz to może nie masz wystarczających kwalifikacji intelektualnych by prowadzić dyskusję?