fbpx
16.5 C
Biskupin
piątek, 22 września, 2023
Reklama

Salut rzymski.

109
6
Reklama

Wpis będzie kontrowersyjny. Dlaczego?
Skłonił mnie do tego artykuł Gospodarza Bloga pt. ""Rodaku Hitlera, potomku Goeringa, wnuku Hoessa, kuzynie Goebbelsa na kolana przed Europą i Polską""
a w szczególności słowa, cytuję:
 ""Brunatni siepacze wznosili prawicę w górę i pozdrawiali największego NIEMIECKIEGO zbrodniarza, jakiego poznał świat""

Czy tylko 'siepacze'??
Niestety nie!!  I to jest bardzo zasmucające i,źle świadczy o pewnej grupie ludzi, których wielu uważa za uczciwych i nieskalanych. Ale do meritum………………………..

Reklama

Próbuje się na nowo napisać naszą historię i nie tą starożytną ale tę najnowszą, współczesną i to na oczach  jeszcze żyjących świadków.

Współcześni pisarze pełną garścią czerpią z ich starożytnych odpowiedników, których zadaniem było opisać panującego władcę w jak najlepszym i najbardziej korzystnym świetle. Opłacani przez niego oraz z obawy o głowy własne i własnej rodziny kreowali panującego oraz jego dwór jak najkorzystniej, ukrywając wady a wywyższając dokonania i zalety. I tak też garbaty stawał się prostym, brzydki pieknym a despota i morderca zyskiwał miano dobroczyńcy i krynicy sprawiedliwości. Suto opłacani ‘wieszcze’ chwalili w swych utworach panujących i wywyższali ich pod niebiosa a niektórych nawet żywcem do nieba przenosili w swoich poemach.

Sypała się mamona obficie no bo któż by nie sypnął i to szczodrze aby swój ‘imidż’ za kilka monet wykrystalizować dla współczesnych i zapisać pochwalną czcionką dla potomnych.

Proceder ten do naszych czasów przetrwał i namnożyło się obecnie ‘kronikarzy’, którzy na nowo weryfikują  historię i  zgodnie z zamówieniem ją kreują, zmieniając historyczne fakty w kłamstwo a podle szydząc z ofiar tworzą nowe czyste karty ich oprawców oraz wszystkich tych co z oprawcami współpracowali.

Salut rzymski i pozdrowienie nazistowskie.

Encyklopedia podaje:

Salut rzymski (wł. Saluto Romano) – salut, w którym wyprostowane prawe ramię jest wznoszone do przodu, prostopadle do ciała[1]. Rzekomo wywodzi się on ze starożytnego Rzymu, co jest współczesnym mitem, gdyż gesty, jakimi pozdrawiali się żołnierze rzymscy, nie są znane[2].

W praktyce zastosował go we wrześniu 1919 roku poeta Gabriele D'Annunzio (1863–1938), który wraz ze swoimi oddziałami salutował po zdobyciu Fiume.

 Faszyści włoscy, którzy w swej propagandzie chętnie sięgali do kultury starożytnego Rzymu (np. tytuł duce ma rodowód starożytny)], zaadaptowali ten gest od D'Annunziego wraz z innymi jego rytuałami(…).

W 1925 roku, gdy BenitoMussolini rozpoczynał fascistizzazione Włoch, salut rzymski stał się oficjalną częścią reżimu, a 1 grudnia tego roku został on obowiązkowo wprowadzony w urzędach państwowych.

Salut rzymski w faszyzmie miał odzwierciedlać poczucie dyscypliny, jako że stanowił symboliczne złożenie czci osobom znajdującym się wyżej w hierarchii, ale stosowne zasady towarzyszyły także salutowaniu osobom tej samej hierarchii, co wszystko było przedmiotem regulacji Mussoliniego wysyłanych do różnych ministerstw.(…)

Na wzór włoskich faszystów, salut rzymski przejęły inne europejskie ugrupowania narodowe,  faszystowskie a także naziści.

 

Więcej przeczytasz klikając na ten link:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Salut_rzymski

 

Co pomyślisz gdy natkniesz się w mediach na takie zdjęcie?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Salut rzymski

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Czy będziesz uparcie twierdził, że to „Salut rzymski’?

Czy będziesz się upierał że to jest czymś normalnym w naszej cywilizacji?

A tak twierdzą niektórzy współcześni kronikarze, pisząc od nowa historię dla następnego pokolenia, które ma zapomnieć lub zmienić zdanie o tamtych tragicznych w skutkach dla wielu setek milionów ludzi wydarzeniach.

Reklama

6 KOMENTARZE