Reklama

Winę za powstanie Afery Hazardowej ponosi Donald Tusk


Winę za powstanie Afery Hazardowej ponosi Donald Tusk

Reklama

Pani Paradowska i pan Olechowski analizując Aferę Hazardową (Superstacja, 2010.01.20) doszli zgodnie do takiej oto generalnej konkluzji. Otóż uznali, że Tusk popełnił dwa bardzo poważne błędy. Po pierwsze, przyczynił się do powołania CBA. Po drugie, Tusk po przejęciu władzy nie wywalił Kamińskiego na zbity pysk.

A teraz zastanówmy się do jakich wniosków MY możemy dojść analizując wnioski do jakich doszła nasza zgodna para, czyli wielka i wpływowa dziennikarka, oraz kandydat na Prezydenta III RP. A wniosek może być tylko jeden. Gdyby nie było CBA, nie byłoby afery. Gdyby nie było Kamińskiego wszystko nadal byłoby bardzo cacy, Mordo Ty Nasza.

I co ciekawe. Ta wpływowa dama razem z byłym tenorem PO – bez najmniejszej żenady, na oczach wytresowanych a wiec i zachwyconych telewidzów – formułują tak skrajne wnioski. Są przy tym tak butni, tak pewni siebie, że całkowicie olewają podludzi z Ciemnogrodu, dla których tylko Chlebowski z Sobiesiakiem mogliby coś tak kuriozalnego wymyślić. A jednak nie. Niestety, PO popiera zbyt wielu bardzo zdolnych i wybitnych ludzi z najwyższej półki i z każdej branży.
—-

Ale nasza para nie należy do wyjątków. Dokładnie do takich samych wniosków doszedł szef Superstacji, niejaki Wojciech Mazowiecki. Mało tego. Kilka dni wcześniej do równie ciekawych, choć innych wniosków doszedł kolejny kandydat na Prezydenta III RP. Sławetny śledczy, szczera i życzliwa lewacka dusza, czyli prof. Tomasz Nałęcz. A myślicie, że ci ludzie należą do wyjątków?

Skąd. Zdecydowana większość naszych oświeconych elit, autorytetów, dziennikarzy itp, myśli dokładnie tak samo jak pani Paradowska. I teraz biedacy plują sobie w brody, że dopuścili do powstania CBA. Różnica jest tylko taka, że nie każdy z nich chce się do tego publicznie przyznać. I nie ma co się dziwić, bo nie każdy chce wyjść na frajera typu Chlebowski. A więc wypijmy za szczerość.

Reklama

53 KOMENTARZE

 1. Skrajne te wnioski to one nie
  Skrajne te wnioski to one nie są, są przykrojone dla potrzeb dialogu ze społeczeństwem. Z punktu widzenia interesu partii – całkiem słuszne. A punkt widzenia interesu społecznego nakreśli się przed następnymi wyborami, nie? Każda partia nakreśli, od prawa do lewa, więc coś tam sobie wybierzemy.

 2. Kto śmiał wycenić moje
  Kto śmiał wycenić moje wiekopomne dzieło na jedną tylko gwiazdkę?? CO? Niech natychmiast ten łobuz się przyzna podając imię, nazwisko i adres korespondencyjny celem złożenia pozwu do sądu!

  Ostrzegam, jeśli ten kret, ten pachołek imperialistycznych zagranicznych szczekaczek, ten dywersant sypiący piach w tryby tak pięknie działającej maszynerii nie przyzna się dobrowolnie, to będę zmuszony przeprowadzić osobiście śledztwo w tej sprawie. A naprawdę nie chciałbym znaleźć się w skórze tego nikczemnika, gdy znajdzie się w moich łapach, bo nie będzie żadnej litości. Wiec wzywam nikczemnika do dobrowolnego ujawnienia się i stosownych ekspiacji! Może to złagodzi mój słuszny gniew!

 3. Nie doceniasz @Ess@l@m@
  Markizie, a to z powodu wypranego umysłu, przez co odbierasz tylko dwa kolory. @Ess@l@m ma umysł niewyprany i nic go nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne.
  Dla poprawienia percepcji kolorów zobacz, jaki fajny film widział wczoraj wczoraj ruum

 4. Sukces CBA to lęk przed tą służbą
  To ładne. Pora więc zrehabilitować SB, bo ich też się bano. I to jak.
  Na Pradze przy ul. Cyryla i Metodego mieściła się wyjątkowo skurwiała komenda MO i SB. Za komuny krążył taki dowcip o niej: Cyryl jak Cyryl, ale te metody.
  Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, fryzury się zmieniają, ale metody pozostają.

 5. Efemko. Przeczytałem kiedyś, że przed powstaniem
  CBA z chaotem i zadymiarzem na czele, w Polsce było 17 instytucji mogących realnie walczyć z korupcją. Po co 18-ta stworzona od podstaw? Należało pogonić do roboty istniejące służby i zaoszczędzić setki milionów złotych.

  • Twórca CBS – Rapacki,brylujący na prowincjonalnego
   Eliota Nessa podpisał OSOBIŚCIE zezwolenie na broń gangstera ksywa ,,Goebbels”.Z tej to ,legalnej.broni Goebbels zastrzelił dwoje albo troje ludzi.Nieskazitelny Rapacki jest w nieskazitelnym rządzie PO – wiceministrem.Sprawę feralnej spluwy i zezwolenia od generała policji zbadać miała prokuratura w Jeleniej Górze.Trzem głupim prokuratorom pojebało się we łbach i doszli do innych wniosków niż należało.Skutkiem tego zostali rozegnani na trzy wiatry.Każdy z osobna rozpracowuje teraz zawiłe włamania do piwnic i altanek na działkach w największym zadupiu tego kraju.

 6. CBA to instytuacja typowo “polska”
  wszystko potrafi spierdolić. Obawy przed nią były nieuzasdnione.

  Jedyny sukces to agent “Tomasz”, który jako “powiatowy Belmondo”, był w stanie oddziaływać na emocje naiwnych kobiet, które procesu “kręcenia lodów”, nie potrafiły odróżnić od “robienia loda”.

  Przy Pani Sawickiej byłby pełen sukces, ale sam “Eliot Ness” się musiał w to wpierdolić, Efekt ? Większosc współczuła Sawickiej.

  Przy Pani Marczuk, sprawa ewidentna. Plus dla CBA

  Willa w Kazimierzu ?!!
  Ktoś za to już zapłacił ?

  • @ruum, @canned head, @Soosell
   Ten zwierzęcy strach spowodował, że na gwałt poszukiwali kogoś kto by im zapewnił bezpieczeństwo i chronił ich interesy oraz ogromne wpływy. A bezpieczeństwo, wręcz nietykalność, mógł zagwarantować rzodkiewkom tylko naturalny ich sojusznik, czyli PO.

   PO, organizacja powiązana tak licznymi interesami z oligarchami wywodzącymi się z elit komunistycznych i byłych służb specjalnych. Niestety, jedni i drudzy w ciągu tych około 20 lat prawie całkowicie się zasymilowali dmuchając już w jedną trąbę.
   —-

   Ten nowy zasymilowany byt wykreował z siebie Nową Rasę Panów, nieomylnych Nadludzi, lewackich faszystów pełnych przerażającej buty i pychy, traktujących inaczej myślących gorzej niż ludzi 5 kategorii, często gorzej niż bezrozumne bydło.

   Dodatkową gwarancją nietykalności, cementującą jednocześnie wzajemną lojalność i miłość, są haki będące w posiadaniu byłych pracowników UB i SB. A taki argument jest gwoździem do trumny dla każdego niepokornego, czy nielojalnego.

   Tak więc wszystko układa się w logiczną całość. Słabość charakteru, grzechy młodości, chciwość, gnidowatość itp. skutkują obecnie bezgraniczną wzajemną miłością.

   Rzodkiewek do PO, z wdzięczności, a PO do rzodkiewek też z wdzięczności. Miłością cementowaną dodatkowo powiązaniami biznesowymi. Czyż można sobie wyobrazić bardziej zgodne małżeństwo?

 7. Myślę, że nic nie mieli i nie mają na Tuska
  Moim zdaniem Tusk odpuścił CBA i Kamińskiemu osobiście, żeby nie było jazgotu, że to zamach na demokratyczną instytucję. Gdyby było inaczej to Rzepa już coś by opublikowała. To samo zrobili w przypadku TVP. Odpuścili, bo taka jest linia PR-owców. PO jako przeciwieństwo PiS.

 8. Kiedyś oglądałem chyba
  Kiedyś oglądałem chyba amerykański film, gdzie dyskutowali członkowie mafijnej rodziny narzekający na coraz bardziej podłe metody stosowane przez policję. A może to chodziło tylko o terrorystów zbulwersowanych tym, że policja nawet potajemnie zagląda im w dupy prześwietlając je na wylot nie tylko na lotniskach. Nie wspominając nawet o różnych innych metodach inwigilacji obywateli pozostałych. Ale mafii nie ma co się dziwić, podobnie i terrorystom, że im się to nie podoba.

  • Ponieważ nie chcę odpowiadać
   Ponieważ nie chcę odpowiadać poszczególnym osobnikom – tkwiącym w okowach komuszego myślenia – bezpośrednio pod ich wpisami by się niepotrzebnie nie zdenerwować a tym samym nie poczęstować w przypływie emocji kogoś tam słowem które nie przystoi tej klasy dżentelmenowi co ja… więc uznałem, że najlepiej będzie gdy ustosunkuję się do niektórych wcześniejszych wypowiedzi w tym pod wątku.

  • Wójt
   Jak głosi jedna z historycznych bujd,
   hen w średniowieczu żył niedobry bardzo wójt.
   Gnębił poddanych, mocną trzymał straż,
   z rzadka ku ludziom swoją złą obracał twarz.

   Leciały krnąbrne głowy – rach ciach ciach,
   aż w obejściach wójtowych zapanował blady strach.
   Trwałby ten strach po koniec wójta dni,
   aż pojawił się w gminie jakiś facet z innej wsi,
   co wszystkim ludziom w krąg powtarzał tak:

   Ej, wy, wy, ludzie, wy, tych pogróżek nie kupujta
   i choć szaleje wójt, wy wójta się nie bójta!
   Ej, wy, wy ludzie, wy, se złym strachem głów nie trujta
   i choć zabija wójt, wy wójta się nie bójta!
   Ej, wy, wy, ludzie, wy, raz się w kupę wziąć spróbujta,
   niech wójt nie gnębi was, wy same zapanujta tu!

   Jak głosi jedna z średniowiecznych bujd,
   na białej brzozie czarną nocą dyndał wójt.
   Następcą został ten, co wzniecił bunt,
   a gdy już poczuł pod nogami twardy grunt,

   Znowu poleciały głowy rach-ciach-ciach,
   a w obejściach wójtowych nastał jeszcze większy strach,
   trwałby ten strach po koniec wójta dni,
   aż osiedlił się w gminie jakiś facet z innej wsi,
   co wszystkim ludziom w krąg powtarzał tak:

   Ej, wy, wy, ludzie, wy, tych pogróżek nie kupujta
   i choć szaleje wójt, wy wójta się nie bójta!
   Ej, wy, wy ludzie, wy, se złym strachem głów nie trujta
   i choć zabija wójt, wy wójta się nie bójta!
   Ej, wy, wy, ludzie, wy, raz się w kupę wziąć spróbujta,
   niech wójt nie gnębi was, wy same zapanujta tu!

   Taki z tej bujdy morał można brać,
   że nie wiadomo, kogo bardziej trza się bać,
   czy tego wójta, co na ludzi grzmi,
   czy tych facetów z całkiem innej wsi…

   sł. W. Młynarski

  • A tak na marginesie.
   Wielu ludzi podziwia Szwecję, że tam ludzie są tacy uczciwi. Że nie kradną, nie oszukują itp. Ale czy ci podziwiający wiedzą o tym, że przez setki lat w Szwecji za, np kradzież, karano w sposób niezwykle okrutny. Np za zwykłą kradzież, choćby kilku jajek karano obcinaniem dłoni.

   I w nawiązaniu do powyższego, chciałoby się zapytać. W jaki inny sposób, tak delikatny by nie ranił nieziemskiej delikatności i wrażliwości obłudników lewackich, można by było w naszym zdemoralizowanym do cna kraju zmniejszyć do bezpiecznego minimum te powszechne na każdym szczeblu wynaturzenia?

  • Zaś przyrównywanie CBA do UB
   Zaś przyrównywanie CBA do UB i SB świadczy o tym, że dana osoba przesiąknięta jest komuną od pokoleń. A właśnie tacy najczęściej posługują się takimi epitetami, by zdyskredytować coś co im nie pasuje.

   Udają nagle wielce oburzonych demokratów na tak podłe działania służb które, wg nich oczywiście, niczym nie różnią się od metod UB czy SB. Ciekawe rozumowanie typu: Wy jesteście takimi samymi złodziejami jak mój tatuś bo też kradniecie. Tylko że ty ukradłeś złotówkę, a ichni tatuś kradł miliony codziennie.

  • Taka konkluzja sprawia im wielkie zadowolenie,
   bo sytuuje nagle w swej ocenie na pozycji tych lepszych, sprawiedliwych. Prawdziwych bojowników o wolność i demokrację. Tych, którzy za Naszą i Waszą Wolność życie by oddali.

   A tak naprawdę ich mentalność i rozumowanie jest typowe dla byłych komuchów którzy po przefarbowaniu, swoje i swojego środowiska ułomności chcą na chama przypisać innym, by móc poczuć się ponownie choć jeszcze raz arbitrami elegancji.

    • @lzis,
     To tylko cytat z rozdziału zatytułowanego: “Cykl rozważań na górze” opisanych w książce biograficznej też zatytułowanej: “Młodość, miłość i dojrzewanie Ilicza Lenina na drodze ku doskonałości”.

     W kolejnym rozdziale opisano jakim cudem Ilicz, dzięki samozaparciu, wytężonej racy i publikatorom, doznał przemiany przypominającą zamianę wina w wodę. Czyli jak stał się bogiem stąpającym po ziemi… obiecanej.

     • @Izis
      Mylisz się. Gdybyście i wy, tak jak ja, uczyli się na klasykach, nie chrzanilibyście tak często tak nieprawdopodobnych kocopołów przypominających rozważania małego Kazia któremu chce się kupę a który nie lubiąc nocniczka tak kombinuje, by na złość mamusi koniecznie sfajdać się w innym, mniej nobliwym miejscu. A czy nie lepiej już nosić swoją własną, tak pielęgnowaną kupę przy sobie? Choćby w pampersach? Choć wiem, że to nie jest chyba zbyt komfortowe dla pupy.

     • I to ma być poważniejsze:))
      Dyskusja o technikach defekacji i komforcie pośladków? Intelektualnie nie dorównam, ale miło było poznać.

     • Nasza @Izis jak umiała tak zrozumiała.
      Ale myślę, że wolała wycofać się rakiem z niezręcznej sytuacji, bo jako wrażliwa estetka woli unosić się wśród zapachów kwiatów na łące, niż przyznać się do gównianego tłumaczenia kolegów, którzy przypisali winę za powstanie afery hazardowej CBA. Strukturze ponoć na miarę UB.

     • Niezręcznej Dla Ciebie.
      Bo wczoraj przyznałam Ci rację, widocznie nie zrozumiałeś. A strzeliste metafory budowane z ekskrementów…owszem, nie przepadam.

     • @Izis,
      też nie przepadam za ekskrementami, ale jak inaczej mogłem ci unaocznić to szambo które twoi koledzy usiłują cudownie przemienić w perfumerię? Dlatego wcześniej wspomniałem o cudownej przemianie wina w wodę w kontekście wyniesienia swego czasu Lenina na ołtarze, by ci ułatwić zrozumienie istoty rzeczy. Myślę, a w zasadzie czuję już wyraźnie, ze zrozumiałaś moje przesłanie, bo zapach jest zbyt ostry jak na perfumerię, więc tak wrażliwa kobieta jak ty, na pewno wyczuła w lot że jednak koledzy wdepnęli w niezłe g…. Ale przecież trzeba jakoś sie tłumaczyć, najlepiej winę zwalając na kogoś innego. Najlepiej na CBA, bo nie nasza, więc na pewno zła… jak my.

     • Essalam. Ty sobie wymyśliłeś przeciwników i walczysz

      z nimi niczym Don Kichote z wiatrakami. Przytocz choćby jeden tekst napisany w ostatnim czasie przez Kontrowersyjnego i gloryfikujący Platformę. Otóż nie znajdziesz na tym portalu takiego tekstu. Wytłumaczenie Twojej projekcji jest bardzo proste i banalne. Ponieważ jesteś fanatycznym zwolennikiem PIS-u – uważasz, że każdy nie podzielający Twojego uwielbienia dla tej partii, musi być wielbicielem PO. Tak nie jest ale i tak nie mam nadziei byś w to uwierzył. 

 9. Do rozpieprzania między innymi
  warszawskiej Solidarności SB kierowała żigolaków, którzy owijali sobie solidarnościowe ciotki rewolucji wokół palca. Stara dobra metoda NKWD. którą stosowała jeszcze carska ochrana.

  “Tortur ani zabójstw CBA raczej nie odnotowała”
  Jeszcze…

 10. Powołanie Niesiołowskiego na
  Powołanie Niesiołowskiego na Marszałka Sejmu przypomina mi mianowanie konia senatorem przez Kaligulę.

  Wprowadzenie konia który mówi do sejmu, to jest jawna kpina i totalny kabaret. No, ale Niesiołowski twierdził cały czas, że to Gomułka był najgorszy. Biedaczysko.

 11. Dzięki naszemu premierowi Tuskowi
  żyje mi się dużo lepiej. Nawet zimą. Ludzie też stali się lepsi bo zostawiają więcej puszek po piwie w śmietnikach. Dzięki Ci mój drogi, kochany Premierze. Tyle tobie zawdzięczamy, a zły PiS i Rydzyk ciągle wrzucają Ci kochany Premierze piach w tryby. Będziemy się za Ciebie modlić kochany Premierze Tusk.

 12. Widzę, że ilość odsłon w temacie:
  “Dlaczego dziennikarze, elity, kochają OWSIAKA i nienawidzą Rydzyka.” ciągle się zwiększa i to w dość dziwnym tempie. Fakt, że reklamuję swój blog w kilkunastu forach, blogach, facebookach itp. Ale intryguje fakt, że ciągle dużo odsłon przybywa właśnie w temacie: “Dlaczego dziennikarze, elity, kochają OWSIAKA i nienawidzą Rydzyka.”

  Może to dlatego, że na Salon24 zablokowali mi kilka tygodni temu konto, tłumacząc pocztą wewnętrzną, że ponieważ zarzuciłem Owsikowi kradzież, konto zostaje czasowo zablokowane. Wiem, że to Jan Osiecki zgłosił administracji Salon24 zamieszczenie tego tekstu o Owsiku, bo zablokowano mi konto gdy Osiecki przeczytał ten wpis.

  Więc kto wie czy siły specjalne lewackich faszystów wraz z adwokatami nie przeglądają tekstu by znaleźć na mnie jakiegoś haka, dzięki któremu mogliby mnie zneutralizować. Bo ta aktywność jest zadziwiająca, bo nienaturalna. Dotyczy głownie wpisu o Owsiku. Mógłbym zrozumieć, że zainteresowanie dotyczmy wszystkich wpisów, ale tylko ten wpis wielu interesuje.