Prześlij dalej:

Przez dziesięć lat wspierałem działania i przede wszystkim główne założenia programowe PiS, a i tak byłem nazywany neofitą i agentem wpływu i to przez „najprawszych” wyborców PiS. Nie lepiej to wyglądało w wykonaniu samych polityków PiS, Lichockiej, Brudzińskiego i paru innych, którzy mieli o mnie bardzo podobne zdanie, ale to nie stanowiło żadnego problemu. Kompletnie nieistotne, w kontekście poważnej polityki, jest to, co i kto myśli o Wielguckim. Przez 10 lat PiS był jedyną partią, która w 90% spełniała moje oczekiwania i wizję Polski suwerennej, odważnej, walczącej o swoje i bardziej sprawiedliwie dystrybuującej wspólny dorobek. Dlatego szliśmy razem!

Do marca 2020 roku, pomimo wielu drobnych błędów, mogłem z czystym sumieniem mówić, że PiS nie zmienił głównych założeń i w żaden sposób nie szkodzi Polsce i Polakom. Wszystko zmieniło się, może nie w marcu, bo po raz setny powtarzam, że Polska musiała wziąć udział w tym „pandemicznym” cyrku, ale tego co się stało po wyborach prezydenckich w żaden sposób usprawiedliwić się nie da. PiS przestał grać w światowym teatrze dla Polski, ale zrobił sobie z „pandemii” polityczne narzędzie do załatwiania brudnych interesów, jednak najgorszy jest cały szereg działań, które doprowadziły do niszczenia Polski i śmierci tysięcy Polaków. Gdyby tylko chodziło o te nieszczęsne respiratory od handlarza broni, czy maseczki od „szwagra” Szumowskiego, to przymknąłbym oko, w końcu mówimy o groszach w skali przekrętów znanych od lat. Pewnie wielu zaskoczę, innych zbulwersuję, jeszcze innych zrażę do siebie ostatecznie, ale nawet te idiotyczne kagańce, przyłbice i pozostałe szorowanie rąk denaturatem, same w sobie są mało ważne, to jeszcze nie zbrodnia, chociaż skrajna głupota. Ostateczna moralna i intelektualna dyskwalifikacja PiS leży gdzie indziej.

Polska przez prawie rok, decyzjami rządu Morawieckiego była rujnowana, z pełną premedytacją, świadomością i co gorsza pasją. PiS dla partyjnego interesu, którym było pokazanie, jak bardzo troszczy się o życie i zdrowie Polaków, wprowadził taki zamordyzm, że ludzie tracili dorobek swojego życia i żadna „tarcza” tego nie zrekompensuje. Polska gospodarka zaliczyła taki dół, jakiego nie widziała za czasów rządów Tuska i „pandemią” nie da się tego wytłumaczyć, w każdym razie nie wszystko. Proste przykłady. W „pierwszej fali” rząd PiS uwziął się na fryzjerów, by w „drugiej fali” o nich całkowicie zapomnieć. Teraz zamyka się sklepy meblowe, otwiera markety budowlane, a za chwilę otwiera galerie i zamyka stoki na olbrzymiej przestrzeni i „świeżym powietrzu”. Nie mam najmniejszej ochoty na szukanie odpowiedzi, czy to jest idiotyzm, cynizm, czy jedno i drugie, fakt pozostaje faktem. Kompletnie absurdalnymi decyzjami rząd PiS rujnował biznesy Polaków i rujnował gospodarkę. W tym miejscu padanie „argument”, że przecież walczył o zdrowie i życie Polaków, co jest najważniejsze, no i to jest gwóźdź do trumny PiS, nie argument.

Strony

Źródło foto: 
26654 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

38 (liczba komentarzy)

 1. ***** *** 

  Podpisano: wyborca PiSu i prezydenta w pierwszej kadencji (od wyborów do drugiej kadencji nie biorę udziału w żadnych wyborach, bo ile razy można kogoś oszukać?).

 2. Mogę tylko napisać DITTO. Ja mam nieco dłuży "staż" życzliwości i popierania PiS i Kaczyńskiego, niż Matka Kurka. U mnie to prawie 30 lat. Do niedawna widziałem, że Kaczyński ma rozsądną ocenę sytuacji w Polsce i sensowne pomysły na jej uzdrawianie. Nigdy nie byłem apologetą PiS-u, ale konsekwentnie PiS popierałem. W tym roku to się skończyło całkowicie i nieodracalnie. W pełni podzielam pogląd p.Piotra, że PiS w roku 2020 porobił rzeczy, których zrobić nie było wolno i których nigdy i nikomu wybaczyć nie można. Także i ja mam mocno z tyłu, czy Morawiecki to jest kolejna (tym razem katastrofalna) pomyłka kadrowa Kaczyńskiego. Kaczyński dopuścił (pozwolił?), aby Morawiecki zrobił to, co robi. Dla mnie to jest "non possumus". Nigdy już PiS nie poprę. Jesli nie będzie innego wyjścia, skreślę WSZYSTKCH. Ale PiS już na mnie liczyć nie może i stracił moje poparcie nieodwracalnie.

     Tak na marginesie pozwolę sobie na jeszcze jedną refleksję. Otóż rok 2020 pokazał, że w Polsce "zwykły wyborca" praktycznie nie ma wpływu na nic. Wystarczyło, aby wybrani ludzie całkowicie sprzeniewierzyli się obietnicom, dzięki którym ich wybraliśmy. Oni teraz robią, co chcą, robią rzeczy dla nas bardzo złe, a my jesteśmy praktycznie bezradni. Przez 30 lat kolejne "ekipy rządzące" gorliwie pracowały w Polsce na rozmontowanie wszelkich struktur społecznych, które umożliwiały tworzenie grup i organizacji mogących wywierać skuteczny wpływ na władzę (związki zawodowe, duże zakłady pracy, Kościół etc.). Dzisiaj jesteśmy niezorganizowani, skłóceni i podzieleni. W praktyce bezradni wobec zła i krzywdy które nas spotykają ze strony tej "władzy". Morawiecki z Niedzielskim mogą wymyślać co tylko chcą, a żadna struktura ani siła obywatelska nie jest w stanie się temu skutecznie przeciwstawić. To przykre.

 3. A ch..., może to i lepiej.

  Przez tych ludzi miałem jakieś złudzenia, a teraz wszystko jest jasne i normalne. Wiem co jest ważne i jak się ustawiać do rzeczywistości. Trzeba dbać o siebie, kilka dla siebie ważnych osób i wystarczy. Złoto zakopane na czarną godzinę, w zielarstwie i zdrowym żywieniu jestem coraz lepszy (kiszę co się da), wokół domu od marca też prace idą powoli do przodu. Jeszcze tylko musze kupić agregat prądotwórczy, skończyć piwniczkę i będzie git.

  A! I jeszcze co do wyborów, to teraz będę głosował na tych cudaków z konfy. Tak dla jaj i dlatego, że w tym całym cyrku, to przynajmniej z nich mogę się szczerze pośmiać.

 4. «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. 17 I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. 18 I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. 19 I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! 20 Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" 21 Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem».

 5. Tutaj wyjaśninie tego co się w POlsce dzieje:

  http://pospolit...

 6. avatar

  Zwyczajny polityczny 'rollercoaster'.

  2020-11-23
  "Skład sędziowski: Margarida Ramos de Almeida i Ana Paramés, wydał orzeczenie po zapoznaniu się z wieloma badaniami naukowymi, w tym najnowszych badań z 28 września br. przeprowadzonych przez  grupę naukowców (“Correlation Between 3790 Quantitative Polymerase Chain Reaction–Positives Samples and Positive Cell Cultures, Including 1941 Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus 2 Isolates“), które to badania stwierdzają w konkluzji, że dokładność (prawdopodobieństwo) testów PCR “na koronawirusa” po 35-krotnej multiplikacji materiału (jest to obecnie reguła w Europie i w Stanach Zjednoczonych), spada do 3%, co oznacza, że mamy do czynienia z 97% fałszywie pozytywnymi rezultatami."

  2020-12-01
  Kierownik działu badań firmy Pfizer: Szczepionka Covid to sterylizacja kobiet
  " Były kierownik badań oddechowych firmy Pfizer  dr Michael Yeadon  oraz specjalista od płuc i były szef wydziału zdrowia publicznego  dr Wolfgang Wodarg  złożyli wniosek do EMA , Europejskiej Agencji Leków odpowiedzialnej za całą UE. dopuszczenie leku do  natychmiastowego zawieszenia wszystkich badań szczepionek SARS CoV 2, w szczególności badania BioNtech / Pfizer nad BNT162b (numer EudraCT 2020-002641-42)."

  2020-12-03 premier-zdradzil-kiedy-rusza-szczepienia-na-covid-19
  " Łącznie w Polsce od początku epidemii zakażenie stwierdzono u 1 028 610 osób, spośród których 18 828 zmarło. "

  Problem w tym,  trudno oszacować gdzie prawda a gdzie fałsz.

 7. O tym jak będziemy żyć zdecyduje ideologia, a nie personalia.

 8. Doprecyzowując, o tym jak będziemy żyć w Polsce zdecyduje centrala, gdziekolwiek jest to miejsce z ktorego przychodzą rozkazy, Faktycznie nie będzie miało znaczenia kto konkretnie będzie wykonywał te rozkazy na miejscu. I faktycznie cała akcja jest motywowana ideologicznie, "ludzie są jak rak który niszczy Matkę Ziemię. Trzeba "uleczyć" naszą Boginię!" Oczywiście psychopaci uważają się za kogoś lepszego i ich te zalecenia nie obejmują.... z drugiej strony, jak coś można technicznie zrobić i jest to korzystne dla decydentów to zostanie to zrobione niezależnie od oceny etycznej czy moralnej. Być moze właśnie znaleźliśmy odpowiedź na pytanie o "ciszę kosmosu". Wszystkie cywilizacje na jakimś poziomie rozwoju naukowo-technicznego mają zaszyty bezpiecznik w postaci tendencji samobójczych. I my jesteśmy właśnie w strefie wymierania.

 9. Kłamczuszek z RMF nadawał z Brukseli, że stracimy kilkadziesiąt miliardów euro z funduszy odbudowy. Wreszcie Premier miał odwagę powiedzieć, że te pieniądza są pożyczane przez UE jako kredyt i całość będzie przez nas żyrowana (w tym 200 miliardów euro dla Włoch, które są blisko bankructwa i 20 miliardów dla Polski), z potem będą polskim przedsiębiorcom POŻYCZANE.

  Jak słyszę o tym, że dzieci do końca życia bedą skrzywione psychiczne, bo przez dwa miesiace nie chodziły do szkoły, to chce mi się smiac. Nie, dzieci co roku majądwa miesiące wolnego i jest super. Akurat w listopadzie nauczanie zdalne idzie naprawdę dobrze.

  Natomiast gospodarka powinna pracować pełną parą, bo z tego idą pieniądze do kieszeni ludzi i do kieszeni państwa.

 10. Jeśli chodzi o dzieci. Co innego dwa miesiące wakacji, czyli zabaw w grupach rówiesniczych, a co innego zamknięcie na miesiącw w domu.

 11. Maski opadły i PiS pokazał swoją prawdziwą twarz. Partia ta udowodniła nam że jest powolna i nieudolna w obronie polskich interesów, a bardzo sprawna we wdrażaniu masońskich dyrektyw.

  Na szczęście dla nich jeszcze wiele osób tego nie zauważyło, ale ich ilość topnieje z każdym dniem. Zbliżamy się do punktu wrzenia, z tym że nie będzie to jakaś krwawa rewolucja tylko staropolskie olewanie pogardzanej władzy i ich wszystkich dyrektyw.

  Teraz jeszcze wszystko opiera się na milicji, znieważanej przez "wściekłe macice" i ganianej z kąta w kąt by dopilnować sanitarnego terroru. Za to wszystko mają dużo wrednej roboty i mało pieniędzy. Kiedyś w końcu powiedzą dość. Czy wtedy Morawiecki pogoni aparat partyjny by zastąpił funkcjonariuszy?

 12. Pancerny Marian to tektura w porównaniu z pancernością plandemiusza. Prawie cały PiS by go utopił w łyżce wody a on nadal jest w stanie bezkarnie ruinować poparcie partii, pewnie za jakiś czas je wyzeruje. Zajebiste plecy ma spec od miski ryżu.

 13. @Egon O: "Teraz jeszcze wszystko opiera się na milicji (...) Kiedyś w końcu powiedzą dość."

  - Tak, ale dopiero wtedy, gdy ich rodzice zaczną masowo umierać, a ich żony staną się bezpłodne. A zanim to wyjdzie na jaw, przy totalnym zaprzedaniu się władzy przez większość lekarzy, minie co najmniej 5 lat. Wtedy po pierwsze: winowajcy będą na emeryturach w egzotycznych krajach poza zasięgiem polskiej jurysdykcji, po drugie Polski już pewnie nie będzie.

 14. zgadzając się z gospodarzem i przedmówcami jednak będę kibicował PiS_owi w sprawie pilnowania budżetu UE 2021-2027 oraz funduszu pomocowego Covid

  wobec bandyckich zmasowanych ataków  PRZESTĘPCÓW  z UE próbujących publicznie pozatraktatowo szantażem wymusić zmiany kryteriów rozdziału środków z budżetu UE  oczekuję od PiS_u dopilnowanie rzeczywistego interesu suwerennej Polski

  czarzasty, biedroń, chołownia, nowacka, budka, kosiniak, konfa - mają najważniejszy, narodowy, polski interes głęboko w odbytnicy - oni sprzedadzą Polskę za kolorowe koraliki, szkiełka i błyskotki...

 15. > zgadzając się z gospodarzem i przedmówcami jednak będę kibicował PiS_owi w sprawie pilnowania budżetu UE 2021-2027 oraz funduszu pomocowego Covid

  Ja będę robił tak samo.

  > wobec bandyckich zmasowanych ataków  PRZESTĘPCÓW  z UE próbujących publicznie pozatraktatowo szantażem wymusić zmiany kryteriów rozdziału środków z budżetu UE  oczekuję od PiS_u dopilnowanie rzeczywistego interesu suwerennej Polski

  Nie mam wielkich nadziei. Tym bardziej że betonowy elektorat im wszystko wybaczy i sobie i innym będzie próbował tłumaczyć.

  > czarzasty, biedroń, chołownia, nowacka, budka, kosiniak

  To ludzie z którymi nie mam kontaktu. Operujemy zupełnie inną logiką i językiem. Dla mnie mogliby nie istnieć i nawet bym nie poczuł różnicy.

  > konfa

  konfa próbowała argumentować, że wetować trzeba było w czerwcu/lipcu... i tu się z nimi zgadzam. Z drugiej strony czy trudno się im dziwić, że nie chcą wyjmować kosztanów z ognia które PiS sam  tam włożył? PiS mógł mieć w niej sojusznika w czerwcu. Jak PiSowi weto nie wyjdzie to będzie oczywiście ich wina (i nasza strata).

 16. Wygląda to w tej chwili słabo ja też zaliczam się do tych zawiedzionych ale... Historia po raz kolejny zatoczyła koło. Pierwsza Solidarność została zagospodarowana i skompromitowana przez różnej maści persona (nie chce użyć słowa agenci wpływu no to brzmi słabo...) AWS skoczył podobnie. Na pewno w tej partii byli ludzie z jasno określonym kierunkiem dzialan ale zostali z czasem przykryci. Teraz w ten sam sposób kończy pis. Gdzie leży problem? Przyczyn można wymienić sporo ale mnie w oczy rzuca się jedna. Od początku problemem polskiej nazwijmy to prawicy są kadry. A mianowicie branie ludzi "jak leci" do Solidarności hurtem wstępowały komuchy ostentacyjnie rzucając legitymację partyjna. Czy działacze "S" mieli świadomość kogo biorą? Na pewno. No ale przeciez muso nas być wielu. No teraz gdzie nie rzucić kamieniem wszędzie działacze opozycji. Tylko jakoś komunistów nie ma... Kiedy bodajże Urban przekonywał ze niech nas komunistów będzie mało ale wierni przetrwamy to ludzie się głowę pukali. Czas pokazał kto miał rację. Czy politycy AWS mieli wątpliwości co do koalicji z UW? Wielu na pewno tak. Czy ta koalicja musiała być taka czy inna pozostawiam bez komentarza. A czy teraz wielu w PiS ma wątpliwości odnośnie Morawieckiego o jego ekipy? Już nawet otwarcie. Do tzw prawicy zawsze przyklejają się nie tyle krety chociaż tacy są wszędzie ale karierowicze i cynicy. I teraz widzimy po raz kolejny efekty. Dlaczego w PO czy na lewicy nie widzimy żadnych spektakularnych zdrad? Tam kadry dobiera się ostrożnie. Wszyscy mają świadomość jak wiele jest do stracenia. Prawa strona po latach obskakiwania wpierdolu jeszcze się tego nie nauczyła. I nie wiem czy będzie mieć okazje bynajmniej w takim kształcie jak teraz. Wszystkie instytucje oraz ważne obszary życia społecznego są obsadzone przez skrajnych przeciwnikow państwa narodowego, patriotyzmi czy religii. Teraz to już chyba tylko wojna ale taka prawdziwa może coś zmienić. Nie to żebym tego sobie czy komuś życzył ale faktem jest ze poprzednia starła z powierzchni ziemi wielu wartościowych Polaków. I powstało miejsce dla wszelkiej maści zdrajców zapszancow i karierowiczów. A młode pokolenie? Jest na straty. Najważniejsze żeby mieć smartfona w kieszeni i zasięg LTE. Dla większości nie ma żadnych świętości. A nawet jak się trafi młody czlowiek choć trochę myślący szkoła i otoczenie szybko go wyprostują. Tak jak wroble zadziobia papugę bo ta ma ładne kolorowe piórka. 

 17. W takim debilowatym bantustanie jak Polska gdzię rządzą obce wywiady i pozostające na ich żołdzie lokalne kliki do władzy można dojść tylko za pomocą i pozwoleniem jednego z krajów, które w Polsce rozdają karty. Kaczorowi dojść do władzy pozwolili i pomogli Amerykanie do spóły z Żydami. Po 2 latach rządów PiSu ktoś gwałtownie nacisnął hamulec. I nie był to Kaczor a raczej ktoś stojący nad Kaczorem. Poleciała Szydło i Macierewicz. Proces tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej stanął w miejscu a te jednostki, które powstały nigdy nie zostały uzbrojone. Kaczor zawarł układ z diabłem (nie miał innego wyjścia) ale teraz diabeł upomniał sie o zapłatę. Idziemy na dno szybkim krokiem ale najgorsze jest to, że w ciągu 2-3 lat zostaniemy zmuszenie do przyjęcia OGROMNEJ liczny męskich "uchodźców" z samego serca Afryki i krajów arabskich. Pedały z LGBT to będzie nasz najmniejszy problem.

 18. W dwa miesiące 45 tysięcy ofiar "generowania zapotrzebowania" na szczepionkę nak to Pinkas określił. Co ciekawe poparcie szczepionki jeszcze bardziej spadło. Akceptacja szczepień bierze się z zaufania do szczepiącego, u nas zerowego.

 19. Drogo nas kosztuje ta kampania promocyjna. Jednakże wobec małego zainteresowania promowanym produktem, twórcy kampanii postanowili jeszcze zwiększyć swoje wysiłki.

 20. https://www.msn...żeni-koronawirusem-po-raz-drugi-mogą-infekować-innych/ar-BB1bAyIo?ocid=spartan-ntp-feeds

  Jaki w tym kontekście jest sens szczepionki? Czy chcą nam wmówić że przejście covida nie daje odporności ale już przejście pseudocovida-podróbki (bo do tego sprowadza sie szczepionka) już gwarantuje odporność? Jak to dokładnie ma działać, wie ktoś? Jak to ma być argument ZA szczepionkami to oni naprawdę mają ludzi za idiotów.

 21. Zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu, a w to można zaliczyć zarówno masowe uśmiercanie Polaków zamknięciem służby zdrowia, zanikiem diagnostyki i leczenia schorzeń i chorób przewlekłych, przywróceniem czasów gdy możesz wyjść na spotkanie z wiecznością na śmieszny wyrostek. Ale w tej kategorii zbrodni jest też poddawanie ludzi eksperymentom medycznym. Pytanie kto miałby tych szaleńców sądzić i kiedy. Że historia ich osądzi to jasne, właściwie już to zaczęła robić, ale to trochę mało.  W zakładzie w którym pracuję zaskakująco rośnie świadomość ludzi apropos szczepień na świrusa. O ile w marcu wielu było przerażonych i było za dmuchaniem na zimne tak dziś widząc jak w większości przypadków kończy się świrus, bardzo wielu oprzytomniało, zwłaszcza gdy wariacje rządzących dały wszystkim po kieszeni i zwykłym komforcie życia, czy raczej teraz dyskomforcie, a im więcej słyszą o szczepieniu tym więcej są sceptyczni (najłagodniej mówiąc). Bardzo mnie to cieszy, tym bardziej że propaganda mediów się nasila.

   

  Ale żeby nie było że jest tak fajnie, to w związku z tym mam obawy, że wraz ze wzrostem sceptycyzmu wobec szczepienia i całej tej grandy z obostrzeniami bo to jest granda, rząd będzie nam dowalać prędzej czy później (a raczej prędzej) takim "prawem" jakie produkuje od paru miesięcy. Chwilowe spadki zakażeń poniżej 10 tysięcy traktuję wyłącznie jako moment uspokojenia emocji na końcówkę roku. Nie mam wątpliwości, że to wcale nie początek wycofywania ze świrusa, obstawiam (w naiwnej nadziei że się mylę), że po nowym roku dopiero zobaczymy prawdziwie oblicze panów "socjopaty" cytując Matkę Kurka i Plandemiusza VATovieckiego. Nie po to wylatują z budżetu niewyobrażalne dla większości z nas pieniądze na cudowny medykament by władza widziała jak 90% ludzi z dobrodziejstwa nie chce skorzystać, zwłaszcza gdy zaczną się pojawiać pytania ilu już ze szczepionki skorzystało i czemu tak mało. Mała ilość wybranych dobrowolnie szczepień będzie grać na niekorzyść władzy (co dodatkowo nakręcą media jak to władza, która wydaje gruby hajs na "lek", z którego nikt nie korzysta trwoni nieodpowiedzialnie pieniądze i nie potrafi zdyscyplinować sceptyków by wreszcie się wyszczepili "dla dobra ogółu"). Była segregacja rasowa, będzie segregacja sanitarna. Wyszczepieni i niewyszczepieni. Będą brać ludzi odbieraniem praw i przywilejów, Słowacja już ogłosiła że nie przyjmującym "znamienia Bestii" będzie wstęp wzbroniony. Mała, bliska Słowacja, to cóż dopiero Polska pokaże. Oficjalnie będzie zapewne dobrowolność, w praktyce będzie to oznaczać postawienie się nawet nie w drugiej kategorii ludzi, raczej podludzi.

 22. Teoria jest zbójecka... ale tu jest Polska. Ten kto będzie chciał znajdzie obejście. To nie tak powinno być ale jak nie się ma co się ludzi to się lubi co się ma.

 23. ............oby jebli jakiego prawdziwego wirusa -patogenu i/lub broni biologicznej

 24. i szystko w temacie ,wypada jednak moze wyjasnic mysle,ze nie wszyscy wiedza,ze Kaczynski,Morawiecki i wiekszosc w ogole w parlamencie to ..... zymianie ,tak na wykopie okresla sie osobnikow w myckach ,sa nazwiska i imiona oraz zdjecia w myckach i/lub modlacych sie przed sciana,zreszta zeby daleko nie siegac oni co roku w parlamencie obchodza calkiem oficjalnie swieto chanuka,ostrzegalem swoja rodzine,ze to zbyt doskonale wszystko,zbyt pieknie szlo aby bylo prawdziwe no i niestety nie pomylilem sie zymianie tak maja-zaslona dymna po ichniemu rejwach i przepychanie ustaw.Mozliwe,ze zadluzajac Polske w ten sposob wyplacaja sobie urojone pieniade z 447 w odsetkach od bilionow dlugu poniewaz obecnie padaja rozne kwoty ,ale kazda mowi o conajmniej 5 bilionach -piekne odsetki.Pozwole sobie przyomniec co wielcy Polacy pisali na temat zymian w Polsce np ks.Trzeciak,St Staszic,B Prus,M Konopnicka,generalowie i wielu innych,a moze ktos wie dlaczego to Eligiusz Niewiadomski zrobil to co zrobil?Polska inteligencja byla zalamana przejmwaniem polskiego parlamentu przed wojna,a soposby sa dokladnie takie same dzis 100 lat pozniej.Nawet taki wydawalo by sie sympatyczny grubasek Kuron z wielka chochla czy tez R Kalisz spod Lubartowa-dom jego ojca a wlasciwie drewniany domek stoi do dzis.Ktoz nie wie,ze to zymianie mieli ulgi i przywileje od wiekow i zawody typu adwokat itp to zdobywali zymianie,podobno nawet ksieza to zymanie ,nie wszyscy oczywiscie to by wyjasnialo obecne klopoty Kosciola.Wedlug najnowszych opracowan historykow po II wojnie do Polski przwieziono 250tys zyman,ktorzy przybrali polsko brzmiace nazwiska ,obsadzili urzedy,sady,milicja itp i do dzis z powodu kastowosci mamy wyroki takie jakie mamy jesli zymianin zaj....al miliony to w zawiasach lub przedawnienie i/lub ukrecenie lba sprawie ,a jak polaczek to za batonika do ciurmy itp itd wszystko uklada sie w logiczna calosc.Kiedy bylem maym chlocem nie moglm zrozumiec jak to mozliwe,ze po skonczonej wojnie naszych najwiekszych bohaterow ,patriotow tak okrutnie torturowano,mordowano ,a bezposrednio po "wyzwoleniu" naszej ojczyzny owych bohaterow trzymano wprost w tych samych obozach koncentracyjnych ,o tak malo kto wie o tym !,jesli wiemy,ze nkwd,sb,ub itp organy skladaly sie w wiekszosci no wlasnie z kogo? to wszystko juz mamy wyjasnione.Najwiekszych bohaterow bestialsko  torturowano i oskarzano o co najczesciej? o .... kolaboracje z niemieckimi faszystami hitlerowcami  takiej perfidii mogli wymyslec tylko oni -przekleci zymoanie .

  Amen

 25. pytanie do forumowiczow i /lub admina - dlaczego polski krol wposcil zyman do Polski dajac im wszelakie przywileje podczas gdy wszystkie krolestwa Europy ich wypedzily od siebie? Cale wieki zyli w swoim zamknietym srodowisku z hermetycznym jezykiem,wiekszosc handlu ,a pozniej pzremyslu bylo w ich rekach ,mieli takie bogactwa ,ze udzielali lichwiarskich pozyczek harbiom ,a nawet krolom,czego posrednim dowodem jest tzw skarb sredzki,nie placili podatkow,nie podlegali polskim sadom tylko tzw kahale nikt nie wiedzial ilu ich jest dopiero w gettach ich spisano dokladnie i na dodatek przez nich samych ,innych zymian notabene to zymianie do konca wojny korabolowali z hitlerem, o tym sie nadal nie mowi,niepisany zakaz,coz media naleza wiadomo do kogo,wszystko jest w ich rekach bezposredni lub posrednio jak udzialowcy dla przykladu,Mrawecki sciagnal do Wwy MOrgana Sachsa tego samego odpowiedzialnego za ostatni krach i wczesniejsze tez po co? wszystko uklada sie w logiczna calos wiedzac kogo mamy w parlamencie no i obecne ludobojstwo kolejny zymianski mastersztyk bo nikt nie poniesie konsekwencji ,bo wszystko to wina tzw "systemu" i obym sie mylil i zeby jednak trafila kosa na kamien,a ludobojstwo Palestybczykow ,ktore trwa od kilkudziesieciu lat i nikt tak naprawde nie protestuje taki swiatly tzw Zachod,mozna by tak bez konca.Podniesli o jakie grosze emerytury,obiecali 14 ki i co beda?nawet jesli tak to wielu juz ich nie doczeka wiedzac,ze ten zmyslny wirus zabija najstarszych......

   

 26. sex i pieniądze

  Esterka i zadłużenie króla zrobiły swoje

 27. tak,myslalem,ze Esterka to zydowka i miala wplyw tak jak inne Heleny w przeszlosci ,ale co niektorzy twierdza,ze Esterka to wymysl,ze nie istniala,a skad wiedza,ze nie istniala? moe wiadomo,jest to jedyne sensowne wyjasnienie tak mysle

 28. Jesteśmy jako naród rzeczywiście niezorganizowani, skłóceni i podzieleni. Ale paradoksalnie syf, jaki zrobili w Polsce Kaczyński z Morawieckim, powoduje, że rodzi się sprzeciw, Polacy zaczynają ze sobą rozmawiać, bo znów mają wspólnego wroga, który trzyma ich za mordę. Musi w końcu zostać zwalczony nasz narodowy grzech - grzech braku odpowiedzialności, wieloletnia tradycja, że  nikt za nic nie odpowiada. Oczekuję, że wszyscy odpowiedzialni za tyle niecovidowych, "ponadplanowych" zgonów poniosą surowe konsekwencje błędnej polityki. I nic nie pomoże dupochronna ustawa czy rozporządzenie. Nie liczę też już na prezydenta, który nic nie może i nic nie chce. Niech sobie siedzi w pałacu, liczy żyrandole, czeka na poprezydenckie konfitury i nie wtrąca się w nasze życie.

 29. Prezydent jest młody, musi myśleć co będzie robił po zakończeniu drugiej kadencji, przez resztę życia. Przecież nie wie kto będzie miał wtedy władzę, więc musi teraz być ostrożny. 

 30. https://www.msn...ę-blokuje-porozumienie-ws-budżetu-to-nie-polska-i-węgry/ar-BB1bBbkH?ocid=spartan-ntp-feeds

  W końcu jakiś ogarnięty.

  Nie ma zgody na warunki niemieckiej prezydencji

  "Sytuacja wbrew pozorom jest dość jasna. My opowiadamy się po pierwsze za tym, żeby trzymać się traktatów, a po drugie opowiadamy się za tym, żeby trzymać się konkluzji Rady Europejskiej z lipca, które to konkluzje na tych traktatach właśnie bazują"

  "To, co stało się później, nie miało zgody polskiego rządu. Prezydencja niemiecka nie miała mandatu do takich negocjacji z Parlamentem Europejskim, które wykraczałyby poza konkluzję RE z lipca. Na te dodatkowe elementy, co do których uzgodnienia nie było, my się dzisiaj konsekwentnie nie zgadzamy"

   

  Szkoda tylko że wygląda on na typowego kamikadze który zostanie poświęcony żeby wyszarpać jakiś ratujący twarz kompromis a sens będzie taki że Polska straci kolejną (dość dużą) dozę suwerenności.

 31. Strony