Źródło foto: www.google.pl, zdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Salut rzymski.

Prześlij dalej:

Wpis będzie kontrowersyjny. Dlaczego?
Skłonił mnie do tego artykuł Gospodarza Bloga pt. ""Rodaku Hitlera, potomku Goeringa, wnuku Hoessa, kuzynie Goebbelsa na kolana przed Europą i Polską""
a w szczególności słowa, cytuję:
 ""Brunatni siepacze wznosili prawicę w górę i pozdrawiali największego NIEMIECKIEGO zbrodniarza, jakiego poznał świat""

Czy tylko 'siepacze'??
Niestety nie!!  I to jest bardzo zasmucające i,źle świadczy o pewnej grupie ludzi, których wielu uważa za uczciwych i nieskalanych. Ale do meritum.............................

Próbuje się na nowo napisać naszą historię i nie tą starożytną ale tę najnowszą, współczesną i to na oczach  jeszcze żyjących świadków.

Współcześni pisarze pełną garścią czerpią z ich starożytnych odpowiedników, których zadaniem było opisać panującego władcę w jak najlepszym i najbardziej korzystnym świetle. Opłacani przez niego oraz z obawy o głowy własne i własnej rodziny kreowali panującego oraz jego dwór jak najkorzystniej, ukrywając wady a wywyższając dokonania i zalety. I tak też garbaty stawał się prostym, brzydki pieknym a despota i morderca zyskiwał miano dobroczyńcy i krynicy sprawiedliwości. Suto opłacani ‘wieszcze’ chwalili w swych utworach panujących i wywyższali ich pod niebiosa a niektórych nawet żywcem do nieba przenosili w swoich poemach.

Sypała się mamona obficie no bo któż by nie sypnął i to szczodrze aby swój ‘imidż’ za kilka monet wykrystalizować dla współczesnych i zapisać pochwalną czcionką dla potomnych.

Proceder ten do naszych czasów przetrwał i namnożyło się obecnie ‘kronikarzy’, którzy na nowo weryfikują  historię i  zgodnie z zamówieniem ją kreują, zmieniając historyczne fakty w kłamstwo a podle szydząc z ofiar tworzą nowe czyste karty ich oprawców oraz wszystkich tych co z oprawcami współpracowali.

Salut rzymski i pozdrowienie nazistowskie.

Encyklopedia podaje:

Salut rzymski (wł. Saluto Romano) – salut, w którym wyprostowane prawe ramię jest wznoszone do przodu, prostopadle do ciała[1]. Rzekomo wywodzi się on ze starożytnego Rzymu, co jest współczesnym mitem, gdyż gesty, jakimi pozdrawiali się żołnierze rzymscy, nie są znane[2].

W praktyce zastosował go we wrześniu 1919 roku poeta Gabriele D'Annunzio (1863–1938), który wraz ze swoimi oddziałami salutował po zdobyciu Fiume.

Strony

5669 liczba odsłon

Autor artykułu: Ruben

3 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  że obrzezani biskupi znów ze zwycięzcami,
  począwszy od starożytności skończywszy na 2015 roku

 2. Proszę się zapoznać równiez z tym zdjęciem i art.
   
   

  http://www.swas...

   
   

 3. Strony