Prześlij dalej:

Nieuchronna konsekwencja politycznego i społecznego chaosu, jaki wprowadził PiS nie może skutkować inaczej niż tylko ostrym sprzeciwem całych grup społecznych. Dlaczego całych grup, a nie grupek, czy nieformalnych i spontanicznych inicjatyw? Tego drugiego też nie można wykluczyć, ale PiS upodobał sobie poniewieranie i irytowanie całych grup społecznych. Byli rolnicy, potem „antymaseczkowcy” i restauratorzy, teraz są nie tylko lewacy, jak chcą to widzieć prawicowi publicyści, ale znaczna cześć społeczeństwa, która nie godzi się z wyrokiem TK. Kolejne przecieki medialne głoszą, że od piątku ma być lockdown, którego miało nie być, do tego Niedzielski zapowiada w stylu Szumowskiego, że Świąt Bożego narodzenia, jakie znamy, też nie należy się spodziewać.

Do pełnego zrozumienia nieuchronnego procesu, jaki się rozpoczął w partii rządzącej i przede wszystkim w relacjach społecznych, potrzebne będą dwa mechanizmy socjologiczne. Po pierwsze ludzie mogą się do wszystkiego przyzwyczaić, ale jak sama nazwa wskazuje, przyzwyczajenie to proces przebiegający w czasie, czyli coś stałego, niezmiennego. Przyzwyczaić się można do tego, że w niedzielę nie da się zrobić zakupów, nawet do mięsa na kartki ludzie się przyzwyczajali i do gorszych czasów, nie wyłączając okupacji, jednak we wszystkich przypadkach były to stałe i czytelne ograniczenia. Gdyby PiS wprowadził raz, jakiś konkretny pakiet idiotycznych nakazów i zakazów i nie grzebał przy nim co czwartek, wówczas moglibyśmy mówić, że ludzie się przyzwyczaili do głupoty i zamordyzmu. Jak wiemy nic podobnego się nie dzieje i w tym momencie do gry wchodzi drugi mechanizm socjologiczny, przysłowiowo go opiszę „co za dużo, to niezdrowo”. Ciągła huśtawka zmian, ciągłe podkręcanie śruby i to jeszcze w ramach produkcji paradoksów i sprzeczności, działa na człowieka wyjątkowo irytująco i w pewnym momencie czara frustracji się przelewa.

Jeśli jednego dnia mówi się, że szkoły muszą funkcjonować normalnie, a po trzech tygodniach zamyka się licea, by po pięciu zamknąć 70% klas ze szkół podstawowych, to nie ma czasu się przyzwyczaić. Identycznie to wyglądało z pustym hasłem: „utrzymanie gospodarki” i zapewnieniami, że przy zachowaniu „reżimu sanitarnego” będziemy mogli korzystać z restauracji, siłowni, sanatoriów. Co się dzieje po czasie? Restauracje zamknięte, siłownie mają za niskie sufity, sanatoria są zamykane albo przerabiane na izolatoria dla modnej „choroby”. Następny przykład. Jakieś 10 dni temu padały zapewnienia, że 1 listopada będzie można normalnie odwiedzać cmentarze i groby swoich bliskich. Bieżący tydzień zaczął się od wywiadu Niedzielskiego i całej serii informacji z cyklu „nasi informatorzy donoszą”, gdzie czytamy, że 1 listopada to już będzie cała Polska zamknięta, nie same cmentarze. Z kolei Boże Narodzenie zapowiada się jak Wielkanoc z jednym „prezentem” w postaci: „zostań w domu”. Wierni znów się muszą przygotować, że w kościołach nie będzie pasterek, wizyty duszpasterskie zostały odwołane dużo wcześniej.

Strony

Źródło foto: 
31183 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Wiele na to wskazuje że Morawiecki realizuje teraz masoński plan nie oglądając się na nic, ani na nikogo. PiS ma służyć tu za tarczę, która ma zbierać wszystkie ciosy, osłaniając sprawcę. A potem ma ulec zniszczeniu.

  Możemy się tylko domyślać co będzie nastepne. Czyżby całkowity lockdown by wykończyć niezależnych przedsiębiorców i zakaz zgromadzeń by uniemożliwić protesty? Czy później, pod dowolnym pretekstem wprowadzenie stanu wyjątkowego, który umożliwi rządowi sprawowanie niczym nie skrępowanej, dyktatorskiej władzy?

  Tu nie chodzi o chorobę ani o leczenie. Chodzi o wzięcie Suwerena za pysk i takie go przeczołganie, by bez oporów mógł służyć nowym panom.

 2. Na ambitne plany zamordystyczne PiS ma za mało aparatu siłowego. Już to sobie wczesniejm analizowałem. Jak się skoncentrowali na Warszawie to w 10 innych miastach Policji nie było i młodzież całe miasta opanowała.. Za komuny co drugi to był milicjant albo ubek. Teraz musieliby mieć pół miliona lojalnych bezpieczników plus rozbudowane słuzby wewnętrzne do kontroli samej policji. Obecna policja jest ustawiona pod monitoring, fotoradary a zwarte oddziały do ogarniecia jednego, dwóch meczy piłkarskich naraz.

 3. Przed wojną Policja liczyła około 30 tysięcy ludzi. Za komuny i obecnie milicja liczy ponad 90 tysięcy. Jest to więcej per capita, niż w większości krajów europejskich. Tak więc zasoby są. Nie wiadomo tylko czy będą chcieli się poświęcać dla Kaczyńskiego i czy będą jemu lojalni.

 4. Ormo 400tys, Sb 25 tys , 90 tys TW    i parę innych pokrewnych z wojska itp  - dużo tego mieli

 5. > Morawiecki realizuje teraz masoński plan nie oglądając się na nic, ani na nikogo. PiS służy tu za tarczę, która ma zbierać wszystkie ciosy, osłaniając sprawcę. A potem ma ulec zniszczeniu.

  To, dodatkowo trzeba oczernić i obrzydzić idee prawicowe, konserwatywne jednocześnie torując drogę lewicy. To już chyba oczywiste jakie wartości będą królowały po tym jak zrzuci się PiS z sań na pożarcie wilkom.

  > Możemy się tylko domyślać co będzie nastepne.

  I tego nie kumam. Nie ma potrzeby zmuszać do szczepionek i osiagnąć, że wszyscy ktorzy przeżyją będą mieli szczepioniki. Po co ryzykować opór skoro  da się osiągnąć cel niższym kosztem? Czegoś nie wiemy, czegoś jeszcze brakuje w tej układance. 

  > Najpierw całkowity lockdown by wykończyć niezależnych przedsiębiorców 

  To jest ta część kryzysu która ma uczynić atrakcyjnym pakiet: szczepionka, całkowite oddłużenie, dochod gwarantowany, zrzeczenie się wszelkiej własności.

  > zakaz zgromadzeń by uniemożliwić protesty.

  Zapobiegło to protestom antyaborcyjnym? Czy znamy JEDEN przykład, że PiS NIE ugiął się przed zdeterminowanym i silnym przeciwnikiem?

   

  > pod dowolnym pretekstem wprowadzenie stanu wyjątkowego

  Nie wierzę. Do tego trzeba mieć jaja... albo zleceniodawcy mają takie narzędzia żeby zmusić PiS do działania ktore kłóci sie z rozmemłaną naturą PiSu.

  > tóry umożliwi rządowi sprawowanie niczym nie skrępowanej, dyktatorskiej władzy.

   

  Aby na pewno chodzi o narzędzia dla "naszego" rządu?

   

  > Chodzi o wzięcie Suwerena za pysk i takie go przeczołganie, by bez oporów mógł służyć nowym panom.

  Pewnie tak.

 6. @Egon: Stawiam na stan wyjątkowy i złagodzenia "obostrzeń" po zapewnieniu sobie ze strony marionetkowego sejmu podstaw prawnych do pełni władzy, wg starej dobrej szkoły stanu wojennego I.

 7. Senat przetrzyma ustawę covidową tak długo, jak dlugo będą trwały protesty. Bez ustawy nie ma podstawy do rozwiązania protestów "moja macica moja sprawa". PIS nie może zrobić kroku wstecz bo pandemia się sypnie. Mała patowa sytuacja. Jedni i drudzy nie ustąpią. Stan wyjątkowy?

 8. Mogą sobie wprowadzać co chcą. Jest dopuszczone 5 osób a już wychodzą tysiące. Każdy kolejny ukaz będzie martwy. Najgorzej jest z biznesami bo te łatwiej spacyfikować sanepidem - dlatego tutaj będzie atak "polskiego" rządu. Zwykłych ludzi juz nie upilnują.

 9. Ten ukaz nie jest martwy. Będzie zapewne zastosowany wobec protestujących restauratorów, właścicieli siłowni i fryzjerów. Co proaborcjonistów, to ukaz nie był zastosowany, bo po co mają utrudniać życie tym, których sami uaktywnili?

 10. avatar

  Obca agentura w PIS-ie idzie na upadek PIS-u. I zrobi to jego rękami. NIe na darmo Morawiecki podmienił Szydło. Jedyne wyjście, to zebranie się kilku "odrzuconych", jak Szydło, Ardanowski, itp. i pójście własną drogą ratowania, co się da.

 11. Vateusz szczycił się przez kilka lat tym, że zwalczył mafię vatowską, która ukradła nam kilkaset miliardów. To dlaczego teraz nie potrafi zwalczyć mafii konowalskiej, która wpisuje każdemu prawie zmarłemu kowid, a zasmarkanym oraz kaszlącym i mającym podwyższona temperaturę robi pseudotesty nakręcające plandemię? Przecież to oszustwo na statystykach rozwala cały kraj! I dlaczego Vateusz tego nie skontroluje i nie zwalczy? 

  Bo nie pozwalają mu na to zleceniodawcy plandemii? i NWO?

 12. Kaczyński pozbył się Szydło bo nie miała swojego obozu politycznego i Kaczor musiał cały czas pomagac jej w byciu oremierem (taka była oficjalna wersja) w efekcie Morawiecki narobił takiego bagna,że teraz Kaczor nie tylko ma mu pomagać a rządzeniu państwem ale go de facto zastąpić. Mam jednak świadomość faktu, że Kaczor, przy całym moim dla niego szacunku jest tylko marionetką obcych tajnych służb, które mu pomogły dojść do władzy.

 13. Takie tam znalezione w internecie, pisał internauta J.G.D

  "Teraz musisz wykonać następujące czynności:
  Weź aspirynę 100 mg i apronax lub paracetamol …
  Dlaczego? … ponieważ wykazano, że Covid-19 zagęszcza krew, stymulując rozwój zakrzepicy u ludzi. Ponieważ krew nie jest nasycona tlenem. Krew gęstnieje, jej przepływ w sercu i płucach zwalnia, człowiek nie może oddychać i umiera szybko.
  We Włoszech lekarze naruszyli protokół rekomendacji WHO i wykonali sekcję zwłok zmarłych na Covid-19 … otworzyli ciało, ręce, nogi i inne części ciała i zdali sobie sprawę, że żyły rozszerzyły się i zakrzepły, wszystkie żyły i tętnice były pełne zakrzepy krwi, które utrudniają normalny przepływ krwi, transportując tlen do wszystkich narządów, głównie do mózgu, serca i płuc, a pacjent ostatecznie umiera,
  Znając tę diagnozę, włoskie Ministerstwo Zdrowia natychmiast zmieniło protokoły leczenia Covid-19 … i zaczęło przepisywać 100 mg aspiryny i fartuchu swoim zainfekowanym pacjentom …, wynik: pacjenci zaczęli wracać do zdrowia i pojawiła się poprawa. Ministerstwo Zdrowia wypuściło i odesłało do domu ponad 14 000 pacjentów w ciągu jednego dnia.
  PILNE: przekaż te informacje i natychmiast udostępnij publicznie. W naszym kraju WHO okłamała nas tą pandemią. Każdego dnia nasz prezydent mówi, że są to dane i statystyki. Za nieudzielenie tych informacji w celu uratowania obywateli, elity będą mu grozić! ..
  Wiemy, że wszystkie rządy świata są zobowiązane do wdrożenia zaleceń WHO, ale Włochy naruszyły normę … teraz WHO. … pozwy będą składane na całym świecie – za ukrywanie tylu zgonów i upadek gospodarek wielu krajów świata … i wszyscy zrozumieją, dlaczego rozkaz został wydany natychmiast zakopać ciała bez otwierania … i oznaczyć je jako wysoce zanieczyszczające. ..
  Naszą mocą jest nieść prawdę i mieć nadzieję na uratowanie wielu istnień ludzkich … "

 14. avatar

  Jan Brzechwa

  Spotkał katar Katarzynę – A – psik!
  Katarzyna pod pierzynę – A – psik!

  Sprowadzono wnet doktora – A – psik!
  „Pani jest na katar chora” – A – psik!

  Terpentyną grzbiet jej natarł – A – psik!
  A po chwili sam miał katar – A – psik!

  Poszedł doktor do rejenta – A – psik!
  A to właśnie były święta – A – psik!

  Stoi flaków pełna micha – A – psik!
  A już rejent w michę kicha – A – psik!

  Od rejenta poszło dalej – A – psik!
  Bo się goście pokichali – A – psik!

  Od tych gości ich znów goście – A -psik!
  Że dudniło jak na moście – A – psik!

  Przed godziną jedenastą – A – psik!
  Już kichało całe miasto – A – psik!

  Aż zabrakło terpentyny – A – psik!
  Z winy jednej Katarzyny – A – psik!

 15. Wychodzi na to, że protesty po wyroku TK w sprawie aborcji mają za zadanie przysłonić protesty przeciw obostrzeniom "pandemicznym".

 16. Tak. Do tego PiS przedstawi siebie jako jedyną siłę, która będzie w stanie uratować nasz nieszczęsny kraj przed zalewem i dyktaturą lewackiej dziczy.

  Zresztą to samo było już przerabiane - na mniejszą skalę - przed poprzednimi wyborami. Wtedy mieliśmy inwazję LGBT i bluźnierców. A wśród ludu i księży  mniej ogarniających politykę zapanowało przekonanie, że głos nieoddany na PiS jest głosem za tymi świństwami.

 17. avatar

  Wiem, że to, co się porobiło, to właśnie tak miało być, po to jest ta cała awantura, (albo po coś jeszcze innego, co się dopiero okaże) ale te tłumy demonstrują tak naprawdę i na razie o to, czy rzecz jest zgodna z konstytucją, czy nie jest i nie jest, ślepy widzi, głuchy słyszy, porażony cowidem czuje i smakuje etc

  Czyli należy kupić sobie koszulkę z napisem KONSTYTUCJA, nosić i skandować KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA, OTUA, OTUA, OTUA

 18. Od marca to koszulki z napisem KONSTYTUCJA powinien nosić każdy - od marca łamane są prawa każdego Polaka, m.in. wolność, prawo do działalności gospodarczej czy prawo dostępu do opieki medycznej.

  A za kilka miesięcy planowane jest złamanie prawa człowieka do życia i samostanowienia o swoim życiu - zostaniemy prawdopodobnie zmuszeni siłowo do poddania się eksperymentom medycznym na niespotykaną w dziejach świata skalę! Zresztą już jesteśmy zmuszani do eksperymentów medycznych - każą nam nosić szmatki na twarzy utrudniające nam oddychanie świeżym powietrzem i nie mówią nam jakie skutki zdrowotne z tego wynikną w przyszłości.

 19. Przeczytałem parę zdań na początku i nie chce mi się już czytać dalej.
  To, co kiedyś zrobiono z E. Gierkiem, robione jest teraz z J. Kaczyńskim, de facto, obecnym politycznym przywódcą Polski. I portal K.net w tym aktywnie uczestniczy. 

 20. Na początku też rozważałem hipotezę że ktoś próbuje wysadzić z siodła Kaczyńskiego. Nawet pisałem o tym kilkukrotnie, podejrzewając o to Gowina i jego stronników. Po ostatnich zdarzeniach jednak trudno ją obronić. Po pierwsze spodziewałbym się że tak doświadczony polityk w porę dostrzeże niebezpieczeństwo. Po drugie spodziewałem się wyraźnego kontrataku. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło. Trudno mi też uwierzyć że Kaczyński pokornie pogodził się z losem kozła ofiarnego.

  Coś się takiego stało, że przeszedł on na złą stronę mocy i zaczął grać w jednej drużynie z masonami od Morawieckiego. Takiego Kaczyńskiego mi nie żal, niech odchodzi w hańbie.

 21. J. Kaczyński jest Aktorem (z dużej litery) sceny polityczno-społecznej i nie podejmuje decyzji strategicznych, tylko Ciemna, Niewidoczna dla Suwerena Siła rządząca Polską od 1945 roku. Też kiedyś myślałem, że E. Gierek rządził Polską, nic bardziej fałszywego, nie można było pomyśleć! Kamuflaż był doskonały, rusko-azjatycka szkoła uprawiania polityki, do dzisiaj praktykowana. Wydaje mi się, że 'los' padł na Gowina, znowu kurna zmowa z KK!   

 22. @ jan2: "Przeczytałem parę zdań na początku i nie chce mi się już czytać dalej." - Może jednak warto przeczytać resztę, zanim się rzuci oskarżeniami?

 23. Dziwne jest to że jak protestowali przedsiębiorcy to szybciutko ich za ryj bo pozarażają się. Tutaj TV pokazuje na okrągło strajki i temat TK i nagle ucichł temat korony. Nikt skandujących nie pacyfikuje mimo że wszędzie czerwona strefa a kobiety bądźmy szczerzy to nie jest trudny przeciwnik dla policji. Nie zdziwiłbym się gdyby to była podkładka pod kolejny lockdown czy obostrzenia no bo przeciez tyle ludzi wyszło że mamy zalew zakażeń i rekordy a widać w TV że ludzie blisko siebie i bez masek również. Za 2tyg Mati wyjdzie na mównice i coś może ogłosi, jakis stan wyjątkowy, siedźta w domach etc.

 24. Tak. Pisałem wyżej, że to wygląda na przygotowanie sobie tzw. podkładki na stan wojenny II.

 25. Też tak sądzę, również jeszcze można brać pod uwagę pozyskiwanie argumentów pod osłabienie ultrakatolickiego skrzydła w PIS-ie i ZP.
  To jest wojna religijna, na razie na demonstracje i miejmy nadzieję, że na tym poprzestanie, ale wątpię, bo sprawy zaszły za daleko, talibanizacja państwa świeckiego!
  Również do rozważenia jest zmiana wartości związana z percepcją Polski przez zachodnią zagranicę, tam są masowe ruchy anyaborcyjne i ... te ruchy będą wspierać D. Trumpa (oj, to jest rozwiązanie zagadki, o co w tym wszystkim biega!). Polska zamieszaniem wokół zakazu aborcji eugenicznej da parę procent na konto D. Trumpa przez środowiska polonijne i katolickie.

 26. zawiodłam się na p. Wielguckim, jest podjudzaczem, na ulice wyszły małolaty 12-13-15 latki;''''jebac pis''', ''jebac starych''', ''idziemy na kościoły''' I to panu sie podoba? niech wróci PO, bedzie wam lepiej, trup bedzie słał sie gęsto, jak było za min.zdrowia Kopacz

 27. O, właśnie mamy dowód na to, że moja teza z komentarza parę postów wyżej *październik 27, 2020 9:13* jest słuszna.

 28. Uważam aborcję za zło, nie przemawia do mnie w ogóle argument "moje ciało, moja sprawa" (jak chcą niech sobie obetną nogę, nic mnie to nie obchodzi ale dziecko to inna sprawa) ale uważam, że nie trzeba było wprowadzać szariatu w Polsce tym postanowieniem (które jest oczywiście zgodne z konstytucją). Postanowienie TK to ewidentnie działanie na polecenie PiS dla przykrycia pandemii .Nie życzę sobie być przymusowo poddany niechcianemu zabiegowi medycznemu co ZMUSZA mnie do bycia w opozycji do PiS. Poperając PiS popierasz ludobójstwo. Jesteś zatem gorsza od lewackiej dziczy.

 29. Usłyszane:

  "Sprytny Kaczor nastawił pułapkę na MYSZKI. Natychmiast wpadły w nią wszystkie myszki agresorki, wykrzykując do kamer najrozmaitsze niedorzeczności, przekleństwa i wulgaryzmy, a naczelne szczurki totalnej opozycji przez swoją wrodzoną głupotę grubo przedwcześnie odpaliły wymarzony majdan, który już się wypala. Teraz Naczelny Kot śmieje się, patrząc jak jednym ruchem została spuszczona nagromadzona żółć. Do następnych wyborów b a r d z o daleko, a do nieodnowienia koncesji TVN całkiem blisko."

 30. > do nieodnowienia koncesji TVN całkiem blisko.

  ROTFL. Do tego to trzebaby mieć jaja. W PiS wierzą już tylko najbardziej twardogłowi których żadne dowody nie przekonają. 

 31. Strony