Reklama

Jak zaduma, zwykły owczy pęd , pokazanie się na cmentarzu, zakupienie największych zniczy, najwspanialszych chryzantem i ukradkowe spojrzenia na sąsiednie groby czy aby nie były ładniej przystrojone n

Jak zaduma, zwykły owczy pęd , pokazanie się na cmentarzu, zakupienie największych zniczy, najwspanialszych chryzantem i ukradkowe spojrzenia na sąsiednie groby czy aby nie były ładniej przystrojone niż nasz. Ot i cała zaduma.To jest najlepszy moment aby pokazać się w nowym płaszczyku, zaprezentować nowe buty , torebki tudzież nakrycie głowy. Próżność a nie zaduma. Potem mała bibka przy wódce , kawce i babeczce . Ot jak Polacy świętują .Jadą na złamanie karku setki kilometrów aby potem wracać na “gazie” , dojechać do celu ,bądź zapełnić i tak już pękające w szwach cmentarze. Co za obłuda , co za hipokryzja.Większość Polaków w ciągu roku ma w głębokim poważaniu groby swoich bliskich. I nagle następuje olśnienie, kierowane tradycją, tylko tradycją czego? 1 Listopada to dzień wszystkich świętych, od kiedy cmentarze zapełnione są świętymi? Jeżeli Polacy rzeczywiście chcieliby oddać cześć tym swoim zmarłym to zrobiliby to 2 Listopada, jak sama nazwa wskazuje jest to dzień Zaduszny, dzień modlitw o dusze w czyśćcu.

Jestem człowiekiem niepokornym i daleko mi od konformizmu, to ja decyduję kiedy jadę na cmentarz i kładę kwiaty i zapalam znicze. Brzydzę się komercją i owczym pędem, dlatego dzisiaj idę na spacer, do parku , z dala od tego tłumu i tej narodowej paranoi. Zmarłym i tak wszystko jedno i to nie dla nich tłumy podążają na cmentarze, tylko dla siebie samych, dla swoich egoistycznych pobudek . Media jeszcze śrubki dokręcają, co chwilę pokazują tłumy samochodów , tłumy na cmentarzach, ludzi kupujących kwiaty i znicze i te głupie wywiady , w których każdy taki zasępiony, zmartwiony, zadumany aż do bólu. Śmieszne to.

Reklama

I jeszcze to wieczne przeplatanie wczorajszego Halloweenu z dzisiejszym dniem. Czy ci skretyniali dziennikarze robią to celowo czy naprawdę nie mają zielonego pojęcia, że Halloween nie ma nic wspólnego z dzisiejszym dniem, a Amerykanie obchodzą dzień wspomnień ( Memorial Day ) w maju? Po prostu rzygać się chce i już.

Reklama