Prześlij dalej:

Uprzejmie się uprasza o opuszczenie felietonu, wszystkie osoby „niebinarne”, które zabijanie ludzi nazywają zabiegiem na zlepku komórek, jak i fanatyków „prolife”, którzy każą rodzić, aż po śmierć matki i dziecka, to nie felieton dla was. Proszę o pozostanie ludzi myślących i chcących porozmawiać o realiach społeczno-politycznych. Jaki mamy pieprznik wszyscy widzimy, dziś do całej serii idiotyzmów dołożono kolejne, z tą naczelną, że w ramach „godzin dla seniorów”, rzeczeni seniorzy mają siedzieć w domu i czekać, aż im wolontariusze kupią pasztet w „Biedronce”. I co dalej z tym stanem rzeczy? Będzie jeszcze gorzej, bo mamy do czynienia z całkowicie pogubiona ekipą, właściwie stadem bez przewodnika.

Jarosław Kaczyński ma 71 lat, jest schorowany, zmęczony i kompletnie wypalony, jego decyzje od wiosny to ciąg nieporozumień i katastrof. Śmiem wątpić, że to nadal Kaczyński rządzi w PiS, o koalicji nie wspomnę, te czasy minęły bezpowrotnie i nad głową lidera krąży całe stado sepów. Gdy nie ma przywódcy, decyzje są rozkładane na przypadkowych ludzi w przypadkowych obszarach i dokładnie to się obecnie dzieje, czego dobitnym przykładem jest dolewanie aborcji do „pandemii”. Temat latami omijany i nie bez powodu, po prostu na tym politycznie można wyłącznie stracić. Włóżcie między baśnie i klechdy te wszystkie opinie, że większość Polaków nie chce zabijania dzieci i domaga się rodzenia w każdych warunkach. Takie przekazy dnia z jednego obozu nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Niedorzeczne teorie wielokrotnie zweryfikowało życie, od 2015 roku PiS konsekwentnie odstawiał aborcję do zamrażarki i z politycznego punku widzenia jest to oczywiste zachowanie.

Gdyby na radykalnym kursie aborcyjnym udało się wygrywać wybory, to Andrzej Duda postulowałby zmianę ustawy w tym najbardziej radykalnym zakresie, czyli zakaz przerywania ciąży, przy ciężkim i nieodwracalnym uszkodzeniu płodu. Czy coś takiego miało miejsce? Absolutnie nie! Andrzej Duda poszedł w stronę LGBT, co również jest ideologiczną bombą, ale z zupełnie innym zapłonem. Wszelkie badania pokazują, że mniej więcej tyle samo Polaków nie chce zmiany ustawy aborcyjnej i nie chce ideologii LGBT w szkołach, czy szerzej w przestrzeni publicznej. Wybór Andrzeja Dudy był czystą polityką i aborcja również do czystej polityki należy, linia sporu przebiega dokładnie wzdłuż linii podziałów politycznych. Jaki będzie efekt gaszenia „pandemii” aborcją wiadomo i nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, poza fanatykami ideologicznymi, którzy powtarzają swoje mantry. Innymi słowy świeżo wrzucony samograj nie odwróci uwagi Polaków od „pandemii”, tylko podwoi emocje społeczne, z czego więcej niż połowa pójdzie w kierunku PiS. Pierwszą ofiarą tej strategii „strażackiej” będzie samo PiS, co mnie akurat już kompletnie nie obchodzi, niech płoną.

Poza brakiem zainteresowania aborcyjnymi odgrzewanymi kotletami, gdzie wszyscy wszystkim powiedzieli wszystko i nikt zdania nie zmieni, całkowicie straciłem zainteresowanie losami PiS. Jak się zwykło mawiać, to są dorośli ludzie i ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje działania i chociaż 1000 razy pisałem i uprzedzałem, aby się nie bawili zapałkami na beczce społecznych emocji, to teraz mam troskę i opiekę nad PiS w najgłębszym poważaniu. Przekroczyli granicę, która dyskwalifikuje każdą partię, zajęli się gnojem ludzi i sianiem coraz bardziej topornej i idiotycznej propagandy, zamiast rozwiązywać ludzkie problemy i dbać o państwo. Niech płoną, nie wybieram się na to widowisko ani z wiaderkiem wody, ani z kanistrem benzyny, stoję z boku i kompletnie mnie to nie interesuje. Całą swoją uwagę skupiam na ochronie własnego domu i rodziny, jestem również do dyspozycji i ku pomocy garstce , która jeszcze nie zwariowała i nie daje się zwariować.

Źródło foto: 
31374 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. PiS pracuje w dwóch trybach: prawo i "jakoś to będzie" sprawiedliwość i "pożar w burdelu" . Pożary wybuchają samoistnie, tak jakby rządu nIe było.

  Wczoraj Pani dyrektor dużej podstawówki we Wrocławiu Urządziła w trakcie lekcji koncert na sali gimnastycznej gdzie spędzono wszystkie dzieci. Najpierw słuchały stłoczone jak szprotki potem było "wspólne śpiewanie". 

  Nie można tego było zrobiło na korytarzu szpitala zakaźnego na koszarowej? 

 2. avatar

  Nie wiem, co za podstawówka, co za koncert, co za dyrektorka, ALE CHYBA DOBRZE(moim zdaniem), że dyrektorka szkoły działała POD PRĄD tej UROJONEJ pseudo-"epidemii", skłaniając w ten spsób dzieci do SAMODZIELNEGO myślenia, że z tym TAK ZWANYM "zwalczaniem światowej ludo-bójczej pandemii" COŚ NIE PASUJE

 3. Moim zdaniem odporność stadna powinna być przerobiona na maxa najpierw na 20-30 latkach najbardziej aktywnych zdrowych. Ale jestem otwarty na dyskusje.

  Młodsze dzieci że szkoły podstawowej mają obowiązek jeździć do szkoły i z powrotem z rodzicami ewentualnie dziadkami-seniorami. Fajne rozwiązanie. Po drodze rodzice wpadną jeszcze do pracy, tak hobbistycznie. 

 4. Żadne tam "ewentualnie dziadkami-seniorami". Dziadkom-seniorom Morawiecki kazał siedziec na dupie w domu i nie wychylać nosa.

 5. Odkurzenie tematu aborcyjnego ma oderwać naszą uwagę od realnych zagrożeń. A co nam takiego grozi? Napychanie szpitali lekko chorymi niedługo spowoduje totalną zapaść systemu ochrony zdrowia. Będzie to wspaniały pretekst do ogłoszenia stanu wyjątkowego, całkowitego lockdownu i odebrania nam resztek wolności. A przecież o to chyba chodzi masońskiej ekipie Morawieckiego.

 6. Komuniści protestujący w "sprawie aborcji", doskonale nadają się na przykrywanie skurwysyństwa pisu.Widać ,że genialny pojeb z Żoliborza chwyta się już brzydko, żeby pokryć skurwienie swojej partii.Tragedia !!!.Kundle już szczekają falsetem.

 7. 1,5 miesiąca temu minister od szkół chciał wszystkie dzieci pałka policyjna zaganiać do szkół, PiS gwarantował że to jest bezpieczne. 

  Teraz minister zdrowia mówi że dzieciom w ogóle nie wolno chodzić do szkoły ani po dworze, bo to one rozniosły chorobę. 

  No dodatek chcą zamknąć gospodarkę i będą to robić co 3 miesiące bo covid nie zniknie. 

  Czy nie ma w PiSie jednej osoby, która mogłaby przygotować jakiś plan, jakikolwiek? 

 8. Jeśli chodzi o zwalczanie epidemii, to właściwie niewiele się zmieniło od średniowiecza. My tu mówimy o wolności obywatelskiej, prawach człowieka, gospodarce itp., a wystarczy poczytać jak dawniej radzono sobie z epidemią trądu, dżumy itd. Wysyłali ludzi do kolonii trędowatych nie zważając na żadne prawa i gospodarkę. Statki z towarami czekały na kwarantannie po kilkadziesiąt dni, zanim pozwolono im wpłynąć do portu. Zdrowi ludzie jak najbardziej popierali te działania, chorzy i kupcy chyba trochę mniej. Całkiem jak teraz. Dopóki nie będzie skutecznego lekarstwa, może być tak samo, jak kilkaset lat wcześniej. Oby nie.

 9. Najpierw się umówmy do do tej "epidemiI". Gdybyśmy mieli do czynienia z epidemią jak w Średniowieczu, to OK. Ale po pierwsze: obecna epidemia nie ma NIC wspólnego z tamtymi epidemiami średniowiecznymi. Wtedy umierało nawet 1/3 populacji. Dziś mamy dość typową sezonową grypę. To na pewno nie jest epidemia w rozumieniu średniowiecznym. Zaś po drugie: chyba jednak od Średniowiecza ludzkość dokonała jakiegoś postępu. W Średniowieczu nikt nie miał pojęcia o aseptyce, regułąch higieny, wirusach ani tym podobnych rzeczach. Więc dzisiaj stosowanie metod średniowiecznych to jakby zabijanie muchy z armaty.

 10. No dobrze, ale dlaczego 9 letnie dzieci które nie chorują na covid,

  od 8 do 16 muszą spacerować do szkoły z rodzicami i tylko wtedy nie zarażają covidem 

  a po 16 kiedy jest pełno dorosłych na ulicach po pracy, mogą spacerować samodzielnie i wtedy akurat nie tworzą zagrożenia epidemicznego?

  Czy nie można zrobić lockdownu spółek skarbu państwa i ministerstw? 

   

 11. Popieram, lockdown rządu i Sejmu to jest doskonały pomysł w obecnej sytuacji.

   

 12. To prawda, od soboty nie Polska tylko 3rp w czerwonych rękach.

 13. Jutro będzie zadyma. Pierwszy raz w życiu na demonstracji będę. to swiadczy o nastrojach bo nic nie było w stanie mnie wyciągnąć dotychczas :-)

 14. Gdzie ta demonstracja jest zapowiedziana? Czy w Poznaniu też coś jest zapowiedziane??

 15. Jutro 12:00 pod pałacem kultury, zapraszamy

 16. Panie Piotrze, prawo do życia jest prawem do życia. Wszystkich polityków, którzy tym prawem grają "pod siebie" - od prawa do lewa - należy traktować jak wrogów ludzkości (hitlerowców albo stalinowców).

  Tak samo należy traktować tych, którzy grają modnym wirusem za pomocą fałszywych testów PCR. Po raz kolejny zachecam do wysłuchania Reinera Fuellmicha niemieckiego prawnika, który wraz z innymi gromadzi dowody w sprawie fałszywej pandemii i przygotowuje pozew zbiorowy: https://m.cda.pl/video/5942252be?fbclid=IwAR2YVEuX_WBFWgfSRb_yk6gOjSAyqh819GO5czRKp-I697axINQigG4135Y

   

 17. avatar

  Warto posłuchać. Nie mylił się Kurka, skąd idą instrukcje.

  https://youtu.b...

   

 18. A jakiś skrót bo nie mam godziny na słuchanie gadajacych głów? Co to jest w ogóle za moda żeby linkowac do godzinnych filmów które da się streścić w 5 minut. Informujemy się nawzajen czy robimy business na reklamach?

 19. Przyczyny uruchomienia obecnie kolejnej skrajnej zadymy wokół aborcji IMO są proste. Kaczyńskiemu (słusznie!) zarzucono, że zatroszczył się bardzo o zwierzątka, o od pięciu lat nie chce się zatroszczyć o abortowane dzieci. No, to Kaczyński znowu dostał swoje "wzmożenie" i postanowił załatwic również aborcję. Niestety w Kaczyńskim nie ma już nawet cienia dawnego  sprawnego polityka. Najpierw oddał Morawieckiemu pełne kompetencje rządzenia, teraz kontynuuje wymuszanie swoich osobistych fobii. Niestety Morawiecki także zamiast sprawnym administratorem okazuje się skończonym b...., który podejmuje decyzje na podstawie jakichś idiotycznych "modeli matematycznych", bez cienia pojęcia o tym, jak te decyzje skutkują w praktyce. A skutkują narastającym Armageddonem. Bardzo wiele obecnie wskazuje, że rządzą nami kompletni idioci, którzy sami nie rozumieją co robią i co gadają. Boże, miej Polskę w opiece.

 20. Tak to jest, jak premierem robi się rasowego bankstera. Jak model nie pasuje do rzeczywistości, to rzeczywistośc trzeba dostosować do modelu. Pani Premier "rosołowa" jaka była, taka była, ale miała w sobie dużą dozę zdrowego rozsądku.

 21. Temat życiowo chyba natrudniejszy, a traktowany jak najlżej przez wszystkice strony konfliktu. Żeby zacząć i zakończyć poważną część komentarza, doradzę przeczytać, co pisał o tym publicysta z Bogucina, jeszcze jako początkujący chłop. Np tu: https://www.kon...
  czy tu:
  https://www.kon...
  i jeszcze w tuzinie innych felietonów.

  Aborcja to zwykle była polityczna broń atomowa, ale mam wrażenie, że zdegenerowany PiS  tym razem odpalił temat jako pospolitą zasłonę dymną. Na prosty trick od razu dali się nabrać dyżurni fanatycy z obu stron i rozpoczęli swoją rytualną nawalankę. Co, swoją drogą, naprawdę wygląda interesująco. Bo oto z lewa wyległy na ulice bojówki, chcące urządzić w pewnej ruderze na Żoliborzu Kryszałową Noc. A z drugiej strony pod rozpiętymi połami "prawych" marynarek i rozchełstanymi połami prawicowych flyersów można przeczytać OTUA. Odpalenie najcięższego tematu jednak tym razem zawiedzie jako dystraktor, bo dla większości ludzi mimo wszystko ważniejsze są kolejne idiotyzmy zawarte w pandemicznym ekspose premiera.

  Mnie, jako państwowca, za którego się uważam pomimo rebelianckich skłonności, razi co innego. Kto zwrócił uwagę, że aborcja wychodzi z TK na ewidentne zamówienie partyjnej centrali? Że mamy kolejny przykład i dowód, jak nic nie znaczy dla PiS państwo polskie. Proszę mi tu zaraz wszystkich twardogłowych o napisanie odręcznie 100 razy, że "PO i kasta w sprawie sądów mają zupełną rację". I jeszcze wam powiem, pisowski elektoracie, że niedługo będziecie mieli okazję pokazać, na ile jesteście twardzi. Zbliża się dzień, kiedy instytucje totalitarnego państwa zbudowanego przez Kaczyńskiego pod waszą wyborczą protekcją zostną przejęte przez Nich. A Oni, o ile też nie umieją rządzić krajem, to wiedzą, jak posługiwać się aparatem państwowym, co pokazali nawet w dużo bardziej "demokratycznym" systemie. Oni nie są ciamajdami. Jedno was tylko może uratować. Na spokojnie, bez uprzedzeń przyjrzyjcie się Konfederacji i życzcie powodzenia. To przyjacielska rada.

 22. na razie Konfederacja przypomina lunapark - jest ciekawie i wesoło, nic poza tym, żadnych dokonań, żadnej wiarygodności... więc jest dużo pracy przed nimi

  a ostatnio koledzy wodzowie (prawdopodobnie) zakazali innemu ważnemu wodzowi  Braunowi przemawiania w sejmie bez maseczki... :-)))

  >>> Konfederacja zakazała mu się pokazywać bez maski

 23. "Kto zwrócił uwagę, że aborcja wychodzi z TK na ewidentne zamówienie partyjnej centrali?" - Ja. ;)

  Opinię tę zaprezentowałem już wcześniej na pch24, ale mnie wymoderowano. Chodzi o to, że - moim skromnym zdaniem - wyrok TK był zamówiony po to, żeby utwierdzić episkopat w posłuszeństwie oraz obłaskawić o. Rydzyka, który mimo szantażu multipleksowego zaczynał ostatnio być niegrzeczny (w dyskusjach z Żoną doszliśmy do wniosku, że o. Rydzyk, gdyby zechciał, mógłby zakończyć tę panściemę w ciągu kilku dni).

  Z kolei nie dziwi mnie zadyma pod domem PJK. I powiem więcej - dobrze Mu tak. Bo do wczoraj pozostawał w ścisłym sojuszu z lewicą nie tylko w sprawach panściemowych, ale i gospodarczych (zwładszcza podatkowych) i antyrolniczych, jak również moralnych (baaaardzo daleko posunięta tolerancja wobec LGBT), a tu nagle zdrada. Zerwanie sojuszu? Ale nie od dziś wiemy, że kto z PiSem rządzi, ten od PiSu ginie.

 24. Nie ma żadnych szans aby jeden o.Rydzyk i jedna stacja TV mogła powstrzymać szaleństwo o takiej skali.
  Natomiast to co ewentualnie można byłoby realnie zrobić to obiektywnie prezentować różne opinie, pobudzać ludzi do myślenia i delikatnie zasiewać wątpliwości co do jedynie słusznej oficjalnej narracji.

   

 25. W Generalnej Guberni podzielonej do tej pory na dystrykty żółte i czerwone będzie istotna zmiana osobiście rekomendowana przez Generalnego Gubernatora. Od jutra wszystkie 380 dystryktów otrzymają status czerwony!!!

  Ciekawe, jak dobowe zachorowania się podwoją lub potroją  i będzie wprowadzany pełen lockdown  to jaki kolor będzie symbolem nowych rekordów???    brunatny???,  czy od razu czarny???

 26. Chciałbym zwrócić uwagę na taki poboczny aspekt spraw.

  Najpierw nowelizację ustawy budżetowej na 2020 rok referował "zły człowiek" czyli poseł Henryk Kowalczyk, a potem zakaz aborcji eugenicznej referował przed Trybunałem Konstytucyjnym "zły człowiek" Bartłomiej Wróblewski. Czy obaj panowie posłowie są jeszcze w PiS?

  To tak tylko, gwoli tego, że Naczelnik tak się zafiksował na punkcie delfina, że nawet nie znalazł wśród "dobrych ludzi", żadnego, kto by chciał się podjąć referowania najprostszych spraw. Moim zdaniem, Naczelnik powinien odejść razem z delfinem, bo to co obaj wyczyniają to faktycznie "pożar w burdelu", który szybko się rozprzestrzenia na całą dzielnicę "czerwonych latarni".

 27. Pewnie PO liczy że ugra na tym powrót do władzy. Co się musi stac aby się tak nie stało - Coup d'etat?

   

 28. Mam dwóch synów z niedosłuchem 75%.Nic drastycznego teraz ale to było 40 lat temu kiedy nikt nie słyszał o cyfrowych aparatach słuchowych..Jeden z nich dodatkowo alergik leczony na wszystko co sieę dało zanim po 10 latach  trafił do alergologa p.Buczyłki kształconego za granicą.. To były czasy gdy losowano jedną szczepionkę na miasto.Ja sprowadzałam z WB.Trzy lata to było jeden serek i parówka na trzy osoby ( mąż umarł )Piszę o tym bo przeszłam ścieżkę zdrowia  jakiej nikomu nie życzę łącznie z myślami samobójczymi synów. Mam prawo do wypowiedzi. To nie były drastyczne choroby a miałam piekło na ziemi przez ówczesny poziom służby zdrowia i brak pomocy.  Czy wierzycie ,że kobity zmuszone do urodzenia naprawdę drastycznie chorych dzieci dostaną pomoc?  kto weźmie na siebie cierpienie dzieci i rozpacz bezsilnej matki. Takie okrucieństwo nie mieści się w głowie normalnego człowieka. Niech ich piekło pochłonie tu i teraz.

 29. Jestem bardzo zdegustowany polityką PIS-u. Byli - w miarę - odważni, gdy chodziło o imponderabilia polskości. Potem im przeszło. Druga kadencja to dno. Czekałem na rozwiązania, jakiekolwiek ale wyraźnie wyartykułowane, dotyczące Smoleńska, FOZZ itd. itp. Cisza. Pamiętam - teraz k.... my. No i spełniło się. Każdy sen jednak się kończy. Maglowanie tematu aborcji nic nie da - ani im, ani kobietom. Zachorowali na wirusa władzy, co jest pewniejsze i groźniejsze od lansowanego covidu.