Reklama

środa, 4 marzec 2009


środa, 4 marzec 2009

Reklama

Chciałam dzisiaj pisać zupełnie o czymś innym, ale nie wytrzymałam. To wszystko wina prezesa Kaczyńskiego, bo jego wiedza na temat światowej gospodarki i znajomość państw rozmieszczonych w przeróżnych punktach atlasu geograficznego, rozbudziły we mnie zazdrość. Do tego lekkość z jaką żongluje on posiadaną wiedzą, wyrafinowane poczucie humoru i cięty dowcip z jakim niszczy swych przeciwników politycznych, są poza zasięgiem przeciętnego człowieka.

Tym razem chodzi o Gabon, o którym wiedziałam bardzo niewiele, a obecnie, dzięki panu prezesowi, dowiedziałam się, że jest to małe, skromne państewko afrykańskie, które w żadnym wypadku nie zagraża polskiej gospodarce. Zajmuje się bowiem głównie zbiorami orzeszków ziemnych, a my posiadamy przecież inne priorytety. Oczywiście wrogo nastawione do PiS u media zareagowały lawiną komentarzy, które nieładnie ośmieszyły światłego prezesa ogłaszając, że aktualne źródła informacji na temat gospodarki Gabonu nie wspominają słowem o orzeszkach ziemnych, mówią natomiast o uprawie manioku, trzciny cukrowej i kawy. Wydobycia ropy naftowej i kopalnie diamentów zapewniają statystyczny dochód na jednego mieszkańca znacznie wyższy od naszego. W rezultacie pan prezes był zmuszony obrócić wszystko w tak zwany żart i oświadczył, że użył Gabonu jedynie jako przykładu, bo równie dobrze mógłby powiedzieć o ataku Marsjan na Polskę…

W tym momencie poczułam lekki niepokój na myśl o dalszej zawartości pakietu metaforycznych skojarzeń prezesa Kaczyńskiego. Zrozumiałam, że za wszelka cenę muszę odwrócić uwagę prezesa od Pistacji, Kosmitów, itp. Dlatego, wraz z pozdrowieniami, przesyłam mu nowiutki koszyk przeróżnych informacji, które mam nadzieję, wzbogacą jeszcze mocniej eklektyczną wiedzę lidera opozycji, a tym samym dołożą pieprzu (czy jak kto woli pikanterii) jego przyszłym wystąpieniom. Ku radości nas wszystkich:

“Indonezja to kraj rozproszony na 13 677 wyspach” – u nas jest wszystko zwarte i o żadnym rozproszeniu nie może być mowy.

“Drzewa mangrowe jako jedyne na świecie rosną w słonej wodzie” – idealne na konferencję prasową w Wieliczce.

“Kolibry są jedynymi ptakami, które potrafią latać do tyłu” – …….

“Najsłynniejszy piłkarz świata, Pele, strzelił 1281 bramek w 1363 meczach” – zawsze można zażartować sobie z ilości bramek strzelonych przez Donalda Tuska.

“Najdłuższy autobus mierzy 32 m długości i wyposażony jest w fotele dla 170 osób” – za przykładem Drzymały i stosując wszelkie środki oszczędności, można przenieść siedzibę PiS u do takiego autobusu i jeździć nim sobie po Polsce w czasie kampanii wyborczej.

“W 1994 roku internet miał 20 mln użytkowników na świecie, w 2000 roku miał już prawie 500 mln” – ta informacja została najwyraźniej już wykorzystana, bo według ostatnich doniesień, pan Jarosław Kaczyński “nie tylko otworzył własne konto w banku, ale zrobił to przez internet i potem natychmiast zaczął robić zakupy w sieci (kupił już podobno dwie książki i płytę z przebojami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego), Super Express, 28.02.2009.”

A może wciągnie go ten internet …

Autor: Pistacjowy Kosmita

Reklama