Reklama

Odczekałem strategicznie parę dni, aby z bezpiecznego i rozsądnego dystansu odnieść się do mało zabawnej historii, która się wydarzyła nie w Pruchniku, ale w państwie polskim. Spróbuję uporządkować wątki, bo to jest wielowątkowa tragifarsa, i zacznę od tego co się stało w niewielkim polskim miasteczku. Polacy nic się nie stało, absolutnie nic się nie stało! Obojętnie jaką przyjąć wersję, czy będzie to reaktywacja wielowiekowej tradycji, czy prowokacja przygotowana przez ciemne siły polityczne, z perspektywy państwa nie stało się nic. Przyjęcie innego stanowiska oznacza, że państwo nie istnieje albo jest zbudowane z dykty.

Niestety prominentni politycy PiS, jako przedstawiciele partii rządzącej, od początku wpadli w lekką paranoję, by z każdą chwilą coraz bardziej się w paranoi pogrążać. Takiej serii idiotyzmów, niedorzeczności i szkodliwych zachowań, nie widziałem dawno. Nawet przy ustawie o IPN było więcej rozumu i perspektywicznego myślenia w PiS, niż przy nic nieznaczącym incydencie w Pruchniku. Prawdziwy amok i to na takim poziomie, że ciężko było odróżnić wpisy Joachima Brudzińskiego od komentarzy Elizy Michalik. Wszędzie królował naczelny kompleks polskiego prowincjusza: „co ludzie (świat) o nas powiedzą (zachodnia prasa napisze)”. Nie zabrakło też innego nahaja, którym się Polaków non stop okłada. 1568 raz się okazało, że INCYDENT, w dodatku z kategorii „antysemityzm wtórny”, został przypisany całemu narodowi i wystawieniem tego propagandowego glejtu zgodnie zajęli się lewaccy i rządowi „myśliciele”.

Reklama

Pruchnickiej „aferze” od początku do końca towarzyszyło też typowe pomieszanie z poplątaniem, chociaż wszystko dało się uporządkować jednym ruchem. Jeśli chodzi o ludowe obyczaje, to jest wśród nich dziesiątki takich, które nigdy mądrymi nie były, ale ta przypadłość dotyczy kluli ziemskiej, nie jednej Polski. Okładanie kukły pałami i kopniakami przez dzieci, z pewnością może wywoływać niesmak i wręcz zaniepokojenie. Tyle tylko, że to jest rozmowa na inny temat niż „polski antysemityzm”. Tak się nieszczęśliwie dla Żydów składa, że ich brat, Judasz Iskariota, na zawsze pozostanie archetypem zdrajcy. Jeśli się pałuje żydowskiego zdrajcę, to i kukła nie może przypominać Chińczyka, czego zapewne życzyliby sobie „nasi starsi bracia w wierze”. Słusznie Internet wypomniał też polskim strachajłom oraz żydowskim hipokrytom, ortodoksyjną tradycję nazywaną Purim, wierną kopię pruchnickich „judaszków” i to jest wstęp do najważniejszego wątku.

Ludowe pałowanie Judasza zostało przedstawione w kategoriach: zamachu na polską rację stanu, prowokacji, zaprzepaszczania dziedzictwa rodziny Ulmów, niszczenie wizerunku Polski i wreszcie zagrożenia dla obecności amerykańskich baz wojskowych. Powyższy pakiet bredni powielanych od lewa do prawa, a co najgorsze uwiarygodniony przez przedstawicieli rządu, to wymarzony prezent dla wrogów Polski. Każde działanie polegające na tresurze opiera się na samej tresurze i obserwacji zachowań. Jeśli tresowany przyznaje, że elementy tresury przynoszą zamierzony skutek, to treser może otwierać szampany na Kremlu i w Jerozolimie. Skoro jednym bzdetem w Pruchniku można zniszczyć wizerunek Polski i wyprowadzić amerykańską armię z Polski, to znaczy, że z Polską byle idiota, czy podrzędny prowokator, jest w stanie zrobić wszystko.

Możliwości są dwie albo przedstawiciele polskiego rządu nie zdają sobie sprawy z głupot, które wypisują w Internecie i przekazują w mediach albo z Polską rzeczywiście jest tak źle, że jeden telefon z ambasady USA lub Izraela stawia polskich gojów do pionu. Pomimo wielu niepokojących sygnałów wybieram pierwszą wersję. Głęboko zakorzeniony kompleks ubogiego krewnego Europy i USA, wywołuje odruchy bezwarunkowe, charakterystyczne dla mentalnych niewolników i z tym musimy zerwać. Polska w ogóle nie powinna się wypowiadać w sprawie Pruchnika, a jeśli już to tylko jednym w trybie: „Polska jest krajem wolnych ludzi i w Polsce, to Polacy decydują o Polsce”. Dobrze by było, aby na szkoleniach partyjnych i medialnych wbić te podstawy do głów wszystkich przedstawicieli rządu i członków koalicji rządzącej, to na początek.

Reklama

34 KOMENTARZE

 1. Kaczyński powinien bardzo

  Kaczyński powinien bardzo uważać na Brudzińskiego i na pewno nie rozważać go jako swojego następcy. To człowiek śliski i miękki jak plastelina oraz bardzo podatny na naciski NWO i lewaków. Kto wie, czy nie największa pomyłka kadrowa od czasów gdy cesarz Kaligula mianował swego konia konsulem.

  Drodzy wyborcy z Zachodniopomorskiego – nie głosujcie na niego! Na liście PiS znajdziecie bardziej wartościowych ludzi.

  • Jonny Daniels ma wyższy

   Jonny Daniels ma wyższy status w PiSie niż dowolny minister, więc Brudziński tylko wykonywał polecenia. Nie ekscytujmy się że Brudziński prowadzi jakąś politykę, bo Brudziński w polityce jest przez pomyłkę najwyraźniej. 

   Dania tworzy w państwach nadbałtyckich duńską dywizję, z brygad wojsk Łotwy oraz Estonii. Będzie tam prowadzić duńską politykę, na terytorium państw nadbałtyckich, przy pomocy wojsk oraz rządu Łotwy i Estonii.

   Błaszczak i Brudziński. . Prośmy, żeby USA przejęły władzę z rąk PiSu…. Inaczej może być bardzo źle. 

 2. Kaczyński powinien bardzo

  Kaczyński powinien bardzo uważać na Brudzińskiego i na pewno nie rozważać go jako swojego następcy. To człowiek śliski i miękki jak plastelina oraz bardzo podatny na naciski NWO i lewaków. Kto wie, czy nie największa pomyłka kadrowa od czasów gdy cesarz Kaligula mianował swego konia konsulem.

  Drodzy wyborcy z Zachodniopomorskiego – nie głosujcie na niego! Na liście PiS znajdziecie bardziej wartościowych ludzi.

  • Jonny Daniels ma wyższy

   Jonny Daniels ma wyższy status w PiSie niż dowolny minister, więc Brudziński tylko wykonywał polecenia. Nie ekscytujmy się że Brudziński prowadzi jakąś politykę, bo Brudziński w polityce jest przez pomyłkę najwyraźniej. 

   Dania tworzy w państwach nadbałtyckich duńską dywizję, z brygad wojsk Łotwy oraz Estonii. Będzie tam prowadzić duńską politykę, na terytorium państw nadbałtyckich, przy pomocy wojsk oraz rządu Łotwy i Estonii.

   Błaszczak i Brudziński. . Prośmy, żeby USA przejęły władzę z rąk PiSu…. Inaczej może być bardzo źle. 

 3. Z badań E. Kurek nad tą

  Z badań E. Kurek nad tą tradycją wyłania się następujący obraz. Taki "teatrzyk' przybył do nas gdzieś z obecnej "jełropy" w czasach mocno zamierzchłych. Na naszym terenie stał się odpowiedzią na wieszanie hamana. Oni wieszali swojego, chrześcijanie na złość swojego podobnego do Żydów. Czyli po równo? Nie bardzo. Chrzescijanie wieszając Judasza wyrażają swoją dezaprobatę dla cech które on reprezentuje. Jest on archetypem pazernego, sprzedajnego zdrajcy. Żydzi od 2500 lat obchodzą święto które ma upamiętniać ich ocalenie. Przyglądając się temu bliżej mozna dojść do wniosku, że to ocalenie to jakaś lipa. Cała sprawa intrygi Hamana jest opisana mętnie. Pewnym wydaje się konkurowanie dwu stronnictw o względy króla. Żydzi wygrywają te konkury i urządzają (oczywiście w obronie) rzeź przeciwników. " Estera wyjawiła królowi, że Haman wydał ją wraz z jej ludem na zagładę. Haman zostaje powieszony przez króla, a Mardocheusz zajął jego miejsce. Na prośbę Estery król zezwolił Żydom bronić się przed swoimi wrogami. Trzynastego dnia miesiąca adar Żydzi zabili w Suzie pięciuset mężów[24], a na prowincjach – 75 tys. swoich wrogów. Następnego dnia, na życzenie Estery, zgładzono także dziesięciu synów Hamana i trzystu wrogów. " Za https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Estery . Jednym słowem Żydzi od bardzo dawna świętują eksterminację jakiegoś szczepu czy odłamu ludzi w Persji. Jeśli zalorzymy prawdziwość liczby to nie zabito zapewne tylko meżczyzn, zabito zapewne wszystkich. I nikt nie ma prawa się o to czepiać. Może warto trochę się zastanowić zanim zacznie się samobiczowanie? Doprawdy, nie czarujmy się. Antysemityzm wyssaliśmy z mlekiem matki . .. . . i fakty na to muszą się znaleźć! Nawet jeśli bezdennie głupie! To muszą! Jeśli nie to coś by się tam sfabrykowało. Jak bzdury Spilberga o staruszkach wzdychających za Niemiecką okupcją RP. A głupi to kupi.

 4. Z badań E. Kurek nad tą

  Z badań E. Kurek nad tą tradycją wyłania się następujący obraz. Taki "teatrzyk' przybył do nas gdzieś z obecnej "jełropy" w czasach mocno zamierzchłych. Na naszym terenie stał się odpowiedzią na wieszanie hamana. Oni wieszali swojego, chrześcijanie na złość swojego podobnego do Żydów. Czyli po równo? Nie bardzo. Chrzescijanie wieszając Judasza wyrażają swoją dezaprobatę dla cech które on reprezentuje. Jest on archetypem pazernego, sprzedajnego zdrajcy. Żydzi od 2500 lat obchodzą święto które ma upamiętniać ich ocalenie. Przyglądając się temu bliżej mozna dojść do wniosku, że to ocalenie to jakaś lipa. Cała sprawa intrygi Hamana jest opisana mętnie. Pewnym wydaje się konkurowanie dwu stronnictw o względy króla. Żydzi wygrywają te konkury i urządzają (oczywiście w obronie) rzeź przeciwników. " Estera wyjawiła królowi, że Haman wydał ją wraz z jej ludem na zagładę. Haman zostaje powieszony przez króla, a Mardocheusz zajął jego miejsce. Na prośbę Estery król zezwolił Żydom bronić się przed swoimi wrogami. Trzynastego dnia miesiąca adar Żydzi zabili w Suzie pięciuset mężów[24], a na prowincjach – 75 tys. swoich wrogów. Następnego dnia, na życzenie Estery, zgładzono także dziesięciu synów Hamana i trzystu wrogów. " Za https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Estery . Jednym słowem Żydzi od bardzo dawna świętują eksterminację jakiegoś szczepu czy odłamu ludzi w Persji. Jeśli zalorzymy prawdziwość liczby to nie zabito zapewne tylko meżczyzn, zabito zapewne wszystkich. I nikt nie ma prawa się o to czepiać. Może warto trochę się zastanowić zanim zacznie się samobiczowanie? Doprawdy, nie czarujmy się. Antysemityzm wyssaliśmy z mlekiem matki . .. . . i fakty na to muszą się znaleźć! Nawet jeśli bezdennie głupie! To muszą! Jeśli nie to coś by się tam sfabrykowało. Jak bzdury Spilberga o staruszkach wzdychających za Niemiecką okupcją RP. A głupi to kupi.

 5. Jak rzadko, mogę zgodzić się

  Jak rzadko, mogę zgodzić się co do słowa, przecinka, kropki z Autorem. Ze smutkiem przyglądam się tresowaniu Polaków i Polski przez różnych światowych i lokalnych adeptów sztuki upokarzania i homogenizacji ekstrementu. Smutek jest tym większy, że po obietnicy podniesienia się z kolan, mamy coraz to radośniejsze merdanie ogonkiem na każdą połajankę od już bylekogo.

  Co do Brudzińskiego, rzeczywiście ktoś o tak miękkim kręgosłupie nie nadaje się na żadnego ministra. Może odnieść sukcesy w pacyfikacji swoich potencjalnych stronników (którym szeroko otworzył oczy), nie zaś rozwiązać sprawy związane z rozpasaniem agentur wszystkich wrogów Polski, czy działających w Polsce przestępców.

  Mamy chyba do czynienia już z pandemią poprawności czy tchórzostwa. Nie wiem skutkiem czego, ale już nawet uchodzące za 'prawicowe' portale okazują się być tubami tego serwilizmu i blokują moje praktycznie neutralne wpisy (oczywiście nie zawierające żadnych 'słów' czy tym bardziej 'wiązanek' i innych uznawanych, czy wręcz mogących być uznane za nieodpowienie (a jednak) określeń). 

 6. Jak rzadko, mogę zgodzić się

  Jak rzadko, mogę zgodzić się co do słowa, przecinka, kropki z Autorem. Ze smutkiem przyglądam się tresowaniu Polaków i Polski przez różnych światowych i lokalnych adeptów sztuki upokarzania i homogenizacji ekstrementu. Smutek jest tym większy, że po obietnicy podniesienia się z kolan, mamy coraz to radośniejsze merdanie ogonkiem na każdą połajankę od już bylekogo.

  Co do Brudzińskiego, rzeczywiście ktoś o tak miękkim kręgosłupie nie nadaje się na żadnego ministra. Może odnieść sukcesy w pacyfikacji swoich potencjalnych stronników (którym szeroko otworzył oczy), nie zaś rozwiązać sprawy związane z rozpasaniem agentur wszystkich wrogów Polski, czy działających w Polsce przestępców.

  Mamy chyba do czynienia już z pandemią poprawności czy tchórzostwa. Nie wiem skutkiem czego, ale już nawet uchodzące za 'prawicowe' portale okazują się być tubami tego serwilizmu i blokują moje praktycznie neutralne wpisy (oczywiście nie zawierające żadnych 'słów' czy tym bardziej 'wiązanek' i innych uznawanych, czy wręcz mogących być uznane za nieodpowienie (a jednak) określeń). 

 7. Warto studiować historię

  Warto studiować historię (Flawiusz itd) i wiedzieć o genezie święta Purim. Plemiona żydowskie podzieliły się w pewnym okresie na dwa zwalczające się na śmierć i życie obozy. Można ich nazwać kolaboranci Egiptu przeciw kolaborantom Persji; gdyż sami, wbrew hagadzie, nic nie znaczyli – ot, co wzgórek to namiot, a w namiocie król żydowski, bo miał już 300 owiec. Żydzi mordowali się nawzajem i okoliczne plemiona (ziemia obiecana – Kanaan – żydzi wymordowali 80% ludności by ją przejąć) i, w zależności od okresu część uciekała do Egiptu, a część chroniła się przed swoimi braćmi żydami w Persji. I tak znamy z historii talmudycznej/hagady- w Egipcie Mojżesz a w Persji Mardocheusz. Trzeba wiedzieć, że już WTEDY żydzi UCIEKINIERZY! stawiali warunki gospodarzom (!!!) i najczęściej otrzymywali zgodę na… GHETTO/dzielnice tylko żydowskie! Taką dzielnicą i żydami zarządzał Pers (Alameka) Haman, któremu żyd Mardocheusz nie pokłonił się na rozkaz władcy Persji Xerxesa. Krótko: wg starych papirusów, śmierć poniosło 75.000 wojów Peskich, ale nie w walce tylko żydowskim podstępem. Xerkses za zasługi żydów w wykryciu spisku na jego życie, zgodził się, by kto chce wyznawał religię żydowską, z jej podstawą – obrzezaniem. Pisma przekazują, ż 75 tysięcy dorosłych facetów (żołnierze Xerxesa) (zwariowało i) obrzezało się, i zalegli oni w chorobie na trzy dni (łatwo to sobie wyobrazić, gdy ktoś dorosły obetnie sobie kawałek tego na dole – krwawienie i nieznośny ból) a wtedy żydzi widząc bezbronnych Persów wymordowali ich. Jest się czym chwalić? Naprawdę, herr Daniels i inni żydzi? Mordować chorych? Mordować wyznawców tego samego bożka? 

 8. Warto studiować historię

  Warto studiować historię (Flawiusz itd) i wiedzieć o genezie święta Purim. Plemiona żydowskie podzieliły się w pewnym okresie na dwa zwalczające się na śmierć i życie obozy. Można ich nazwać kolaboranci Egiptu przeciw kolaborantom Persji; gdyż sami, wbrew hagadzie, nic nie znaczyli – ot, co wzgórek to namiot, a w namiocie król żydowski, bo miał już 300 owiec. Żydzi mordowali się nawzajem i okoliczne plemiona (ziemia obiecana – Kanaan – żydzi wymordowali 80% ludności by ją przejąć) i, w zależności od okresu część uciekała do Egiptu, a część chroniła się przed swoimi braćmi żydami w Persji. I tak znamy z historii talmudycznej/hagady- w Egipcie Mojżesz a w Persji Mardocheusz. Trzeba wiedzieć, że już WTEDY żydzi UCIEKINIERZY! stawiali warunki gospodarzom (!!!) i najczęściej otrzymywali zgodę na… GHETTO/dzielnice tylko żydowskie! Taką dzielnicą i żydami zarządzał Pers (Alameka) Haman, któremu żyd Mardocheusz nie pokłonił się na rozkaz władcy Persji Xerxesa. Krótko: wg starych papirusów, śmierć poniosło 75.000 wojów Peskich, ale nie w walce tylko żydowskim podstępem. Xerkses za zasługi żydów w wykryciu spisku na jego życie, zgodził się, by kto chce wyznawał religię żydowską, z jej podstawą – obrzezaniem. Pisma przekazują, ż 75 tysięcy dorosłych facetów (żołnierze Xerxesa) (zwariowało i) obrzezało się, i zalegli oni w chorobie na trzy dni (łatwo to sobie wyobrazić, gdy ktoś dorosły obetnie sobie kawałek tego na dole – krwawienie i nieznośny ból) a wtedy żydzi widząc bezbronnych Persów wymordowali ich. Jest się czym chwalić? Naprawdę, herr Daniels i inni żydzi? Mordować chorych? Mordować wyznawców tego samego bożka? 

 9. Zachowanie amerykańskiego

  Zachowanie amerykańskiego namiestnika Mosbacher oraz reakcje członków rządu wyraźnie wskazują, że PiS jest uległy wobec USA niczym platforma wobec Niemiec.

  Z drugiej jednak strony, skoro rządu PiSu nie potrafi zapewnić nam politycznego i militarnego bezpieczeństwa, faktycznie powinien paść na kolana i prosić o zapewnienie bezpieczeństwa rząd USA. Inny wybór oznacza samobójstwo. 

 10. Zachowanie amerykańskiego

  Zachowanie amerykańskiego namiestnika Mosbacher oraz reakcje członków rządu wyraźnie wskazują, że PiS jest uległy wobec USA niczym platforma wobec Niemiec.

  Z drugiej jednak strony, skoro rządu PiSu nie potrafi zapewnić nam politycznego i militarnego bezpieczeństwa, faktycznie powinien paść na kolana i prosić o zapewnienie bezpieczeństwa rząd USA. Inny wybór oznacza samobójstwo. 

 11. Palenie kukieł to głupota.

  Palenie kukieł to głupota. Nie podoba mi się ten obyczaj. Ale najwyraźniej nie którym jest potrzebny. No i się narobiło. Bezsensowne Żydowskie larum zapewne ma moc przywrócenia tego zwyczaju. Być może o to właśnie chodzi larum robiącym. O to aby za rok w co trzeciej gminie palono Judasza. No i Lapid będzie mógł dalej bredzić o antysemityzmie i winach za holokaust. Ten pan potwierdza najgorsze stereotypy po pierwsze o tym, ze modelki to puste głupie lalki, po drugie, że niestety często trenujący boks po zakończeniu kariery mają takie zmiany w mózgu które powodują słabość umysłową. Zaczynam mieć dziwne przekonanie, że judaszowa afera  jest od samego początku manipulowana dokładnie w tym kierunku. Co z tym można zrobić? Po pierwsze przydała by się teraz kontrakcja naszych (A są tacy zapytam?). Możliwie oficjalna aby tego nie wyciszono! Jak by to miało np. wyglądać? Jakaś nota z wyszczególnieniem innych miejsc na świecie gdzie Judasz jest topiony, palony itd. A nie jest to dowodem na „zwierzęcy antysemityzm”! Za rok będzie na to za późno. A zakazany zwyczaj jak wszystko co zakazane nabierze kontestatorskiego uroku. Jedyne o co mogę zaapelować do uczestników to to aby się zastanowili. I jeśli już muszą spalić jakąś kukłę to niech nie będzie to kukła Polskiego „chałaciarza”. To naprawdę nie przystoi! Chcecie palić ok. Kukła obowiązkowo powinna przypominać funkcjonariusza policji z Getta. Napisy też powinny być rozważne. Obowiązkowo Haman dla przypomnienia o tym, że innym to jednak wolno palić. Do tego Judasz jako zdrajca no bo ta tradycja. I na koniec aby uściślić kogo uważa się za zdrajcę można wpisać parę nazwisk. A wybór jest szeroki : Rumkowski (o to dobre nawiązanie do legendy o spaleniu go żywcem w Oświęcimiu), Gancwajch, Meryn – o tu nawet wskazany koloryt lokalny.  Prawica może wrzucić paru rodzimych aparatczyków z NKWD np. Różański albo nawet i Beria. Tylko trzeba się dobrze przygotować medialnie, aby wyjaśnić światu kim byli ci panowie i co zrobili. Wtedy wrzask o antysemityzmie jaki podniosą producenci fałszywych weksli pod roszczenia może uda się wykorzystać. Bo na razie przez głupotę tylko ustępujemy potwierdzając ich zakłamaną narrację.

 12. Palenie kukieł to głupota.

  Palenie kukieł to głupota. Nie podoba mi się ten obyczaj. Ale najwyraźniej nie którym jest potrzebny. No i się narobiło. Bezsensowne Żydowskie larum zapewne ma moc przywrócenia tego zwyczaju. Być może o to właśnie chodzi larum robiącym. O to aby za rok w co trzeciej gminie palono Judasza. No i Lapid będzie mógł dalej bredzić o antysemityzmie i winach za holokaust. Ten pan potwierdza najgorsze stereotypy po pierwsze o tym, ze modelki to puste głupie lalki, po drugie, że niestety często trenujący boks po zakończeniu kariery mają takie zmiany w mózgu które powodują słabość umysłową. Zaczynam mieć dziwne przekonanie, że judaszowa afera  jest od samego początku manipulowana dokładnie w tym kierunku. Co z tym można zrobić? Po pierwsze przydała by się teraz kontrakcja naszych (A są tacy zapytam?). Możliwie oficjalna aby tego nie wyciszono! Jak by to miało np. wyglądać? Jakaś nota z wyszczególnieniem innych miejsc na świecie gdzie Judasz jest topiony, palony itd. A nie jest to dowodem na „zwierzęcy antysemityzm”! Za rok będzie na to za późno. A zakazany zwyczaj jak wszystko co zakazane nabierze kontestatorskiego uroku. Jedyne o co mogę zaapelować do uczestników to to aby się zastanowili. I jeśli już muszą spalić jakąś kukłę to niech nie będzie to kukła Polskiego „chałaciarza”. To naprawdę nie przystoi! Chcecie palić ok. Kukła obowiązkowo powinna przypominać funkcjonariusza policji z Getta. Napisy też powinny być rozważne. Obowiązkowo Haman dla przypomnienia o tym, że innym to jednak wolno palić. Do tego Judasz jako zdrajca no bo ta tradycja. I na koniec aby uściślić kogo uważa się za zdrajcę można wpisać parę nazwisk. A wybór jest szeroki : Rumkowski (o to dobre nawiązanie do legendy o spaleniu go żywcem w Oświęcimiu), Gancwajch, Meryn – o tu nawet wskazany koloryt lokalny.  Prawica może wrzucić paru rodzimych aparatczyków z NKWD np. Różański albo nawet i Beria. Tylko trzeba się dobrze przygotować medialnie, aby wyjaśnić światu kim byli ci panowie i co zrobili. Wtedy wrzask o antysemityzmie jaki podniosą producenci fałszywych weksli pod roszczenia może uda się wykorzystać. Bo na razie przez głupotę tylko ustępujemy potwierdzając ich zakłamaną narrację.