Reklama

Marta Lech Maria KaczyńscyW swoim

Marta Lech Maria KaczyńscyW swoim profetycznym tekście, ostatni sporo mądrych słów tu padło jakaś ekstrapolacja, czy ekspotencja, to i jak nie chcę odstawać. Zatem w swoim profetycznym tekście o Jarosławie Kaczyńskim i jego politycznych planach trafiłem we wszystko. Trafiłem w samo startowanie co dla mnie było najbardziej oczywiste, trafiłem idealnie w argumentowanie startu dokończeniem misji brata i trafiłem w samo sedno, że Jarosław Kaczyński będzie pokazywany jak król od wielkiego dzwonu. Jak na razie te proste zabiegi przynoszą oczekiwany skutek, co więcej było już wiele okazji, żeby Jarosław wybuchł i Jarosław nie zdetonował. Zaczynam się zastanawiać czy w tej sytuacji nie zająć się profesjonalną kampanią Jarosława. Właściwie zastanawiałem się do dziś, gdyż dziś deputowany Bielan napisał do mnie maila takiej oto treści:

Szanowny Panie Piotrze,

Reklama

W imieniu partii PiS mam zaszczyt zaproponować Panu udział w kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego. Jesteśmy pod wrażeniem Pana sugestii, które jak dotąd przynoszą nadzwyczajne efekty. Chcielibyśmy jednak poznać Pana opinię na temat dalszych kroków, które należy poczynić w decydującej fazie wyborów. Proszę mnie źle nie zrozumieć, niemniej chcielibyśmy, aby współpraca miała profesjonalny charakter, w związku z tym proponuję Panu kontrakt, którego szczegóły możemy omówić po Pańskiej wstępnej akceptacji.

Z wyrazami szacunku

Adam Bielan

Sympatyczne pisemko, nie można powiedzieć. Oczywiście propozycję przyjmę i to z kilku powodów. Przede wszystkim mam rodzinę i potrzebuję pieniędzy, a ta robota jest nie tylko uczciwa, ale też ciekawa. Po wtóre uważam, że w Polsce potrzebny jest zrównoważony stan posiadania w obszarze politycznym, anektowanie przez Komorowskiego na zlecenie Tuska kolejnych instytucji państwowych to jest dopiero początek tego co nas czeka. Czeka nas monopol partyjny, który się przeniesie na partyjną administrację, a jak wiadomo w partiach nie tkwią wybitni intelektualiści czy też fachowcy, w partiach tkwią miernoty od glancowania butów prezesowi łamane na przewodniczący. Po kolejne, wiedzę, że zgodnie z moimi zaleceniami prezes Jarosław stara się jak może, co w jego stanie ducha uważam za wyczyn nie lada, natomiast prezes rady ministrów jak zwykle rżnie do kamery głupiego Jasia, opowiadając o tym, że Białoruś mogła, my nie możemy, że czarne skrzynki muszą trafić do elektrowni i tym podobne bzdury, których człowiek rozumny spokojnie słuchać nie może. Po końcowe uważam, że w Polsce sprawdza się tylko jeden model sprawowania władzy, mianowicie kiedy jeden patrzy na łapy drugiego, a proporcje między tymi co łapami zagarniają i tymi co na łapy patrzą są zbliżone. Żaden inny model nigdy się nie sprawdził, poczynając od PZPR, przez Solidarność, potem SLD i w końcu PiS. Wszystkie te jakże różne formacje, w monopolu skończyły marnie co też jest cenną wskazówką dla obecnie usiłujących opanować wszystko, nie sądzę jednak, żeby to do nich dotarło. Prawem serii „wszystkiego co płynie”, Platforma popłynie wcześniej niż później im wcześniej będzie monopolistą tym wcześniej popłynie.

Podejmę się tego trudu, ale gdy się za coś biorę chciałbym publicznie złożyć deklarację jakości. W ogólnym zarysie podam to jak sobie wyobrażam dalsze wsparcie dla Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ siłą rzeczy musze go wspierać, skoro mi za to płacą. Głosować na Jarosława prawdopodobnie nie będę, na nikogo najpewniej nie będę, natomiast wsparcie wydaje mi się sprawą honoru i co ważniejsze profesjonalizmu. Wyobrażam sobie kampanię prezydencką następująco. Pomysł z udziałem Marty Kaczyńskiej pomysłem jest doskonałym, rodzinne występy zawsze podnoszą temperaturę i to nie do wrzenia, do którego absolutnie nie wolno dopuścić. Chodzi o ciepło rodzinne rzecz jasna, ale nie wolno z Martą Kaczyńską przesadzać, to powinno być kilka występów, nie więcej, inaczej efekt rodzinny zmieni się na płaczliwy, a potem cyniczny, bo kto się bierze za politykę gdy stracił rodziców parę tygodni temu. Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska tak, ale oszczędnie i formule apolitycznej, żadnych patriotyzmów, Niemców, Unii, po prostu Polska dla rodzin, które nie muszą się martwić o swój byt, bardzo ważne, aby Pani Marta głosem swojej ŚP mamy powiedziała, że jest z kobietami. Oczywiście nie aborcja i takie tam, ale zawodowe życie koniecznie, że kobiety zdolniejsze o mężczyzn koniecznie, że tytaniczna praca kobiet w domu i pracy koniecznie. Parytet niekoniecznie, uargumentować tym, że kobiety dadzą sobie radę z mężczyznami bez forów. Tyle jeśli chodzi o Panią Martę, tu byłbym raczej spokojny o ile zalecenia będą realizowane.
 

Pani Kluzik-Rostowska, to bardzo dobre pociągnięcie, dołożyłbym do tego surowy zakaz pokazywania twarzy posłów: Brudzińskiego, Kurskiego, Bielana, Ziobro, Kamińskiego, Suskiego i im podobnych. Surowy bezwzględny zakaz. W TV mają prawo pokazywać się: Kowal, Poncyliusz, Mariusz Kamiński młodszy i chudszy, tego koniecznie należy wciągnąć w wizerunek PiS, on już jest gotowy, da sobie radę. Być może dobry byłby też Hofman, ale to nieszczęsne golenie głowy Kwaśniewskiego Mariusz Kamińskimoże się odbić czkawką dlatego lepiej nie, ewentualnie radio. Natychmiast przerwać i zakazać tych głupot, w rodzaju czarno-białych zdjęć prezydenckiej pary za podpis poparcia. Natychmiast się z tego wycofać. Suskiego zamknąć w karcerze za tę listę „Oni opluwali na naszego prezydenta”, w tej kampanii nie może być miejsca dla idiotów, idiotów odizolować. Największym problemem jest oczywiście sam Jarosław Kaczyński i tu proponuję rzeczy brawurowe, takie rzeczy jakie Jarosławowi ciężko będzie przełknąć, ale jeśli chce wygrać zamiast głupio się mścić, będzie musiał zrobić jak mówię. Przede wszystkim Jarosław Kaczyński musi się zdecydowanie odciąć od tego, że KGB zabiło mu brata, od wszystkich głupich wyjaśnień tej tragedii, zarzuty może stawiać, ale zarzuty trafione. Idealnie zrobił to poseł Lipiński, który pytał o konkrety i to takie gdzie Donald Tusk dał ciała na całej linii.

Żadnych spisków, żadnego ruszania na Moskala, stonowanie, jeśli krytyka to ostrożnie i w samo sedno. Odwoływanie się do tragicznie zmarłego brata to pułapka, ludzie są zmęczeni żałobą, trzeba z żywymi na przód iść, a boję się, że sztab szykuje jakieś teledyski z „Któryś za nas cierpiał rany”, zatrzymać to na etapie produkcji. Jeśli pokazywać parę prezydencką to na kolorowych zdjęciach, jak się bawią z dziećmi, ale i to raz góra dwa razy pod koniec kampanii. To wszystko wstępnie trzeba wytłumaczyć Jarosławowi, potem przejść do najtrudniejszego. Najtrudniejszy jest gest Jarosława Kaczyńskiego w stronę śmiertelnego wroga politycznego. Co jest największą obawą wyborcy?

Jarosław KaczyńskiOczywiście wojenny temperament Jarosława, podsłuchy, bitwy i tak dalej, słowem weto to małe miki. Jarosław Kaczyński musi powiedzieć coś miłego normalnego i co więcej zaproponować współpracę. Projekt zmian konstytucji byłby niezły i prawie jest gotowy pomysł na to. Wycofać ten absurdalny projekt PiS i zaproponować Donaldowi Tuskowi, i to uwaga, zamiast wszystkich komisji od nacisków i cmentarzy, jeden zespół konstytucyjny. Nic to nie kosztuje, bo jak wiadomo z żadnej komisji nic nie będzie, a efekt medialny jest piorunujący. Kaczyński rezygnujący ze ścigania układu, na rzecz budowania solidnego państwa, to jest ta odmiana, która może uczynić cuda. Pomysł jest tylko pomysłem, na mój gust niezłym, jednak gdyby był lepszy w tym duchu, można zastąpić. Tak z grubsza wyobrażam sobie dalsze ruchy, reszta po omówieniu kontraktu, wówczas podam receptę na Komorowskiego, co jest równie istotne w tej kampanii jak ujarzmienie Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

210 KOMENTARZE

 1. Zwróć uwagę Lubiczu, że Tusk
  Zwróć uwagę Lubiczu, że Tusk i Putin chciał Jarkowi wywieźć barta do Moskwy. Trudno sobie wyobrazić bardziej bulwersującą prowokację, z tym, że ja Tuska nie podejrzewam o złośliwość, tylko o bezmyślność pod wpływem emocji. Tak czy siak, Kaczyński nie dał się sprowokować. On wie, że jak przegnie, będzie po nim. Na razie mi imponuje konsekwencją. Tak łatwo nie będzie, a Jaruzelski w samolocie Komorowskiego 9 maja nie zrobi na nim żadnego wrażenia, ma jeszcze mamę na głowie.

 2. Zwróć uwagę Lubiczu, że Tusk
  Zwróć uwagę Lubiczu, że Tusk i Putin chciał Jarkowi wywieźć barta do Moskwy. Trudno sobie wyobrazić bardziej bulwersującą prowokację, z tym, że ja Tuska nie podejrzewam o złośliwość, tylko o bezmyślność pod wpływem emocji. Tak czy siak, Kaczyński nie dał się sprowokować. On wie, że jak przegnie, będzie po nim. Na razie mi imponuje konsekwencją. Tak łatwo nie będzie, a Jaruzelski w samolocie Komorowskiego 9 maja nie zrobi na nim żadnego wrażenia, ma jeszcze mamę na głowie.

 3. @
  Gdyby to było takie łatwe:) Można próbować, ale z pastowanego kabana i tak nigdy dzika się się nie zrobi: http://www.youtube.com/watch?v=tga8yP2wP-s

  A na poważnie. To co Pan napisał nie jest żadną nowością. Bielan z Kamińskim już to zrobili w 2005r. Problem jest w tym, że sytuacja się teraz zmieniała. Podziały są tak wyraźne, że ludzie już teraz wiedzą na kogo glosować. Kampania może zmienić rozkład głosów o 2 do 5% ale nie przeważyć szalę. Przypominam tylko, że 99% “krwawych” wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było już po wygranych wyborach w 2005r. Odkręcić to w miesiąc jest po prostu nie możliwe. Ale sam pomysł z wyciągnięciem reki po pieniądze podatników przedni…

 4. @
  Gdyby to było takie łatwe:) Można próbować, ale z pastowanego kabana i tak nigdy dzika się się nie zrobi: http://www.youtube.com/watch?v=tga8yP2wP-s

  A na poważnie. To co Pan napisał nie jest żadną nowością. Bielan z Kamińskim już to zrobili w 2005r. Problem jest w tym, że sytuacja się teraz zmieniała. Podziały są tak wyraźne, że ludzie już teraz wiedzą na kogo glosować. Kampania może zmienić rozkład głosów o 2 do 5% ale nie przeważyć szalę. Przypominam tylko, że 99% “krwawych” wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było już po wygranych wyborach w 2005r. Odkręcić to w miesiąc jest po prostu nie możliwe. Ale sam pomysł z wyciągnięciem reki po pieniądze podatników przedni…

 5. Ruda daj spokój to tylko
  Ruda daj spokój to tylko polityka, a szacunek to coś zupełnie innego. Popieram Kaczyńskiego w konkretnym celu, celem jest awersja do polityki, jakkolwiek irracjonalnie to brzmi, sens ma głęboki. Polityka jest zbyt niebezpieczna, aby ją powierzać monopolistom.

  • @
   “Polityka jest zbyt niebezpieczna, aby ją powierzać monopolistom. ”

   Najbardziej kuriozalny argument jaki słyszałem. Właśnie o to chodzi, że władzę należny w 100% powierzyć jednej partii, a później ją w 100% rozliczyć. Tak to działa na całym świecie. PiS miał w latach 2005 – 2007r. pełnię władzy i się nie sprawdził. Chcę zobaczyć jak sprawdzi się mając pełnie władzy PO, a nie tracić kolejne 5 lat na zabawę w wojnę z PO w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego. Mam też nadzieję, że PO zmieni konstytucję i zabiorą wreszcie prezydentowi prawo weta.

 6. Ruda daj spokój to tylko
  Ruda daj spokój to tylko polityka, a szacunek to coś zupełnie innego. Popieram Kaczyńskiego w konkretnym celu, celem jest awersja do polityki, jakkolwiek irracjonalnie to brzmi, sens ma głęboki. Polityka jest zbyt niebezpieczna, aby ją powierzać monopolistom.

  • @
   “Polityka jest zbyt niebezpieczna, aby ją powierzać monopolistom. ”

   Najbardziej kuriozalny argument jaki słyszałem. Właśnie o to chodzi, że władzę należny w 100% powierzyć jednej partii, a później ją w 100% rozliczyć. Tak to działa na całym świecie. PiS miał w latach 2005 – 2007r. pełnię władzy i się nie sprawdził. Chcę zobaczyć jak sprawdzi się mając pełnie władzy PO, a nie tracić kolejne 5 lat na zabawę w wojnę z PO w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego. Mam też nadzieję, że PO zmieni konstytucję i zabiorą wreszcie prezydentowi prawo weta.

 7. Brawo! To jest COŚ zamiast ględzenia i epatowania się
  ,,kto ma gorzej” i całym tym,syfem zwanym – rząd Tuska. Żeby jakiś nowy tandeciarz od kasyn albo gondoli nie kupił za kilka groszy resztek tej ,,władzy”. Żeby jakiś, teoretyczny chociaż, kontroler zajrzał w te ,,zaklęte rewiry” . Żeby jakiś , iluzoryczny ,bat poczuli nad sobą – ci śmieszni tandeciarze od zgranych grepsów.Z których number one leci tak ,,zrobilibyśmy n iskie podatki wysokie mosty nad szybkimi autostradami milion zawodowego wojska i zus bez krusu, ale ON i tak zawetuje”. Może , przy okazji marszałek Komorowski – prawie prezydent,powie coś od siebie,jak wtedy , o tym zamachu w Gruzji i dowiemy się czegoś więcej o ,,drogim Bronku”.Bo czytać z kartki drętwe teksty to nawet Kononowicz potrafi.

 8. Brawo! To jest COŚ zamiast ględzenia i epatowania się
  ,,kto ma gorzej” i całym tym,syfem zwanym – rząd Tuska. Żeby jakiś nowy tandeciarz od kasyn albo gondoli nie kupił za kilka groszy resztek tej ,,władzy”. Żeby jakiś, teoretyczny chociaż, kontroler zajrzał w te ,,zaklęte rewiry” . Żeby jakiś , iluzoryczny ,bat poczuli nad sobą – ci śmieszni tandeciarze od zgranych grepsów.Z których number one leci tak ,,zrobilibyśmy n iskie podatki wysokie mosty nad szybkimi autostradami milion zawodowego wojska i zus bez krusu, ale ON i tak zawetuje”. Może , przy okazji marszałek Komorowski – prawie prezydent,powie coś od siebie,jak wtedy , o tym zamachu w Gruzji i dowiemy się czegoś więcej o ,,drogim Bronku”.Bo czytać z kartki drętwe teksty to nawet Kononowicz potrafi.

 9. Ciebie i wszystkich Wujków Dobra Rada na emigracji
  proszę o jedno – weź psa na spacer albo sąsiadkę namów na wspólne bieganie , lub jazdę rowerem.Ewentualnie na kort – w tenisa, lub powspinać się na skałki lub ścianę.Tyle fajnych rzeczy można robić . I zapomnieć DLACZEGO się wyjechało….

   • Znam smak ,,znojnego chleba” na obczyźnie – byłem
    mieszkałem , pracowałem , wróciłem. To był świadomy wybór , bez żadnych ,,takich”. Gdybym jednak został , nie robiłbym z siebie wariata i nie chodził na wybory do ambasady ani nie pisał do polskich gazet w Polsce. Bo dla mnie szczytem bezczelności jest : wybrać Nam TUTAJ złodziejskie PO a samemu żyć w Londynie.

     • My Polacy Zapierdalający Od Rana Do Nocy nie mamy
      swojej partii , może jedynie UPR ale się właśnie , po raz kolejny podzieliła/rozmnożyła. Wstydzę się ,że głosowałem na Tuska – kryptokomunistę,kretyna,nieroba i zakładnika prowincjonalnych złodziei.Jestem więc najbardziej uprawniony do słania jemu i jego parteigenosse codziennej porcji jobów. Wy ,razem z tą złotoustą cierpicie na chorobę wyimaginowanego wroga. Za rok – dwa ,kiedy Tusk na powrót będzie mistrzem podwórkowych oldboyów , wstyd Wam będzie ,,za te wredne brednie i moralną marność” – jak śpiewał Mistrz.

   • Gdyby
    pisała “po myśli” i “na bazie” byłaby polską patriotką, która z dystansu, na przykład z Manhattan Avenue, może spojrzeć racjonalnie na nadwiślańską rzeczywistość w sposób nieskażony wpływem “polskojęzycznych” mediów. Przez to właśnie widziałaby jaśniej od od nas jaki jedyny i słuszny wybór może uratować naszą krwawiącą i rozkradaną ojczyznę. Rymkiewiczowski podział obowiązuje i w kraju, i na emigracji, nie ma przebacz.Na marginesie zupełnym jeszcze dodam ( nic o Kartaginie ), że moim skromnym emigracja nie powinna brać udziału w wyborach wcale bo i z jakiej paki właściwie, prócz sentymentu…

 10. Ciebie i wszystkich Wujków Dobra Rada na emigracji
  proszę o jedno – weź psa na spacer albo sąsiadkę namów na wspólne bieganie , lub jazdę rowerem.Ewentualnie na kort – w tenisa, lub powspinać się na skałki lub ścianę.Tyle fajnych rzeczy można robić . I zapomnieć DLACZEGO się wyjechało….

   • Znam smak ,,znojnego chleba” na obczyźnie – byłem
    mieszkałem , pracowałem , wróciłem. To był świadomy wybór , bez żadnych ,,takich”. Gdybym jednak został , nie robiłbym z siebie wariata i nie chodził na wybory do ambasady ani nie pisał do polskich gazet w Polsce. Bo dla mnie szczytem bezczelności jest : wybrać Nam TUTAJ złodziejskie PO a samemu żyć w Londynie.

     • My Polacy Zapierdalający Od Rana Do Nocy nie mamy
      swojej partii , może jedynie UPR ale się właśnie , po raz kolejny podzieliła/rozmnożyła. Wstydzę się ,że głosowałem na Tuska – kryptokomunistę,kretyna,nieroba i zakładnika prowincjonalnych złodziei.Jestem więc najbardziej uprawniony do słania jemu i jego parteigenosse codziennej porcji jobów. Wy ,razem z tą złotoustą cierpicie na chorobę wyimaginowanego wroga. Za rok – dwa ,kiedy Tusk na powrót będzie mistrzem podwórkowych oldboyów , wstyd Wam będzie ,,za te wredne brednie i moralną marność” – jak śpiewał Mistrz.

   • Gdyby
    pisała “po myśli” i “na bazie” byłaby polską patriotką, która z dystansu, na przykład z Manhattan Avenue, może spojrzeć racjonalnie na nadwiślańską rzeczywistość w sposób nieskażony wpływem “polskojęzycznych” mediów. Przez to właśnie widziałaby jaśniej od od nas jaki jedyny i słuszny wybór może uratować naszą krwawiącą i rozkradaną ojczyznę. Rymkiewiczowski podział obowiązuje i w kraju, i na emigracji, nie ma przebacz.Na marginesie zupełnym jeszcze dodam ( nic o Kartaginie ), że moim skromnym emigracja nie powinna brać udziału w wyborach wcale bo i z jakiej paki właściwie, prócz sentymentu…

 11. Ponieważ jesteś również kontuzjowana umysłowo ,więc
  pojadę po bandzie: za granicę zwiało wielu złodziei , przewalaczy i różnych takich. Wyjechali wrogowie Polski Ludowej i socjalizmu.Wyjechali ,,folksdojcze” po niemieckie zasiłki. Wyjechały dziewczyny do zachodnich burdeli. Wyjechali dłużnicy przed komornikami oraz alimenciarze od swoich dzieci. Do której kategorii ,,emigrantów” siebie zaliczasz?

 12. Ponieważ jesteś również kontuzjowana umysłowo ,więc
  pojadę po bandzie: za granicę zwiało wielu złodziei , przewalaczy i różnych takich. Wyjechali wrogowie Polski Ludowej i socjalizmu.Wyjechali ,,folksdojcze” po niemieckie zasiłki. Wyjechały dziewczyny do zachodnich burdeli. Wyjechali dłużnicy przed komornikami oraz alimenciarze od swoich dzieci. Do której kategorii ,,emigrantów” siebie zaliczasz?

 13. Napisałem kiedyś ,że musisz trochę ,,zbastować” jeżeli
  chcesz odegrać jakąś poważną rolę w tym smutnym i umęczonym kraju. Zbastować – w rozumieniu ,,bez brzydkich słów”. Bo – jeżeli dobrze pamiętam – jakiś zawodowy interpretator z żydowskiej gazety dla Polaków zrobi literacką analizę Twoich tekstów. I wtedy walnie ,po oczach, takim oto tytułem ,,Matka Kur.. doradcą Kaczyńskiego!”

 14. Napisałem kiedyś ,że musisz trochę ,,zbastować” jeżeli
  chcesz odegrać jakąś poważną rolę w tym smutnym i umęczonym kraju. Zbastować – w rozumieniu ,,bez brzydkich słów”. Bo – jeżeli dobrze pamiętam – jakiś zawodowy interpretator z żydowskiej gazety dla Polaków zrobi literacką analizę Twoich tekstów. I wtedy walnie ,po oczach, takim oto tytułem ,,Matka Kur.. doradcą Kaczyńskiego!”

 15. Rada Wujka Dobra Rada dla Matki Kurki
  Jako fachowiec do wynajęcia,
  co doświadczenie ma już dość spore,
  biorąc robotę, jak jest do wzięcia,
  znam dla rozliczeń właściwą porę.

  Jeżeli w sprawie są szanse znaczne,
  ja już to wiem, lecz klient wciąż nie wie,
  mogę nic nie brać, nim działać zacznę,
  lecz szmal za sukces musi być pewien.

  Tu mam wszak radę dla Matki Kurki:
  By z TAKIEJ fuchy wyjść z jakimś zyskiem,
  musisz pieniądze za nią wziąć z górki,
  bo to zlecenie jest raczej śliskie.

  Za już przegraną sprawę nie płacą.
  Płacą, dopóki mają nadzieję.
  Po sprawie rzekną: Zapłacić? Za co?!
  Bierz forsę z góry i spieprzaj w knieje.

   • To dla niej Bronek powie ,,nie chcem ale muszem”?
    To dla niej Bronek ,,poświęcił życie osobiste i wszelkie przyjemności na rzecz służby dla dobra Rzeczypospolitej”? Na jego miejscu nie wracałbym z tej ,,służby” nawet na noc. Poza tym cała Polska zobaczy , dlaczego należy im się Pałac – żeby się mogli swobodnie mijać:-)

    • Niegdyś, w zamierzchłych czasach
     początków prezydentury Lecha Kaczyńskiego najgłupsze, najprymitywniejsze i najbardziej anonimowe internetowe barachło, krew z krwi i kość z kości motłochu globalnej sieci, komentowało i oceniało z zapałem brak urody śp Marii Kaczyńskiej. Nie uważałeś tego wtedy za niewiarygodne chamstwo i prostactwo? Ja uważałem i dalej tak myślę. Twoje powyższe błyskotliwe żarty zaliczam to tej samej kategorii “onetowego paździerza”.

     • Ja TEŻ się nauczyłem dobierać argumenty do sytuacji
      i osoby. Wszystkie portale/ten też/ słyszały tylko mlaskanie Prezydenta .Jak napisałem o sepleniącym guru z Gdańska – to chuje tylko i kurwy,bo jak można pana Premiera obrażać.Nawet nieskończenie chamskie dowcipy z byłego przewodniczącego klubu znienawidzonej partii były zawsze trendy. Niech mi będzie wolno olać taką logikę,że obrażać możemy tylko ,,pisdzielców” i ,,kaczystów” a nasi – z PełO to są piękni,inteligentni i mają tyle ogłady co Radek Sikorski /ale dopiero jak zmienił szefa/. O NIC innego mi nie chodzi,jak tylko o RÓWNE traktowanie wszystkich.

 16. Rada Wujka Dobra Rada dla Matki Kurki
  Jako fachowiec do wynajęcia,
  co doświadczenie ma już dość spore,
  biorąc robotę, jak jest do wzięcia,
  znam dla rozliczeń właściwą porę.

  Jeżeli w sprawie są szanse znaczne,
  ja już to wiem, lecz klient wciąż nie wie,
  mogę nic nie brać, nim działać zacznę,
  lecz szmal za sukces musi być pewien.

  Tu mam wszak radę dla Matki Kurki:
  By z TAKIEJ fuchy wyjść z jakimś zyskiem,
  musisz pieniądze za nią wziąć z górki,
  bo to zlecenie jest raczej śliskie.

  Za już przegraną sprawę nie płacą.
  Płacą, dopóki mają nadzieję.
  Po sprawie rzekną: Zapłacić? Za co?!
  Bierz forsę z góry i spieprzaj w knieje.

   • To dla niej Bronek powie ,,nie chcem ale muszem”?
    To dla niej Bronek ,,poświęcił życie osobiste i wszelkie przyjemności na rzecz służby dla dobra Rzeczypospolitej”? Na jego miejscu nie wracałbym z tej ,,służby” nawet na noc. Poza tym cała Polska zobaczy , dlaczego należy im się Pałac – żeby się mogli swobodnie mijać:-)

    • Niegdyś, w zamierzchłych czasach
     początków prezydentury Lecha Kaczyńskiego najgłupsze, najprymitywniejsze i najbardziej anonimowe internetowe barachło, krew z krwi i kość z kości motłochu globalnej sieci, komentowało i oceniało z zapałem brak urody śp Marii Kaczyńskiej. Nie uważałeś tego wtedy za niewiarygodne chamstwo i prostactwo? Ja uważałem i dalej tak myślę. Twoje powyższe błyskotliwe żarty zaliczam to tej samej kategorii “onetowego paździerza”.

     • Ja TEŻ się nauczyłem dobierać argumenty do sytuacji
      i osoby. Wszystkie portale/ten też/ słyszały tylko mlaskanie Prezydenta .Jak napisałem o sepleniącym guru z Gdańska – to chuje tylko i kurwy,bo jak można pana Premiera obrażać.Nawet nieskończenie chamskie dowcipy z byłego przewodniczącego klubu znienawidzonej partii były zawsze trendy. Niech mi będzie wolno olać taką logikę,że obrażać możemy tylko ,,pisdzielców” i ,,kaczystów” a nasi – z PełO to są piękni,inteligentni i mają tyle ogłady co Radek Sikorski /ale dopiero jak zmienił szefa/. O NIC innego mi nie chodzi,jak tylko o RÓWNE traktowanie wszystkich.

 17. jestes najmniejszym CHUJEM
  jestes najmniejszym CHUJEM jakiego spotkalem w moim zyciu. Jedyne szczere co naoisales to to ze masz rodzine na utrzymaniu. To rozumiem, ale reszta twojego pisania przed i teraz po tym tgo SZMATA. zawsze myslalem ze jestes taki sam jak JK, dlatego tak go zwalczales na poczatku, a teraz razem walczycie o przetrwanie. Wiem ze mnie za piec sekund skasujesz, ale ja tego nie pisze dla innych na tym blogu, tylko do ciebie ty FRANCOWO KURWO MK.

  POZDRAWIAM I LICZE NA WIELKIE ZYSKI, BO JAK NIE UMIESZ ZAROBIC INACZJ TO ZARABIA W TEN SPOSOB :)))))))))))

  wciaz spokojny :)))))))

  • Spokojny , rzeczywiście b a r d z o spokojny jesteś gość
   i teksty też masz spoko.Jne. Ale jeżeli,jeżeli to tylko żart? To co wówczas? Jak się jutro poczujesz? Też spokojnie? Albo z tego Matczynego kontraktu nici – z jakichś tam przyczyn ,nie podstawią beemki siódemki albo lunch będzie chujowy , i co kolego nie-spokojny? Tekst zostanie . Nawet dłużej niż Tobie zajmie pożegnanie z iluzjami.

 18. jestes najmniejszym CHUJEM
  jestes najmniejszym CHUJEM jakiego spotkalem w moim zyciu. Jedyne szczere co naoisales to to ze masz rodzine na utrzymaniu. To rozumiem, ale reszta twojego pisania przed i teraz po tym tgo SZMATA. zawsze myslalem ze jestes taki sam jak JK, dlatego tak go zwalczales na poczatku, a teraz razem walczycie o przetrwanie. Wiem ze mnie za piec sekund skasujesz, ale ja tego nie pisze dla innych na tym blogu, tylko do ciebie ty FRANCOWO KURWO MK.

  POZDRAWIAM I LICZE NA WIELKIE ZYSKI, BO JAK NIE UMIESZ ZAROBIC INACZJ TO ZARABIA W TEN SPOSOB :)))))))))))

  wciaz spokojny :)))))))

  • Spokojny , rzeczywiście b a r d z o spokojny jesteś gość
   i teksty też masz spoko.Jne. Ale jeżeli,jeżeli to tylko żart? To co wówczas? Jak się jutro poczujesz? Też spokojnie? Albo z tego Matczynego kontraktu nici – z jakichś tam przyczyn ,nie podstawią beemki siódemki albo lunch będzie chujowy , i co kolego nie-spokojny? Tekst zostanie . Nawet dłużej niż Tobie zajmie pożegnanie z iluzjami.

 19. fajny list…. a jaki kontrowersyjny!
  co do pomysłów, hmm.. Marta okazuje się, że jest po prostu głupia, daje się wkręcić. Patrząc na jej dotychczasowe osiągnięcia w życiu, tym osobistym, można utwierdzić się w przekonaniu, że jest głupia. Prawdziwego życia nie zasmakowała, teraz tego doświadczy. Po co jej to?
  Zaraz znajdzie się życzliwy, który wyciągnie na forum wszystkie jej głupoty. Jest głupia, wystawiając się na odstrzał.

  Generalizując ten prymitywny piar odbije się mocną obstrukcją, choćby dlatego, że generuje sztuczność.

 20. fajny list…. a jaki kontrowersyjny!
  co do pomysłów, hmm.. Marta okazuje się, że jest po prostu głupia, daje się wkręcić. Patrząc na jej dotychczasowe osiągnięcia w życiu, tym osobistym, można utwierdzić się w przekonaniu, że jest głupia. Prawdziwego życia nie zasmakowała, teraz tego doświadczy. Po co jej to?
  Zaraz znajdzie się życzliwy, który wyciągnie na forum wszystkie jej głupoty. Jest głupia, wystawiając się na odstrzał.

  Generalizując ten prymitywny piar odbije się mocną obstrukcją, choćby dlatego, że generuje sztuczność.

 21. pooglądałem sobie odpowiedzi i..
  gdzieś w Afryce (niekoniecznie Gabonie) wódz, król ma wiele żon, prestiż wymaga by żona/y były odpowiednich gabarytów. Im większy tonaż tym prestiż wyższy. Zdarza się, że ofiara/żona trzymana jest w zamknieciu (by się nie ruszała) i obficie karmiona.

  Kontrowersyjnie było?

 22. pooglądałem sobie odpowiedzi i..
  gdzieś w Afryce (niekoniecznie Gabonie) wódz, król ma wiele żon, prestiż wymaga by żona/y były odpowiednich gabarytów. Im większy tonaż tym prestiż wyższy. Zdarza się, że ofiara/żona trzymana jest w zamknieciu (by się nie ruszała) i obficie karmiona.

  Kontrowersyjnie było?

 23. Złotousta Prawdziwa Katoliczko – która zdrowaśki i rózaniec
  i do kościoła biegasz siedem razy w tygodniu, i Matkę Boską masz na ścianie i krzyż nad każdymi drzwiami. I na Bliźnich co zginęli mówisz – pies ich jebał. Po chrześcijańsku. PS. Pacan to też Ty. Z resztą.

   • Nick tego usera, wziął się
    Nick tego usera, wziął się stąd, że tym sposobem przedstawił moją mentalność. Ojciec milicjant, mamy nie wspomnę. Przetrwał tylko i wyłącznie dlatego, że ma mózg. To inteligentny człowiek, autentyczny, co nie znaczy, że ja się z nim będę utożsamiał, tak jak z Tobą się nie utożsamiam, chociaż zdanie mam o Tobie identyczne – inteligentny, z którym się nie zgadzam.

     • Wszystko można, w ramach
      Wszystko można, w ramach rozumu wszystko można. Może ja jakiś inny jestem, ale przy pełnym barku nie nudziłbym się sani z Tobą, ani z Nim.

     • Estimado – mniejsza o mnie,ale mojego Tatę zostaw
      w spokoju /dawno nie żyje/,napisałem tu o Nim parę słów /prawdziwych/,możesz przeczytać.Bo na zdjęciu widać wyraźnie,że czytasz . Chyba,że to tylko PR…

     • nie czytalem. nie czytam twojego blogu i nie ciekawym.
      do twojego taty nic nie mam, niech mu ziemia lekka bedzie po zyciu, ktore nie moglo byc radosne, bo przeciez widzial, co splodzil.
      po tym, co przeczytalem z twoich komentarzy, ciebie tez bym nie dotykal, z przyczyn, ktorych sam sie domysl, bo ponoc masz mozg.
      ale przezwyciezylem to uczucie, bo doszedlem do wniosku, ze gowno ktos przeciez wyniesc musi.
      a “dyskutant”, ktory jawnie insynuuje prostytucje itp. kobietom, z ktorymi dyskutuje, dla mnie niczym wiecej niz gownem nie jest.
      kropka. dalszej dyskusji nie podejmuje. od tej chwili mozesz sobie i na mnie poszczekac bezkarnie.

 24. Złotousta Prawdziwa Katoliczko – która zdrowaśki i rózaniec
  i do kościoła biegasz siedem razy w tygodniu, i Matkę Boską masz na ścianie i krzyż nad każdymi drzwiami. I na Bliźnich co zginęli mówisz – pies ich jebał. Po chrześcijańsku. PS. Pacan to też Ty. Z resztą.

   • Nick tego usera, wziął się
    Nick tego usera, wziął się stąd, że tym sposobem przedstawił moją mentalność. Ojciec milicjant, mamy nie wspomnę. Przetrwał tylko i wyłącznie dlatego, że ma mózg. To inteligentny człowiek, autentyczny, co nie znaczy, że ja się z nim będę utożsamiał, tak jak z Tobą się nie utożsamiam, chociaż zdanie mam o Tobie identyczne – inteligentny, z którym się nie zgadzam.

     • Wszystko można, w ramach
      Wszystko można, w ramach rozumu wszystko można. Może ja jakiś inny jestem, ale przy pełnym barku nie nudziłbym się sani z Tobą, ani z Nim.

     • Estimado – mniejsza o mnie,ale mojego Tatę zostaw
      w spokoju /dawno nie żyje/,napisałem tu o Nim parę słów /prawdziwych/,możesz przeczytać.Bo na zdjęciu widać wyraźnie,że czytasz . Chyba,że to tylko PR…

     • nie czytalem. nie czytam twojego blogu i nie ciekawym.
      do twojego taty nic nie mam, niech mu ziemia lekka bedzie po zyciu, ktore nie moglo byc radosne, bo przeciez widzial, co splodzil.
      po tym, co przeczytalem z twoich komentarzy, ciebie tez bym nie dotykal, z przyczyn, ktorych sam sie domysl, bo ponoc masz mozg.
      ale przezwyciezylem to uczucie, bo doszedlem do wniosku, ze gowno ktos przeciez wyniesc musi.
      a “dyskutant”, ktory jawnie insynuuje prostytucje itp. kobietom, z ktorymi dyskutuje, dla mnie niczym wiecej niz gownem nie jest.
      kropka. dalszej dyskusji nie podejmuje. od tej chwili mozesz sobie i na mnie poszczekac bezkarnie.

 25. Widzisz >Ruda< ja byłem ,,tam" i wróciłem,więc trochę
  wiem o życiu.Poza tym moje dzieci też ,,w świat” poleciały/wyjechały , więc ja nie jestem obrońcą przegranej sprawy. Jeżeli Ty uważasz,że znasz antidotum na teraźniejsze dziadostwo i syf – wracaj. Polska to taki piękny kraj.Słyszę to,kurwa,od znajomych , od rodziny , od dzieci – tylko dlaczego nikt /z nich/ nie chce tu mieszkać i pracować?Czy wiesz,że już nie tylko na Zachodzie każdemu się marzy biały murzyn z Polski? Całe północne Czechy egzystują tylko dzięki starym autokarom dostarczających ,,pełnowartościową siłę roboczą ” z Polski na trzy zmiany.

 26. Widzisz >Ruda< ja byłem ,,tam" i wróciłem,więc trochę
  wiem o życiu.Poza tym moje dzieci też ,,w świat” poleciały/wyjechały , więc ja nie jestem obrońcą przegranej sprawy. Jeżeli Ty uważasz,że znasz antidotum na teraźniejsze dziadostwo i syf – wracaj. Polska to taki piękny kraj.Słyszę to,kurwa,od znajomych , od rodziny , od dzieci – tylko dlaczego nikt /z nich/ nie chce tu mieszkać i pracować?Czy wiesz,że już nie tylko na Zachodzie każdemu się marzy biały murzyn z Polski? Całe północne Czechy egzystują tylko dzięki starym autokarom dostarczających ,,pełnowartościową siłę roboczą ” z Polski na trzy zmiany.

 27. wojenny temperament Jarosława
  Kłopot w tym, on wcale może nie mieć takiego temperamentu. To zwyczajna, nadmiernie gadatliwa cipa może być. Z talentem i obyciem w temacie, ale… Może q*a facio lubi mieć rację? Nic więcej?

  Tak na trzeźwo :), patrząc na fotkę na lewo, powinien wiedzieć, że tylko prawda jest mordercza.
  Więc?

 28. wojenny temperament Jarosława
  Kłopot w tym, on wcale może nie mieć takiego temperamentu. To zwyczajna, nadmiernie gadatliwa cipa może być. Z talentem i obyciem w temacie, ale… Może q*a facio lubi mieć rację? Nic więcej?

  Tak na trzeźwo :), patrząc na fotkę na lewo, powinien wiedzieć, że tylko prawda jest mordercza.
  Więc?

 29. 1 list a jakie kontrowersje 🙂
  Świetnie się czytało Matko, gratuluję flejmu. Kontrowersyjni rozpaleni do czerwoności 🙂 Ale jeśli można 3 grosze to zacznę tak:
  1. ten list od Bielana to ściema,więc raczej ludziom niepotrzebnie ciśnienie skacze ^^ Chociaż prawdą jest,że kampania nudna jak flaki z olejem dlatego przy takim jej poprowadzeniu dla PiS sztab PO miałby pełne gacie. Jedyne co trzyma Tuska i PO przy władzy to siła inercji,zarówno partii i społeczeństwa. (które w cześniej czy pózniej PO rozliczy)

  2. jak dotąd zero konkretów,debat i programu u któregokolwiek z kandydatów,więc jeśli mamy głosować na prezydenta przez pryzmat jego żony to w takim razie p.Napieralski może już mieć żyrandole Pałacu w 1 turze

  3. lubię rymowanki estimodo 🙂 i również myślę,że MK powinien kasę zabrać na wejściu,ale to zagadnienie czysto teoretyczne bo SPINdoktorzy wysiadać się nie dadzą,dlatego MK do kampanii PiSu jest tak prawdopodobne jak gradobicie na Saharze 🙂

  Drodzy kontrowersyjni, zamiast ulegać prowokacjom MK lepiej udalibyście się na majówkę/grilowanie alboco 😛

  Pozdrawiam,

  K.

 30. 1 list a jakie kontrowersje 🙂
  Świetnie się czytało Matko, gratuluję flejmu. Kontrowersyjni rozpaleni do czerwoności 🙂 Ale jeśli można 3 grosze to zacznę tak:
  1. ten list od Bielana to ściema,więc raczej ludziom niepotrzebnie ciśnienie skacze ^^ Chociaż prawdą jest,że kampania nudna jak flaki z olejem dlatego przy takim jej poprowadzeniu dla PiS sztab PO miałby pełne gacie. Jedyne co trzyma Tuska i PO przy władzy to siła inercji,zarówno partii i społeczeństwa. (które w cześniej czy pózniej PO rozliczy)

  2. jak dotąd zero konkretów,debat i programu u któregokolwiek z kandydatów,więc jeśli mamy głosować na prezydenta przez pryzmat jego żony to w takim razie p.Napieralski może już mieć żyrandole Pałacu w 1 turze

  3. lubię rymowanki estimodo 🙂 i również myślę,że MK powinien kasę zabrać na wejściu,ale to zagadnienie czysto teoretyczne bo SPINdoktorzy wysiadać się nie dadzą,dlatego MK do kampanii PiSu jest tak prawdopodobne jak gradobicie na Saharze 🙂

  Drodzy kontrowersyjni, zamiast ulegać prowokacjom MK lepiej udalibyście się na majówkę/grilowanie alboco 😛

  Pozdrawiam,

  K.

 31. No cóż…
  Chuj ze mnie nie bloger na “Kontrowersje”, może nie mam tu jeszcze wyczucia.
  Może to jajo, to co napisał MK.
  Może nie.
  Wszystko wskazuje, że on to na poważnie.

  No w takim razie zwijam się stąd.

  Teraz nie chce mi się kasować konta, zrobię to, jak wstanę. W kazdym razie było miło.

 32. No cóż…
  Chuj ze mnie nie bloger na “Kontrowersje”, może nie mam tu jeszcze wyczucia.
  Może to jajo, to co napisał MK.
  Może nie.
  Wszystko wskazuje, że on to na poważnie.

  No w takim razie zwijam się stąd.

  Teraz nie chce mi się kasować konta, zrobię to, jak wstanę. W kazdym razie było miło.

 33. “taniec z g..”
  wymagane są określone, choćby minimalne zdolności, przynajmniej pantomimiczne. Braki ‘na salonach’, może papcio nie zezwalali? Gdy głośno rozważałem pobudki podkładania się, ktoś przytomnie zauważył “kasa misiu, kasa” i suplementalnie: “głód rośnie w miarę jedzenia”.

 34. “taniec z g..”
  wymagane są określone, choćby minimalne zdolności, przynajmniej pantomimiczne. Braki ‘na salonach’, może papcio nie zezwalali? Gdy głośno rozważałem pobudki podkładania się, ktoś przytomnie zauważył “kasa misiu, kasa” i suplementalnie: “głód rośnie w miarę jedzenia”.

 35. Czy przechodzisz jakis kryzys zyciowy?
  Jesli tak to wspolczuje, mezczyzni tez przechodza (tlumacze wrazie gdybys meza nie miala). Poniewaz niose piaty krzyzyk, wiem cos o tym przed tym nie ma ucieczki, ale kiedy ja widze Twoj midlife crisis (widze,ze migrantka tak jak ja to wiesz co to slowo znaczy) rozumiem, ze kobiety tez maja swoj i moze nawet bardziej odlotowy. Czepiasz sie ludzi, ze zwracaja sie do Ciebie nieladnie, i Ty tego nie rob. Bledow nie powinno sie pisac, bardzo dziekuje za korekte. Zwrocic uwage trzeba, szczegolnie jak nie mieszka sie w Polsce przez 30 lat i wyjechalo sie jako nasto letni szczeniak mozna miec braki, ale trzeba je skorygowac. Glosowanie w wyborach zostawiam rodakom, ktorzy mieszkaja w Polsce, a wiec swoje slowa nie zamienie w czyn, ale kazdy dokonuje swojego wyboru. Zycze milego dnia, bo u mnie juz piekny sloneczny ranek i to jesienny.

 36. Czy przechodzisz jakis kryzys zyciowy?
  Jesli tak to wspolczuje, mezczyzni tez przechodza (tlumacze wrazie gdybys meza nie miala). Poniewaz niose piaty krzyzyk, wiem cos o tym przed tym nie ma ucieczki, ale kiedy ja widze Twoj midlife crisis (widze,ze migrantka tak jak ja to wiesz co to slowo znaczy) rozumiem, ze kobiety tez maja swoj i moze nawet bardziej odlotowy. Czepiasz sie ludzi, ze zwracaja sie do Ciebie nieladnie, i Ty tego nie rob. Bledow nie powinno sie pisac, bardzo dziekuje za korekte. Zwrocic uwage trzeba, szczegolnie jak nie mieszka sie w Polsce przez 30 lat i wyjechalo sie jako nasto letni szczeniak mozna miec braki, ale trzeba je skorygowac. Glosowanie w wyborach zostawiam rodakom, ktorzy mieszkaja w Polsce, a wiec swoje slowa nie zamienie w czyn, ale kazdy dokonuje swojego wyboru. Zycze milego dnia, bo u mnie juz piekny sloneczny ranek i to jesienny.

 37. Tak to jest yossarian0, dzisiejszy news tutaj, jest wczorajszym
  tam. Spac trzeba. Jest jeszcze jedna rzecz, (moze to jest spowodowane dluga izolacja), ze nie zawsze moge wylapac czy odpowiedz jest napisana straightforward (przepraszam, ale brakuje mi slowa, to sie zdarza, czesto) czy jest tam podtekst. Na wszelki wypadek dziekuje i do poprzedniego dnia

 38. Tak to jest yossarian0, dzisiejszy news tutaj, jest wczorajszym
  tam. Spac trzeba. Jest jeszcze jedna rzecz, (moze to jest spowodowane dluga izolacja), ze nie zawsze moge wylapac czy odpowiedz jest napisana straightforward (przepraszam, ale brakuje mi slowa, to sie zdarza, czesto) czy jest tam podtekst. Na wszelki wypadek dziekuje i do poprzedniego dnia

 39. Z tego, co wiem
  Marta będąc młodą prawniczką, pracującą w gdańskiej firmie (za pośrednictwem ojca), zajmującej się wykupowaniem długów szpitali, zdobyła poważne apanaże z budżetu państwa. Firma długi wykupowała za bezcen, za długi ręczył skarb państwa. Wtedy wujek był premierem, nie problem było podpis uzyskać.

  Marta z nowym mężem mieszka za granicą.

  Wcale jej nie zazdroszczę. ale nie powinna się pakować w to “pokastrofalne” pisowskie przedsiewzięcie. Kasę zgarnęła (około 4 mln PLN) i niech sobie żyje gdzieś tam, rodzinę hoduje i już. Chyba, że liczy na więcej.

 40. Z tego, co wiem
  Marta będąc młodą prawniczką, pracującą w gdańskiej firmie (za pośrednictwem ojca), zajmującej się wykupowaniem długów szpitali, zdobyła poważne apanaże z budżetu państwa. Firma długi wykupowała za bezcen, za długi ręczył skarb państwa. Wtedy wujek był premierem, nie problem było podpis uzyskać.

  Marta z nowym mężem mieszka za granicą.

  Wcale jej nie zazdroszczę. ale nie powinna się pakować w to “pokastrofalne” pisowskie przedsiewzięcie. Kasę zgarnęła (około 4 mln PLN) i niech sobie żyje gdzieś tam, rodzinę hoduje i już. Chyba, że liczy na więcej.

 41. Ja Eufemnia
  Panie Kurczynski,japoczekam jeszczy do południowy modlitwy,
  jak Pan nie odwołła tegu wszyskiegu co był naszkrabał i nie przyprosi Forumowiców bo si byli zawiedli idologicznie.

  Toja spowoduje że panski żur zabielany bedzi zawsze podchodził
  niemożebnom kwasotom a kluziki bedo si zawsze rosgotowywali.

  Niechaj pana kaczka kopni,za to że ja mniała Pana zawsze z swojegu nalepszgu politycznegu Czurczilla.

  • Jaśnie Pani Hrabini,
   Kurczę się i zginam, błagam, poczekaj Pani do Anioł Pański w południe, potem tylko koronka do Matki Boskiej, i już wszystko dalej będzie dobrze…
   Niech kaczka nie kopnie ani gęś w drzwiach przytrzaśnie, Waszą Jasność!
   Co się żuru tyczy, to temat otwartym jest. Uwarzyć trzeba, należycie.

 42. Ja Eufemnia
  Panie Kurczynski,japoczekam jeszczy do południowy modlitwy,
  jak Pan nie odwołła tegu wszyskiegu co był naszkrabał i nie przyprosi Forumowiców bo si byli zawiedli idologicznie.

  Toja spowoduje że panski żur zabielany bedzi zawsze podchodził
  niemożebnom kwasotom a kluziki bedo si zawsze rosgotowywali.

  Niechaj pana kaczka kopni,za to że ja mniała Pana zawsze z swojegu nalepszgu politycznegu Czurczilla.

  • Jaśnie Pani Hrabini,
   Kurczę się i zginam, błagam, poczekaj Pani do Anioł Pański w południe, potem tylko koronka do Matki Boskiej, i już wszystko dalej będzie dobrze…
   Niech kaczka nie kopnie ani gęś w drzwiach przytrzaśnie, Waszą Jasność!
   Co się żuru tyczy, to temat otwartym jest. Uwarzyć trzeba, należycie.

 43. Polityczna PROSTYTUCJA

  Podjąłeś się zadania: przebrać śmierdzącą sforę wilków w bieluśkie skórki baranów i przekonać większość, że to święte owieczki – łatwiej byłoby przekonać Polaków do istnienia demokracji na Białorusi.

  Kodeks Karny
  Rozdział XXV
  Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności

  Art. 203.
  Kto, przemocą, groźbą bezprawną, podstępem lub wykorzystując stosunek zależności lub krytyczne położenie, doprowadza inną osobę do uprawiania prostytucji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  Art. 204.
  § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nakłania inną osobę do uprawiania prostytucji lub jej to ułatwia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  (tu oskarżam PiS)

  § 2. Karze określonej w § 1 podlega, kto czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę.
  (tu oskarżam Matkę Kurkę)
   

  Nie mogę się doczekać argumentu typu „głodne dzieci” i remedium, którego Tusk nie dostrzega…

  Pozostaję nie przekonany – z pustego Salomon nie naleje…
  Z głębokim dla wściekłej sfory poważaniem. mk.

  PS Nie pomoze ukrycie PiS-owskich nazwisk nawet w lochach Wawelu – szkodników się nie zapomina. M

  • A jaka jest kwalifikacja prawno-karna

   kupowania miejsca w sejmie i następnie spłacanie tej ,,przysługi" pieniędzmi podatników? Albo protekcja, płatna pobytem w tandetnym pensjonacie , na obciachowym balu – u ,,króla" bud z automatami , dla jaj zwanych kasynami? Jak wygląda prawnie ,,nieodpłatne użyczenie" domu panu rzecznikowi co rzecznikiem być przestał ale jest nim dalej? Jak wygląda prawnie sytuacja pana Grada , po tym jak ,,sprzedał" stocznie?  To czyny , nie słowa.

 44. Polityczna PROSTYTUCJA

  Podjąłeś się zadania: przebrać śmierdzącą sforę wilków w bieluśkie skórki baranów i przekonać większość, że to święte owieczki – łatwiej byłoby przekonać Polaków do istnienia demokracji na Białorusi.

  Kodeks Karny
  Rozdział XXV
  Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności

  Art. 203.
  Kto, przemocą, groźbą bezprawną, podstępem lub wykorzystując stosunek zależności lub krytyczne położenie, doprowadza inną osobę do uprawiania prostytucji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  Art. 204.
  § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nakłania inną osobę do uprawiania prostytucji lub jej to ułatwia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  (tu oskarżam PiS)

  § 2. Karze określonej w § 1 podlega, kto czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę.
  (tu oskarżam Matkę Kurkę)
   

  Nie mogę się doczekać argumentu typu „głodne dzieci” i remedium, którego Tusk nie dostrzega…

  Pozostaję nie przekonany – z pustego Salomon nie naleje…
  Z głębokim dla wściekłej sfory poważaniem. mk.

  PS Nie pomoze ukrycie PiS-owskich nazwisk nawet w lochach Wawelu – szkodników się nie zapomina. M

  • A jaka jest kwalifikacja prawno-karna

   kupowania miejsca w sejmie i następnie spłacanie tej ,,przysługi" pieniędzmi podatników? Albo protekcja, płatna pobytem w tandetnym pensjonacie , na obciachowym balu – u ,,króla" bud z automatami , dla jaj zwanych kasynami? Jak wygląda prawnie ,,nieodpłatne użyczenie" domu panu rzecznikowi co rzecznikiem być przestał ale jest nim dalej? Jak wygląda prawnie sytuacja pana Grada , po tym jak ,,sprzedał" stocznie?  To czyny , nie słowa.

 45. Spokojny to tez czlowiek, i
  Spokojny to tez czlowiek, i jak u czlowieka, czasami nerwy popuszcza.

  Tak sie stalo w ostatnim moim wpisie.
  Przepraszam pana MK za forme tego wpisu.
  Dzisiaj, mimo ze moj punkt widzenia nie ulegl zmianie, napisalbym to w innej formie. W spokojnej formie

  pozdrawiam i milej niedzieli zycze

 46. Spokojny to tez czlowiek, i
  Spokojny to tez czlowiek, i jak u czlowieka, czasami nerwy popuszcza.

  Tak sie stalo w ostatnim moim wpisie.
  Przepraszam pana MK za forme tego wpisu.
  Dzisiaj, mimo ze moj punkt widzenia nie ulegl zmianie, napisalbym to w innej formie. W spokojnej formie

  pozdrawiam i milej niedzieli zycze

 47. Gdybyś rzeczywiście dostał się na zaplecze , do kuchni
  ,,wielkiej polityki”, przeżyłbyć niechybnie szok , mimo wielkiej erudycji i doświadczenia.Bo niby wszyscy wiemy , od kanclerza Bismarcka, dlaczego szary zjadacz wędlin nie powinien wiedzieć z czego jest robiona kiełbasa,nawet ta wyborcza. Ale wiedzieć skądś – tam a zobaczyć na własne oczy , to zupełnie różne sprawy.Realny wpływ,na cokolwiek a realna władza w szczególności – odzierają ze złudzeń.Skutecznie. Nie darmo Ludwik Dorn sprzeciwił się ustawowemu zakazowi wpuszczania skazanych do sejmu . Bo,jak motywował,spójrzcie na Leppera: ze sprawnego zadymiarza,organizatora blokad i różnych podobnych ,,imprez” – przeistoczył się , w zetknięciu z realną odpowiedzialnością,z realną władzą – w nieszkodliwego przewodniczącego,potem ministra by na końcu dokonać żywota/politycznego/ z wyroku demokracji właśnie. Więc całe to ,,tutaj” , portal,blogi,słowne nawalanki,nie ma wiele wspólnego zeświatem prawdziwej polityki,realnej władzy. I PEŁNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI – za każde,nawet,słowo.

 48. Gdybyś rzeczywiście dostał się na zaplecze , do kuchni
  ,,wielkiej polityki”, przeżyłbyć niechybnie szok , mimo wielkiej erudycji i doświadczenia.Bo niby wszyscy wiemy , od kanclerza Bismarcka, dlaczego szary zjadacz wędlin nie powinien wiedzieć z czego jest robiona kiełbasa,nawet ta wyborcza. Ale wiedzieć skądś – tam a zobaczyć na własne oczy , to zupełnie różne sprawy.Realny wpływ,na cokolwiek a realna władza w szczególności – odzierają ze złudzeń.Skutecznie. Nie darmo Ludwik Dorn sprzeciwił się ustawowemu zakazowi wpuszczania skazanych do sejmu . Bo,jak motywował,spójrzcie na Leppera: ze sprawnego zadymiarza,organizatora blokad i różnych podobnych ,,imprez” – przeistoczył się , w zetknięciu z realną odpowiedzialnością,z realną władzą – w nieszkodliwego przewodniczącego,potem ministra by na końcu dokonać żywota/politycznego/ z wyroku demokracji właśnie. Więc całe to ,,tutaj” , portal,blogi,słowne nawalanki,nie ma wiele wspólnego zeświatem prawdziwej polityki,realnej władzy. I PEŁNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI – za każde,nawet,słowo.

 49. Wątpię
  w morderczą rolę silników, które są w tym samolocie z tyłu i tam zostały, na zdjęciach i filmikach widać, że zostały mnie więcej w jednym kawałku. To, że wszystko wyglądało tak makabrycznie jest spowodowane raczej tym, że samolot, kiedy definitywnie zetknął się z ziemią był właściwie odwrócony do góry nogami, to znaczy przekręcał się na grzbiet przez stronę obciętego skrzydła i nim prawdopodobnie zaczepił najpierw o ziemię. Analogią byłoby tu lądowanie samochodu na dachu, to równie ażurowa konstrukcja.

 50. Wątpię
  w morderczą rolę silników, które są w tym samolocie z tyłu i tam zostały, na zdjęciach i filmikach widać, że zostały mnie więcej w jednym kawałku. To, że wszystko wyglądało tak makabrycznie jest spowodowane raczej tym, że samolot, kiedy definitywnie zetknął się z ziemią był właściwie odwrócony do góry nogami, to znaczy przekręcał się na grzbiet przez stronę obciętego skrzydła i nim prawdopodobnie zaczepił najpierw o ziemię. Analogią byłoby tu lądowanie samochodu na dachu, to równie ażurowa konstrukcja.

 51. Ja Hrabini
  Na Zadupianym  BigBandzi wybiła dwanasta…

  Dokładamja…
   
  Żeb si Panu przestali wszyski kury donosić ,nawet ta karmazyno-jadżembiata z kaprawym augenem,s familijnowo albuma, co był pan niedownu na forumni pokazałł….

  ludzi czymajci ,ludzi czymajci bo nie szczymmam bo nie szczymam ….

  • Pani Hrabini!
   List od Bielana jest IMHO równie autentyczny jak swego czasu wpisy posłów Palikota i Czarneckiego na tym blogu. WS walczy jak może o swoją niezależność , m.in. od oferujących współutrzymanie portalu użytkowników, a drogą ku temu jest klikalność. Wszyscy ci, którzy nie szukamy tu nauczania przez Wieszcza jedynie słusznych poglądów, możemy się jedynie cieszyć.
   Pewien niesmak towarzyszący temu jest immanentną cechą polityki…

   • Szanowny pani tetryk56
    Ja stara rymownica zrazu pomyślałła , Tetryk Pietryk,hahahaha…

    Ali nie otym ja kciałła
    Nie jest ja znof taka złośnica pamiętica ,ja tyku tak dla forumnej wywyższości pomstowałła.
     
    Wiesz Pan co ? Nie Wiesz,a ? Ja  zy czy raza byłła agladnuła Paśki film jak był pan latał wraz Wusim zdawa siemi ,w tyj chałupi z balonikami. Tasz ona si ledwu kupy szczymała ,Pan to jest jednk gieroj.
    Ali naj Pan na siebi uważa. No i by mog włsy letku zapastować,czasym…

    Pozdrawiam

 52. Ja Hrabini
  Na Zadupianym  BigBandzi wybiła dwanasta…

  Dokładamja…
   
  Żeb si Panu przestali wszyski kury donosić ,nawet ta karmazyno-jadżembiata z kaprawym augenem,s familijnowo albuma, co był pan niedownu na forumni pokazałł….

  ludzi czymajci ,ludzi czymajci bo nie szczymmam bo nie szczymam ….

  • Pani Hrabini!
   List od Bielana jest IMHO równie autentyczny jak swego czasu wpisy posłów Palikota i Czarneckiego na tym blogu. WS walczy jak może o swoją niezależność , m.in. od oferujących współutrzymanie portalu użytkowników, a drogą ku temu jest klikalność. Wszyscy ci, którzy nie szukamy tu nauczania przez Wieszcza jedynie słusznych poglądów, możemy się jedynie cieszyć.
   Pewien niesmak towarzyszący temu jest immanentną cechą polityki…

   • Szanowny pani tetryk56
    Ja stara rymownica zrazu pomyślałła , Tetryk Pietryk,hahahaha…

    Ali nie otym ja kciałła
    Nie jest ja znof taka złośnica pamiętica ,ja tyku tak dla forumnej wywyższości pomstowałła.
     
    Wiesz Pan co ? Nie Wiesz,a ? Ja  zy czy raza byłła agladnuła Paśki film jak był pan latał wraz Wusim zdawa siemi ,w tyj chałupi z balonikami. Tasz ona si ledwu kupy szczymała ,Pan to jest jednk gieroj.
    Ali naj Pan na siebi uważa. No i by mog włsy letku zapastować,czasym…

    Pozdrawiam