W 2013 roku ze sprawozdania WOŚP wyparowało 3 402 686,10 PLN

Prześlij dalej:

Ludzie pytają mnie, co dalej z Owsiakiem? Cóż z tego, że Sąd wskazał na „nieścisłości” w zeznaniach prezesa, księgowej i rzecznika WOŚP, cóż z tego, że „Złoty Melon” i WOŚP bezkarnie odmówiły doręczenia ksiąg rachunkowych na zarządzenie Sądu, skoro w pierwszą niedzielę stycznia 2015 roku, znów zacznie się hucpa i Owsiak dalej będzie robił swoje. Wytłumaczę raz jeszcze, że dotąd miałem dowody i przedstawiłem je w sądzie, na to, że Owsiak oszukuje ludzi i wbrew zapewnieniem wyprowadza z fundacji miliony złotych do własnej kieszeni, ale czyni to zgodnie z obowiązującym prawem. Większość normalnych obywateli nie rozumie jak to możliwe i słusznie, że nie rozumie, niestety na kreatywnej księgowości nie jeden biznes zbudowano. Mam jednak pewien przełom, który przestaje być kreacją księgową i zahacza jeśli nie o prawo karne, to na pewno o prawo karno-skarbowe. Około roku temu wykazałem, że WOŚP wielomilionowych kwot z aukcji Allegro nigdy nie przeznaczyła na sprzęt i programy medyczne. Mało tego, Owsiak od wielu lat okłamuje licytujących, że wszystkie aukcje Allegro są częścią tzw. „Puszki”. Tak nie jest i bardzo łatwo można to sprawdzić klikając na dwa linki: rozliczenie zbiórki z 2013 roku i drugi link to ogłoszenie "rekordu" czyli to kłamstwo, które Owsiak wypowiada na konferencji. Potem kłamstwo Owsiaka na stronach WOŚP rozpisuje się drobnym drukiem i to od jakiegoś czasu, bo wcześniej nawet i tego nie było. Popatrzmy na początek jak wyglądała dotychczasowa kreacja księgowa, pozbawiona informacji na temat Allegro. W roku 2012:

1) Owsiak krzyczy do kamery, że „Zebraliśmy 50.638.801,30 PLN”.
2) Tę samą kwotę wpisuje w rozliczeniu finansowym w pozycji: „Przychody z XX finału z wpłat pieniężnych : 50.638.801,30 zł” (str. 15 sprawozdania).
3) Rozliczenie zbiórki wygląda zupełnie inaczej: „Z kwoty 48.049.843,99 zł wynikającej z rozliczenia zbiórki publicznej w ramach XX Finału (…)” http://s2.wosp....
4) Aukcje Allegro w 2012 roku nie zostały na stronach WOŚP wyróżnione, te informacje pojawiają się dopiero po moich tekstach, od roku 2013, ale od czego mamy narzędzia internetowe. Pod tym linkiem można sprawdzić jaki był wynik z Allegro 2012 roku to 3 969 655 zł.. Łatwo policzyć, że 50.638.801,30 zł odjąć 3 969 655 zł nie da nam 48.049.843,99 zł. Zgadza się, bo w roku 2012 było jeszcze tak, że aukcje Allegro nie wszystkie, ale w jakiejś części trafiały do "puszki".

Dopiero rok 2013 pokazuje nam jak na dłoni co poszło, a co nie poszło do "puszki" z aukcji Allegro, no i pokazuje nam coś jeszcze, absolutnie przełomową informację:

Strony

33899 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. "Z kwoty 45.023.597,47 zł wynikającej z rozliczenia zbiórki publicznej w ramach XXI Finału zrealizowaliśmy następujące cele(...)"

  i

  "Łącznie Fundacja zakupiła sprzęt za 46.574.368,73 zł. Różnicę, między kwotą wydaną na sprzęt medyczny w ramach XXI Finału, a kwotą pochodzącą ze zbiórki, pokryliśmy ze środków zebranych w ramach aukcje.wosp.org.pl."

  Wspomniana wyżej różnica to: 1.550.771,26 zł.

  „Na aukcje.wosp.org.pl zebraliśmy – 3 402 686,10 PLN” (http://www.wosp...)

  Ktoś wytłumaczy, gdzie się podziało 1.851.914,84 zł?

 2. avatar

  Koszt przeprowadzenia zbiórki, czyli kasa przelana do "Złotego Melona".

 3. Czy będą konkretne odpowiedzi, czy raczej bluzgi? Czy może milczenie, które choć jeszcze raz okaże się złotym PLN. Melonem.
  Coraz wyraźniej widać, że puszka jest z podwójnym dnem. Podobnie prezentuje się moralność.

 4. DNO pojedyncze. Znowu niedawno usłyszałam od wychowanego na tym nastolatka "niech sobie kradnie, grunt, że coś robi". Sporo jeszcze pracy na tym ugorze.

 5. Wipler z dwoma promilami był w amoku, miał nadnaturalną siłę i strzelanie z broni palnej by nic nie dało, resztę obejrzycie na http://www.film...

  Pobicie posła władzy ustawodawczej to jeden z największych skandali w ciągu 25 lat wolności, tak wiem że nie wiedzieli że jest posłem, bili zwykłego Polaka, gdyby wiedzieli że to poseł, to by nie pobili. Na razie wygląda to tak, że głównym sędzią w sprawie pobicia przez policję posła jest sama policja, gdybyśmy mieli marszałka z jajami to utworzyłby nadzwyczajną komisje do zbadania pobicia posła przez policję, z materiałami dostępnymi dla dziennikarzy i Polaków, ale marszałkiem była Kopacz a jest Sikorski, i nie ma żadnej niespodzianki. Moim skromnym zdaniem Kopacz za niechronienie posłów przez policją powinna trafić przed TS czy inne szanowne gremium.

  i jeszcze jedno - ja też bronię tych policjantów. Oni działali na rzecz prawa i porządku tak jak ich wyszkolono, nie ponoszą żadnej winy. Po pobiciu posła szef policji oddałby się do dyspozycji premiera, ale o czym ja mówię.

 6. Z tym działaniem na rzecz prawa i porządku to nym nie przesadzał.
  Polecam opinię opartą na znajomości relacji stołecznych.

  http://andrzejr...

  Samo życie.

 7. Chęć skrojenia zawianego gościa przez tzw policjantów dobrze też tłumaczy skucie go a następnie okładanie pała, pięściami i gazowanie - chcieli go znieczulić, żeby nie czuł, kiedy traci portfel.
  Ja sobie myślę, że Wipler mógłby oskarżyć tych bydlaków o stosowanie tortur - bo czymże innym jest bicie i traktowanie gazem skutego człowieka, w dodatku przez państwowych funkcjonariuszy.

 8. avatar

  Na portalu dla dzieci i młodzieży wyko.pl pojawił się nowy rewident WOŚP. Musze przyznać, że dotychczasowy rineo, co by o nim nie mówić, to jednak był poważny gość. Następca
  "JakisTamKtosek", jak sam pseudonim wskazuje zaczął swoją karierę od kompromitacji, a potem to nagłośnił. Takie pierwsze z brzegu śmieszności, to DOCHÓD napisany capslockiem, chociaż "JakisTamKtosek" pisze o przychodzie. Pomijając te wszystkie pozostałe bzdury, które 100 razy były przerabiane jak to "Matka Kurka nie odróżnia zbiórki od Finału", a co w końcu Owsiak zaczął wykazywać zgodnie z prawem, bo Sąd też okazał się być "gupi", JakisTamKtosek znalazł sprawozdanie finansowe WOŚP z 2013 roku i zobaczył w nich aukcje Allegro wpisane jako darowizny. Niestety nie pochwalił się, gdzie znalazł, może złamał kody do serwera WOŚP. Darowizny celowe i rzeczowe zapewne ma na myśli pan "rewident", problem polega na tym, że nawet gdyby Allegro tam zostało wpisane, a oczywiście tak nie jest, to jest to gotowy materiał dowodowy, co najmniej dla kilku instytucji od US przez ministerstwa po prokuraturę. Dobry znak widać, że przy Owsiaku zostali fanatycy, tylko z tych najniższych półek, niegdysiejsi obrońcy przynajmniej zachowują tyle umiaru, że milczą.

 9. Ale mnie zaszczyt kopnął, sam Kurka do mnie napisał. Chyba wyraźnie masz napisane, że te 50.5mln to przychód a 48mln to rozliczenie. Na prawdę nie wiesz czym różni się przychód od rozliczenia? I tak - masz rację, pomyliłem się i w komentarzu napisałem dochód zamiast przychód ale dzięki za wytknięcie błędu.

  A dlaczego dochody z Allegro nie zostały wpisane jako przychód ze zbiórki lecz jako darowizny?
  Za gazetaprawna.pl: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie posiada zezwolenia MSWiA na prowadzenie zbiórki publicznej w formie licytacji.
  http://podatki....

  Kurka do cholery. Jak Ty weryfikujesz swoje informacje, że kilka minut zajmuje mi sprawdzenie tego, czego Ty nie mogłeś zrobić tygodniami?!

  Na portalu dla dzieci i młodzieży wyko.pl
  Sam na ten portal wchodzisz. Poza tym to właśnie tam masz wielu swoich zwolenników. Pod byle Wykopem masz więcej komentarzy zachwalających Ciebie niż na Twojej stronie więc to trochę słabo, że tak nazywasz swoich zwolenników. A może faktycznie, tylko dzieci i młodzież jest taka naiwna by w to wierzyć? 

  PS: Tutaj masz jeszcze opisane jak wygląda licytacja dla WOŚP od strony darczyńcy:
  http://www.wnei...

 10. avatar

  W ogóle nie zawracałbym sobie głowy, ale jest szansa, że może i ostatni fanatycy WOŚP coś w końcu pojmą. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to poświęcę odrobinę swojego czasu, ale umówmy się, że pierwszy i ostatni raz widzę takie popisy ignorancji i głupoty w wykonaniu weterana z piaskownicy.pl, na portalu kontrowersje.net.

  Po pierwsze jak już w końcu załapałeś, co jest przychodem, a co dochodem, to nie błaźnij się definicjami "rozliczenia", co fachowo nazywa się sprawozdaniem finansowym. Zbiórka publiczna to jest tylko jedno z trzech źródeł przychodu, a "rozliczenie" (sprawozdanie finansowe) dotyczy wszelkich kosztów i z "puszki" wiele by nie zostało, gdy wszystkie koszty WOŚP były z niej pokrywane. Nie wiem na ile radzisz sobie z czytaniem i rozumieniem tego, co czytasz, ale podajesz w cytacie i „polemice” dane z 2012 roku, a wtedy rzeczywiście aukcje Allegro były uwzględnione w "Finale" o czym wyraźnie napisałem. Problem dotyczy 2013 roku i tutaj kasa Allegro z "Finału" wyparowała, nie ma jej też w ogóle uwzględnionej w sprawozdaniu merytorycznym.

  Po drugie bardzo się cieszę, że potwierdzasz fikcję Allegro w zbiórce zwanej "Finałem", ale nie powołuj się na źródła i zwolnienia, których nie rozumiesz. Tu masz aneks do pozwolenia MAiC na organizację Finału w 2013 roku. Jak widać pan "Jurek" część aukcji Allegro włączył do puszki, żeby mieć podkładkę, że przez Allegro "wrzucamy do puszki", reszta to pic na wodę dla frajerów. Twój link z wyborczej to bzdet, który dotyczy czegoś zupełnie innego, a nie sposobu księgowania aukcji Allegro. Pojedyncze aukcje Allegro jak najbardziej zostały wrzucone do "puszki", reszta poszła Bóg wie gdzie.

  Po trzecie, nie wiem czy wiesz, ale ku mojej radości rozwalasz całkowicie, najnowsze dzieło pana "Jurka" wejdź sobie na stronę i sprawdź jaką kwotę z "puszki" (Finału) podaje Owsiak. Masz tu do puszki wrzuconą całą kasę z aukcji Allegro 50 638 801,30 złotych, teraz zobacz co Owsiak podaje w rozliczeniu zbiórki podpowiem, że 45 023 597,47 złotych. Coś wspominałeś o 2-2,5 miliona na koszty organizacji zbiórki? Prawie trafiłeś, ale jak widzisz z "puszki" w sumie wyparowało 5 615 203,83 złotych. Co się stało z resztą? To właśnie kasa Allegro i tego manewru kompletnie nie rozumiesz.

  Pisałeś bzdury o wykazaniu kasy z Allegro w sprawozdaniu finansowym myląc rok bilansowy i nie potrafiłeś wskazać linka do sprawozdania za rok 2013, bo WOŚP tego wbrew prawu zwyczajnie nie opublikowała. Dane mimo wszystko są, Owsiak jako szef OPP musiał przesłać dokumenty do Ministerstwa Pracy i w informacji dodatkowej do sprawozdania merytorycznego wykazał: dla "Finału" 47 255 061,58 złotych. Teraz sobie policz, skąd tę kwotę wziął?

  50 638 801,30 (kwota z konferencji) - 3 402 686,10 (aukcje allegro) = 47 255 061,58 złotych (zapisane w sprawozdaniu w rubryce "Finał) Zgadza się? Co do grosza.

  A koszty kolego z piaskownicy.pl to masz tutaj 47 255 061,58 (z rubryki "Finał) - 45 023 597,47 złotych (rozliczenie zbiórki bez Allegro i kosztów) = 2 231 464,11 złotych.

  Podsumowując:

  1) Owsiak krzyczy do kamery, że „Zebraliśmy 50 657 747,68 PLN” i tyle wydamy na sprzęt - łże w żywe oczy.
  2) Po jakimś czasie na stronach WOŚP kwotę z „puszki” zapisano tak:

  a) "Na koncie finałowym uzbieraliśmy – 47 255 061,58 PLN”.
  b) "Na aukcje.wosp.org.pl zebraliśmy – 3 402 686,10 PLN.”

  3) Ostateczna kwota, która poszła na sprzęt to tylko 45.023.597,47 zł, co wynika z rozliczenia zbiórki
  4) Z puszki wyparowało:

  a) 2 231 464,11 złotych na koszty organizacji "Finału", co Owsiak w sprawozdaniu wykazał, choć bardzo pośrednio, ale powiedzmy, że można się połapać.
  b) 3 402 686,10 złotych z aukcji Allegro i ta kwota nigdzie nie jest uwzględniona w sprawozdaniu merytorycznym.

 11. Strony