Reklama

Jest maj 2019 roku, przykładowo jak mówił Józiek Balcerek, no i co się w tym czasie takiego wydarzyło? Mnóstwo rzeczy, ponieważ w tym czasie trwała kampania parlamentarna i 13 października 2019 roku okazało się, że PiS znów wygrał, a co więcej z rekordowym wynikiem 44% głosów. Gdy był maj i Polska ekscytowała się „Tylko nie mów nikomu”, filmem Tomasza Sekielskiego, byłego dziennikarza TVN, to większość ekspertów zapowiadała „gejmczendżer” kampanii. Pewien chłop z Biskupina wyjątkowo potwierdził tę diagnozę, ale zmienił jej wektor i wieszczył, że to jest prezent dla PiS. Zawodowi eksperci się śmiali, opozycyjni politycy i związani z nimi dziennikarze przedwcześnie otwierali szampana. Jak było, już napisałem, teraz napiszę jak będzie lub może być.

TVN nie wyciągnął żadnych wniosków z 2019 roku, podobnie jak najszerzej pojęty obóz opozycji liberalno-lewicowej i wiosną 2023 rok znów zaatakowano Kościół pedofilią, ale tym razem z największej armaty. Atak wymierzono bezpośrednio w Jana Pawła II, który dla milionów Polaków jest święty i nietykalny. Przekonanie, że da się zburzyć ten największy w Polsce pomnik jednym paradokumentem, to nawet nie jest bezczelność, to czysta głupota, szczególnie polityczna. Jest to dość charakterystyczne dla tego środowiska, że nie uczą się na własnych błędach i mógłbym napisać, jak bardzo będą dalej w to brnąć, jednak nie mam do końca takiego przekonania. Pewne jest, że mleko się rozlało i zrobiła się z tego wielka afera, również międzynarodowa.

Reklama

Oczywiście teatrzyk, jaki odstawił PiS z wzywaniem amerykańskiego ambasadora jest tylko teatrzykiem, pamiętajmy jednak, że Biden to ortodoksyjny katolik, co może niektórych szokować. Niezależnie od wątku amerykańskiego, TVN dostał kontrę od PSL, co jest o tyle ważne, że z PSL idzie Hołownia, a w efekcie nie tylko „talibowie” z PiS bronią Jana Pawła II. Przez krótki czas TVN miał przewagę, tak jest zawsze, gdy się wrzuca jakieś szokujące informacje, które zmuszają zaatakowaną osobę lub stronę do tłumaczeń. Karol Wojtyła bronić się nie może, ale było jasne dla każdego myślącego Polaka, że do obrony zgłoszą się miliony. Sekielski zmobilizował elektorat katolików, jak nikt inny, TVN jest na tej samej drodze, nawet autostradzie, bo za atakiem poszedł znacznie dalej. Pytanie, czy wbrew przepisom i zasadom bezpieczeństwa zawróci z tej autostrady, czy pędząc lewym pasem rozbije się na drzazgi?

Nie wiem, jak będzie natomiast intuicja mi podpowiada, że TVN raczej zrozumiał, że przeholował i zaryzykuje zwracanie na autostradzie plus kpiny krytyków, żeby się nie rozbić razem z opozycją. PSL z Hołownią się postawili, niekoniecznie z entuzjazmem, bo nie mieli innego wyjścia, PO musiała uciekać i to dosłownie, żeby uniknąć głosowania. Pełna definicja niedźwiedziej przysługi i klasyczne przelicytowanie. Obawiam się, że za 10 lat takie „dokumenty” nikogo już nie będą szokować i wizerunek Karola Wojtyły będzie brukany bezkarnie, jednak tu i teraz zdecydowanie na to za wcześnie. Kampanii wyborczej przyklejaniem Janowi Pawłowi II metki pedofila, czy obrońcy pedofilów, w 2023 roku wygrać się nie da. Za to można spektakularnie przegrać i to mam wrażenie do czynników medialnych razem z czynnikami politycznymi dotarło.

Co do meritum sprawy, wypowiedziałem się obszernie na kanale Polska Chata i w zasadzie nie mam nic innego do dodania.

Chociaż… jedno mogę dodać. Głównymi tropicielami pedofilii w Kościele są aktywiści LGBT i inni lewaccy degeneraci, również seksualni, jak na przykład Hartman propagujący kazirodztwo. Nie chcę przez to powiedzieć, że zamienił stryjek siekierkę na kijek, bo tę patologię trzeba tępić wszędzie, ale chce powiedzieć, żeby nałożyć duży filtr na to, co te środowiska o Jana Pawle II mówią i piszą.

Reklama

27 KOMENTARZE

 1. E tam za 10 lat. Ludzie mają hipoteki do spłacenia a tu media drożeją, inflacja zżera oszczędności, płace rosną wolniej niż by chcieli a służba zdrowia leży i kwiczy, więc dobrym imieniem Jasia Pawełka Namber Zwei to niewielu się przejmie. Dodatkowo przez 10 lat umrze ± 5 mln. wyborców, w wiek dorosły wejdzie ze ±3.5 mln, coś tam wyemigruje, coś tam się sprowadzi (innego wyznania) i już 1/3 elektoratu wymieniona. Ja uważam, że zakładana przez gospodarza dekada, to zbytni optymizm.

 2. Można się zastanawiać dlaczego ten atak na papieża nastąpił aż tak wcześnie przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. Z wyborczego punktu widzenia nie ma on sensu – jest przedwczesny i antagonizuje wielu wyborców środka.

  Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest chęć wywołania afery po to, by przykryć jakiś inny temat np. przygotowanie Polski do udziału w ukraińskiej wojnie lub nadchodzący krach polskiego systemu bankowego. To musi być coś poważnego, bo naprawdę wystrzelono z grubej rury.

  • @smartboy
   Taa, bardzo słuchają wyborców tyle tylko, że robią wszystko żeby tych wyborców pogbębić. Już chyba nawet nadprezes z przydupasami ruszył w Polskę z kampanią nawijania makaronu na uszy naiwnych. A tymczasem gdy chodzi o przegłosowanie zamordystycznych ustaw przeciwko tym wyborcom to PIS i tzw. “opzycja” głosują rączka w rączkę, jedynie Konfa się sprzeciwia ale nie jestem pewien co do ich intencji.
   Ostatnio na tapecie była ustawa o cyfrowym dowodzie tożsamości, czyli o aplikacji mObywatel. Świetne narzędzie do inwigilacji, połączone też z eurokołchzowym “paszportem kowidowym” – żyć nie umierać, dopóki pozwolą…
   https://nczas.com/2023/03/10/cyfrowy-dowod-tozsamosci-nadchodzi-braun-ujawnia-prawde-o-o-aplikacji-mobywatel-video/

  • Adam, na przyszlosc dawaj link do kopii danego artykulu bo PISiory zablokowali nczas

   Nie wiem tez na jakich przeslankach stwierdzasz ze wyborcy PIS sa lepsi od np PO.
   Ci pierwsi jako formacja z zalozenia (drudzy dopiero w praniu) sa zamordystyczni bo branie za ryj to jeden z podstwowych srodkow majacych zagwarantowac bezpieczenstwo.
   I to kosztuje wszelkie wolnosci osobiste.

   …………………………………

   MK mowil ze nie rozumie pojecia “konserwatywny liberalizm” a rozumie inny jak dla mnie oksymoron “lewicowy liberalizm”
   Nie ma zadnego lewicowego liberalizmu (choc Elon Musk poza Europą nawet by mi tu pasowal do tej definicji). W praktyce jest tylko lewacki terror

   • @corintians
    Nie wiem w którym miejscu stwierdzam że wyborcy PIS są lepsi od PO – uważam jednych i drugich za takich samych oszołomów… Według mnie wybory nic nie znaczą, to jest cyrk dla gawiedzi…
    Poniżej tekst artykułu bo mi się nie chciało szukać po internetach dostępnych wersji.
    Tu jest rada jak ominąć reżimowe blokady:
    https://nczas.com/2023/02/11/jak-ominac-rzadowa-cenzure-i-zwiekszyc-bezpieczenstwo-komputera-prosty-poradnik-krok-po-kroku-foto/
    Sejm uchwalił ustawę o aplikacji mObywatel, która umożliwi posługiwanie się na terenie kraju dokumentami w aplikacji, w tym dowodem osobistym czy prawem jazdy na równi z dokumentami tradycyjnymi. Jedynymi wyjątkami będą: przekraczanie granicy i wnioskowanie o nowy dowód osobisty.

    Za ustawą głosowało 436 posłów, 9 było przeciw (wszyscy z Konfederacji), a dwóch wstrzymało się od głosu. Wcześniej posłowie opowiedzieli się przeciwko wnioskowi koła Konfederacja o odrzucenie projektu.

    Nowa regulacja ma umożliwić jednostkom samorządu terytorialnego i innym pomiotom udostępnianie w mObywatelu lokalnych dokumentów, np. karty mieszkańca miasta, czy kart członkowskich, np. klubu seniora, klubu sportowego, czy innych.

    W ramach mObywatela dostępne będą także usługi e-Urzędu Skarbowego. Możliwe będzie także płacenie online za usługi administracyjne, czyli np. wydanie dokumentów, wniosków, czy uiszczanie opłat skarbowych.

    Według planów w przyszłości aplikacja mObywatel będzie m.in. wysyłała powiadomienia o otrzymaniu zwrotu podatku, dofinansowaniu z gminy czy decyzji o przyjęciu dziecka do przedszkola. Poinformuje także o zbliżającym się terminie ważności dokumentów, takich jak dowód osobisty, czy paszport.

    Aplikacja mObywatel ma być zintegrowana z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej (CEIDG), Krajowym Rejestrem Sądowym (KRS), Rejestrem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Rejestrem Komorników i Notariuszy.

    Do tej pory zanotowano 9,5 mln pobrań aplikacji mObywatel.

    Obowiązek respektowania dowodu osobistego w aplikacji mObywatel przez banki zostanie wprowadzony 1 września 2023 roku. O wprowadzenie okresu przejściowego, który pozwoliłby na wprowadzenie odpowiednich procedur i narzędzi, apelowały instytucje finansowe.

    Aplikacją nie będzie można się posłużyć podczas wnioskowania o nowy dowód osobisty a także przekraczając granicę kraju. W tych wypadkach wciąż wymagane będzie okazanie tradycyjnego dowodu osobistego lub paszportu.
    Dlaczego Konfederacja była przeciwko tej ustawie, wytłumaczył poseł Grzegorz Braun – nagranie poniżej. Konrad Berkowicz zwracał z kolei uwagę, że znając rządowe zapędy do inwigilacji, aplikacja mObywatel może niedługo stać się narzędziem szpiegowskim.

    • ohh, opis ominięcia jest na zablokowanej stronie
     ok, może to pomoże

     Strona „Najwyższego Czasu!” została zablokowana. Tym z Państwa, którzy czytają ten artykuł, strona wyświetla się prawidłowo, jednak większość użytkowników nie ma do niej dostępu. Jak obejść cenzurę? Poniżej przedstawiamy kilka prostych kroków, które pozwolą ominąć prymitywną blokadę, ale także zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania Internetu.

     Dlaczego jednym działa nczas.com, a innym nie?
     Nałożona na nczas.com blokada odbywa się na poziomie serwerów DNS dostawców internetu. DNS tłumaczy przeglądarkom „ludzkie” nazwy adresów (np. nczas.com) na adresy „komputerowe” (IP docelowego serwera, na którym znajduje się strona). Inaczej pisząc, DNS tłumaczy „ładny” adres strony internetowej, który łatwo zapamiętać, na „brzydki” cyfrowy, ale zrozumiały dla komputera.

     W praktyce nikt, kto używa domyślnych ustawień polskich serwerów DNS, nie wejdzie na stronę nczas.com. Dopiero zmiana konfiguracji na telefonie czy laptopie i wymuszenie korzystania z innych DNS niż te wgrane przez dostawcę Internetu, pozwala przeglądać artykuły na nczas.com.

     Jednak część użytkowników z Polski informuje nas, że widzi naszą stronę. To zasługa waszych dostawców Internetu, którzy zapewne używają serwerów DNS googlowskich lub CloudFlare. Macki polskich „tajemniczych sił” poza Polskę na szczęście nie sięgają.

     Dlaczego warto korzystać z DNS CloudFlare 1.1.1.1?
     Inwigilacja zatacza coraz szersze kręgi, a nadzór służb nad przeglądaniem Internetu jest faktem. Kolejne strony są blokowane z niewiadomych przyczyn. Można to jednak „obejść” dzięki usłudze DNS 1.1.1.1. CloudFlare.

     Dzięki DNS CloudFlare możemy nie tylko odwiedzać zablokowane strony, ale także mieć poczucie większego bezpieczeństwa w trakcie przeglądania Internetu. Cały ruch jest wprawdzie logowany na serwerach CloudFlare – tak jak każdego innego dostawcy DNS – ale tylko i wyłącznie na 24h i do celów diagnostycznych.

     W skrócie: ustawienia te sprawiają, że nie jesteśmy śledzeni tak ostro jak w przypadku np. polskich domyślnych serwerów DNS czy serwerów DNS Google.

     Jak w przeglądarkach ustawić DNS Cloudflare 1.1.1.1?
     Poniższa instrukcja dostępna także na Facebooku (kliknij) oraz Twitterze (kliknij). Zachęcamy do podsyłania tym, którzy na stronę wejść nie mogą.

     Chrome
     Ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo -> Bezpieczeństwo -> (zjedź trochę niżej) Zaawansowane -> z rozwijanego menu wybierz „Za pomocą Cloudflare (1.1.1.1)

     DNS Cloudflare na Chrome.

     Microsoft Edge
     Ustawienia -> Prywatność, wyszukiwanie i usługi -> Zabezpieczenia -> Użyj bezpiecznego serwera DNS, aby określić sposób wyszukiwania adresów sieciowych witryn internetowych -> Wybierz usługodawcę -> Cloudflare (1.1.1.1)

     DNS Cloudflare na Microsoft Edge – 1.

     DNS Cloudflare na Microsoft Edge – 2.

     Mozilla Firefox
     Ustawienia -> Ogólne -> Sieć (na samym dole) -> Ustawienia -> Zaznacz pole wyboru DNS poprzez HTTPS – > Cloudflare

     DNS Cloudflare mozilla

     Opera
     Ustawienia -> Przejdź do pełnych ustawień przeglądarki -> Prywatność i bezpieczeństwo -> Używaj funkcji DNS-over-HTTPS zamiast systemowych ustawień DNS -> Cloudflare

     DNS Cloudflare Opera.
     Screen: blog.hitme.pl
     Apple macOS
     Kliknij logo Apple (lewy górny róg) -> Preferencje systemowe -> Sieć -> Po lewej stronie wybierz Wi-fi lub Ethernet (jeżeli korzystasz z kabla sieciowego) -> Zaawansowane -> zakładka DNS -> Serwery DNS -> Dodaj następujące serwery przyciskiem „+”:

     Kliknij przycisk „+” pod serwerami DNS i wprowadź 1.1.1.1
     Kliknij ponownie przycisk „+” i wprowadź 1.0.0.1
     Kliknij ponownie przycisk „+” i wprowadź 2606:4700:4700::1111
     Kliknij przycisk „+” jeszcze raz i wprowadź 2606:4700:4700::1001
     I zapisz przyciskiem OK.

     1. W preferencjach systemowych wybierz ustawienia sieci. (screen smartmob.pl)

     2. Wybierz Wi-fi lub Ethernet (jeżeli korzystasz z kabla internetowego), następnie kliknij Zaawansowane. (screen smartmob.pl)

     3. W zakładce DNS ustaw serwery DNS dla macOS Monterey za pomocą „+”. Zapisz ustawienia przyciskiem „OK”. (screen smartmob.pl)
     DNS Cloudflare 1.1.1.1 na telefonach komórkowych
     Chrome
     Ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo -> Użyj bezpiecznego serwera DNS -> Wybierz innego dostawcę -> Cloudflare (1.1.1.1)

     Opera – zmiana VPN
     Dostosuj Opera (prawy dolny róg) -> VPN (włącz) -> Ustawienia -> Wybieramy np. region Europa i włączamy ochronę

     iPhone, iPad, iOS
     Ustawienia > Wi-Fi > ikonka informacji „i” > Konfiguruj DNS > Ręcznie > Wpisz i dodaj serwery DNS za pomocą „+” > Zachowaj

     Dodaj dwa rekordy DNS: 1.1.1.1 oraz 1.0.0.1
     Następnie dodaj jeszcze dwa rekordy DNS: 2606:4700:4700::1111 oraz 2606:4700:4700::1001

     1. W ustawieniach wybierz Wi-Fi (screen smartmob.pl)

     2. Kliknij szczegóły sieci Wi-Fi, klikając w ikonę „i”. (screen smartmob.pl)

     3. Wybierz opcję „Konfiguruj DNS”. (screen smartmob.pl)

     4. Przełącz konfigurację z automatycznej na ręczną, a na dole dodaj serwery DNS. Zapisz zmiany za pomocą przycisku „Zachowaj”. (screen smartmob.pl)
     Smartfon z systemem Android 9 lub nowszym
     Wejdź: Ustawienia -> Sieć i Internet -> Prywatny DNS
     Zaznacz: Nazwa hosta dostawcy prywatnego DNS
     Wprowadź tekst: one.one.one.one lub 1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com
     Zapisz.
     Gotowe, nie trzeba już zmieniać w przeglądarce. 👍

   • Adam. Glupota elektoratu opozycji ktorzy czesto wymuszaja rozne bzdury i grozne dla stanowionego w przyszlosci prawa PRECEDENSY jest niepodwazalna.
    Mialem wrazenie ze stawiasz teze ze PIS robi wszystko wbrew swoim wyborcom ktorzy naleza do tych roztropniejszych. Ale naprostowales mnie ze zle myslalem.

 3. Pseudo katastrofa klimatyczna, pseudo pandemia, pseudo ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ … czyli KOMUNIZM 2.0

  Zebrane materiały o tym ostatnim.

  „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia” – pod takim właśnie tytułem ukazała się – nakładem Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi – publikacja red. Agnieszki Stelmach, zbierająca w jednym miejscu bogactwo zagadnień dotyczących serwowanego nam przez globalistów „zrównoważonego rozwoju”. Co kryje się pod tym hasłem? Jaka będzie „zrównoważona” przyszłość?

  Pomoc w odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w naszej nowej publikacji! do pobrania na stronie:
  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wielki-reset-nwo/193-zrownowazony-rozwoj-czyli-komunizm-2-0
  —-
  PS: Potrzebuję otuchy … wsparcia duchowe … że to co robię ma sens …
  Kto wspomoże niezależną stronę … nie-wierze-nikomu pl ?

 4. https://www.hbl.fi/artikel/e5038ba4-3e48-47cd-be09-6bcbd519fb3d

  „Mika Salminen: Zamknięcie szkół i uniwersytetów tak długo, jak w Finlandii, było niepotrzebne, a nawet szkodliwe dla zdrowia psychicznego młodych ludzi”

  „WHO planowała pandemie przez co najmniej 30 lat przed covid-19, ale żadne zamknięcie lub blokada nie były uwzględnione w takich planach”, wskazuje Salminen. Ale w sytuacji, gdy kraje w kanonie wprowadziły ograniczenia, bardzo niewielu odważyło się odejść “(!!).

  Europa po prostu naśladowała Chiny, Putina i Korea Północna – czysta antynauka i terror

  PIS oczywiscie musial od pocztku udawadniac ze w sanitarnym nazizmie w Europie nie bedzie mial sobie rownych
  PIS miusial byc najlepRZY, najlepRZy pod sloncem

 5. Udział w jakimkolwiek głosowaniu na Obszarze Polskojęzycznym, szczególnie po wyczynach płatnych łajdaków do wynajęcia z PiC u w trakcie “pandemii “, będzie dowodem bezdennej głupoty polaczków(nie mylić z Polakami), lub objawem syndromu sztokholmskiego. Innego wytłumaczenia nie mam. Nie wiem, może akcja PBW, czyli Powszechny Bojkot Wyborów, mogłaby coś zmienić?.

  • PIS to awangarda postepu ktora sukcesywanie zwalcza nierownosci plciowe.
   Matki, zony, corki i kochanki partyjniakow na panstowych etatach pokazaly ze USA mogą sie od nas uczyc “nowoczesnosci” i ochrony tradycyjnych wartosci jak rodzina.
   PIS popiera kazdy uczciwy czlowiek

 6. o tym jak PIS na lockdownach (sanitarna milosc jak pedofilia) probowal zbijac poparcie Sprawa z Lepperem to bylo tylko preludium ich umiejetnosci

  MZ mowi ze zgony nadmiarowe to niemal wylacznie covid (90%)

  Potencjal nadmiernej smiertelnosci pierwszych mutacji dla Polski to bylo ok 100% liczac podlug skali roku, omikrony 33%.
  Kazdy kto umarl na omikron umarlby na poprzednikow ale w druga strone to NIEMOŻLIWE

  Pierwsze mutacje wg purwordlindata przyczynily sie u nas do ok 37.5% nadmiernych zgonow, omikron razem z wyrownawczą grypą w grudniu dodatkowe 4.5%.
  Wartosci dla delty, wuhan, alfy powinno sie podzielic przez 3 dostosowujac do omikrona.I wtedy bysmy mieli 12.5 + 4.5% razem 17% czyli duzo mniej niz prog 33%

  DLACZEGO nadmierna smiertelnosc od omikrona prawie stanela?
  Mocniejsze nachodzenie na siebie zgonow nadmiarowych (nowych i przedawnionych) wchodziloby w gre ale nie po uplywie zaledwie 20 miesiecy
  Po Ukraincach mielismy potezne fale zakazen ale nie zgonow – lepiej testujacy Czesi to samo
  Bez doszczepiania (u nas skromnego) efekty ochrony sa slabe. Zreszta omikron nawet w mocno zaszczepionych populacjach powodowal wyrazne zwyzki smierci
  Jest niby opcja ze polowa grup ryzyka uchowala sie przed omikronem az po do dzis ale bardzo malo prawdopodobna.
  Nie wchodzi tez w gre przechorowanie populacji przed omikronem

  Mozna byc wrecz pewnym że:
  1 – pierwotne mutacje atakowaly selektywnie najslabszych (brak odpornosci nawet na male ilosci wdychanego wirusa) a nie rownomiernie cale grupy ryzyka
  2 – byla wyrazna nadreprezentacja zgonow w placowkach panstwowych gdzie przebywaja najslabsi (u mnie w rodzinie wylacznie takie covidy)
  3 – prawdy sie nie dowiemy bo prokurature Ziobry interesowaly tylko pojedyncze zgony w DPSach

 7. Przeczytane:

  ” Ta najnowsza nagonka na Papieża Jana Pawła II w polskojęzycznych mediach (np. TVN) jako żywo przypomina antyklerykalną kampanię Goebbelsa z lat 30-tych (“księża to pedofile”). Przyczyna jest oczywiście ta sama — Kościół przeszkadza PO-plecznikom szatana.

  Ciągle zapominamy, że dokładnie w tym czasie, gdy pojawił się Papież Jan Paweł II, Sowieci szykowali się do jądrowego ataku znienacka na Zachód. Wskutek tego ataku — nawet dla Rosjan udanego — Polska i Czechy miały obrócić się w radioaktywną pustynię (no, ale coś za coś, a przy okazji problem polski rozwiązany). Ten plan sowiecki skutecznie udaremnił wielki “zdrajca” i polski patriota Kukliński — i to dzięki niemu (a moim zdaniem Panu Bogu) Polsce i innym krajom w końcu udało się opuścić “Russkij Mir”.

  Wykitował Breżniew (który bał się tego planowanego Blitzkriegu i ciągle zwlekał), a po nim w krótkim czasie wykitowali jego dwaj następcy. Potem na północy Rosji odbyła się wielka tajna narada wszystkich najwyższych wojskowych, którzy szczęśliwie zginęli wskutek wielkiego wybuchu amunicji (13 maja 1984 — początkowo Amerykanie myśleli, że to test jakiejś nowej broni). A potem pojawił się gołąbek Gorbaczow, który zaczął mówić o rozmowach pokojowych z Amerykanami …

  I jak tu nie myśleć o Opatrzności? Z jednej strony Jan Paweł II dał Polakom nową nadzieję, która na razie duchowo ostatecznie pogrzebała komunę w Polsce (i nie tylko). Z drugiej strony “jakieś fatum” niweczyło wszystkie sowieckie plany ostatecznego pokonania Zachodu drogą militarną (bo tylko tak — gospodarczo nie dałoby się nigdy).

  Nie wiem, jak wy, ale ja — widząc koniec komunizmu w Polsce i w sąsiednich krajach w roku 1989 — poszedłem do najbliższego kościoła podziękować Prawdziwemu Sprawcy tych wszystkich zmian.

  Reszta — Solidarność, Wałęsa, Kuroń, Mazowiecki, trwająca walka o to, czyja ostatecznie będzie Polska — to tylko drobne detale.

  Przypomnijmy sobie: * dokładnie * 10 lat przed upadkiem komunizmu w roku 1989, Papież Jan-Paweł II tak się modlił na Placu Zwycięstwa w Warszawie (2 czerwca 1979):

  ” I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

  Niech zstąpi Duch Twój!

  Niech zstapi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!

  Tej ziemi!

  Amen.” “

 8. Zastanawia mnie, co ta operacja medialna przykryła. Kościół dowiódł swoim postępowaniem z czasu plandemii, iż służy bez zastrzeżeń globalistom. Stanowi jeden z ich filarów, jeżeli mówimy o manipulowaniem biomasą, zwaną dla szydery społeczeństwem obywatelskim. Poza tym pyskówka odbywała się przede wszystkim w telewizorniach, czyli medium ludzi starszych. Wszystko to wygląda na nachalną przykrywkę dla działań zakulisowych, które równocześnie ktoś na obszarze polinu prowadzi.
  Tv-jeb należy do korzennych z USA. Nie wywołano by nad Wisłą skandalu bez polecenia zza Atlantyku.
  Zdumiewa mnie bezbrzeżne zadufanie w sobie hierarchów w sutannach, pisząc wprost ich ograniczenia intelektualne i mentalne. Naprawdę nie potrafią wymyślić niczego poza bezczelnym zamiataniem problemu pod dywan. Towarzyszy mi uczucie gorzkiej satysfakcji.
  Jestem niewierzący, stąd moja ostra ocena całej instytucji. Jako konserwatywny ateista pewną nadzieję w kościelnych pokładałem. Tzn. sądziłem, że przeciwstawią się wielkiemu resetowi, choćby z troski o swój dalszy pasożytniczy dobrobyt. Skoro nie stać ich nawet na tą szczyptę stanowczości, to oby przepadli i to możliwie szybko. Jezus, na którego bez końca się powołują, faktycznie nic dla nich nie znaczy. Bogiem jest dla nich forsa, a przedmiotem kultu św. spokój, czyli nieróbstwo w luksusie. Okazało się, że pierwszy lepszy urzędas, typu były minister plandemii Łukasz Szumowski, może zamknąć świątynie bez żadnego sprzeciwu. Prymas tysiąclecia zachowałby się odwrotnie. Gdyby na czele polskiego kościoła stał Stefan Wyszyński, a pisiorki by spróbowali zamknąć kościoły, czy wprowadzać jakieś idiotyzmy w rodzaju obowiązku noszenia szmaty na kościelnym terenie, albo chcieli zamknąć cmentarze, to…
  Interrex najpierw by ich ostrzegł, żeby się wycofali, a jeśli by to nie pomogło, to wysadził by pisowców z rządowych stołków w przeciągu miesiąca. Wystarczyłby bierny opór społeczeństwa i czynny duchowieństwa, zarządzony przez prawdziwego pasterza dusz.