Prześlij dalej:

Jednym z większych problemów prawicy i prawicowych liderów opinii jest zachowanie rodem z gabinetu lekarskiego. Podchodzi taki prawicowiec do drzwi i nasłuchuje, czy można wejść. Chodzi po korytarzu z kąta w kąt, łapie za klamkę, cofa się i tak kilka razy. W końcu przed gabinetem zjawia się krewka kobita i układa całą kolejkę albo po „numerkach” albo „kto pierwszy” i bez żadnych oporów wchodzi do gabinetu, aby sprawdzić co się dzieje. Przekładając tę medyczną metaforę na polityczne realia rzecz sprowadza się do jednego. Asekuracyjni prawicowcy czekają na to, co tam napiszą w GW albo pokażą w TVN i potem się tłumaczą, że jest inaczej. Nie, nie pomyliłem się, nie tłumaczą jak jest, ale „się tłumaczą”.

Od tygodnia wszyscy dookoła powtarzają brednie za „kolejkową” GW i „doktorem” TVN, że to opozycja lewicowa in gremio wygrała wybory. Jeden jedyny Jacek Karnowski zauważył, że to kompletna bzdura. Kolejny raz, policzmy głosy! PiS 8 051 935, KKW Koalicja Obywatelska PO .N i PL Zieloni 5 060 355, Sojusz Lewicy Demokratycznej 2 319 946, Polskie Stronnictwo Ludowe 1 578 523, Konfederacja Wolność i Niepodległość 1 256 953. Lewacko-liberalny układ POKO-PSL-SLD ma blisko milion głosów więcej niż PiS, dokładnie ‭8 958 824‬ i to prawda, ale PiS plus Konfederacja, jakby nie patrzeć prawicowa i to skrajnie, to ‭9 308 888‬. Nie koniec na tym, bo PSL-Kukiz to też nie SLD, czy POKO, ale formacja, która poszła do wyborów jako centroprawica, więc wliczanie ich do lewicowo-liberalnej opozycji jest tylko i wyłącznie blagą, którą prawica łyknęła.

Biorąc pod uwagę fakty, to na blok liberalno-lewicowy głosowało 7 380 301 Polaków, a na prawicę od centrum po skrajne prawo 10 887 411. Mało tego, trzeba pamiętać, że POKO to też przecież „prawicowa kotwica”, a SLD i Biedroń zarzucają im konserwatywne i nawet uwstecznione poglądy, zatem opowiadanie, że polska prawica przegrała z lewicą jest totalna aberracją nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Gdy już wiadomo na czym stoimy to powstaje pytanie, czy PiS mógł zdobyć więcej głosów i czyim kosztem? Parafrazując klasyka: „gdyby mógł to by zdobył, ale widocznie nie mógł”. I tutaj znów pojawia się bzdurna diagnoza, że PiS przegrzał „rozdawnictwo” i to przestało działać. Zastanówmy się przez chwilę, skoro praktycznie żadna partia nie straciła wyborców, to skąd PiS przybyło ponad 2 300 000 głosów? Czy jedyną drogą na pozyskiwanie elektoratu jest odbijanie elektoratu innym partiom?

Strony

Źródło foto: 
26143 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1.  "Jedynym zadaniem jest utrzymanie kursu i elektoratu ...."

  Czy utrzymanie dotychczasowgo kursu utrzyma dotychczasowy elektorat? Pytam o utrzymanie w zmienionych warunkach, bo przecież warunki w nowej kadencji będą inne, a może nawet całkowicie inne. Jak bardzo inne, opisuje niezwykle ciekawie i rozsądnie Witold Gadowski w powyborczym komentarzu:

  https://www.you...

  Z treściami w nim zawartymi zgadzam się całkowicie.

   

 2. Wysłuchałem Gadowskiego do momentu kiedy to stwierdził, że Kofederacja jest wyrazista. To określenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że tego gościa nie ma sensu czytać i słuchać.

  Zlepek Korwinowców z ludźmi Giertycha po Lidze Polskich Rodzin w/g niego jest wyrazisty. Tylko oszołom może takie bzdety wygadywać.

  Ta wyrazistość wypłynie już w pierwszej turze wyborów prezydenckich gdy wygra kandydat opozycji, bo Konfederacja wystawi kilku własnych kandydatów.

  /edit/   Znam Narodowców, ale żadnego z nich nie ma w Konfederacji.

   

 3. Nie lepiej ocenić po pierwszych wystąpieniach 11-tki na forum Sejmu?

  Możliwości retoryczne i merytoryczne posiadają z pewnością, dlatego ja bym zaczekał.

   

   

 4. No właśnie, "oceniajcie po owocach"! Są tu jednak na tym blogu agenci z zadaniem przyprawienia z góry łatki i ustawienia w pozycji "do bicia", a najlepiej widać to po tym wściekłym obszczymurku Barcie (to ten od wąchania ruskich onuc), nie zdolnym do normalnej wśród białych cywilizowanych ludzi wymiany poglądów. Natomiast faktycznie "ruskimi onucami" okazała się TVPiS, skandalicznie, po sowiecku, zachowując się wobec Konfederacji. No cóż, w osobie JK doczekaliśmy się współczesnego wcielenia Gomółki, z tym, że poprzednik chyba miał więcej oleju w głowie. 

 5. Myszka Miki!

  Zastapiles Mariana Konarskiego...ruska onuco!?

 6. Oczywiście - Konarskiego, Kalinowskiego a nawet Kowalskiego, tak, tego słynnego Kowalskiego - dasz wiarę żydowska jarmułko! Ty to jesteś Polonus zapewne od 1968, to widać po nienawiści do wszystkiego co łączy się z Ruchem Narodowym! Już pisałem parę razy, że tylko jedna nacja tak wściekle i nienawistnie reaguje na hasło "Ruch Narodowy" i ty jarmułka i kumpel Bart wiecie jaka!

 7. Tak wiemy Żydzie jeden :)

 8. Ja tego Gadowskiego i Michalkiewicza przestalem sluchac juz dawno!

  Ciagle, w kolko pie**ola glupoty - sluchac sie nie da!

 9. Może ich po prostu nie rozumiesz @polonus?

  Jeżeli nie rozumiesz, to wcale nie znaczy, że pie***olą glupoty, po prostu nie dla Ciebie takie felietony i tyle. Nie dla Ciebie, nie dla @Barta, znalazło by się jeszcze kilku takich, którzy tego typu felietonów nie rozumieją, a w związku z tym ich nie trawią. Michalkiewicza broni konsekwencja w wyśmiewaniu układu III RP, a Witolda Gadowskiego cały jego życiorys i działalność. Ilu znasz @polonusie równie ideowych i zaangażowanych osób w PiS-ie? No i przede wszystkim zastanów się, co Ty zrobiłeś dla Polski porównywalnego z Gadowskim. Gdy porównasz i wyjdzie Ci nieźle na Twoją koszyść, trochę o tym opowiedz. Gadowski wystawiony jest na pełny ostrzał i jakoś nie drży.

   

 10. Znalazł się profosor rehabilitowany... Co studiowałeś? WUML?  Teksty Gadowskiego z ostatnich czasów ograniczają się do jednego: atak na Pis na zasadzie "a ja coś wiem! mam niepodważalne dowody! ale teraz ich nie ujawnię, może później! oglądajcie następne odcinki bloga, bo muszę z czegoś żyć". Nie ma w nich żadnych skomplikowanych treści, nie ma popisów intelektualnych, nie ma złożonych zagadnień ani społecznych, ani politycznych, ani gospodarczych. Ot, tak sobie Gadowski straszy z odcinka na odcinek swojego videobloga, i biznes jakoś się kręci. 

 11. Strony