Prześlij dalej:

Wierzę w inteligencję Czytelnika, ale felietony czytają też dziennikarze GW i TVN, zaglądają na portal politycy i wyborcy POKO, to dla nich małe wyjaśnienie. Żart, tytuł jest żartem, takim sobie i zbudowanym na wyeksploatowanej parafrazie „prawa Kalego”, ale taki miał być. Prosty i zgrany żart najlepiej oddaje poziom opozycji POKO, bo już nawet „Lewica” wykazuje więcej inteligencji. W zastanych okolicznościach komediowej głupoty należałoby zacząć od podstaw prawnych i fundamentów demokracji, co razem wzięte wygląda mniej więcej tak. W każdym demokratycznym państwie protest wyborczy nie tylko nie jest „zamachem” na demokrację, ale jest stałym i niezbędnym narzędziem kontroli procesów demokratycznych, zapisanym w kodeksach.

Do wczoraj z powyższą oczywistością zgodziliby się wszyscy, nie wyłączając pogubionych w śmieszności polityków POKO, ale jak wiadomo wystarczy, że Kaczyński powie A, to w odpowiedzi musi usłyszeć Z, bo tak daleko od rzeczywistości znajduje się „opozycja”. PiS skorzystał z normalnej procedury prawnej i demokratycznej, a cały proces musi się odbyć na oczach obywateli, o ile w ogóle do procesu dojdzie. Gdyby ktoś w POKO znał podstawy prawne, to całą grupą nie robiliby z siebie idiotów w czasie konferencji prasowej, na której opowiadali brednię za brednią. Oczywiście ten spektakl ma służyć budowaniu emocji, przecież po drodze już padło, że „zamach na demokrację” wyprowadzi miliony na ulice i będzie końcem PiS, jednak i to trzeba umieć robić.

Zamiast budowania emocji, POKO zbudowało taką śmieszność, że Lis z Giertychem się ubawili i załamali. W TVN24 też pełna konsternacja i brakuje pomysłu, jak wytłumaczyć, że protesty wyborcze złożyły i PiS i POKO, co więcej wszystkie te wnioski zostaną rozpoznane w tej samej procedurze przez te same instytucje. Schetyna w boju o utrzymanie stołka najprawdopodobniej traci resztki rozumu i bez żenady opowiada do kamer brednie, jakoby POKO złożyło skargę do Sądu Najwyższego, nie do Izby Nadzwyczajnej SN. Problem polega na tym, że protesty wyborcze rozpatruje tylko i wyłącznie Izba Nadzwyczajna, czyli ta "pisowska" i „podległa” Kaczyńskiemu.

Kto chcący zachować odrobinę powagi da wiarę, że PiS protestem wyborczym w tym samym trybie, przed tą samą instytucją, dokonuje zamachu na demokrację, a POKO demokracji broni? Niestety nie można powiedzieć, że nikt, najmniej połowa wyborców „opozycji” uwierzy, ale to jest kolejna radykalizacja, która ma jeden wielki pożytek. Przekroczenie pewnych poziomów groteski, ocierającej się o obłęd, powoduje, że partia aspirująca do przejęcia władzy staje się politycznym kolorytem. Działania Schetyny i tych, którzy jeszcze przy nim zostali skierowane są tak bardzo radykalnej grupy wyborców, że Lis z Giertychem się w niej nie mieszczą i to jest pierwsze zwycięstwo PiS.

Strony

Źródło foto: 
25631 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. jak można uczynić głos nieważny skoro należy napisać jeden "x" ? A może sprawdzający i liczący mogą coś dodać?

 2. kabaret odcinek nr 1587

  SLDowcy+spóła którzy całą kampanie prowadzili pod szyldem "Lewica" reklamowali nazwe i napis  "Lewica" -> są zdziwieni, ze ktoś mógł zagłosować na komitet Lewica "jakaś tam"  -> a nie na -> komitet SLD/Pakt hue hue ha ha ha

 3. ps. kukiz "antysystemowiec" jowy-srowy nie miał problemu zeby z "układem" sie dogadać i podrzucić PISowi w Okregi senackje kandydata który miał PIS podebrać głosy**, (główne to zadanie mieli ZSLowcy) **KWW Kukiz 15 do senatu

  https://pl.wiki...  https://pl.wiki...

  a tu np Konf. https://pl.wiki...

 4. .

 5. Schetyna tuż po przerżnietych wyborach ściga się z lewica o przejęcie ich wyborców. Litości.. 

  Polska jako jedyny duży kraj nie dołączyła się do embarga broni na kraj który jest członkiem NATO czyli Turcję. Chciałbym żeby to była świadoma decyzja, niestety to raczej bezwład decyzyjny państwa PiS. 

 6. PiS wcale nie musi "odbierac" Senatu przez protest i ponowne liczenie. Warto przypomniec, ze Gawlowski siedzi juz na lawie oskarzonych i zaden imunitet go nie chroni. Za 7 zarzutow w tym 4 korupcyjne grozi mu natomiast do 15 lat a proces zaczyna sie za okolo 2 miesiace.

 7. krysztopa to trafnie narysował: https://kryszto...

  otóż gdyby ktos "z zewnątrz" spojrzał na to co wyprawia "opozycja" a dokładnie "największa partia opozycyjna która aspiruje do władzy" to by zapytał

  a dlaczego nie chcecie / obawiacie sie przeliczenia głosów? czyż byście sie bali ze nieprawidłowości są... i to są na waszą niekorzyść ?

  bo to POKO obawia sie liczenia głosów / dramatyzuje w tej sprawie... tak to wygląda

 8. Kalizm stosowany ma się doskonale. Ale już np. feministki doprowadziły tę praktykę do perfekcji! Np. Przemoc "domowa" z definicji jest w momencie gdy samiec robi to samicy rodzaju homo i i do tego sapiens! W drugą stronę to już nie jest żadna przemoc! Tak z feministycznej definicji czegoś takiego nie ma! Prawo szariatu przewiduje kamieniowaniu za homoseksualizm i cudzołóstwo. Oczywiście od czasu do czasu świat obiega grzana przez słuszne mendia informacja o ukamieniowaniu jakiejś kobiety czy homosia. Informacja o tym, że za cudzołożenie ukamieniowano również i faceta nie jest już podawana dalej. On przecież na pewno na to zasłużył. A tak poza tym przecież takie prawo należało wobec samców wprowadzić i u nas. Ku czemu jak mniemam zmierzamy.

 9. Strony