Prześlij dalej:

Odczekałem strategicznie parę dni, aby z bezpiecznego i rozsądnego dystansu odnieść się do mało zabawnej historii, która się wydarzyła nie w Pruchniku, ale w państwie polskim. Spróbuję uporządkować wątki, bo to jest wielowątkowa tragifarsa, i zacznę od tego co się stało w niewielkim polskim miasteczku. Polacy nic się nie stało, absolutnie nic się nie stało! Obojętnie jaką przyjąć wersję, czy będzie to reaktywacja wielowiekowej tradycji, czy prowokacja przygotowana przez ciemne siły polityczne, z perspektywy państwa nie stało się nic. Przyjęcie innego stanowiska oznacza, że państwo nie istnieje albo jest zbudowane z dykty.

Niestety prominentni politycy PiS, jako przedstawiciele partii rządzącej, od początku wpadli w lekką paranoję, by z każdą chwilą coraz bardziej się w paranoi pogrążać. Takiej serii idiotyzmów, niedorzeczności i szkodliwych zachowań, nie widziałem dawno. Nawet przy ustawie o IPN było więcej rozumu i perspektywicznego myślenia w PiS, niż przy nic nieznaczącym incydencie w Pruchniku. Prawdziwy amok i to na takim poziomie, że ciężko było odróżnić wpisy Joachima Brudzińskiego od komentarzy Elizy Michalik. Wszędzie królował naczelny kompleks polskiego prowincjusza: „co ludzie (świat) o nas powiedzą (zachodnia prasa napisze)”. Nie zabrakło też innego nahaja, którym się Polaków non stop okłada. 1568 raz się okazało, że INCYDENT, w dodatku z kategorii „antysemityzm wtórny”, został przypisany całemu narodowi i wystawieniem tego propagandowego glejtu zgodnie zajęli się lewaccy i rządowi „myśliciele”.

Pruchnickiej „aferze” od początku do końca towarzyszyło też typowe pomieszanie z poplątaniem, chociaż wszystko dało się uporządkować jednym ruchem. Jeśli chodzi o ludowe obyczaje, to jest wśród nich dziesiątki takich, które nigdy mądrymi nie były, ale ta przypadłość dotyczy kluli ziemskiej, nie jednej Polski. Okładanie kukły pałami i kopniakami przez dzieci, z pewnością może wywoływać niesmak i wręcz zaniepokojenie. Tyle tylko, że to jest rozmowa na inny temat niż „polski antysemityzm”. Tak się nieszczęśliwie dla Żydów składa, że ich brat, Judasz Iskariota, na zawsze pozostanie archetypem zdrajcy. Jeśli się pałuje żydowskiego zdrajcę, to i kukła nie może przypominać Chińczyka, czego zapewne życzyliby sobie „nasi starsi bracia w wierze”. Słusznie Internet wypomniał też polskim strachajłom oraz żydowskim hipokrytom, ortodoksyjną tradycję nazywaną Purim, wierną kopię pruchnickich „judaszków” i to jest wstęp do najważniejszego wątku.

Strony

Źródło foto: 
37361 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. Z całą sympatią do Brudzińskiego, wiernego żołnierza Kaczyńskiego: na ministra się nie nadaje, bo szybciej mówi, niż myśli i aż nadto kieruje się emocjami. To nie jego pierwsza tego typu wpadka i nadreakcja. .

 2. Kaczyński powinien bardzo uważać na Brudzińskiego i na pewno nie rozważać go jako swojego następcy. To człowiek śliski i miękki jak plastelina oraz bardzo podatny na naciski NWO i lewaków. Kto wie, czy nie największa pomyłka kadrowa od czasów gdy cesarz Kaligula mianował swego konia konsulem.

  Drodzy wyborcy z Zachodniopomorskiego - nie głosujcie na niego! Na liście PiS znajdziecie bardziej wartościowych ludzi.

 3. Jonny Daniels ma wyższy status w PiSie niż dowolny minister, więc Brudziński tylko wykonywał polecenia. Nie ekscytujmy się że Brudziński prowadzi jakąś politykę, bo Brudziński w polityce jest przez pomyłkę najwyraźniej. 

  Dania tworzy w państwach nadbałtyckich duńską dywizję, z brygad wojsk Łotwy oraz Estonii. Będzie tam prowadzić duńską politykę, na terytorium państw nadbałtyckich, przy pomocy wojsk oraz rządu Łotwy i Estonii.

  Błaszczak i Brudziński. . Prośmy, żeby USA przejęły władzę z rąk PiSu.... Inaczej może być bardzo źle. 

 4. Z badań E. Kurek nad tą tradycją wyłania się następujący obraz. Taki "teatrzyk' przybył do nas gdzieś z obecnej "jełropy" w czasach mocno zamierzchłych. Na naszym terenie stał się odpowiedzią na wieszanie hamana. Oni wieszali swojego, chrześcijanie na złość swojego podobnego do Żydów. Czyli po równo? Nie bardzo. Chrzescijanie wieszając Judasza wyrażają swoją dezaprobatę dla cech które on reprezentuje. Jest on archetypem pazernego, sprzedajnego zdrajcy. Żydzi od 2500 lat obchodzą święto które ma upamiętniać ich ocalenie. Przyglądając się temu bliżej mozna dojść do wniosku, że to ocalenie to jakaś lipa. Cała sprawa intrygi Hamana jest opisana mętnie. Pewnym wydaje się konkurowanie dwu stronnictw o względy króla. Żydzi wygrywają te konkury i urządzają (oczywiście w obronie) rzeź przeciwników. " Estera wyjawiła królowi, że Haman wydał ją wraz z jej ludem na zagładę. Haman zostaje powieszony przez króla, a Mardocheusz zajął jego miejsce. Na prośbę Estery król zezwolił Żydom bronić się przed swoimi wrogami. Trzynastego dnia miesiąca adar Żydzi zabili w Suzie pięciuset mężów[24], a na prowincjach – 75 tys. swoich wrogów. Następnego dnia, na życzenie Estery, zgładzono także dziesięciu synów Hamana i trzystu wrogów. " Za https://pl.wiki... . Jednym słowem Żydzi od bardzo dawna świętują eksterminację jakiegoś szczepu czy odłamu ludzi w Persji. Jeśli zalorzymy prawdziwość liczby to nie zabito zapewne tylko meżczyzn, zabito zapewne wszystkich. I nikt nie ma prawa się o to czepiać. Może warto trochę się zastanowić zanim zacznie się samobiczowanie? Doprawdy, nie czarujmy się. Antysemityzm wyssaliśmy z mlekiem matki . .. . . i fakty na to muszą się znaleźć! Nawet jeśli bezdennie głupie! To muszą! Jeśli nie to coś by się tam sfabrykowało. Jak bzdury Spilberga o staruszkach wzdychających za Niemiecką okupcją RP. A głupi to kupi.

 5. Jak rzadko, mogę zgodzić się co do słowa, przecinka, kropki z Autorem. Ze smutkiem przyglądam się tresowaniu Polaków i Polski przez różnych światowych i lokalnych adeptów sztuki upokarzania i homogenizacji ekstrementu. Smutek jest tym większy, że po obietnicy podniesienia się z kolan, mamy coraz to radośniejsze merdanie ogonkiem na każdą połajankę od już bylekogo.

  Co do Brudzińskiego, rzeczywiście ktoś o tak miękkim kręgosłupie nie nadaje się na żadnego ministra. Może odnieść sukcesy w pacyfikacji swoich potencjalnych stronników (którym szeroko otworzył oczy), nie zaś rozwiązać sprawy związane z rozpasaniem agentur wszystkich wrogów Polski, czy działających w Polsce przestępców.

  Mamy chyba do czynienia już z pandemią poprawności czy tchórzostwa. Nie wiem skutkiem czego, ale już nawet uchodzące za 'prawicowe' portale okazują się być tubami tego serwilizmu i blokują moje praktycznie neutralne wpisy (oczywiście nie zawierające żadnych 'słów' czy tym bardziej 'wiązanek' i innych uznawanych, czy wręcz mogących być uznane za nieodpowienie (a jednak) określeń). 

 6. Bóg, Honor i Ojczyzna. Brudziński nie rozumie chyba tych słów, bo kolejny raz mnie obraził. Felieton oraz komentarze są uzasadnione. U Brudzińskiego przed rozsądkiem kroczy zawsze głupota.

 7. avatar

  Warto studiować historię (Flawiusz itd) i wiedzieć o genezie święta Purim. Plemiona żydowskie podzieliły się w pewnym okresie na dwa zwalczające się na śmierć i życie obozy. Można ich nazwać kolaboranci Egiptu przeciw kolaborantom Persji; gdyż sami, wbrew hagadzie, nic nie znaczyli - ot, co wzgórek to namiot, a w namiocie król żydowski, bo miał już 300 owiec. Żydzi mordowali się nawzajem i okoliczne plemiona (ziemia obiecana - Kanaan - żydzi wymordowali 80% ludności by ją przejąć) i, w zależności od okresu część uciekała do Egiptu, a część chroniła się przed swoimi braćmi żydami w Persji. I tak znamy z historii talmudycznej/hagady- w Egipcie Mojżesz a w Persji Mardocheusz. Trzeba wiedzieć, że już WTEDY żydzi UCIEKINIERZY! stawiali warunki gospodarzom (!!!) i najczęściej otrzymywali zgodę na... GHETTO/dzielnice tylko żydowskie! Taką dzielnicą i żydami zarządzał Pers (Alameka) Haman, któremu żyd Mardocheusz nie pokłonił się na rozkaz władcy Persji Xerxesa. Krótko: wg starych papirusów, śmierć poniosło 75.000 wojów Peskich, ale nie w walce tylko żydowskim podstępem. Xerkses za zasługi żydów w wykryciu spisku na jego życie, zgodził się, by kto chce wyznawał religię żydowską, z jej podstawą - obrzezaniem. Pisma przekazują, ż 75 tysięcy dorosłych facetów (żołnierze Xerxesa) (zwariowało i) obrzezało się, i zalegli oni w chorobie na trzy dni (łatwo to sobie wyobrazić, gdy ktoś dorosły obetnie sobie kawałek tego na dole - krwawienie i nieznośny ból) a wtedy żydzi widząc bezbronnych Persów wymordowali ich. Jest się czym chwalić? Naprawdę, herr Daniels i inni żydzi? Mordować chorych? Mordować wyznawców tego samego bożka? 

 8. avatar

  Mnie się wydaje, że na tym właśnie polega nieporozumienie między nami a Żydami. Pan jest oburzony, ze Żydzi wymordowali podstępem 75 tys. zbolałych, bo to nierycerskie, a dla nich jest to właśnie powód do dumy, bo zwyciężyli rozumem. Podstęp, to dla nich wyższa cecha niż gojowska siła. Dlatego my gardzimy nimi, a oni nami, że jesteśmy głupimi osiłkami.

 9. W kwestii hagad to tu można sobie poczytać. https://wolnele... Haman jest gdzieś od wersu 2150. Wycięcia 75 tyś. się nie wspomina to z reguły opowiada się już szeptem. Ciekawe czy ten cud nie polegał po prostu na przepłaceniu Hamana u króla.

 10. Zachowanie amerykańskiego namiestnika Mosbacher oraz reakcje członków rządu wyraźnie wskazują, że PiS jest uległy wobec USA niczym platforma wobec Niemiec.

  Z drugiej jednak strony, skoro rządu PiSu nie potrafi zapewnić nam politycznego i militarnego bezpieczeństwa, faktycznie powinien paść na kolana i prosić o zapewnienie bezpieczeństwa rząd USA. Inny wybór oznacza samobójstwo. 

 11. zwyczaj palenia kukły Judasza w święta wielkanoce jest znany i kultywowany na całym świecie

  https://wpolityce.pl/-grecy-hiszpanie-i-wenezuelczycy-tez-pala-kukly-judasza

   

  niestety mentalność i nawyki niewolnicze w Polsce są mocno zakorzenione...

 12. avatar

  Ja tam o wyprowadzanie wojsk USA bym się nie martwił. Nikt ich stąd nie zabierze. W końcu ktoś musi w razie czego przywołać lud miejscowy do porządku kiedy zacznie się wprowadzanie ustawy 447.

 13. W treści artykułów wyświetlają mi się reklamy "kontrowersje.net portal niereglamentowany wspiera LGBT foundation" albo "kontrowersje.net portal niereglamentowany wspiera WOŚP". To jakis eksperyment czy gospodarz się przeorientował?

 14. Mam te same reklamy.
  Nie mówiąc już, o problemach z wyświetlaniem portalu na komputerze...

 15. avatar

  Toć tłumaczę: Boh trojcu lubit'  :)^:)

 16. W kwestii hagad to tu można sobie poczytać. https://wolnele... Haman jest gdzieś od wersu 2150. Wycięcia 75 tyś. się nie wspomina. Ciekawe czy ten cud nie polegał na przepłaceniu Hamana u króla.

 17. Palenie kukieł to głupota. Nie podoba mi się ten obyczaj. Ale najwyraźniej nie którym jest potrzebny. No i się narobiło. Bezsensowne Żydowskie larum zapewne ma moc przywrócenia tego zwyczaju. Być może o to właśnie chodzi larum robiącym. O to aby za rok w co trzeciej gminie palono Judasza. No i Lapid będzie mógł dalej bredzić o antysemityzmie i winach za holokaust. Ten pan potwierdza najgorsze stereotypy po pierwsze o tym, ze modelki to puste głupie lalki, po drugie, że niestety często trenujący boks po zakończeniu kariery mają takie zmiany w mózgu które powodują słabość umysłową. Zaczynam mieć dziwne przekonanie, że judaszowa afera  jest od samego początku manipulowana dokładnie w tym kierunku. Co z tym można zrobić? Po pierwsze przydała by się teraz kontrakcja naszych (A są tacy zapytam?). Możliwie oficjalna aby tego nie wyciszono! Jak by to miało np. wyglądać? Jakaś nota z wyszczególnieniem innych miejsc na świecie gdzie Judasz jest topiony, palony itd. A nie jest to dowodem na „zwierzęcy antysemityzm”! Za rok będzie na to za późno. A zakazany zwyczaj jak wszystko co zakazane nabierze kontestatorskiego uroku. Jedyne o co mogę zaapelować do uczestników to to aby się zastanowili. I jeśli już muszą spalić jakąś kukłę to niech nie będzie to kukła Polskiego „chałaciarza”. To naprawdę nie przystoi! Chcecie palić ok. Kukła obowiązkowo powinna przypominać funkcjonariusza policji z Getta. Napisy też powinny być rozważne. Obowiązkowo Haman dla przypomnienia o tym, że innym to jednak wolno palić. Do tego Judasz jako zdrajca no bo ta tradycja. I na koniec aby uściślić kogo uważa się za zdrajcę można wpisać parę nazwisk. A wybór jest szeroki : Rumkowski (o to dobre nawiązanie do legendy o spaleniu go żywcem w Oświęcimiu), Gancwajch, Meryn – o tu nawet wskazany koloryt lokalny.  Prawica może wrzucić paru rodzimych aparatczyków z NKWD np. Różański albo nawet i Beria. Tylko trzeba się dobrze przygotować medialnie, aby wyjaśnić światu kim byli ci panowie i co zrobili. Wtedy wrzask o antysemityzmie jaki podniosą producenci fałszywych weksli pod roszczenia może uda się wykorzystać. Bo na razie przez głupotę tylko ustępujemy potwierdzając ich zakłamaną narrację.

 18. Strony