Reklama

Z PiS nie zostało już nic, ta partia kompletnie zatraciła swoją tożsamość i linę ideową, która wbrew złośliwym komentarzom, niegdyś istniała. Z partii konserwatywnej i zdecydowanie przechylonej na prawo, Morawiecki ze swoimi chłopcami, głównie wywodzącymi się ze środowiska liberalnego, bankierskiego i centroprawicy, uczynili „cywilizowaną prawicę”. Proces zaczął się znacznie wcześniej niż nastąpiła „pandemia”, ale dopiero „pandemia’ pokazała rzeczywistą skalę metamorfozy, od której nie ma już odwrotu, nie pod tym kierownictwem i nie z cieniem Kaczyńskiego. Sam prezes PiS pełni w tej chwili mniej więcej taką samą funkcje i rolę, jaką Buzek pełnił w AWS.Wiem, że wielu potraktuje te słowa, jak herezję, ale Kaczyński całkowicie stracił kontrolę nad partią, o czym najdobitniej świadczy „uchwała o nepotyzmie”.

Coś takiego jeszcze 4, 5 lat temu było nie do pomyślenia, z PiS i z rządu natychmiast wylatywali ludzie podejrzewani o nieczyste interesy i była to jednoosobowa decyzja Kaczyńskiego. Dziś Kaczyński poci się na mównicy i powiela stare zaklęcia o czystych rekach, w odpowiedzi otrzymuje od działaczy dowcip, że szwagier to nie rodzina. Władza zdeprawowała PiS w klasyczny sposób i we wszystkich wymiarach. Nepotyzm jest faktem, tłuste koty są faktem, odejście od wartości na rzecz mamony i utrzymania władzy, są faktami. Z partii ideowej, która wszystkie sukcesy zawdzięcza wyłącznie ideowej postawie, powstała „meta-partia władzy”, jak to się mawia w kręgach „eksperckich”. Za tą metamorfozą, czy jak kto woli degrengoladą, idą w „zwartym ordynku” żałosne konsekwencje. Jest ich tak wiele, że wszystkich nie zamierzam dotykać, zwrócę jedynie uwagę na tę kluczową, w kontekście dzisiejszego felietonu. Public relations, marketing i zarządzanie, komunikacja społeczna, lokowanie produktu politycznego, tym wszystkim zajęli się „magicy” od Morawieckiego i on sam, kosztem realnego uprawiania polityki.

Reklama

Przykładów na to jest mnóstwo, a pierwszy z brzegu to „polski ład”, kompletnie niezrozumiały, szczególnie dla tradycyjnego elektoratu PiS, bełkot menedżerski. Program 500+ i kolejne programy były tak proste i mocne w przekazie, że nie wymagały żadnych wyjaśnień. Z „polskim ładem” PiS jeździ po Polsce i zalicza puste sale, jak kiedyś Budka i Schetyna. Gadają do siebie, przyjeżdża taka Witek z centrali albo Niedzielski i „przekonuje” radnych PiS z rodzinami do nowego genialnego programu Nowogrodzkiej. Wszystko co było siłą PiS, z słuchaniem i szanowaniem ludzi na czele, stało się farsą, stało się Unią Demokratyczną Prawa i Sprawiedliwości. I dokładnie w ramach tej przemiany PiS buduje propagandowe projekty, z najnowszym obowiązkowym „szczepieniem” lekarzy i być może nauczycieli. Oczywiście ten tandetny populizm nie ma nic wspólnego z realiami, jak podają piony propagandowe rządu 90% lekarzy się „wyszyczepiło”, o tym w jakich okolicznościach się to odbyło nie będę wspominał, ale symboliczny jest tu zlew i sedes. Pomimo takiego poziomu „wyszczepienia” lekarze nadal udzielają teleporad, chodzą w maseczkach i żądają testów od pacjentów. Dołożenie kolejnych 10%, co w większości skończy się kolejnym zlewem i sedesem, a w niewielkim stopniu otwartym buntem, to wyłącznie akcja propagandowa.

PiS wie, że uderza w środowisko, w którym występuje najmniejszy opór „szczepionkowy”, przynajmniej oficjalnie. Zatem chodzi o to, aby pognębić niepokornych lekarzy, pokazać stanowczość władzy pod publiczkę i postraszyć innych, na przykład nauczycieli. Nowogrodzka już wie, że przez wiele miesięcy waliła jak w bęben we własny elektorat, dlatego nie będą wprowadzać restrykcji dla klientów „Biedronek” z Podkarpacia i Podlasia, ale wyżyją się na lekarzach, bo mają na to powszechną zgodę i gwarancję niskich kosztów politycznych. Lekarze i nauczyciele to grupy po kilkaset tysięcy, w datku zdecydowana większość to przeciwnicy PiS, dlatego są idealni dla propagandowej jatki, jak również do straszenia pozostałych. Nic innego w zapowiadanym zamordyzmie nie ma, żadnej myśli, żadnej troski o ludzi i realnej walki z „zarazą”, czysty i ordynarny PR, ale i na tym się wyłożą. Każdy taki sygnał ze strony władzy jest odbierany jako kolejny idiotyzm, zamordyzm i gnojenie ludzi. Podział jest jasny, jesteś za tą „pandemiczną” paranoją albo przeciw i nawet jeśli niezaszczepiony chłop z Podkarpacia usłyszy, że prześladują niezaszczepionego lekarza z Warszawy, to on to odbierze jednoznacznie jako atak na siebie i tak samo skomentuje: „patrzcie, co sk…y z ludźmi robią”.

Reklama

34 KOMENTARZE

 1. “natychmiast wylatywali ludzie podejrzewani o nieczyste interesy”

  Buahahahahaaaa 😀

  Chyba jakoś inaczej rozumiemy nieczyste interesy.
  Tzw “politykę” chyba również, bo postawienie jej nawet obok takiego złożenia słów jak “czysty interes” (co w sobie zawiera niejawną wewnętrzną sprzeczność) byłoby co najmniej dużym nadużyciem.
  Wylatywali wyłącznie Ci którzy dali się publicznie złapać na tym że PiS to tylko fasada, usta pełne frazesów, bredni dla gawiedzi i jedna hipokryzja. I bynajmniej krzywda im się nie stała.

 2. Oni doskonale wiedzą do wzięcia jakiego świństwa przymuszają naród. Dlatego nie będzie przymusowego wyszczepienia milicji (podobnie jak we Francji), a przymuszeni lekarze i tak załatwią sobie papiery.

  To wszystko jest psychologiczną operacją, naciskiem na to, by naród masowo dał się szczepić genetycznym preparatem nie dopuszczonym do użycia na normalnych warunkach. Coraz więcej ludzi przekonuje się że nie robią tego w trosce o zdrowie, ale na rozkaz mocodawców z synagogi Szatana. Dostaną za to nagrodę – w piekle.

 3. W momencie zmiany premiera z B. Szydło na Morawieckiego już wiedziałem co się święci. Do “pandemii” jakoś pewne rzeczy były przykryte, teraz już doskonale widać kto jest kim. Niestety ewidentnie też widać, że “rozkazy” idą z Centrali (jakkolwiek byśmy ją zdefiniowali) i nie ma znaczenia kto u nas rządzi. Plany mają być wcielone w życie i tyle, jak PiS się zużyje, to podstawi się kolejne kukiełki. Gawiedź będzie się emocjonować debatami Tusk vs Kaczyński, może wyskoczy jakiś nowy Petru itd. itp., ale dobrze wiemy, że to jest tylko teatrzyk. Politycy to są tylko aktorzy, za sceną są scenarzyści, choreografowie, “obsługa techniczna” itd. Tylko że to nie wszystko- jest też właściciel i sponsor teatru, który na niego łoży i decyduje o wszystkim.

 4. Oczywiście, że czysty PR. Odpowienik tuskowego kastrowania pedofilów albo walki z dopalaczmi. Czy ktoś pamięta jeszcze te problemy, przez jakiś czas stale obecne w mediach, jakoby od nich zależał los Postępowej Ojczyzny? Widocznie udało się je rozwiązać, skoro nadal żyjemy. PiS, PO…

  Oraz dochodzi do tego jeszcze element małostkowej prywaty. Doradcy premiera okazali się zbieraniną ignorantów a teraz ich zranione ego domaga się zemsty. Prosty lud chcą gnębić niekończącymi bezsensownymi się szykanami w życiu społecznym i gospodarczym. Jednak do tego coraz bardziej sceptycznie podchodzi pion polityczny plademii. Natomiast środowiskowy opór w opiece zdrowotnej pragną przełamać upokorzeniem przeciwników, ktorych chcą albo zmusić do wykazania się certyfikatem szczepienia (odpowiednik bolszewickiej samokrytyki), albo spróbować usunąć z zawodu.

  Ciekawostką pierwszych miesiący plandemii było ukrywanie tożsamości członków z tzw. rady (użyeł takiej składni, jak zamierzałem). Morawiecki tylko mgliście ujmował, że doradzają mu “najwspanialsze umysły”. Teraz wszyscy wiemy, jakież to umysły. Ale stało się, że pozaustrojowy ma tak ogromny wpływ na działania rządu. Dodajmy twór, którego zebrania nie są protokołowane (po kaczystowskiemu “bez żadnego trybu), co samo w sobie podstawą do ścigania ich wszyskich karnie, niezależnie od dowodzenia zbrodniczych skutków ich decyzji.

  • Mateusz M. sam wybrał skład i powołał tzw. “Radę Medyczną”. On nie słucha ich rad. To ONI wsłuchują się w JEGO oczekiwania i ubierają je w słowa (rady i sugestie). Te słupy Mateusza M. zaczęły się nawet ścigać między sobą o miano “most cruel”.

     • @J0nes
      Obawiam się że może to się odbyć poza systemem prawnym. To pożarcie przez tłum może być nawet dosłowne, przy odpowiednim stopniu desperacji. Z jednej strony mogą wystąpić osoby, którym “wyszczepienie” zabrało bliskich, a z drugiej oszalałe ofiary chorób neurodegeneracyjnych. Rząd zawsze będzie jakoś chroniony, w przeciwieństwie do “ekspertów”.

     • Owszem tak.
      Jak poniżej, we wpisie Egona. Rada Medyczna to taki prosiak w worku wieziony w saniach na wypadek ataku wilków.
      Czy naprawdę sądzisz J0nes, że Morawiecki, Niedzielski czy inni będą bronić takiego Guta, Horbana, Simona i innych narażając tym samym siebie?
      Ogłoszą “spisek lekarzy” i sami pokazowo zwalą całą winę na nich. W końcu ONI (MM, AM) jako urzędnicy państwowi bez wykształcenia kierunkowego w medycynie i naukach biologicznych ulegli (w dobrej wierze i, rzecz jasna, dla dobra Społeczeństwa!) narracji forsowanej przez specjalistów. Tymczasem ci okazali się zdrajcami i ludźmi podłymi, którzy sprzeniewierzyli ideały Nauki i wprowadzili ich w błąd. Ta skandaliczna sytuacja musi przynieść surowe konsekwencje!
      A jak nie, to prędzej czy później któryś z nich poniesie je na ulicy…

 5. Skala zlewu i sedesu jest znaczna. Mnie i moich bliskich wstrzymuje wyłącznie to, że mimo wszystko jest to rodzaj podporządkowania i robienia tym kutasom statystyki. Ale jakby było bardzo gorąco to nie ma co umierać na barykadach. Na początku starali się pilnować, żeby szło kontrolowanymi kanałami, teraz system jest dziurawy jak sito.

 6. Ferajna Mateusza M. (nie chcę tego nazywać rządem) pielęgnując kompleksy polskie ogłasza regularnie, ze trzeba przyjąć “rozwiązania zachodnie”. Przeciętny pisogłos, jak nazwać można wyborcę partii PiS, w ciemno przyjmie wszystko, co pochodzi z zachodu. Także segregację sanitarną. Hodowla pisogłosów trwa, bo bez niej wyborów by nie wygrali. A wygrane wybory to odsunięcie w czasie rozliczenia wszystkich zbrodniarzy funkcjonujących na garnuszku Big Pharmy. Pamiętam eksplozję radości Donalda T. gdy ogłoszono, że wygrali drugie wybory z rzędu. Chłop cieszył się tak bardzo, że widać było jego ósemki. Skąd tata euforia? Kamień spadł mu z serca. Wiedział, że PO ma całe, długie 4 lata na zacieranie sladów i może nadal kręcić karuzele VAT-owskie. Po kilku latach karuzele te zatrzymał i rozwalił niejaki Banaś. Znany bardziej jako szef NIK. Mało kto o tym pamięta. On zna wszystkie mechanizmy tego lunaparku. Dlaczego ferajna Mateusza M. dobrała się do rodziny pana Banasia? Odpowiedź zapewne jest ukryta nieco wyżej, między wierszami. Karuzele ponownie mają się kręcić? Na razie, jak przypuszczam, w branży szczepionkowo-maseczkowej.
  Zdaje się, że dzisiaj sejm ma zdecydować o uchyleniu Banasiowi immunitetu …

  • Wg mnie musiał. Kto trzeba, ma na niego haki, takie jak trzeba. Nie wiemy do końca, jak było choćby z katastrofą smoleńską, kto i w jakim wymiarze maczał w tym palce. Morawieckiego wstawiła szeroko pojęta banksterka/finansjera. Kaczyński mógł się stawiać, ale jak mu zaświecili przez oczami toną haków na niego i powiedzieli “albo siedzisz cicho, albo ujrzy to światło dzienne i będziesz skończony” to stulił ogon i zaczął robić, co kazali.

 7. Cytat z Pana Wielguckiego: “Z partii ideowej, która wszystkie sukcesy zawdzięcza wyłącznie ideowej postawie …”.
  Te powtarzane stale farmazony o mitycznych sukcesach żoliborskiego geniusza i jego formacji, brzmią jak ta mantra Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny:
  “Hare Kryszna Hare Kryszna
  Kryszna Kryszna Hare Hare
  Hare Rama Hare Rama
  Rama Rama Hare Hare”.

  Już kiedyś zaproponowałem, aby Pan Wielgucki wziął kartkę papieru, niekoniecznie formatu A4, wystarczy w zupełności format A5, spisał w punktach te sukcesy, no oczywiście opublikował na kontrowersje.net.
  Ale jak to Pan Wielgucki, za wyniosłym milczeniem się schował. I tylko co jakiś czas …
  Hare Kryszna Hare Kryszna
  Kryszna Kryszna Hare Hare
  Hare Rama Hare Rama
  Rama Rama Hare Hare …

  • Tez sie zastanawiam po co to ciagle wbijanie do glowy, ze “PIS byl dobry”? PIS byl dobry kiedy obiecywal i kiedy udawal,ze chce, ale nie daja. Teraz juz nie udaje,ze nie daja, tylko robi co kaza. Roznica jest jedynie w opisie, bo eefekt jest ten sam.

   • @Roxanne
    Tu można się nie zastanawiać bo to jest fakt który czemuś dowodzi. Podobnie jaki inny z faktów jakim jest rozwijanie bajki że pięćsetplusy to jest zwrot za “robotę” Balcerka.

    Pustym frazesem Gospodarza czyli tzw “prostą matematyką” łatwo wykazać, że gdyby miał to być zwrot to musieliby każdemu co do jednego po równo oddać i do łagodnie 10000 razy tyle (młodzi “nie znajo” – denominacja i galopen inflacja Balcerkowa taka właśnie była), acz pozostałyby problem oddawania tym co ich ubili ojce i dziady obecnych komuchen, znaczy ten tego – wypadek mieli losowy. A i drugi problem taki, to dlaczego dawać tym co nie rodzeni jeszcze byli i nawet w planie, tudzież dziś “nie znajo” kto ten Balcerek był/jest. Dla nie podpowiedź: komuchen.

    Gospodarz nam tu większe kocopały wtrąca niźli prajm i całe dwie rady jego. Tak się manipuluje percepcją dołączając do zupełnie nieistotnej narracji, tu prankdemicznej, wątki przepisujące rzeczywistość. Nie pierwszy to raz w tworze ideologicznie wypączkowanym przez chrzest, bo praktycznie od samego aktu początkowania: “kłamstwem i podstępem”.
    W “nielegalnej” faktografii dowodów jest dość acz można za to wypadek mieć więc może publicznie przyznajmy że to prawdopodobnie teoria spiskowa.
    Tak jak pochodzenie tzw prawa, tzw edukacji, tzw finansów i tzw pieniędzy, tzw kultury i tzw medycyny. To wszystko prawdopodobnie teorie spiskowe nie warte przytaczania w publicznym obiegu ;-).

 8. Operacja psychologiczna COVID-19 , czyli Wielki Reset.
  udzie – OBUDŹCIE SIĘ. TO WSZYSTKO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ. Najwyższy czas stanąć w obronie wolności. Właściciele hoteli, restauracji, kin, dyskotek, fitness, przewoźnicy – branża turystyczna ma przestać istnieć. Ile zamknięć w kolejnym roku przetrzymacie?

  Gdy wybuchła pandemia AIDS, wszyscy mówili o poszukiwaniu LEKARSTWA na ta chorobę. Dzisiaj nikt nie chce LECZYĆ Kowido Ściemy ?. Amantadyna jest zakazana.
  ( lekarze którzy próbują leczyć, są wyciszani )
  Media i przywódcy tego spisku, powtarzają monotematyczne bezsensowne – szczepić, szczepić szczepić… co roku po 3 dawki przez najbliższe 50 lat. Taką szykują nam genetyczna przemianę łańcucha DNA człowieka. Jaki jest tego prawdziwy cel ? Tak, Wielki Reset i Nowy Zielony Ład.

  —————–
  Artykuł powstał na podstawie wykładów psychologa Richarda Grannona “Stand Up for yourself”.

  Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu.

  Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych.

  Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko.

  To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jakiej psychomanipulacji jesteśmy poddawani a także jak się przed tym bronić.

  Całość : Media i przywódcy tego spisku, powtarzają monotematyczne bezsensowne – szczepić, szczepić szczepić… co roku po 3 dawki przez najbliższe 50 lat. Taką szykują nam genetyczna przemianę łańcucha DNA człowieka. Jaki jest tego prawdziwy cel ? Tak, Wielki Reset i Nowy Zielony Ład.

  —————–
  Artykuł powstał na podstawie wykładów psychologa Richarda Grannona “Stand Up for yourself”.

  Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu.

  Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych.

  Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko.

  To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jakiej psychomanipulacji jesteśmy poddawani a także jak się przed tym bronić.
  Całość : https://locusmind.com/blogs/4746/Operacja-psychologiczna-COVID-19-czyli-Wielki-Reset?fbclid=IwAR3-1aAc1kHXNs50_NZJWvEWiuuk1ODo1MB3Ko2otOe99LB0RcQQTXSapKc

 9. Głównym przeciwnikiem pisu, mieszanym z błotem w ich mediach, są wyborcy tzw. radykalni. Czyt. Unii Polityki Realnej, Ruchu Narodowego, ostatnio Konfederacji. Należę do właśnie tak głosujących. Zapewne z tego powodu kurwizyjna narracja tak mnie irytuje.
  Może jestem przewrażliwiony, małostkowy, upierdliwy, ale obiecałem sobie dziś jedno. Za każdym razem, dopóki mnie z kontrowersyjnego portalu nie wyrzucą, będę linkował poniższy tekst.
  piątek, 26 sierpnia 2016
  NIE BĘDZIEMY RAZEM. KONKLUZJA
  bezdekretu.blogspot.com/2016/08/nie-bedziemy-razem-konkluzja.html
  Oczywiście wówczas, gdy natrafię na kolejny tekst o mitycznej złotej epoce premierowania Beaty Szydło. Drodzy pisowcy oraz byli i obecni wyznawcy prezesa. Apeluję, przestańcie kłamać.
  Ta partia zawsze była zepsuta. Poniżej postaram się to przybliżyć, że tak powiem, bardziej szczegółowo.
  Aleksander Ścios jest uczciwym zwolennikiem pisu. Tak, tacy też istnieją. Nie zgadzam się z nim w kwestii kultu smoleńskiego i rusofobii, lecz w reszcie spraw właściwie podzielam jego ogląd sytuacji.
  Pis nigdy nie prowadził działań realnych. Boją się nawet przyznać do oczywistej prawdy, iż największymi obecnymi wrogami Polski nie są Niemcy, ani Rosjanie, lecz Żydzi. Pisowskim politykom i żurnalistom, nawet nazwa narodu wybranego, ze strachu przez usta nie przechodzi.
  Politykę zagraniczną firmowaną przez braci Kaczyńskich celnie ostatnio streścił i podsumował Leszek Żebrowski:
  http://www.youtube.com/watch?v=kIXySgrTsyo
  Oto dyplomatyczne dokonania ponoć tak godnych szacunku bliźniaków.
  Kulturę oddali w całości lewactwu, o czym mówił Jerzy Zalewski. Reżyser filmu “historia Roja”. Przywołuję go również z innego powodu. Precyzyjnie podsumował rządy pisu;
  To pułapka, w której się wszyscy za chwilę znajdziemy. Tzn. dojdzie do katastrof:
  gospodarczej, politycznej, społecznej, etc. Zwyczajnie do, mówiąc Leszkiem Misiakiem, zawału Polski. Pana Misiaka wypada docenić jako demaskatora wielu afer i patologii. M.in mitu wykształconego Jarosława Kaczyńskiego, w rzeczywistości troglodyty. Inny prawicowy publicysta, Marcin Masny, celnie określił Jarkacza, jako zwykłego chama. Historia dobrej zmiany potwierdza to spostrzeżenie. Spójrzcie choćby na to, jak prezes potraktował kresowian chcących np. godnego upamiętnienia ofiar rzezi wołyńskiej.
  Pisowcy, od początku swoich rządów, grzeszyli nepotyzmem na potęgę. Co wypominał im mędrzec i patriota w jednej osobie, czyli Profesor Jerzy Robert Nowak. Oczywiście jego apele pozostały przysłowiowym głosem wołającego na puszczy. O tym, że pis jeszcze bardziej psuje i tak już przegniły wymiar sprawiedliwości mówił Adam Słomka. Zasłużony autentyczny niepodległościowiec. Złoty wiek Beaty Szydło nie istniał.
  Wracając do tekstu dzisiejszego artykułu;
  “Z partii konserwatywnej i zdecydowanie przechylonej na prawo, Morawiecki ze swoimi chłopcami, głównie wywodzącymi się ze środowiska liberalnego, bankierskiego i centroprawicy, uczynili „cywilizowaną prawicę”.”
  Tzw. cywilizowanie prawicy, czyt. walka z polskim nacjonalizmem jest życiową misją zdrajcy Kaczyńskiego. Jako filosemita i należący do układu okrągłego stołu nigdy nie był żadną prawicą. Co najwyżej, w warstwie słownej, ją udawał. Moraver i spółka uczynili z pisu partię bardziej medialną. Musieli zrobić premierem kogoś, kto znałby angielski, umiał się ubrać w garnitur i wiedział, że kawioru nie sypie się do kawy. Dlatego podkupili doradcę Tuska.
  Chcieli się pokazać na zachodzie a emerytowany zbawca narodu na europejskich salonach żadną miarą by, że tak powiem, nie przeszedł.
  “Kaczyński całkowicie stracił kontrolę nad partią, o czym najdobitniej świadczy „uchwała o nepotyzmie”.
  Coś takiego jeszcze 4, 5 lat temu było nie do pomyślenia, z PiS i z rządu natychmiast wylatywali ludzie podejrzewani o nieczyste interesy i była to jednoosobowa decyzja Kaczyńskiego. Dziś Kaczyński poci się na mównicy i powiela stare zaklęcia o czystych rekach, w odpowiedzi otrzymuje od działaczy dowcip, że szwagier to nie rodzina.”
  Kaczyński jest dziś tym, kim był przez całe życie. Tzn. tchórzem, zdrajcą i tępym partyjnym aparatczykiem. Nigdy, na poważnie, nie walczył z nepotyzmem. Ograniczał się, tak samo jak teraz, do odgrywania tragikomedii. Gdyby naprawdę zależało mu na zmniejszaniu nepotyzmu, wówczas zaproponowałby konkretne rozwiązania prawne. Żadnej ustawy utrudniającej niecny proceder nie będzie, ponieważ pis, identycznie jak pozostałe partie okrągłostołowe, opiera się na tzw. ustawianiu swoich.
  Nie jest moim celem zamieszczanie koszmarnie długiego komentarza polemicznego. Zamierzałem jedynie zwrócić uwagę Gospodarza na jeden fakt;
  Na Kontrowersje.net zaglądają również czytelnicy, którzy nigdy nie byli zwolennikami pisu. Dlatego, moim zdaniem, widzimy tą partię taką, jaka ona w rzeczywistości była. Tym czasem, odnoszę wrażenie, iż nasz głos jest niedostrzegany. Ciągle powtarzają się te same bzdury z mchu i paproci o dobrym pisie, który się zepsuł. O genialnym i szlachetnym prezesie, który zgłupiał, albo nawet zwariował. Czemu dawni wyborcy pisu nie chcą przyznać, że po prostu się pomylili?

  • @Ufol
   Rozumiem że nadal uznajesz że ten teatr to rzeczywistość jest? “Konfederacja”? Naprawdę?
   Kilka osób owszem, tak na palcach jednej ręki policzyć, ale w świetle reflektorów co najwyżej agnostyków z pejsami znajdziesz. To naprawdę nie jest trudne zorientować się kto jest kim. Wystarczy odrzucić mentalne kajdany pojęć i przyjąć że wszystko ewoluuje. A jak pragniesz w najbliższym otoczeniu sprawdzać kto jeszcze żywy a kto przeformatowany (albo przekonwertowany jak wolisz) to zadawaj od niechcenia jedno pytanie: Co jest centralnym miejscem Twojego domu? Wbrew pozorom to pytanie świetnie weryfikuje czy w kimś pozostała Polska i jej Kultura (nie mylić z tą artystyczno państwową hucpą z pejsami). Oczywiście nie podam publicznie odpowiedzi bo się jeszcze agnostycy z pejsami i konwertyci przyuczą.

  • Poza tym ze w wielu kwestia Ufol masz rację to nie bardzo rozumiem co to ma być? Jakieś shaddenfreude? Wielu jeśli nie większosc wyborców popełnia błedy, głosuje bardziej sercem niż rozumem. I to nie tylko w naszym kraju. Pytasz czy wyborcy pis potrafią sie przyznać do błędu. A jeśliby sie przyznali co wtedy? Kim jest bądź był pis i kaczynski jest kwestią otwartą. I jest to rzecz zmienna zależnie jak kto postrzega. Ale faktem jest niepodwazalnym, ze mało kto sie spodziewał, że partia taka czy inna będzie walić we własny elektorat. Oczywiscie polityk, który swoich wyborców pilnuje wcale nie musi być bardziej uczciwy. Jest to jednak pewien wyznacznik. PiS podcina gałąź na której siedzi i ja nie przypominam sobie żeby jakaś inna partia taką głupotą sie wykazała. Nie bardzo trafia do mnie argumentacja ze “ja od początku wiedziałem to czy tamto” jeśli istotnie to chwała Tobie za to. Ale czy to oznacza, że pozostałych, którzy taką mądrością względnie przenikliwością sie nie wykazali trzeba piętnować? A potem co? pobawimy sie w “idą wybory, zabierz pisowcowi dowód” ?
   Trwamy jako państwo w zaklętym kręgu okrągłego stołu i jak dotąd nikt i nic nie było w stanie tego zmienic. Może właśnie teraz jest szansa wyjść poza. Wyborcy PO mieli już swoje oczyszczenie wyborcom pis jak widać też tego potrzeba

   • Owalny z rzutu mebel to był tylko etap. A szyldy to tylko mnożenie wyboru w przekazie dla gawiedzi co by dzielić ją aby rządzić niepodzielnie. “Elektorat” czy “partie” to jedynie retoryka z pejsami. Wszystkie dziedziny które składają się na tzw tożsamość zbiorową, dawno zostały przepisane i są jakąś kolejną ewolucją pejskich tekstów: tzw. Edukacja, tzw. Kultura (obecnie zawierająca wszystkie tzw media), tzw. Finanse, tzw. Medycyna, tzw. Prawo.
    Wersja skrócona: Wszyscy są w d…pie. Mniejsza o jej kolor.

 10. Schadenfreude, pełna i uzasadniona. Mam do niej prawo, jako wciąż wyzywany przez rządowych pismaków i wyznawców żoliborskiego geniusza. Ilu posłów z nieszczęsnej konfy zachowuje się, jak trzeba? Dosłownie jeden. Poza Grzegorzem Braunem, cała reszta, elegancko mówiąc pajacuje, względnie rżnie głupa. Dlaczego zatem głosuję na tą zbieraninę? M.in dlatego, że w pozostałych partiach parlamentarnych, ilość przyzwoitych wynosi 0. Trwa gnojenie przez pisowców własnego elektoratu. Przyznam, jest to nowa jakość. Dotychczas każda władza starała się oszczędzać swoich a bić zwłaszcza w zwolenników jej przeciwników.
  Lakonicznie, to co chciałem wyrazić, napisał Tejot.

 11. Przeciez lekarze udaja szczepienie. A w ogole to skad taki Morawiecki mialby swoich ludzi do wszystkiego? Odpowiedz:PIS to agentura Amerykanow i oni teraz oddali lejce Morawieckiemu poniewaz jest bardziej bezwzgledny. Prawdopodobnie maja tez kwity na tatusia i synka.

  • @Roxanne
   No oczywiście że “prawdopodobnie” bo mundur oficera sam się nie nosił 😉
   Ostatnio przodka próbowali relegendować ale chyba już za późno mu tzw “piękną kartę styropianową” kreować skoro w szafie przysłowiowe trupy i broń służbowa.