Reklama

Przepraszam bardzo, ale nie zamierzam się na wstępie wysilać, bo rzecz jest zbyt oczywista, aby bawić się w poszukiwanie oryginalności. Każdy, ale to dosłownie każdy, kto ma w głowie zatankowane trochę oleju, jeszcze po starych cenach, wiedział czym to się skończy. Przeświadczenie polskiego rządu, że okazanie serca i gościnności blisko dwóm milionom Ukraińców skruszy serca brukselskich biurokratów, zderzyło się boleśnie z twardą rzeczywistością. Komisja Europejska nadal ściga Polskę i żeby było śmieszniej, między innymi za politykę migracyjną, a Parlament Europejski prowadzi debaty na temat polskich problemów z praworządnością. W efekcie mamy zapłacić 69 milionów euro za wszystkie nasze „niepraworządne grzechy”.

Dziś dodatkowo, w trybie błyskawicznym, Parlament Europejski przegłosował tak zwany mechanizm warunkowości. W nowomowie unijnej można się pogubić, dlatego wyjaśniam, że kryją się za tym Orwellowskie drzwi od stodoły, na których będzie można dopisać i skreślić, co tylko Bruksela będzie chciała. Bez metafor po prostu chodzi o to, że Polska nie dostanie jednego euro, jeśli Unia Europejska stwierdzi brak przestrzegania zasad praworządności. Zrobią z Polską co będą chcieli i raczej nie jest niespodzianką, jak przebiegało głosowanie w tej sprawie. Wprawdzie posłowie PO się wstrzymali, co nic dla Polski nie znaczy, ale „Lewica” już zagłosowała za sankcjami, bo inaczej się tego nazwać nie da. Przypomnę, że wszystko się odbywa w warunkach „wojennych”, w których Mariunpol porównuje się do Leningradu, gdzie zginęło półtora miliona ludzi. Unia nie bawi się w żądne sentymenty, nie poszukuje właściwego momentu, ale realizuje twardą politykę wobec Polski i nic się w tym zakresie nie zmieni. PiS tyle razy „wstawał z kolan” przed UE, że im się nakolanniki przetarły, a ponieważ nadal stosuje tę samą taktykę głośnych patriotycznych wrzasków i pokornego wykonywania orzeczeń, to efekty będą niezmienne.

Reklama

Morawiecki przekonał Kaczyńskiego do wielu fantastycznych projektów i pomysłów, które miały uczynić z Polski potęgę europejską. Jako młody, ładnie ubrany i mówiący po angielsku miał brylować w Brukseli i przekonać do Polski całą Unię. Co z tego wyszło wszyscy widzimy, ale pomimo druzgocącej porażki polityki „poklepywania po ramieniu”, żadnej refleksji na Nowogrodzkiej nie ma i Morawiecki nadal przekonuje Kaczyńskiego. Najnowszy sukces dawnego doradcy Tuska, to przyjęcie ukraińskich uchodźców, co ma być szansą na rozwój gospodarczy i likwidację problemów demograficznych Polski. Zapomniał tylko wyjaśnić jakim cudem ma nastąpić postęp demograficzny w ramach populacji, która w 90% składa się z dzieci, matek i dziadków. Nic też nie wiadomo, aby w tej grupie znajdowali się wysoko wykwalifikowani pracownicy, raczej jest to potencjał ukierunkowany na pracę w DPS-ach, dyskontach i fabrykach konserw rybnych. Nasza drogocenna wspaniałomyślność, wychodząca poza granice zastaw, a postaw się, to też tajna broń Morawieckiego w negocjacjach z Unią Europejską i Amerykanami.

Nie chcę się nad sobą i Polakami znęcać roztaczaniem czarnych wizji i opłakanych skutków, ale jedno musze powiedzieć. Nikt nie będzie o polskim poświęceniu za parę tygodni pamiętał, zostaniemy ze wszystkim sami, grosza na tym nie zarobimy, bo przy pierwszej okazji padnie: „Jesteśmy bardzo wdzięczni Polsce za okazaną solidarność z Ukrainą, ale prawo i wartości europejskie są dla nas najważniejsze, Polska musi przestrzegać zasad”. Wdzięczność USA też już widzieliśmy, mało zabrakło i wcisnęliby nas w konflikt zbrojny z Rosją, jeśli nie formalne wypowiedzenie wojny i to przez Polskę nie przez Putina. Jednego używanego silnika od F16 nie dostaniemy za darmo, nie wspominając o czołgach i całych samolotach. PiS prowadzi taką politykę międzynarodową, w której Polska nie ma cienia szansy na jakiekolwiek zyski, za to jest pewność, że zapłacimy za swoje i nie cudze błędy.

Reklama

32 KOMENTARZE

 1. Popieram tymczasowe przyjęcie ukraińskich uchodzców uciekających przed wojną. Za niedługi czas część Polaków bedzie uciekać przed wojną, nauczmy sie życzliwości na Ukraińcach, którzy uciekają przed bombami.

  Natomiast fakt W Polsce polityka trwa “tylko od paru dni”.

  Niemieccy politycy zlikwidowali polska suwerenność i obłożyli Polskę atomowymi sankcjami.
  PiS dopiero ostrzegał przed IV rzeszą i Morawiecki pojechał do kanclerza Republiki Federalnej Europy żądać objęcia przywództwa przez Niemcy.

  Idiotyzm sytuacji polega na tym, że Putin planowo nie atakuje Polski. Niemcy jak najbardziej.

  • Pierwsza rzecz, którą teraz trzeba zrobić, to zamknięcie granicy z Ukrainą. Koniec-kropka.

   Niech to wreszcie wybrzmi jak należy, bo wszyscy tylko chodzą dookoła tematu. Zarzekanie się, że trzeba pomagać ludziom, bo czasy takie trudne itp. to tani sentymentalizm, który szybko okaże się drogą naiwnością.

   1,5 mln zlechało już do Polski, ale to w znacznej części z zachodniej Ukrainy, gdzie nic się nie dzieje. Rzeczywista gigantyczna fala uchodźców dopiero wzbiera gdzieś w centralnej Ukrainie. To grozi katastrofą w każdym wymiarze. I będzie dotyczyć ludzi w naprawdę trudnej sytuacji. Ale my już nie będziemy mieli nic do zaoferowania i sami będziemy ginąć.

   Jeśli ktoś ma pomagać Ukraińcom, to przede wszystkim musi się za to wziąć państwo ukraińskie. Na większości tamtejszego terytorium jest nienaruszona infrastruktura i administracja terenowa. Ukraińcy muszą organizować obozy, ośrodki i inne miejsca pobytu u siebie. Tam będziemy dostraczać pomoc humanitrna, jaka jest rzeczywiście potrzebna i na jaką nas stać. Przy tym cały czas będzie szansa na utrzymywanie przez nas jakichś rezerw i odtwarzanie zasobów.

   Kiedy nasze państwo bedzie miało problemy społeczne i gospodarcze, wtedy w pewnym moemncie nie pomoże nikomu. Ani potrzebującym cudzoziemcom, ani własnym obywatelom.

 2. Ta cała europejska kara to tylko 2 dni utrzymywania uchodźców i “studentów”. Stać nas na to, bo niedawno Polska udowodniła że jest bardzo hojna i bogata rozdając majątek i przywileje na prawo i lewo.

  Ta kara, jak i wiele jawnych i niejawnych kontrybucji zostanie ściągnięta z Polaków przez Rząd Drożyzny Narodowej. Teraz będziemy dojeni przez wszystkich, nawet przez firmy skarbu państwa, które na drugi dzień szaleńczo podniosły ceny paliw, tak jakby nie miały własnych wielomiesięcznych zapasów ropy.

 3. Przypomnę jeszcze, że Niemcy w tym roku extra dołożą 500 miliardów złotych na zakup nowego sprzętu do swojej armii. W tym na zakup samolotów do swojej broni nuklearnej.
  Czechy Słowacja Litwa są bliskimi satelitami Berlina i w razie jakiejkolwiek sytuacji konfliktowej beda stac ramie w ramie z Niemcami.

  Polska armia zamierza wydac 20 miliardow w ciagu 10 lat na zakup czołgów…

    • Niemcy są strategicznym partnerem USA tak, jak kiedyś PRL była sojusznikiem ZSRR – przymusowo……. Dlaczego właściwie USA stacjonują w DE 30 tyś. wojska? Do obrony przed Szwajcarią, jedynym nie-natowskim sąsiadem? Bardziej pilnują, żeby Niemcom nie odwaliło….. A atomu nie użyją oczywiście pod Berlinem, zgadzam się. Nb. wywołanie eksplozji nuklearnej na terenie Niemiec jest karalne, grozi grzywna lub do 5 lat więzienia (albo do 3 lat przy działaniu nieumyślnym).

 4. Komisja Europejska gnębi Polskę, bo taka jest już ich komusza natura, a nie dlatego, że PiS to czy tamto. Wyczucie czasu też mają niezłe. Skoro pan Piotr krytykuje polski rząd, to może niech wymyśli też dobre rozwiązanie (inne niż oczywista wymiana PiS na KO).

 5. Moim zdaniem, te dzieciaki z Ukrainy powinny trafic do klas swoich rowiesnikow z Polski, poniewaz najbardziej teraz potrzebuja byc w towarzystwie miłych rozesmianych dzieci. I to mówiących PO POLSKU.

  Tworzenie rownoleglych klas tylko dla ofiar wojny, to tworzenie gett. Przecież nie muszą od razu po przyjściu do szkoly pisać klasówek? Wystarczy im zrobic zajęcia dodatkowe po południu w świetlicy.

  Niemcy nie tworzą osobnych klas dla osób które się przeprowadziły z Polski.

   • Mniejszość instaluje władzunia, ale to, aby mniejszość zlała się z większością to już zadanie dla szeregowych nauczycieli w szkołach. Jeżeli do tego dojdzie to władzunia po raz kolejny zostanie z [wiadomo czym – popularne słowo zaczynające się od “ch”] w garści.

    Przez Warszawę rano przetaczał się huragan Kamala, więc miasto zostało komunikacyjnie sparaliżowane…

 6. “Wprawdzie posłowie PO się wstrzymali, co nic dla Polski nie znaczy, ale „Lewica” już zagłosowała za sankcjami, bo inaczej się tego nazwać nie da.”
  ——————-
  Marzy mi się taka kolejność rzeczy.
  Proces o zdradę Ojczyzny i banicja z Polski.
  Nie może być miejsca dla nich w Naszym Kraju.
  Hańba dla nich i dla ich rodzin !!!

  • @poligraf
   Rozmarzyłeś się, zresztą ja też bym tak chciał ale….. Niestety, umowy okrągłostołowe w dalszym ciągu obowiązują, wszyscy byli tzw. “polscy” premierzy teraz udający “polskich” europosłów zagłosowali za sankcjami na Polskę. Niestety, obecny zarząd Polski nic z tym nie zrobi bo koszernych ziomali się nie rusza…

   • Marzy mi się jeszcze coś takiego.
    W Naszej Historii był czas gdy zdrajców wieszano na warszawskich latarniach, uprzednio zrywając im z piersi ordery i wysokie odznaczenia. Teraz też musielibyśmy pamiętać aby tym obecnym zdrajcom ordery pozrywać.
    A szczególnie temu co odbierał Order w plastikowych klapkach na nogach.

     • @Don Myszores
      A byłoby jeszcze lepiej, gdyby te stwory zostały wylemparcione w kosmos, bez prawa powrotu! A swoją drogą, ciekaw jestem czy Kamala spotkała się ze Spurek i Jachirą – to mniej więcej ten sam poziom percepcji świata, jeśli można tam jakąś percepcję znaleźć….

     • @ Don Myszores
      Wczoraj prezydent Polin niejaki Juda, przyjął faszystowskiego zboka, niejakiego Castro. Obaj długo rozmawiali nad sposobami dalszego pogłębiania faszyzmu i zamordyzmu w swoich krajach. Następnym gościem Judy podobno ma być dalekomorska, faszystowska k..wa Jacinda. Bądźmy dobrej myśli.

 7. U mnie na osiedlu zaroiło się od ukraińskich aut, w większości nowe, wypasione bryki. Zadzwoniłem więc do znajomych na Ukrainie, żeby się dowiedzieć, co jest grane. Okazuje się, że to zamożni np. Kijowianie, wśród nich mężczyźni w sile wieku, których wypuszczenie wbrew przepisom o poborze do wojska kosztuje na granicy 2 tys. dolców. Zatem docierają do nas nie tylko kobiety, dzieci i starcy.

  • Po tym jak opublikowano dokumenty dotyczące przenoszeniu patogenów przez migrujące ptaki… Przypomnijcie sobie początki covida – masa zdechłych ptaków zima i wiosną 2020. Wtedy tłumaczono to suszą z tego co pamiętam, że to suchy rok im zaszkodził – takie było oficjalne wyjaśnienie.

 8. za brak lotów bojowych, z Polski, będzie zemsta, trzeba uważać…
  na rozbiór Ukrainy, zgodził się, już oficjalnie, prezydent juesej pod koniec listopada 2021…
  początek grudnia to, tak to wygląda, sprzeciw generałów ukraińskich do działań militarnych, dlatego właściwie widać tylko ochotników…
  pojawiają się żądania gwarancji dla Rosji, czyli nowy podział świata, na który i tak tzw. zachód się zgodzi, a i wtedy zgoda była, no to dla pozoru Departament Stanu USA zaczął robić wojenkę, reżyseruje cnn…
  początek lutego 2022, wszyscy o wszystkim wiedzą, lud nie…