Reklama

Relację z manifestacji Kuźniara trzeba zobaczyć. To nie pierwsza gwiazda telewizyjna próbująca swych sił w internecie. Majewski, Kolonko a i wkrótce pewnie Lis.

To co pokazuje ten materiał jest kwintesecją możliwości buntu "młodych wykształconych".
Z przykrością było patrzyć jak z dziennikarza z każdym krokiem uchodzi nadzieja, gdy obrazy z ulicy rozmiją się z oczekiwaniami wytworzonymi przez TVN-owską propagandę.
Żadnych tłumów, kilka flag, pojedyczy ludzie, wozy policyjne, kamery to wszystko.

Reklama

"I już po wszystkim szanowni Państwo – relacjonuje dziennikarz- kilka flag więcej wozów policyjnych i tak właśnie dzisiaj wylgąda współczesny protest…"

Żałosne, pokazujące brak refleksji i pewne wyalienowanie jest narzekanie Kuźniara na to,że tym młodym fajnym ludziom nie chce się wychodzić protestować, że są zajęci własnymi sprawami, że prawica ma łatwiej bo wie jak  organizować manifestacje jak zebrać tysiące ludzie.

Mimo wszystko relacja jest cenna. Przede wszystkim  pokazuje tą rzeczywistą siłę na jakiej może się oprzeć sie dzisiejsza opozycja.
Jak bardzo jest ona  nie proporcjonalna do ich siły w mediach. Jak faktycznie zakłamana jest ta rzeczywistość.

Pokazuje też jak mocno wyizolowane od społeczeństwa są elity. Żyjące we własnym salonowym świecie i wierzące we własną propagandę.
Choć mam nadzieję, że ten dzisiejszy obraz to taki zimny prysznic dla niektórych z nich po kontakcie z realem.

Tak to jest Panie redaktorze. Wygląda na to że ten wielki bunt lemingów skończył się nim jeszcze się zaczął.
 

https://www.periscope.tv/w/1vOxwLqXlYNKB

Reklama