Reklama

Nie potrzeba żadnych dodatkowych ustaleń, w tym śledztwa prokuratorskiego, które się toczy w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku pod Sygn. akt PR 1 Ds. 1174.2020, aby mówić o wielkim skandalu i aferze w kancelarii i instytucjach podległych Mateuszowi Morawieckiemu. Wysocy urzędnicy państwowi poczynając od samego ministra Janusza Cieszyńskiego, przez specjalistów i doradców z KPRM, na rzeczniku UKE i wiceprezes PGE kończąc, od dłuższego czasu swobodnie dyskutują, a część z nich wzajemnie obserwuje grupę internetowych bandziorów z #grupaTurkucia, którzy wielokrotnie byli objęci postępowaniami prokuratorskimi. Dotychczas wszystkie postępowania zostały umorzone, ponieważ „nie dało się ustalić danych sprawców”. Pozostało jedno wyżej wymienione śledztwo, do którego usiłuję się włączyć jako świadek, a w przyszłości jako pokrzywdzony.

Trzeba też wyraźnie podkreślić, że z wyjątkiem Cieszyńskiego, ale tylko dlatego, że nie mam na to twardego dowodu, ludzie Morawieckiego doskonale wiedzą, że rozmawiają z podejrzewanymi o przestępstwa, co więcej wspierają ich działanie. Witold Tomaszewski posunął się nawet tak daleko, że wskazuje bandziorów jako źródło informacji.

Reklama

O kim konkretnie mowa? Śledztwo obejmuje użytkowników Twittera o „wybitnie zabawnych” nazwach kont, podaje je od razu z odniesieniem do „treści”, jakie publikują:

Kot Behemot NSA

Turkuć Podjadek

Caryca Degrengolady

Zbyszko z Rybnika

AGP PL

A teraz spójrzmy na listy obserwowanych użytkowników Twittera, przez wysokich urzędników państwowych, wraz z pogawędkami, jakie prowadzą w poufałej koleżeńskiej formule.

1. Kinga Graczyk Główny specjalista w Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (byłe Ministerstwo Cyfryzacji) https://twitter.com/kingatoja/following

2. Janusz Cieszyński sekretarz stanu w Kancelarii Premiera (odpowiedzialny za Cyfryzację) https://twitter.com/jciesz/following

3. Wanda Buk wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej i była podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji https://twitter.com/WandaBuk/following

4. Julian Dobrowolski doradca Mateusza Morawieckiego w KPRM Cyfryzacja https://twitter.com/JulDobrowolski/following

5. Witold Tomaszewski, rzecznik Urząd Komunikacji Elektronicznej https://twitter.com/WitekT/following

W tym zestawie brakuje Agnieszki Krauzowicz, bo się na Twitterze schowała za “kłódką” https://twitter.com/a_krau i odeszła z KPRM oraz Grzegorza Czwordona, ten z kolei nie ma oficjalnego konta na Twitterze, ale w KPRM jest wicedyrektorem od cyfryzacji i przewija się kilkukrotnie we wpisach innych urzędników, na przykład Witolda Tomaszewskiego, prezentującego nam inną grupę tzw. #TelkoEgzorcyści:

Na tym nie koniec tzw. #grupaTurkucia, która jak widać ma rewelacyjne i przyjacielskie kontakty z wyżej wymienionymi urzędnikami, sama przedstawia się jako potężna siła zdolna do regulowania przekazu medialnego:

prowadzenia polityki kadrowej w ministerstwach, Instytucie Łączności i UKE:

I wreszcie chwali się możliwościami blokady kont na portalach społecznościowych, nie wyłączając „telefonu do YouTube”.

Wszystko to razem wzięte powinno się złożyć na co najmniej cztery dymisje, ale jakoś nie składa się na nic? Dlaczego? Wyjaśnieniem są dwa poniższe obrazy, pierwszy opublikowały same bandziory z #grupaTurkucia, drugi Zbigniew Gezlok, człowiek zupełnie dla mnie obcy, pod każdym względem, ale dokument nie kłamie.

Lista osób skonfliktowanych prawnie ze Zbigniewem Gezlokiem, gdzie znajdują się wszyscy urzędnicy obserwujący i/lub wchodzący w koleżeńskie pogawędki z „anonimowymi” bandziorami.

Pismo od PR w Rybniku informujące pokrzywdzonego o wszczęciu śledztwa.

Jeśli nadal ktoś nie łączy tych śladów, to nie dostrzeże słonia w kawalerce. Na koniec dodam, że trzy nazwiska bandziorów internetowych udało mi rozszyfrować i wszyscy są pracownikami kancelarii Morawieckiego, w tym działu cyfryzacji. Czy je ujawnię? Nie teraz, bo oczywiście upublicznienie ich bez zabezpieczenia kont przez prokuraturę to pułapka, w którą usiłują wciągnąć starego lisa gówniarze w rurkach, działający w pełnym poczuciu bezkarności, nękający, zastraszający i wykorzystujący narzędzia dostępne tylko urzędom państwowym. Skąd to poczucie bezkarności? Odpowiedź jest bardzo prosta, oni wiedzą jak to wszystko działa, bo sami tym sterują. Nazwiska tych do cna zdemoralizowanych ludzi musi ujawnić prokuratura, której udzielę wszelkich informacji, jakimi dysponuję. Ciąg dalszy nastąpi.

Reklama

40 KOMENTARZE

 1. Nasz Gospodarz dotarł do Deep State, czyli ludzi, którzy naprawdę rządzą tym krajem. To na nich spoczywa wprowadzenie komunizmu cyfrowego i systemu kontroli obywateli. Dlatego wiedzą, że nikt nic im nie zrobi.

  Kaczyńskiemu wydaje się, że to on rządzi wraz ze starą gwardią, jeszcze z Porozumienia Centrum. Ale to tylko grupka dziadersów, którzy służą za dekorację w tym teatrze. Aktorami są inni, a reżyser pracuje zdalnie.

  • @Egon O.
   Witaj
   To jeszcze nie tzw “deep state” ale szukając analogii to można by nazwać to bojówkami na usługach, co to piszą po ścianach tzw sprayem i rozwieszają plakaty. “Deep State” to pałka. Precyzyjna pałka. Obawiam że nawet znając nazwiska nie będziesz wiedział że to “deep state”. Publicznie raczej odradzam kontynuowanie tematu i spekulowanie na temat personaliów.
   Pozdrawiam serdecznie

   • Nikt_ważny ten uważam że to nie Deep State (zwący sie tak czy inaczej). Jeśli ktokolwiek miałby personalnie objąć to co po tym burdlu zostanie musi to być osoba uchodząca za krystaliczną taką na która wszyscy czekali i która nie będzie w żaden sposób umoczona czy kojarzona z obecnym balaganem. A to oznacza, że nie będzie to żaden z teraźniejszych aktorów.

    • @Patriota
     Dzień Dobry
     Dobrze to ująłeś: “uchodząca za krystaliczną”. Oczywiście taka osobopostać nie musi być taka dla wszystkich ale musi być taka dla większości zwanej gawiedzią. Polecam baczne obserwowanie kogo będą legendować. Giełda nazwisk może niektórych zdziwić 😉
     Pozdrawiam

  • Ostatnio polaczylem kilka kropek i wyszedl mi podony obrazek. PJK to juz tylko mumia, taki Chruszczow, potrzebny tylko do czasu kiedy w PiS, lub szerzej, w polskiej “prawicy” wyklaruje sie nowy uklad sil. A klaruje sie nieciekawie.

   Z innej beczki…

   W Chinach wlasnie wybucha gleboki kryzys. Evergrande, ichni Lehman Brothers, wlasnie pakuje manatki, a ichnie mysliwce wlasnie po raz 15sty w tym miesiacu naruszyly przestrzen powietrzna Tajwanu.

   W Stanach FDA advisory panel nie zarekomendowal booster’ow Pfizera dla wszystkich od 16 roku wzwyz), co odebrane zostalo jako nieoczekiwana rewolta.
   Kilka dni temu kilka waznych figur z FDA podalo sie do dymisji w trakcie prac nad zatwierdzeniem boosterow, prawdopodobnie pod wplywem naciskow.
   Kwestia wieku od ktorego boostery beda zalecone pozostaje otwarta, poza tym komitet CDC zbierze sie w ciagu kilku nastepnych dni i jego decyzja o rozpoczeciu i formie doszczepiania prawdopodobnie bedzie inna i moze byc wystarczajaca dla aministracji Bidena, ale sam fakt konfliktu w tym srodowisku jes zastanawiajacy.

   We Francji jeden z najbardziej wykwalifikowanych specjalistow, doradca WHO i przez wiele lat nadzorujacy francuskie programy szczepien, Christian Perronne, jednoznacznie i krytycznie wypowiedzial sie w kwestii merytorycznego uzasadnienia masowych szczepien przeciwko COVID. Jego osoba jest wlasnie wymazywana z listy osob “umiejacych nauke”.
   Francja wycofala rowniez ambasadorow z USA i Australii po tym jak USA nie wlaczyly Francji do porozumienia w kwestii wzajemnego udostepniania informacji i rozwoju floty atomowych lodzi powdodnych, ktore USA zawarly z Australia i UK.

   Z mojego podworka, irma w ktorej pracuje (szeroko rozumiana zielona energia) wlasnie rozeslala emaile z informacja, ze ze wzgledu na opoznienia w dostawach potrzebnego sprzetu przechodzimy na nieregularny grafik instalacji. To pierwszy raz od poczatku pomoru i w ogole kilku lat. Poprzedni rowniez zwiazany byl zakloceniem lancucha dostaw z Chin.
   Przypominam, ze Chiny wlasnie rozpoczynaja nowe lockdowny i wchodza w ekonomiczny korkociag.

   Moze jestem juz tak zmeczony tym calym burdelem, ze zaczynam schizowac, ale wydaje mi sie, ze ostatnio wzrasta czestotliwosc takich turbulencji…

   • Rotor. Też odnoszę takie wrażenie… Bronię się przed zbytnim optymizmem ale wygląda jakby na tym idealnym lustrze walki z pandemia coraz więcej pęknięć się pojawiało. Wystarczy porównać sytuację obecną z tą z przed roku gdzie przeważająca większość była zgodna że walczymy z wirusem i jak to się mówi nie było z kim gadać. Dzisiaj już na ulicy ludzie głośno wątpią w prawdę czasu i ekranu l. Owszem w DE czy FR próbują zamordyzm wprowadzać. We Włoszech też wygląda to nieciekawie. Ale powiem szczerze nie spodziewałem się aż takiego oporu w tych krajach. A manify antywirusowe są tam przecież codzienne. Czy jest się z czego cieszyć nie wiem. W którą stronę to pojdzie też nie wiem. Jestem wierzący i u mnie w domu mawiało się Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Może też i my mamy tutaj tej Jego sprawiedliwości doświadczyć dlatego na pewne rzeczy pozwala. Wiem jednak ze jeśli totalitaryzm ma wypalić musi być wprowadzony w miarę miękko i bezboleśnie przy zgodzie lub milczeniu większości spoleczenstwa. Inaczej już na pierwszym etapie wyhoduje sobie zajadłych wrogów którzy będą kopac i drążyć do skutku. Dlatego właśnie wypaliła UE bo większość ludzi była zachwycona tym tworem. I dlatego też upadl zwiazek radziecki w Polsce bo od początku istnieli zajadli wrogowie tego systemu. Oczywscie okres czasu jest bardzo różny ale i poziom totalitaryzmu też. Obecny totalitaryzm wirusowy ma coś dużo oporu… Nie jest to jakiś margines ale około połowa. Różnie się to ma w różnych krajach i w każdym ta granica ludzkiego oporu wygląda inaczej. Ale fakt pozostaje faktem. Tych rys jest coś dużo i najmiekszy błąd macherów systemu może kosztować upadek. Rok temu wyglądalo to zupełnie inaczej. A teraz coraz bardziej przekaz się rozjeżdża. Co będzie dalej nie wiem ale na pewno nie możemy się poddać.

 2. Dzień Dobry Wszystkim
  Tak człowiek patrzy na ten padół łez i czasem odrywa wzrok od balkonu na drugim piętrze by zlustrować, to widownię, to scenę i odgrywane na niej przedstawienie, wzrusza ramionami i się zastanawia czy już lepszych reżyserów nie ma (nie chodzi o Grzegorza) skoro nawet prostych parafraz w wygłaszanych rolach nie ma. Parafraz takich opartych na czasach do który się iluzje rzeczywistości porównuje. I tu przykład nawiązujący do bieżących wydarzeń: “a na drzewach zamiast liści będą wisieć egzorcyści”.
  Ileż to zabawniejsze by było i bardziej wciągające nie tylko dla większości zwanej gawiedzią, a musi zacząć być zanim wspomniana gawiedź ruszy do zajęć którymi drzewiej się parała, i o czym ja kontynuując swoją nudność piszę po raz kolejny.
  Z drugiej strony. Przedstawienie… nuudaaa (i tu tzw “ziew”). Raz że marne, dwa że “stałe warianty gry” :-), za to się temu z tego balkonu u góry trochę notatki rozsypały jak poszedł na przerwę “za potrzebą” i z tego co się dało dojrzeć to zdaje się sami na siebie chcą dostarczyć pretekstów i usprawiedliwień (poza tym których już jest kilka), więc jedyne co stanowi różnicę w stronach, ujmując to słowami gawiedzi która podchwyciła wisielczy humor Grzegorza, to to kto trzyma pałkę, kto sznur, gdzie są drzewa i starczy latarń oraz czy po tym wszystkim nadal będą internety i zdjęcia kotków i piesków. Nic tak bowiem nie ociepla wizerunku jak kotek i nic tak nie przykrywa braku empatii jak pies. Już faraonowie to wiedzieli a ci wszyscy na P i na K (i jednostkowo na E), wszyscy hołdujący kulturowo P&H, zupełnie nie ogarniają tych prostych zależności, a taka gawiedź już tak.
  Pozdrawiam serdecznie

 3. Wszystko, co ustalił Pan Piotr potwierdza tylko hipotezę(?) że Morawiecki w rzeczywistości jest super – sk…nem. Dopiero teraz zaczyna mi Morawiecki pasować do jego przeszłości. To jest klasyczny bankster, który za swój modus operandi przyjął prymitywny i nachalny “pijar”, totalne kłamstwo, oszukiwanie wszystkich i wszystkiego, bezczelną arogancję. Obecna “pandemia” powoli staje się traumatycznym doświadczeniem współczesnej historii, które zniszczyło świat wiele wieków budowany przez cywilizację człowieka. Ale ta pandemia ma też specyficzne i nieprzewidywane “zalety”. Jedną z nich jest pokazanie prawdy o ludziach, ich postawach i moralności. W wypadku Morawieckiego “pandemia” ściągnęła mu majtki niżej, niż do kostek. I każdy, kto tylko chce i potrafi, może teraz zobaczyć bez pudru kim i czym jest Morawiecki oraz cała jego klika. Tragedią jest fakt, że takim ludziom zaufał(?) obecnie bezgranicznie Kaczyński, oddając w ich ręce rządzenie w Polsce. Nie wykluczam przy tym niestety opcji, że Kaczyński (razem ze swoimi przydupasami) z biegiem czasu sami stali się jednymi z ludzi tej mafii.
  Osobiście myślę (przypuszczam), że afera którą obecnie ujawnia Pan Piotr, jest tylko jedną z wielu podobnych. Stopniowo pokazuje się, że afery rządów Tuska bledną przy skali i bezczelności afer ekipy Morawieckiego. Jednak skutki tych afer powoli zaczynają się nawarstwiać i generować oczywiste następstwa (np. galopująca inflacja), które prawdopodobnie w końcu obalą te “rządy”. Ale co po nich? Tak, to jest dobre pytanie…
  Tylko Polski ciągle żal.

  • Przestańcie powielać te brednie jakoby Kaczyński wybrał/zaufał/został zauroczony Morawieckim. Prawie w ogóle nieznany Morawiecki został ni stąd ni zowąd zaistalowany na miejscu Szydło, co zdziwiło ludzi w samym PiSie. Kaczyński nie miał tu nic do gadania. Musiał zaakceptować to, w przeciwnym wypadku różnie mogłoby się to dla niego skończyć.

     • Dzień Dobry
      Pewnie nie tam gdzie trzeba Ci się przykleiło bo nijak nie przychodzi mi do głowy jak z dwóch słów z których jedno jest zgodą z tezami przedmówcy (przedpisarza?) a drugie podrowieniem w jego kierunku, jak z tych słów wysnułeś wnioski wobec których postawiłeś pytania? Ot zagwozdka która z daleka już wonnością sygnalizuje kogoś na K jak nie na P tudzież towarzystwo spod znaku P&H. Poszedłem jak widzisz równie daleko a tak realnie założe że to tylko pomyłka taka 🙂 .
      Pozdrawiam

   • @Alkibel
    “różnie mogłoby się to dla niego skończyć”
    Na przykład jak? Przecież nie zabiciem rodziny, której i tak nie ma.
    Nie znam się na polityce; usiłuję sobie wyobrazić sytuację…
    Zresztą może ona przypomina tę z USA, a wymiana Szydło na Morawieckiego stanowi analogię Trump-Biden. Sygnał, że w rzeczywistości rządzi kto inny.

   • Przepraszam najmocniej, ale nie mogę poważnie potraktować takiego twierdzenia. Zaprzecza mu zbyt wiele faktów i okoliczności. Zwłaszcza ta, że przez ponad dwa lata Morawiecki realizował politykę sensownego i skutecznego rozwoju Polski (pamiętacie zrównoważony budżet i wykupienie Concord’a?). Fakt, że z nadejściem pandemii zaczęły się dziać rzeczy dziwne i niezrozumiałe. Być może wtedy objawiły się jakieś siły tajemne. Ale wcale nie musieliśmy się im wtedy podporządkować. Tyle najkrócej.

    • “Zwłaszcza ta, że przez ponad dwa lata Morawiecki realizował politykę sensownego i skutecznego rozwoju Polski (pamiętacie zrównoważony budżet i wykupienie Concord’a?).”

     Zdobywał zaufanie i poparcie elektoratu, by ludzie zaufali i dwa lata później i uwierzyli, że “to tylko dwa tygodnie”;

     “Być może wtedy objawiły się jakieś siły tajemne.”

     Tajemne jak tajemne, Rotschild&Gates&Rockefeller to raczej znana “spółka”, która tym wszystkim trzęsie i wydaje dyspozycje.

     “Ale wcale nie musieliśmy się im wtedy podporządkować.”

     To nasz naczelny, krajowy bankster skończyłby jak prezydent Tanzanii lub w najlepszym przypadku miałby burdel i mega protesty “o wolność” (również sponsorowane i inicjowane przez wymienioną przeze mnie wyżej “spółkę”) jak na Białorusi.

     Kraje tutaj same nie decydują, rządy same nie rządzą. Wszystko jest sterowane z zewnątrz, to są marionetki od wykonywania poleceń. A trzęsą tym ludzie, którym stawiać się raczej nie opłaca.

     • To co Pan(?) powie o Danii, Białorusi,Szwecji i innych krajach całkowicie znoszących obecnie restrykcje covidowe? Chyba jednak Pan(?) przesadza z ta wszechmocą różnych Rotschildów.

    • O jakim rzekomym sensownym rozwoju napominasz?
     Rozumiem że mówisz o rozwoju ‘na krechę’ u lichwiarzy z Manhattanu i rozdawaniu pieniędzy na lewo i prawo, przygotowując ich tym samym do dochodu gwarantowanego, który szykują globaliści.

     Tusk się wyeksploatował i musiał zostać wymieniony. Szydło to była tylko chwilowa zasłona dymna w celu uśpienia czujności i wyrównaniu społecznych emocji. Morawiecki to podrasowany Tusk ‘na speedzie’, który kontynuuje plan globalistów.

     • Na początku 2020 roku mieliśmy zrównoważony budżet. Nie ma sensu zaprzeczać, że do wybuchu covidowego obłędu Polska gospodarczo radziła sobie nieźle. Ja bynajmniej nie bronię ani nie tłumaczę Morawieckiego. On okazał się w końcu takim samym bydlakiem, jak jego poprzednicy. Ale to, co robiono wcześniej pokazało, że Polska mogła nie wchodzić w ten idiotyczny covid i nie zadłużać się bezsensownie na wiele lat.

    • Dania – zaszprycowane około 80%, Holandia podobnie, w Szwecji nigdy wybitnego zamordyzmu nie było, bo Szwedzi sami chętnie wszczepiają sobie chipy pod skórę. Białoruś w ogóle w ten cyrk nie wchodziła, dlatego tamtejszy “naród” (a raczej protesty inspirowane przez “spółkę” o której pisałem wcześniej) – tak bardzo chce obalić Łukaszenkę.

 4. Pamiętam, jak zaczęłam interesować się sprawą podwyższenia “norm” promieniowania EM i uderzyło mnie że jako ekspert w sprawie jego wpływu na zdrowie wypowiada się prawniczka Buk. Teraz gdy mamy ministra zagłady (oficjalnie zdrowia) Niedzielskiego – ekonometrę i szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego, mgr inż. po Wydziale Elektrycznym, widzę że tamto to był tylko przedsmak problemów. Kraj jest prowadzony w przepaść a ludzie ku biologicznej zagładzie. Wszystko za pieniądze korporacji, które z etyką nie mają nic wspólnego. I za przyzwoleniem chwilowo kierujących “tenkrajem”.

 5. Poza kwestiami personalnymi urzędnicy chwalą się narzędziem https://si2pem.gov.pl. Narzędzie to ma dawać informację, z jaką mocą “świecą” stacje bazowe. Obejrzałem dane dla tylko dwóch w moim sąsiedztwie. Na każdej z wież wiszą PLAY, Orange i T-Mobile. Tylko dla T-Mobile w zakładce pomiary są jakieś dane. W obu przypadkach są to dane po ostatniej rekonfiguracji systemu antenowego. Odpowiednio z 2018r. i 2019r. Mamy rok 2021 i żadnych danych pomiarów kontrolnych. Przewrotnie spytam, kto wziął kasę za narzędzie, które w celu jakim chwalą się urzędnicy, czyli sprawdzenia rzeczywistej mocy pracujących stacji, jest kompletnie bezużyteczne ?

 6. Witam.
  Mieszkam w Angli mam 49 lat.Około 2 miesięcy temu dopadł mnie “śmiercionośny” covid 19 -DELTA.
  Temperatura 37.2-37.5 puls 97 organizm mocno osłabiony,lekki kaszelek wieczorem,utrata węchu i smaku brak apetytu.Pierwszy tydzień silne osłabienie po 10 dniach stan podgorączkowy ustąpił ,samopoczucie się polepszyło.14 dzień czuję się już dobrze lecz kondycyjnie mocno osłabiony.
  Trzeci tydzień powrót do pracy siła wróciła kondycja z dnia na dzień się polepszyła.
  Pozostała utrata węchu w 50% utrata smaku w 60%.Słodkie i kwaśne czuje wyraźnie reszta nieciekawie.Suplementacja Vit C 1000,Magnez,korzeń lukrecji z czystkiem zaparzany i dużo wody z świeżo wyciśniętą cytryną .Żyję…….Niezmutowany produktem medycznym zwanym szczepionką.
  Także nie panikujcie proszę.Polecam filmy na You Tube Witolda Gadowskiego.

  • @Bumper72
   Wygląda że jednak grypę miałeś jak to się u kitli starej szkoły diagnozuje. Oryginalny C19 jest incydentalny i tu mała uwaga, nie chcen drań mutować. Co zresztą jest jakimś tam pośrednim potwierdzeniem tego o czym forsuje narracje u siebie Witek.
   Pozdrawiam

 7. nikt ważny pisuje tutaj, że to biologia determinuje poczynania tego z Żoliborza, to jeśli w pewnym momencie, przytakuje się, że ów nie miał nic do gadania powstaje zasadne pytanie czy biologia czy nic do gadania, no i warto by się w końcu zdecydować bo różnica ogromna.
  Mało tego, pisanie o biologii czy, że nie było nic do gadania w kontekście pajacowania wirusem ściąga odpowiedzialność z tzw. polityków…

  • No to mamy trafienie 😀 w żorliborską troliznę. Jedno nie wyklucza drugiego osobopostacio lewoskrętno zwojowa a nawet często determinuje. A jeśli już twierdzisz że ktoś coś napisał to wskaż gdzie, dokładnie odnośnik do komentarza, bo tak niestety semantyką lecisz jak zwyrodniali tęczyści tudzież grup troski specjlne ds frywolnej deedukacj od prajma. Zawsze można wam koryto przesrtać serwisować i będzie głód 😀
   A że z mastowymi spurkopodobnymi nie utzymuje prowadze konwersacji to ostatnie zdanie “dziada do obrazu” brzmie “żegnam ozięble”

  • Pretensje do chaszczowego bohatera co to miejsce w zasr..ł reklamami od wujaszka google że się bez blokady reklamy nie da używać i co widać bo nawet w jego felietonach. A skoro nie odniosłeś się do trafienia kolego z kapeeremu to zajedziemy zaraz personaliami które tak ochoczo publicznie publikujesz. Wiedziałem że jak chaszczowy bohater wejdzie publicznie w gnój to zacznie się gnojówka rozlewać ale skoro ktoś chce być hop do przodu to ja pomogę. Pałkę mam i trochę koryt kontroluję, więc jak rzęzi dziadzio turbo pedofil Schwab zrobi się taki “the great reset”, tylko trochę inny, a Ty dalej chojrakuj po internetach bazgrając wirtualnymi kredkami. Śmieszne to jest to że homo rzekomo sapiens w internetach się próbują dowartościować a w realnym świecie najczęściej chowając się za brodą, dziarami tudzież garniturem są nieudacznikami beczącymi z byle powodu. Ja stary jestem ale taka gadająca żaba jak np. Ty to dla mnie jest coś 😀