Prześlij dalej:

Pewne mechanizmy propagandowe są niezawodne i gdy czytałem w rozmaitych „mediach”, jakie poważne problemy ma Jarosław Kaczyński wewnątrz partii i koalicji, to byłem pewien, że chodzi o Grzegorza Schetynę i POKO. Nie zawiodłem się, dokładnie tak jest, dziś nikt nie mówi o problemach PiS, bo wszyscy wiedzą, że wszystko zostało sprawnie pokładane na swoim miejscu, bez zwracania uwagi na poniektóre emocjonalne wywody, natomiast w PO wrze non stop i to w kilku garach. Co więcej wrzenie nie jest wynikiem podgrzewania zakulisowych plotek, ale otwartych propozycji, jakie wygłaszają poszczególni politycy.

Na początek warto sobie ustalić pewną stałą polityczną, która ma miejsce zawsze, o ile partia wie czego chce, na przykład nikt nie robi cyrków z tak ważną kwestią, jak kandydat na prezydenta RP, to się ustala w zaciszu gabinetów i trzyma w największej tajemnicy, ewentualnie wrzuca się jakieś strzępy informacji, ale tylko te służące określonym celom politycznym. Naturalnie można żonglować nazwiskami i dzięki temu sprawdzać reakcje społeczne, niemniej taki eksperyment musi być pod pełną kontrolą, w przeciwnym razie zamiast gromadzenia wiedzy buduje się chaos. PO dokładnie w tym kierunku poszła, wyciągnęła wszystkie polityczne brudy na zewnątrz i poszczególni politycy załatwiają w świetle kamer swoje osobiste lub frakcyjne biznesy. W tych okolicznościach dyżurna pytania, czy Tusk wróci i drugie zacznie ważniejsze, kto będzie kandydatem PO, stają się autentyczną zagadką i to dla samych zainteresowanych.

Wszystkie przecieki do mediów i ich rozpowszechnianie nie mają najmniejszego sensu i wartości, z bardzo prostego powodu – nikt w PO niczego nie wie. Odwrotny syndrom Petru, nie wszyscy wszystko wiedzą, ale nikt niczego nie wie, ponieważ najbardziej podstawowe kwestie związane z funkcjonowaniem partii, leżą w gruzach. Skoro nie wiadomo kto będzie dalej przewodniczącym PO, to siłą rzeczy nie da się w tych warunkach wyznaczyć wspólnego kandydata na prezydenta. Chłopcy i dziewczęta są zajęci sobą i to sprawia, że partia straciła zdolność decyzyjną, jak to się brzydko mówi, przynajmniej w tym zakresie, gdzie wymaga się decyzji sprawnej i jednoznacznej. Schetyna nie wie, kto będzie kandydatem PO, on co najwyżej ma jakieś tam swoje pomysły, ale brakuje mu ludzi i sprzętu, żeby je przeforsować. Tusk nie odpowie konkretnie na pytanie o swoją przyszłość polityczną, bo jej zwyczajnie nie zna. Najbardziej konkretni są ci politycy, którzy walczą o władzę lub wspierają nowych liderów.

Słychać Borysa Budkę aspirującego i do roli szefa klubu i szefa PO, słychać Zdrojewskiego, który ma podobne plany i słychać Kidawę-Błońską w takim tonie, jakby się już poczuła Prezydentem RP. Nie ma jednego wodza, nawet Tusk musi znosić takie upokorzenie, że młodsi i mniej ważni od niego zdecydują o wszystkim. W normalnych dla PO warunkach albo Schetyna albo Tusk powiedzieliby, że ma być tak i tak, po czym dokładnie tak by się stało. W tej chwili nikt w PO nie ma takiej siły i dlatego trwa wojna podjazdowa z udziałem partyjnej partyzantki. Co i rusz wyskakuje jakiś harcownik mówi, że Schetyna musi odejść, że Kidawa-Błońska jest najlepszą kandydatką i nie ma to nic wspólnego z przemyślaną strategią polityczną, jest wynikiem jednego wielkiego chaosu wywołanego „wojną na górze”.

Źródło foto: 

Strony

23221 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. W chaosie jest metoda i ten chaos źle wróży Dudzie.
  Jeśli PiS nie pokaże wyborcom nowego oblicza i cała kampania prezydencka okaże się kolejnym „odgrzewanym kotletem“, to kandydat opozycji, o ile będzie tylko jeden, wygra w pierwszej turze.
  Demony pisowskiego partyjniactwa zaczęły już wyłazić. Nadszedł czas imposibilizmu, czyli tłumaczenia się okolicznościami w/g znanego nam już schematu - „wita... rozumita“.
  Szkoda, że Ci na których postawiliśmy są tak słabi.
  Było miło, ale chyba już się skończyło. Nam pozostanie Bart i kupa nieziszczonych nadziei.

 2. Przed PiS-em można by postawić do wyboru jedną z trzech strategii:

  1. prometejską, czyli odpowiedź na oczekiwanie twardego elektoratu PiS-u w sprawie radykalnego oczyszczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz resztek po nomenklaturowym systemie III RP, tym samym wprowadzenia rządow prawa, sprawiedliwości i ładu etycznego.

  2. pragmatyczną, czyli odpowiedź na potrzebę Polaków posiadania stabilnych politycznie rządów. Stabilność polityczną mógłby uzyskać PiS już dzisiaj, gdyby rozpoczął negocjacje na temat współudziału w rządzeniu równocześnie z Konfederacją i PSL-em. Samo rozpoczęcie takich negocjacji poprawiałoby notowania PiS-u.

  3. strategię "ciepłej wody w kranie" - czyli trwanie u władzy z nadzieją, że wyborcy rządy PiS-u w końcu docenią i że dadzą PiS-owi więcej władzy niż dotychczas. Albo przynajmniej tyle samo.

  Czy można wskazać PiS-owi jeszcze jedną strategię do zastosowania jesienią 2019? Jaką?

   

 3. sądzę, że do wyborów prezydenckich PiS podkuli ogon pod siebie, nie rozpocznie żadnych konkretnych ruchów politycznych, reform gospodarczych, społecznych, w sądownictwie i porządkowania mediów, bo każde radykalniejsze działanie wywoła histerie w antypolskich mediach i tym osłabi pozycję Dudy

  wg mnie - mamy przed sobą prawie rok strategii "ciepłej wody w kranie"

 4. Wojna o schedę w pisie się zaczęła. Ciekawe ile i gdzie Ziobro, Kamiński etc powsadzali zbuków typu Banaś i s-ka. Dostaną co chcą do pozycji startowej - będzie cichosza, jak nie to beda następne odpalać.

 5. Wuj Sromotnik systematycznie odwraca uwagę od rzeczy istotnych i ważnych! Nikt poważny nie będzię się babrał w tym antypolskim gównie jakim jest PO! Za chwilę będzie11 listopada i pora mówić o rzeczach POLSKICH! Pora dać wreszcie kopa żydowskiemu lobby w Polsce i jego żałosnym lokajom: Duda, Gliński, Czaputowicz itd. itp. a zwłaszcza temu małemu, tchórzliwemu krętaczowi z Żoliborza! RN musi wystawić swojego kandytata w wyborach prezydenckich; Polaka! Dosyć tej żydowskiej bandyterki w Polsce!!! 

 6. Rusko-żydowską bandyterkę uprawia w Polsce półżyd Władimir Władymirowicz Putin. Żyd Putin chce zrobić swojego zaufanego człowieka Żyda Żyrinowskiego namiestnikiem Polski, tylko najpierw musi Polskę wyrwać z NATO. Czyż nie o to chodzi konfederacji, żeby wyrwać Polskę z NATO?

   

 7. Co taki Prezydent Duda moze obiecac w kampani wyborczej , slynne powiedzenie ktorego uzywal " ja jako byly " co zostalo przerobione na jaja kobyly poprostu zniklo . Moze oczywiscie dalej opowiadac ze bedzie prezydentem wszystkich polakow , z pewnoscia sprawa 447 bedzie w ktoryms momencie mocno dyskutowana i ciekawe jakie bedzie zdanie w tej kwestji Prezydenta Dudy.

 8. Wszystkim ruskim, którzy chcieliby kłamać na temat 447, po raz kolejny przypominam prawdziwy tekst tej ustawy.

  Prawo Publiczne 115-171, 
  115-ty Kongres

  9 maja 2018 r. [Druk Senatu nr 447]

  Ustawa
   
  Mająca na celu uzyskanie sprawozdania na temat działań niektórych państw w przedmiocie mienia okresu Holokaustu i innych powiązanych zagadnień.    

  Senat oraz Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki, zgromadzeni jako Kongress, uchwalają:

  USTĘP 1. NAZWA SKRÓCONA.

  Niniejsza ustawa może być przywoływana jako „Dzisiejsza sprawiedliwość dla ocalonych, którzy nie otrzymali rekompensaty (JUST) Ustawa z 2017”.

  USTĘP 2. SPRAWOZDANIE NA TEMAT MIENIA OKRESU HOLOKAUSTU I INNYCH POWIĄZANYCH ZAGADNIEŃ. 

      (a) DEFINICJE.-W tym ustępie:
              (1) ODPOWIEDNIE KOMISJE KONGRESU.-Pojęcie „odpowiednie komisje Kongresu” oznacza-
                     (A) Komisję Spraw Zagranicznych Senatu;
                     (B) Komisję Wydatków Publicznych Senatu;
                     (C) Komisję Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów; oraz
                     (D) Komisję Wydatków Publicznych Izby Reprezentantów.
              (2) ODPOWIEDNIE PAŃSTWA.-Pojęcie „odpowiednie państwa” oznacza państwa uczestniczące w konferencji
      na temat Mienia Okresu Holokaustu w 2009 roku, które w ocenie Sekretarza Stanu lub osoby wyznaczonej przez   
      niego, w porozumieniu z eksperckimi organizacjami pozarządowymi, są państwami co do których istnieją szczególne  
      obawy w związku z zagadnieniami wymienionymi w punkcie (b).
              (3) BEZPRAWNE PRZEJĘCIE LUB PRZEKAZANIE.-Pojęcie „bezprawne przejęcie lub przekazanie'” obejmuje
      konfiskaty, wywłaszczenia, nacjonalizacje, wymuszoną sprzedaż lub wymuszone przekazanie oraz sprzedaż lub  
      przekazanie pod przymusem podczas okresu Holokaustu lub w okresie rządów komunistycznych w odpowiednich  
      państwach.
      (b) SPRAWOZDANIE.-Nie później niż 18 miesięcy po uchwaleniu niniejszej ustawy, Sekretarz Stanu przedłoży odpowiednim komisjom Kongresu sprawozdanie, w którym dokona oceny i opisu natury oraz zakresu praw państwowych i egzekwowalnych procedur w odpowiednich państwach odnośnie identyfikacji i zwrotu lub restytucji bezprawnie przejętego lub przekazanego mienia okresu Holokaustu, która to ocena i opis zostaną dokonane w zgodzie z, i pod kątem założeń i celów konferencji na temat Mienia Okresu Holokaustu w 2009 roku, a w szczególności-
              (1) zwracania prawowitemu właścicielowi dowolnego mienia, włącznie z mieniem o charakterze religijnym lub
      komunalnym, które było bezprawnie przejęte lub przekazane; 
              (2) w przypadku gdy zwrot mienia wymienionego w podpunkcie (1) nie jest już możliwy, dostarczania
      porównywalnego mienia zastępczego lub wypłacania prawowitemu właścicielowi równoważnego odszkodowania w 
      zgodzie z zasadami sprawiedliwości i poprzez szybki proces administracyjny na podstawie roszczenia, który to proces  
      jest sprawiedliwy, przejrzysty i uczciwy;
              (3) w przypadku mienia bezspadkowego, dostarczania mienia lub rekompensaty w celu wsparcia będących w
      potrzebie osób ocalałych z Holokaustu, wsparcia edukacji na temat Holokaustu i na inne cele; 
              (4) zakresu w jakim takie prawa i procedury zostały wdrożone i w praktyce zastosowane, a w szczególności
      poprzez dowolne, nadające się do stosowania procedury administracyjne i sądowe; oraz 
              (5) w stopniu w jakim będzie to możliwe, ocena i opis procedur i przegląd postępu w przedmiocie rozpatrywania 
      roszczeń ocalałych z Holokaustu obywateli Stanów Zjednoczonych i obywateli Stanów Zjednoczonych będących  
      członkami rodzin ofiar Holokaustu.
      (c) Postanowienie Kongresu.-Kongres postanawia, iż po złożeniu sprawozdania opisanego w punkcie (b), Sekretarz Stanu będzie kontynuował składanie Kongresowi sprawozdań na temat mienia okresu Holokaustu i innych zagadnień z tym związanych, w sposób spójny z tym w jaki Departament Stanu składał sprawozdania w tej kwestii przed datą uchwalenia niniejszej ustawy.   

       Zatwierdzono 9 maja 2018 r.

  HISTORIA LEGISLACJI-DRUK SENATU nr 447:
  --------------- 
  REJESTR KONGRESU:
      Tom 163 (2017):  12 grudnia, rozpatrzono i uchwalono w Senacie.
      Tom 164 (2018):  24 kwietnia, rozpatrzono i uchwalono w Izbie Reprezentantów.

   

 9. Cytat: Wszystkim ruskim, którzy chcieliby kłamać na temat 447, po raz kolejny przypominam prawdziwy tekst tej ustawy.

  Zabraklo slowa " onuce".

  Bardzo ciekawie jest opisany temat  odszkodowan w ksiazce PSZEDSIEBIORSTWO HOLOKAUST , autor- Norman Finkelstein . Ta ksiazka bardzo precyzyjnie opisuje dzialania roszczen zydowskich i jak to wszystko sie odbywa. Polecam do przeczytania , jest naprawde interesujaca w tej sprawie roszczeniowej.                                             Cytat : (3) w przypadku mienia bezspadkowego, dostarczania mienia lub rekompensaty w celu wsparcia będących w
      potrzebie osób ocalałych z Holokaustu, wsparcia edukacji na temat Holokaustu i na inne cele; 

  Tam w tej ksiazce o ktorej wspomnialem powyzej jest wyjasnione jak te inne cele dzialaja.

 10. Termin "ruskie onuce" wymyślił Matka Kurka. Jeżeli to ci się nie podoba, to po co tu przyłazisz? Masz prikaz?

  Wszystkie ruskie onuce (gorsze słowa cisną się na usta) powinny przestać kłamać na temat ustawy 447. Ta ustawa dotyczy WYŁĄCZNIE składania sprawozdań, np. na temat "dostarczania mienia zastępczego", i nie jest podstawą do JAKICHKOLWIEK roszczeń. Ale ruskie onuce mają za zadanie KŁAMAĆ, KŁAMAĆ, KŁAMAĆ, szczuć Polaków na Polaków, żeby konfa pomogła Putinowi zwyciężyć.

   

 11. Strony