Reklama

Polityków powinno się rozliczać w bardzo prosty sposób, zgodnie z biblijnym przesłaniem „po czynach ich poznacie”. Jeśli w kampanii wyborczej jakiś polityk obiecuje, że załatwi coś w 24 godziny, to obywatel ma prawo przekreślić wszelkie osiągnięcia, jeśli się okażę, że realizacja obietnicy zajęła godzinę więcej. W przypadku Donalda Tuska 24-godzinne obietnice nie tylko spóźniły się o tygodnie, ale żadna z nich nie została zrealizowana, co bardzo łatwo udowodnić.

Mydlenie oczu 22 miliardami złotych z KPO, co jest niczym innym, jak 5 miliardami euro, o które wnioskował Morawiecki, nawiasem mówiąc wyłącznie na „zieloną energię”, czytaj niemieckie wiatraki, to firmowy numer Tuska. Żadnych zasług Tuska w tym nie ma i w ogóle nie oto chodziło, bo jak widomo KPO to ponad 154 miliardów euro. Za całkowitą groteską i kompromitację należy uznać kolejną obietnicę, czyli „porządki w telewizji publicznej”. W tym przypadku również minęło znacznie więcej czasu niż 24 godziny, a to co Tusk zrobił razem z Sienkiewiczem można nazwać wszystkim, tylko nie porządkiem. Takiego bałaganu i po prostu bezprawia przy przejmowaniu mediów publicznych nie zrobiła żadna inne ekipa i nie jest przypadkiem, że nawet grupa spiskowa sprzyjająca tej nowej władzy pisała do siebie sms-y, że „pachnie stanem wojennym”.

Reklama

W sferze załatwiania i porządkowania Tusk dobitnie przypomniał, że jest Tuskiem, ale obawiam się, że dopiero sfera finansowa wszystkim przypomni z kim mamy do czynienia. W tej chwili jest taki etap, który jeszcze pełnym Tuskiem nie zalatuje, chociaż na PiS media i eksperci nie zostawiliby suchej nitki za takie same działania. O co konkretnie chodzi? Przede wszystkim o „dobrowolny ZUS”, jeden z flagowych pomysłów Władysława Kosiniaka-Kamysza, co w jakimś sensie zwalnia z odpowiedzialności Tuska. Problem polega jednak na tym, że zamiast dobrowolnego ZUS mamy ZUS podniesiony prawie o 200 zł. Do tego od nowego roku dojdzie podwyższona opłata paliwowa i akcyza na napoje wyskokowe oraz wyroby tytoniowe. Warto też w tym miejscu przypomnieć, że zamrożenie cen energii obwiązuje wyłącznie do połowy roku.

Powyżej spisany „dorobek” nowego rządu pod kierownictwem Donalda Tuska dotyczy zaledwie dwóch tygodni, a w zasadzie nawet mniej, bo wypadałoby odliczyć trzy dni świąt. Na starcie przejmowania władzy każda ekipa stara się robić wszytko, aby nie tracić wiarygodności, Tusk niespecjalnie się tym przejmuje, głównie dlatego, że zwyczajnie jest Tuskiem i to coraz starszym. Widać na każdym kroku przyzwyczajenia, prawie siedemdziesięciolatka, których już się nie da wykorzenić. Tusk nadal myśli, że jest Tuskiem z roku 2007, kiedy wystarczyło odpalić parę prowokacji w stronę Kaczyńskiego i resztę robiły zmonopolizowane polskojęzyczne media. Ten mechanizm nie działa, nie można powiedzieć, że zupełnie padł, ale co najwyżej ma 1/10 z dawnej mocy i skuteczności.

Nie bez znaczenia dla nikłej wydajności osłony propagandowej jest to, że Tusk z kumplami przekraczają bariery, których dotąd nie przekraczali. Nawet atak na redakcję „Wprost” dało się prawnie wytłumaczyć i to w dość prosty sposób, bo rzeczywiście redaktorzy dysponowali materiałem, który dokumentował przestępstwo. Wizerunkowo Tusk poległ na tym całkowicie, ale prawnie był kryty. Napaść na media publiczne, czy rozporządzenia Bodnara i zapowiedzi kolejnych akcji, jak „mrożenie KRS”, to bandyterka nie do obrony w kontekście prawnym. Najważniejsze jest jednak to, że jesteśmy świadkami prologu polityki Tuska i w kolejnych etapach proces przypominania kim jest Tusk, w wykonaniu samego Tuska, będzie nabierał kosmicznego tempa.

Reklama

35 KOMENTARZE

 1. Rządy zarówno PO jak i PIS-u to katastrofa i dokończenie IV rozbioru Polski.
  Obie partie nie reprezentują polskiej racji stanu , ale przede wszystkim realizują cele globalistów, czyli Agendy 2030. PS: Agendę 2030 to nie teoria spiskowa, ale dokument ONZ.

  PO to partia , która realizuje w Polsce interesy Unii Niemieckiej,
  a PIS interesy amerykańsko-żydowskie, taka jest smutna prawda.

  Jak mawia redaktor Michalkiewicz – Polską rządzą na zmianę trzy stronnictwa: ruskie, pruskie i amerykańsko-żydowskie.

  https://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wielki-reset-nwo/293-zadnej-prywatnosci-zadnej-wlasnosci-czyli-swiat-w-2030r-wg-wef

 2. PIS i PO wypełniają zadania globalistów,
  tyle że PIS gotuje żabę w letniej wodzie, to PO podkręci palnik.

  W tym jest nadzieja,
  że Polacy się obudzą i pogonią ANTYPOLSKIE ugrupowania okrągłego stolca, sorry stołu
  POPIS do śmietnika historii.

  Jak do tej pory to rządy PiS są kataklizmem dla Polski. Takie są fakty.
  PiS okazał się gorszy od PO, co wcale nie oznacza, że PO nie może być jeszcze gorsze od PiS

  Dzięki takiemu straszakowi- straszenie PO,
  elektorat PiS zaakceptował dokładnie to, na co by się nie zgodził za rządów PO.

  Na tym polega manipulacja zbiorową świadomością. :

  PiS zgodził się na likwidację Polski w sposób całkowity, ale stopniowy, lecz nieodwołalny

  PO optuje za natychmiastową likwidacją Polski i również nieodwołalnie.

  Różnica wynika z temperatury gotowania żaby – elektoratów PO i PiS.

  https://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/katastrofa-co2-2/100-piec-ksiazek-ktore-wprowadza-cie-w-depresje-albo-obudza

 3. Takiego skoku cywilizacyjnego, jakiego dokonała Polska za PiS-u nie odnotowano chyba od 20-lecia międzywojennego. Kto tego nie widzi wprost i w liczbach, ten albo jest opętany propagandą TVN albo robi za płatnego agenta wpływu. Urośliśmy tak bardzo, że Niemcy nam tego nie darują … i dlatego zesłali Tuska … po to, aby pozamiatał … niedługo sie przekonamy, ba, to już widać (słychać i czuć). Niewątpliwie PiS spieprzył wiele … ale dopiero teraz przekonamy sie, co to armagedon … czy jest jakaś rozsądna i możliwa alternatywa?

  • #zefirynx
   No bo to miało tak wyglądać, ten “skok cywilizacyjny i te rozdawane na lewo i prawo “tarcze” i kasa na wungiel czy tarcze na prund i gaz – miał nam przysłonić oczy, byśmy nie widzieli tego co najistotniejsze – że wkrótce “mamy nie mieć niczego i być szczęśliwi”, dokładnie jak napisał #Nie wierze Nikomu”:

   Cyt.” Dzięki takiemu straszakowi- straszenie PO,
   elektorat PiS zaakceptował dokładnie to, na co by się nie zgodził za rządów PO.

   Na tym polega manipulacja zbiorową świadomością. :

   PiS zgodził się na likwidację Polski w sposób całkowity, ale stopniowy, lecz nieodwołalny

   PO optuje za natychmiastową likwidacją Polski i również nieodwołalnie. “

   • …”PiS zgodził się na likwidację Polski w sposób całkowity, ale stopniowy, lecz nieodwołalny” …
    … i tak stopniowo i nieodwołalnie uniezależniał naszą gospodarkę od obcych wpływów, podnosił poziom zamożności Polaków, inwestował w infrastrukturę w całym kraju, nie tylko w dużych miastach, a ostatnio budował największa armię obronną w Europie … a to ci oryginalny sposób likwidacji Polski … zaiste, rzekłbym genialny …

    • Jeśli zgodził się na Agendę 2030 i FitFor55 – to co to jest jak nie likwidacja Polski a nawet Polaków? Co się stanie po likwidacji samochodów spalinowych? Cofniemy się do furmanek? Tarcze na gaz i prąd by dawał w nieskończoność? Bez tarczy kto będzie w stanie zapłacić 2 razy tyle co teraz za prąd i gaz?

     • Jeszcze należy dodać, że PiS zamordował ćwierć miliona Polaków podczas pseudopandemii, podpisał Konwencję Stambulską i wdrożył ją do polskiego prawa (aby zrozumieć przyszłe tego skutki, polecam poszukać w googlu tekstu “Orwell w Hiszpanii”); pozostawił zielone światło dla “tęczowych piątków” w szkołach oraz przedszkolach i ogólnospołecznej działalności sodomizacyjnych organizacji pozarządowych, które oplotły całe społeczeństwo; nadał rektorom prawo wręcz tyraniczne, a ci zaczęli zastraszać, zawieszać i wyrzucać konserwatywnych pracowników naukowych na uczelniach wyższych (co przed rządami PiS-u było rzadkością) – dziś po kilku latach uczelnie wyższe w Polsce są globalistyczno-lewackimi kloakami; PiS podpisał BRRD i dopuścił do pierwszego w Polsce bail-in’u (Podkarpacki Bank Spółdzielczy); PiS zniszczył homogeniczność etniczną Polski, sprowadzając tu miliony imigrantów (nie tylko Ukraińców, ale też Azjatów i Afrykanów) i tworząc prywatnym firmom prawne możliwości sprowadzania dowolnej liczby imigrantów skądkolwiek prawie że przez internet, dał tym imigrantom możliwość nabywania polskich praw socjalnych i ułatwił możliwości zdobywania polskiego obywatelstwa. Polityka zagraniczna PiS-u to też katastrofa: bezwarunkowa podległość USA, UE (czyli Niemcom, którym na użytek elektoratu PiS się werbalnie stawia, politycznie ulegając), Izraelowi, Ukrainie (nie załatwił choćby ekshumacji Polaków), a nawet Litwie (przymykanie oczu na wynaradawianie i wywłaszczanie tamtejszych Polaków). Jednocześnie PiS machał szabelką i przebierał nogami, by wciągnąć Polskę do wojny z Rosją.
      Już nawet nie chce mi się wspominać o powiększeniu długu o bilion zł., czy wprowadzeniu de facto cenzury internetu (blokowanie przez ABW bez wyroku sądowego dostępu do stron internetowych za poglądy niesprzeczne z prawem), niszczeniu rolników czy firm spedycyjnych.
      Szczujni płynącej z kontrolowanych przez PiS mediów i napuszczenia na siebie Polaków nawzajem w latach 2020-2021 nie zapomnę do końca życia.
      A wisienką na PiS-owskim gównie będzie wywłaszczenie narodu polskiego z nieruchomości i samochodów, a może nawet głód i życie w nieogrzewanych domach w wyniku podpisania przez rząd tej zdradzieckiej partii całej serii traktatów klimatystycznych, poczynając od zgody Lecha Kaczyńskiego na Traktat Klimatyczno-Energetyczny UE w 2007 r., a kończąc na podpisaniu przez Morawieckiego Fit for 55 w 2020 r. Wszyscy, którzy są członkami PiS-u lub wyborcami tej zdradzieckiej partii ponoszą odpowiedzialność za depopulację, demoralizację i przyszłą biedę ekonomiczną narodu polskiego. I oby was, k***a, szlag trafił!

     • Jeszcze raz powtarzam to, co napisałem w pierwszym poście: “PiS spieprzył wiele … ale dopiero teraz przekonamy się, co to armagedon”… czy jest jakaś rozsądna i możliwa alternatywa?” Wszystko co piszecie, to prawda. Ale ocena rządów PiS-u – aby była rzetelna – wymaga odpowiedzi na 2 pytania: 1. Czy ktoś inny rządziłby lepiej czy gorzej? 2. Jeśli uważamy, że ktoś inny rządziłby lepiej, to czy miałby szansę wygrać wybory? Powiedzmy, że znalazłby się ktoś, kto rządziłby lepiej, niż PiS. Ale nie ma obecnie najmniejszych szans, aby wygrać wybory. To jest realna ocena rzeczywistości. Możecie oczywiście wieszać wszelkie przysłowiowe psy na PiS-ie, ale realnie myśląc, dla każdego Polaka – patrioty, na obecną chwilę NIE MA ALTERNATYWY DLA PIS-u! Chyba, że – jak “kłębek nerwów” się ogarnie i uspokoi (melisa?) – sam stworzy alternatywę dla PiS. Na koniec pytanie retoryczne: Nie uważacie, że gdyby zamiast PiS-u rządziły “tuSSkowe” to nie zrobiliby tego złego, co zarzuca PiS-owi “kłębek nerwów”, a nawet jeszcze więcej?

 4. Teraz Polska pod rządami mścicieli będzie kwitła w wiatraki niemieckie. Większymi miastami “zaopiekują” się uchodzcy wywaleni z Niemiec ba nieroby. No i za miesiąc Owsiak będzie jak mafiozo prezentował się z Bosakiem i Tuskiem, Hołownią oraz z innymi mścicielami. Podobno wojsko ma stać na baczność i pilnować waszej kasy a przedszkolaki piosenki o Owsiaku śpiewać w TVPO ( czytaj w TV mścicieli). Powodzenia … ps. tym którzy mają pożyczki nie zazdroszczę!

  • Wieści o Pisowskim cudzie gospodarczym są tak samo, albo mniej, wiarygodne jak POwskie wieści o ruinie kraju.
   Tusk nie ma zamiaru rządzić, on ma wszystko popsuć i zniszczyć, aby nie została nie tylko kamieni kupa, ale aby nawet kamień na kamieniu nie pozostał. Zaczął od tego, że obsadził swoich ludzi, którzy będą nad tym projektem pracowali. Sam może wrócić do Brukseli
   Jest co zepsuć, bo wbrew temu co niektórzy komentatorzy tu piszą, przez te osiem lat coś zbudowano (w trudzie i znoju), a zamiary były dużo większe i na ogół dorzeczne.
   Z Unii PiS nie chciał wyjść, może dlatego, że naród w większości nie chciał (?), może liczył, że to się samo zawali, może sądził, że nie ma wyjścia. Pomysłu Trójmorza nie dał by rady pociągnąć. Pewnie sądził, że lepiej być w Unii jako kraj bogaty, niż jako biedny. I to ma sens.
   A z zadłużeniem to jest tak, że jak się zarabia, to można się zadłużać, aby nie przesadnie.
   A, byłabym zapomniała – nasze rezerwy złota mają podobno pójść do Berlina, jako reparacja za II WŚ

 5. Napiszę szczerze- ciesze się z takiego obrotu sprawy jaki powstał po wyborach. Hołownia rozwala Sejm, sądy które i tak skorumpowane były, ktoś go dobrze podpuszcza bo sam chyba nieczytaty- Tusk siedzi cicho ryje z radości że idzie wszystko po jego myśli – no i jeszcze do końca roku Polakom wprowadzić euro bo ci co mają pożyczki głosowali na nich gdyż bardzo chcieli je mieć w ojro. I pozamiatane. A wasz mściciel Bosak siedzi i drapie się po t…..u co jeszcze wam spier….ć. Powodzenia

 6. A zapomniałam – Gdy skorumpowane sądy nie uznają ułaskawienia Prezydenta Dudy dla Kamińskiego to mam nadzieję że Morawiecki zrobi to co powinien, aby wszystkich zbirów, których ułaskawił Wałęsa i Komorowski powsadzać za kraty. Wolo wam wolno i innym takie bezprawie obowiązuje wszystkich! Ten parlamet Prezydent Duda powinien rozwiązać i spuścić ich ze smyczy na zieloną trawkę i niech tam poczytają co to Konsytucja i jakie mamy Prawo w Polsce.

 7. @zefirynx
  “Jeszcze raz powtarzam to, co napisałem w pierwszym poście: “PiS spieprzył wiele …”

  PiS niczego nie spieprzył, tylko jest partią zdradziecką, niszcząca Polskę na rozkaz globalistów.

  “ale dopiero teraz przekonamy się, co to armagedon”…

  W latach 2007-2015, za pierwszych rządów Tuska, nie było żadnego armagedonu. Ale jeśli teraz, za drugich rządów Tuska, będzie (co jest prawdopodobne), to w dużej mierze będzie skutkiem ww. przeze mnie polityki rządu PiS (demograficznej, klimatystycznej, kulturowej, imigracyjnej, międzynarodowej). Jedyny zarzut, jaki będzie można mieć do rządu Tuska to taki, że nie zejdzie (bo prawdopodobnie nie zejdzie) w tych kwestiach z PiS-owskiej drogi, tylko będzie ją kontynuował.

  “Nie uważacie, że gdyby zamiast PiS-u rządziły “tuSSkowe” to nie zrobiliby tego złego, co zarzuca PiS-owi “kłębek nerwów”, a nawet jeszcze więcej?”

  No skoro zrobił to dopiero PiS, to znaczy, że gdy przed PiS-em rządzili – nie zrobili. Wystarczy przypomnieć sobie np. jak zachował się rząd Tuska w 2009 r. podczas pseudopandemii “świńskiej grypy”, odmawiając siania paniki i szczepień (pomimo ogromnych nacisków zewnętrznych, jak i wewnętrznych).
  https://www.youtube.com/watch?v=Hl86rkWG-20
  Ówczesna minister zdrowia, Ewa Kopacz, odmawiając wówczas zakupu szczepionek, stała się znana w całym światowym antyglobalistycznym internecie. Rząd Tuska był wówczas za to atakowany przez PiS.
  Porównajmy to teraz do poczynań rządu partii Kaczyńskiego i postawy PiS-owskich ministrów Szumowskiego i Niedzielskiego podczas pseudopandemii z lat 2020-2021. Podejrzewam wręcz, że gdyby PiS rządził w 2009 r., to już wtedy zamknąłby kraj i zamordował setki tysięcy Polaków.

  “czy jest jakaś rozsądna i możliwa alternatywa?” Wszystko co piszecie, to prawda. Ale ocena rządów PiS-u – aby była rzetelna – wymaga odpowiedzi na 2 pytania: 1. Czy ktoś inny rządziłby lepiej czy gorzej?”

  Każdy rząd przed latami 2015-2023 był lepszy, choćby z tego faktu, że nie wymordował ćwierci miliona Polaków i nie zmienił struktury etnicznej Polski milionowym zalewem imigrantów oraz nie podpisał traktatów klimatystycznych, które zaorzą własnościowo nasz naród. Żaden wcześniejszy rząd tak straszliwych i dalekosiężnych w skutkach dla Polski czynów nie popełnił, co czyni rząd PiS najgorszym w dotychczasowej historii III RP.

  ” 2. Jeśli uważamy, że ktoś inny rządziłby lepiej, to czy miałby szansę wygrać wybory? Powiedzmy, że znalazłby się ktoś, kto rządziłby lepiej, niż PiS. Ale nie ma obecnie najmniejszych szans, aby wygrać wybory. To jest realna ocena rzeczywistości. Możecie oczywiście wieszać wszelkie przysłowiowe psy na PiS-ie, ale realnie myśląc, dla każdego Polaka – patrioty, na obecną chwilę NIE MA ALTERNATYWY DLA PIS-u!”

  Patriota nie może głosować na zdrajców, którzy dokonują masowych mordów na Polakach, fundują naszemu narodowi gigantyczną akcję pauperyzacyjno-wywłaszczeniową pod płaszczykiem klimatyzmu, kolonizują Polskę obcokrajowcami i niszczą niepodległość podpisując z UE traktaty ją nam odbierające. PiS nie jest żadną alternatywą, bo alternatywą niby względem czego? Względem innych zdrajców? Zawsze mamy obserwować karuzelę zdrajców i wybierać między nimi na zasadzie który jest mniej zdradziecki? PiS nie popełnił żadnych błędów, tylko przez 8 lat konsekwentnie niszczył Polskę: demograficznie (zamknięcie służby zdrowia na 2 lata, szczepienia do ostatnich dni trwania rządu); kulturowo (sodomizacja, imigracjonizm); własnościowo (zamknięcie gospodarki podczas pseudopandemii, walka z rolnikami i przewoźnikami, bilion zł długu, a przede wszystkim klimatyzm) i międzynarodowo (likwidacja polskiej państwowości na rzecz UE, a nawet na rzecz banków i korporacji – podpisanie BRRD i CETA, obrzydliwe płaszczenie się przed USA, Niemcami, Izraelem, Ukrainą, Litwą przy jednoczesnych próbach wciągnięcia nas do wojny z Rosją).
  PiS trzeba zniszczeć właśnie dlatego, że partia ta cynicznie i fałszywie posługując się hasłami patriotycznymi, niepodległościowymi, konserwatywnymi i katolickimi (w realnej polityce będąc antytezą głoszonych przez siebie haseł), kanalizuje Polaków o takich poglądach, sprowadza ich na manowce i uniemożliwia w ten sposób powstanie i rozwój oddolnego ruchu nacjonalistyczno-antyglobalistyczno-niepodległościowego w Polsce. Zniszczenie PiS-u jest wręcz warunkiem powstania jakiejkolwiek szansy na uratowanie naszego narodu.

  • Nie będę z tobą dyskutował, “kłębku nerwów”, bo to jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Ty, “nerwowy”, jesteś jakby klasycznym lewakiem, bo żadne argumenty do ciebie nie trafiają. Piszesz pod jedynie słuszną linię “8 gwiazdek” i nic i nikt tego nie zmieni, żeby “święte słowa mówił”. Ubierasz się w szatki sprawiedliwego postępowca i patrioty, a PiSowcy to dla ciebie zło wszeteczne i … gorszego zła już nie ma. A tymczasem ty, może przypadkiem, wyjawiłeś swoje prawdziwe oblicze: oblicze konfy, konfy, która wolała Trzaskowskiego od Dudy. Liczyłem na was, ale dalibóg, tej wolty nigdy wam nie wybaczę. Wy lewaccy prawicowcy. Dla mnie jesteście skończeni. Piszę to, co piszę, aby ci, co chcieli odsunąć PiS od władzy tylko dla samego odsuwania pomyśleli co takiego narobili. Niech jeszcze raz przejrzą się dokonaniom i cyfrom, których nie da się zakłamać. Niech sprawdzą co dobrego zrobił PiS, niech sprawdzą także co zrobił złego i niech pomyślą co na miejscu PiS zrobiliby tuskowe. One to już robią …

 8. @Kłębek Nerwów
  Właściwie trudno napisać mi coś więcej, bowiem mój pogląd o epoce pisowskiej już Pan swoimi komentarzami przedstawił.
  Generalnie zgadzam się z tezą, że los Polski jest już przesądzony i jedynie nieomal cud mógłby naszą suwerenność ocalić.
  Wypowiadam się tu, ponieważ śmieszność naszego, pożal się Boże, prezydenta, zaskoczyła nawet mnie.
  (Skrajnego krytyka postmagdalenkowej zbieraniny zwanej, za przeproszeniem, klasą polityczną III RP.)
  https://nczas.info/2024/01/09/pilne-policja-zaatakowala-palac-prezydencki-maciej-wasik-aresztowany/
  Ten chłopiec w krótkich portkach odgrażał się Władimirowi Putinowi, a upokorzył go cwaniak pokroju Donalda Tuska. Duduś właśnie budował imperium na białoruskiej rubieży, ale Donek zabrał mu plastikowy pistolecik i co on teraz pocznie?
  A ja dwukrotnie, tzn. w drugich turach, na tego pajaca zagłosowałem.
  Przy okazji chciałbym przeprosić Rafała Trzaskowskiego. AD. 2020 sądziłem, iż Duda jest, pomimo wszystko, odrobinę poważniejszym kandydatem, niż wyszczekany “dupiarz”. Myliłem się, obaj są siebie warci.
  Idźcie się chłystki pobawić tęczowymi samochodzikami. Do tego się nadajecie, do niczego więcej.
  Gdyby prezydentem był mąż stanu, czy choćby po prostu prawdziwy chłop, to wojsko robiłoby już porządek z kolorową koalicją. Później by się ostatecznie podało do wiadomości liczbę ubitych zdrajców narodu.