Prześlij dalej:

Schemat wygląda mniej więcej tak, zapada jakiś idiotyczny wyrok, bez żadnego umocowania w prawie albo i wbrew prawu. W następnym kroku „eksperci” mówią o niezależności sądów i zakazują komentowania prawomocnych wyroków, a „zwykli ludzie” rzucają inwektywami w stronę „bandytów”. Całość trwa dwa, trzy dni, czasami zapada na dłużej w pamięci i jest okazjonalnie odkurzane. Potem cykl znów się powtarza i tak w kółko od X lat. Na tle tego rytuału powtarza się jedno pytanie i jedno diagnoza. Kiedy z tym zrobimy porządek? – tak brzmi pytanie. Wszyscy won – tak brzmi diagnoza.

Bardzo mi przykro, ale muszę wszystkich oczekujących cudów pozbawić złudzeń i napisać wprost, pytanie jest naiwne, natomiast diagnoza to czysta utopia. Mamy do czynienia ze strukturą przegniłą na wskroś, wystarczy sobie sprawdzić w Wikipedii, kto był ojcem założycielem „prawa karnego” Polski Ludowej, a był nim przywieziony z Moskwy Igor Andrejew, autor podręcznika „Prawo karne Polski Ludowej”. Komu się wydaje, że to przeszłość, niech sobie wejdzie na portal orzeczeń sądowych i poczyta orzecznictwo, o doktrynie, czyli nauce prawa, nie wspomnę. Znajdziecie tam morze cytatów z Andrejewa i wielu innych „prawników” z okresu komunistycznego, co zresztą wynika z samego faktu, że innej doktryny po prostu nie było, z wyjątkiem tej przedwojennej, ale jak łatwo się domyślić po tę nikt nie odważył się sięgać.

W takich warunkach i przez takich ludzi zostały wyszkolone najwyższe kadry w sądach, które potem awansowały kolejnych sędziów. Dodam, że Andrejew, jako sędzia SN, wydał wyrok śmierci na gen. Augusta Fieldorfa "Nila", to co będziemy mówić o jakimś Tueyi lub innej Gersdorf. Z powyższego opisu wynika, że wszystko zaczyna się od szkolenia kadr, przez określonych „prawników” i to się w najmniejszym stopniu nie zmieniło. Tak się składa, że moja Córka rozpoczęła studia prawnicze i na pierwszych ćwiczeniach prawa konstytucyjnego dostała do ręki „podręcznik”, w którym stoi, że po 2015 roku umarła w Polsce demokracja i nastąpiła uzurpacja z łamaniem konstytucji. Absolutnie nie przesadzam, tekst całkowicie publicystyczny, czytałem osobiście, nie pamiętam tytułu i autora „dzieła”, ale jak się ktoś będzie upierał to z łatwością ustalę. Zaczyna się od kadr i kończy się na kadrach.

Co z tego, że wymieni się paru sędziów na innych sędziów, przecież oni nie spadli z nieba, tylko przeszli przez ten sam toksyczny system. Efekt jest taki, że „nasz sędzia” robi sobie „porno-selfie” i romansuje z alkoholiczką, wypisując zwierzenia na poziomie wczesnego licealisty. Powtarza się tę również bzdurną tezę, że większość sędziów jest uczciwa i mądra. Nie, większość to kompletna degrengolada, może 20% nadaje się do pozostania w zawodzie i orzekania i biorąc tylko tę jedną okoliczność po uwagę, a jest znacznie więcej trwałych problemów i pozostałości po „systemie”, wiem jedno. Między bajki można włożyć cudowne reformy sądownictwa i „wszystkich won” też. Tego się nie da zrobić, w każdym razie nie w cztery i nie w osiem lat, to jest proces na lata, żeby nie powiedzieć pokolenia, bo tak powstała obecna patologia w „wymiarze sprawiedliwości”.

Strony

Źródło foto: 
27032 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

34 (liczba komentarzy)

 1. No ale dlatego powołano Izbę Dyscyplinarną, i teraz tylko czekamy na koniec kadencji Gersdorf.Jeśli w ID sa sędziowie z tych 20% to jest szansa że to wszystko ruszy.

 2. Sędziowie wydają wyroki w imieniu Państwa Polskiego, za co są przez to Państwo szczodrze wynagradzani, co widać z ich oświadczeń majątkowych. Gdy  knocą lub sabotują swoją robotę to Państwo ma prawo zredukować im wynagrodzenie, jak każdemu pracownikowi niespełniającemu oczekiwań. Wydaje się, że w tym przypadku zarządzanie oporem via budżet wynagrodzeń będzie bardzo skuteczne.

   

 3. Kiedyś zapytałem na forum tych najbardziej pryncypialnych, jak chcą zwolnić i kim zastąpić 10.000 sędziów, bo tylu ich jest w Polsce. Zapadła znamienna cisza. 

   

 4. To bardzo proste dlaczego zapadla znamienna cisza. Nik nie widzial potrzeby dyskusji sprowadzonej do ruskich onuc.

 5. Dokładnie tak było  i nadal jest (uderz w stół, a nożyce się odezwą). Ruskie onuce zajmują się wyłącznie prowokacjami obliczonymi na destabilizację państwa.

  Proponują:

  - "wyprowadzenie prezydenta z urzędu", 

  - "wyrzucenie wszystkich sędziów" (na to dają się nabrać nawet porządni ludzie),

  - zarzucają Kaczyńskiemu, że "trzyma się prawa jak pijany płotu'"- czyli, że ma jawnie łamać prawo, aby dokonać przemian,

  - chcą rozdać ludziom broń.

  Nie mają, nie mieli i nigdy mieć nie będą żadnych rzeczowych propozycji - a tylko takie, które są niemożliwe do realizacji, ale za to wywołają pogłębienie wrogości w społeczeństwie, większą antagonizację stron politycznych, manifestacje, rozruchy, strzelaniny, krwawy Majdan. Ruskie onuce nie mają Polsce nic do zaproponowania, ich celem jest przekształcenie Polski w Liban.

   

 6. Mówimy o presji społecznej, antypisowy prowokatorze.

  Mówimy o powszechnym prawie do broni, jako zwiększeniu obszaru społecznej wolności i społecznego nacisku. Także o obywatelskiej odpowiedzialności.

  Masz poglądy "Bart" platfusowe, czyli post sowieckie, a udajesz kogoś wprost przeciwnego.

   

 7. @marektomasz

  Broń jako "społeczny nacisk"?!!!!   Brak ci piątej klepki?!?  Chyba tylko kremlowscy agenci wpływu mogą wymyślać takie groźne brednie!

   

  Już ci mówiłem wielokrotnie, twoje podszywanie się pod zatroskanego zwolennika Pisu jest bezcelowe, zostałeś zdemaskowany jako ideowy agitator prokonfederacki. Atakujesz PIS kiedy tylko możesz, wściekle, fałszywie, podle. Natomiast wychwalasz konfederację.

  Ty nie tylko poglądy masz postsowieckie - to coś o wiele więcej.

  Tak jak przewidziałem, to trzeba będzie codziennie powtarzać:

  "Rusko-narodowców łatwo rozpoznać po tym, że krytykują wszystkie państwa, USA, Niemcy oraz Unię, ale nigdy Rosji. Propagandystów konfy rozpoznaje się podobnie: wszystkie partie są złe, w tym Pis, który rzekomo spiskuje z POKO, tylko jedna partia jest poza krytyką: konfederacja". 

  Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości kim jest ten osobnik, to proszę poczytać jakie niestworzone brednie wypisuje na Salon24.pl, pod swoim pseudonimem. Jednym zjeży się włos na głowie, inni się uśmieją, ale kim on jest, będzie dla wszystkich jasne.

   

 8. @Bart

  No jasne.

  Dla wszystkich jasne, że jesteś antypisowym prowokatorem i botem stworzonym przez Putina. Dlaczego? Bo jesteś zbyt prymitywny, żebyś był prawdziwy. Putin Ciebie stworzył i Putin Ciebie napędza.

   

   

 9. Czesc Bart!

  @marektomasz? 

  Znam tego osobnika z salon24!

  Ja i wielu zwolennikow PiS zdiagnozowalo go bez trudu!

  *Inna sprawa jest, ze portal Igora Janke ( Janke tez jest jakis POdejrzany) stal sie siedliskiem lewactwa i ..."ruskich onuc"!

  Chyba Marian Konarski, czy jak mu tam bylo, podeslal na Kontrowersje kilka "ruskich onuc"!;)

  Pozdrawiam ze slonecznego, pogodnego Treasure Island, FL - Janusz.

 10. Witaj Janusz, (z Treasure Island, FL)

  jesteś internetowym kolegą putinowego bota Barta, czy dobrowolnym idiotą gotowym oddać za Macierewicza życie?

  Zastanów się.

   

 11. Strony