Uzasadnienie wyroku: Matka Kurka pisał o faktach, zeznania Owsiaka, Dobiesa i Pilarskiej niewiarygodne

Prześlij dalej:

Dziś odebrałem 28 stron pisemnego uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego w Złotoryi, w sprawie, którą Jerzy Owsiak wytoczył Piotrowi Wielguckiemu (Matce Kurce), czyli mnie. Treść uzasadnienia dla Jerzego Owsiaka, fundacji WOŚP, ale także księgowej Doroty Pilarskiej i rzecznika WOŚP Krzysztofa Dobiesa jest miażdżąca i naprawdę trafniejszego słowa znaleźć się nie da. Z 28 stron wybrałem najważniejsze fragmenty, które były najczęstszym przedmiotem sporu i licznych dyskusji, jednocześnie wklejam w formacie PDF pełną wersję uzasadnienia, żeby ukrócić wszelkie zarzuty manipulacji tekstem. Prywatny akt oskarżenia Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP był motywowany strachem przed ujawnieniem mechanizmu finansowania prywatnej kieszeni małżeństwa Owsiak z publicznej kasy i ofiar donatorów. Postępowanie trwało prawie rok, ale okazało się, że pierwsze powiadomienie do prokuratury pełnomocnik Jacek Zagajewski wysłał już w 2012 roku.

Jeszcze nie udało mi się dotrzeć do odpowiedniej dokumentacji, wiem tylko tyle, że prokuratura umorzyła dochodzenie, na co mecenas Zagajewski złożył zażalenie. Piszę o tym dlatego, żeby zwrócić uwagę na jeden fakt, otóż zaraz po pierwszej publikacji dotyczącej finansów pana prezesa „Jurka”, WOŚP i Owsiak wpadli w panikę, usiłując zastraszyć Matkę Kurkę procesami karnymi. Jak się skończyła dla nich ta desperacka zabawa, każdy może ocenić sam.
 
Ułożyłem fragmenty uzasadnienia wyroku w logiczny sposób, dodając pytania, które padały przez ostatni rok wielokrotnie. Dotąd przedstawiałem setki dowodów, które pion propagandowy i fanatycy z WOŚP usiłowali ośmieszyć i zakrzyczeć „hejterstwem” Matki Kurki. Nie udało się, sami się ośmieszyli i utrwalili swój fanatyzm, nie czuły na fakty i zwykły zdrowy rozsądek. Wysiłkiem wielu ludzi został odkryty kawał prawdy o WOŚP, ale to jeszcze nie koniec, bo cała prawda wygląda dla Owsiaka znacznie gorzej. Niezwykle cenię sobie odwagę i rzetelność Sędziego Michała Misiaka, mówiłem o tym w trakcie procesu i potwierdzam po wyroku I instancji. Gdyby nie wyjątkowa postawa Sędziego Owsiak prawdopodobnie osiągnąłby swój cel. Mimo wszystko zamierzam złożyć apelację od części wyroku, która dotyczy wzajemnego znieważenia. Jednocześnie liczę, że WOŚP z Owsiakiem będą apelować w całości, ale póki co nie zdradzę dlaczego bardzo mi na tym zależy. Przed lekturą uzasadnienia proponuję zapoznać się z trzema dokumentami, które w skrócie pokazują czyim kosztem bawi się Jerzy Owsiak i jakie to są sumy, tylko w jednej sprawie niepokalanej fundacji ścigającej „ludzi chorych na niekochanie”.
 
fak.jpg koszt.jpg oplata.jpg

Strony

Źródło foto: 
256707 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

73 (liczba komentarzy)

 1. Można podzielić PDF na kilka mniejszych plików.
  Jak dla mnie przytoczone fragmenty sa jednoznaczne, należy też docenić sędziego.

 2. avatar

  PDF zaraz będzie do dyspozycji, udało się zmniejszyć do 18 MB.

 3. avatar

  Pięknie...:)
  Ależ sąd rozjechał Jurasa-dobrodzieja...;)
  Kawał dobrej roboty odwaliłeś Matka...

 4. Czy to prawda, że przyszły Juras O. skonstruował i opatentował puszkę z podwójnym dnem?

 5. Czy to prawda, że te 300 zasądzonych złotych to pierwsze w życiu, uczciwie zarobione przez przyszłego Jurasa O. pieniądze ?

 6. avatar

  Mimo wszystko składam apelację od części wyroku, chociaż chyba rozumiem intencję Sądu, w zaskarżanym fragmencie. Z tego co ustaliłem:

  1) Mam 14 dni
  2) Mogę sporządzić sam apelację
  3) Muszę wskazać w jakiej części zaskarżam i tu chodzi chyba po porostu o wskazanie punktów wyroku.
  4) Powinien zarzucić błąd w ustaleniach faktycznych Sądu, bo Owsiak nie zapłacił ani grosza kosztów sądowych, znieważył wzajemnie, a Sąd przyznał mu zwrot 300 PLN. Jesli chodzi o "hienę cmentarną", to nie użyłem tego sformułowania w słownikowej definicji, ponad to w debacie publicznej było ono wielokrotnie używane: Kopacz, Kora, nagroda ":hiena roku" itd. W związku z tym zastanawiam się, czy ten punkt nie wymaga też odwołania się do "obrazy prawa materialnego"

  Prawników zapraszam do rzeczowej dyskusji.

 7. Ja pie.....lę to jest po prostu dla "Jurasa" masakra. Sąd nazwał go zwyczajnie oszustem i złodziejem między wierszami oczywiście.

  Ten gościu nie ma prawa moralnego aby wziąć od kogokolwiek choćby jedną złotówkę.

  Czapki zgłów przed "Matką Kurką" i sędzią.

 8. avatar

  Nieprawda, to jak zwykle kasa wyjęta z WOŚP i jeden z powodów apelacji.

 9. A to bandyta!
  No to trzeba apelować.

 10. avatar

  postanowilem sie zalogowac i jak Kiemlicze przed kmicicem czapkami z glowy szurac po sniegu..kawal doooobrej roboty z juraskiem.pogratulowac i zarazem wielki szacun za caly rok walki w sądzie o prawde

  ..choc tak jak piszesz matkokurko to dopiero poczatek..jaki bedzie koniec??kiedy juz nikt nie przyjedzie do Kostrzyna n/Odrą...wtedy odetchniemy wszyscy

 11. Czy Owsiak nie może zażądać "zmiany paragrafu" na taki który nie wymaga z jego strony udowadniania czegokolwiek?
  Na przykład za nazwanie kogoś złodziejem dostaje się wyrok bez wnikania czy złodziej faktycznie kradnie.

 12. avatar

  Może złożyć apelację i oby to zrobił. Poza tym może się wpakować w jeszcze większe bagno i na to liczę.

 13. i uprawomocnieniu się wyroku powien Pan rozważyć wydanie książki z załączonym w całości wyrokiem. Główkuję nad tytułem, ale nic sensownego do głowy mi nie przychodzi.
  Może: "Słoiki Jurasa"?.

 14. Masz rację. Masz 14 dni na apelację, możesz ją sporządzić i wnieść samodzielnie (bo nie jest to apelacja od wyroku sądu okręgowego do sądu apelacyjnego). Zaskarżyć możesz nawet tę część, w której zostałeś uniewinniony, jeśli np. nie zgadzasz się z argumentacją sądu w zakresie stanu faktycznego i/lub prawnego. Wykazanie naruszenie przepisów prawa materialnego to trudniejsza sprawa, ale możesz i powinieneś ją podnieść.

  Moim zdaniem Zagajewski pójdzie w to, że cały ciężar dowodu spoczywał na Tobie i ani Owsiak, ani WOŚP czy inny Złoty Melon nic nie musieli, w szczególności w zakresie dokumentacji. Ja w apelacji wyprzedziłbym ten ruch domagając się od sądu nadrzędnego uznania Twojej racji, iż Złoty Melon nie był uczestnikiem postępowania i miał prawny obowiązek wykonać zarządzenie sądu.

 15. to straszne. Twój sukces to przyklepanie faktu, że daliśmy się dymać przez dwadzieścia lat facetowi, który przy prostym haśle "sprawdzam" nie potrafił się obronić.
  Owsiak to kmiot, zero finezji a my to kupiliśmy.
  Jak dołożyć do tego Kopaczową jako premier to ręce opadają.

 16. Witam, nie czytałem dokumentu, jednak miałem kontakt z człowiekiem, który twierdził, że Pan Owsiak posiada nieruchomości w Niemczech. Podobno wartościowe, nie jestem pewien, czy nie jest to dom, czy kilka. Nie chciałbym robić z tego sensacji, ponieważ sprawa może być pomówieniem oraz fałszywym alarmem - Google nie udziela informacji na ten temat. 

  Jeśli kogoś sprawa interesuje mogę odszukać tego człowieka i wypytać o szczegóły. 
  Może Wy już wszystko wiecie i niepotrzebnie to piszę?

 17. avatar

  Nie chcę zdradzać swojej strategii, ale byłbym szczęśliwy niezmiernie, gdyby Owsiak złożył apelację i to jeszcze w takim kierunku. Ruchów wyprzedzających jest dużo więcej. Jeśli chodzi o moją apelację, to mam sporo wyrzuty sumienia, pracę Sędziego oceniam jako fenomen w polskich realiach i w żadnym razie nie chciałbym Go "skrzywdzić". Myślę, że zakres mojej apelacji spokojnie można oprzeć na błędach w ustaleniach faktycznych, to jest taka "konwencja" polemiczna. O ile dobrze pamiętam istnieje w tej kategorii błąd logiczny w rozumowaniu, a ja dwa takie błędy widzę. Natomiast obraza prawa materialnego pachnie gruby zaniedbaniem, czego w wyroku i uzasadnieniu zdecydowanie nie widzę. Napiszę apelację i przed wysłaniem podeślę chętnym do oceny.

 18. bo taka jest właściwość tłumu. Tłum członków mensy to tłum durniów ;)

 19. avatar

  Proszę odszukać i się dopytać, mnie wszystko interesuje, ale od razu powiem, że uznaję tylko fakty, dzięki czemu udało się Owsiakowi sporo udowodnić.

 20. Raczej bym odradzał apelację. Potem owsiaki zatrąbią "obie strony zgłosiły apelację czyli sędzia kalosz".

 21. nie wiem, czy facet będzie chciał cokolwiek powiedzieć jak usłyszy o Tobie. 
  Zobaczymy, co z tego wynikmnie 
  Pozdrawiam 

 22. Czytam Pańskiego bloga od jakiegoś czasu,, a trafiłem tu szukając prawdy o WOŚP.
  Śledziłem całą sprawę, gratuluję uporu w dążeniu do celu, niesamowitej siły i odwagi. Jest Pan WIELKI. Bardzo się cieszę, że w naszym kraju są tacy ludzie jak Pan, którzy dają siłę takim ludziom jak ja.

 23. Może zagląda na Kontrowersje ktoś, kto: zamieszkuje w Reichu, zna tamtejsze realia, i potrafi ugryźć sprawę np. od strony ksiąg wieczystych?
  A może da się zadać odpowiednie pytania (i uzyskać odpowiedź) przed polskim sądem?
  No i najważniejsze: kawał dobrej roboty MK:)

 24. dlatego Matka ma rację - liczą się fakty a nie pogłoski.

  Jak mówiłem - popytam, zobaczę, wtedy - być może - pojawią się dalsze wskazówki.....
  Jeżeli oczywiście to prawda i sprawa będzie godna uwagi.

  Pozdrawiam 

 25. Za to co robisz w sprawie tego oszusta Owsika należą Ci się wielkie podziękowania. Ja kopiuję i wysyłam po wszystkich znajomych mi adresach - jesteś popularny także i tą drogą.

  Wejdźcie na stronę rmf24. Tam na swoim blogu Bogdan Zalewski pisze o Smoleńsku wprost jako zbrodni smoleńskiej - bez żadnego owijania w bawełnę. Wg mnie jest to bardzo ważne wydarzenie medialne - po pierwsze red. Zalewski to bodaj najbardziej rozpoznawany "głos" tego radia, po drugie RMF zdecydowanie lideruje w "słuchalności" stacji radiowych na Zielonej Wyspie, po trzecie - RMF należy do tzw. mainstreamu, mają najwięcej cytowań, są uważani jako opiniotwórcze medium. To zupełnie inna sytuacja niż "oszołomy" Sakiewicz czy Ewa Stankiewicz nazywający morderstwo z 10 kwietnia 2010 roku zbrodnią.
  Nie wiem jakie są stosunki właścicielskie w RMF i wcale się nie zdziwię jeśli Zalewski zostanie wyrzucony z radia wzorem Gmyza i Wróblewskiego z gazety Hajdarowicza dwa lata temu za napisanie prawdy. Sorry za off top, ale to tak przy okazji, poza tym z Bogdanem Zalewskim miałeś ciekawy wywiad i jest to jedna z nielicznych postaci mainstreamu, która pozostała człowiekiem. Dodam też, że RMF rok temu uczestniczył w hańbie jaką było przyznanie Grand Press dla Kublikowej za wyprodukowanie gniota na temat Biniendy, Obrębskiego i Nowaczyka - m.in. RMF był w kapitule nagrody (m.in. stąd moje podejrzenia, że wpis Zalewskiego na blogu może oznaczać rychłe wyrzucenie go z pracy).
  PS. Dziś mamy dobry dzień - lewizna obamizmu została nie tylko pokonana, ale wprost zmasakrowana. Co prawda Republikanie mają Polskę gdzieś tylko nieco (może?) mniej niż Demokraci, ale za to są autentycznie antyputinowscy i ustosunkowani do eurokołchozu dość podobnie jak my tu na kontrowersjach. Myślę, że co do wysłuchania w Senacie kwestii smoleńskich nie będzie juz problemu, aby to zrobić. Kandydatki popierane przez Hillary Resetową zostały pokonane na terenie swoich stanów, wszystko wskazuje na wygraną Republikanina za dwa lata.

 26. tu masz podstawowe informacje:
  https://e-justi...

  gdyby coś - jestem do dyspozycji

 27. Czyżby więc to dziś był ten dzień? Koniec Świata? A zatem jutro byłby słynny "jeszcze jeden dzień dłużej". Znając wartości i styl jakim kierują się takie azjatyckie kreatury jak poborca-jąkała, jest pewne, że nie zauważy faktu niestosowności swojej osoby w dalszym życiu publicznym. Pozostanie więc tylko pytanie do publiczności - kto w styczniu zafunduje Dzidzi nowe auto?

 28. ..którzy z urzędu powinni zareagować na to perfidne ,kryminalne przestępstwo ,dokonane z premedytacją "na żywej tkance Narodu" krzywdzące te ,które w normalnych systemach są bezcenne ,mianowicie Jego dzieci .Zbrodnicza operacja na ufności dziecięcej ,czyż można być bardziej ZŁYM.? To co oni zrobili polskiej dziatwie gorsze jest od zbrodni ,jest urągające elementarnej przyzwoitości ,przy otwartej kurtynie kontynuowane nadal przestępstwo trwa i"trwa mać"?.Czy pogarda z jaką traktuje się prawo i bezprzykładna chciwość spotkają się z "gniewem ludu " i "sprawiedliwością Bożą" Bo na Państwo i"jego struktury" w takiej formule jakie mamy obecnie ,z jego Peowsko-Pezetelowską pseudomoralności,z jego przyzwoleniem na afery których "nie było", nie można liczyć.Jedymy pozytyw to że "są jeszcze Sędziowie w Złotoryii" a polskie dzieci nie są en masse dziećmi " takich Owsiaków",są uczciwe ,choć biedne.Ukradziono Im nawet wiarę w świat sprawiedliwy,gdyż stworzony przez dorosłych i odarto ze  złudzeń. Czy jest jakaś cena która zrekompensuje ten dramat ,namaszczony przez "ałtorytety" ze spodlonej przez "Mławę " Warszawy.Wyrugować ze stolicy w pokutnych worach i obwozić po Unii Europejskiej w klatce z napisem "Tak się kończy oportunizm i chciwość" .Na szyji słoik na sznurku konopnym ,z napisem OWSIAK.To słowo powinno być synonimem tego co w szłowieku najgorsze.Nie mogę zapomnieć jak moje drobne dzieci ,małe i ufne biegały o mrozie "do Owsiaka"!!!! Tfuuu

 29. avatar

  Podeślij jak napiszesz,
  Też mi się trochę zrobiło sędziego szkoda bo człowiek i uczciwy i rzetelny... ale trudno ;)

 30. avatar

  Red. Zalewski od dłuższego czasu głosi takie poglądy za co mu chwała i w sumie dobrze, że robi to tam niż woła na puszczy na jakichś niezależnych itp...
  Nie w temacie ale co do Smoleńska... Dopiero wczoraj obejrzałem film "Na własne oczy" - aż dziw że cisza wokół niego panuje bo na moje oko są tam bardzo ciekawe rzeczy...
  - S. Wiśniewski wspomina o wybuchu, słupie ognia a potem samolot spada,

  - S. Wiśniewski twierdzi, że jak podszedł do wrakowiska to wydało mu się, że to wypadek jakiegoś pustego (bez pasażerów) samolotu technicznego gdzie zginąć mogło kilka osób załogi, NIE WIDZIAŁ ANI ZWŁOK ANI FOTELI a przecież zginęło prawie 100 osób - ciekawe..

  - S. Wiśniewski nie wygląda na filmie na zszokowanego katastrofą - ale to najmniej istotna póki co z moich obserwcji...

  - dopiero R. Sęp - stwierdził, ale tylko na podstawie relacji rosyjskich strażaków, że zwłoki znajdowały się na dość małym obszarze

  - i ci wyrastający cały czas z lasu OMON-owcy/SPECNAZ-owcy...

  - ten względny spokój po ruskiej stronie i brak akcji ratowniczej poza gaszeniem pożaru...

  Nie piętrząc żadnych kolejnych teorii a tym bardziej "maskirowek" popadłem w mocny dysonans poznawczy i to wcale nie w relacji do raportu MAK/Millera...

 31. Strony