Reklama

Uczestniczymy w wielopiętrowej operacji, płonie wielki grill, przy którym duzi gracze najedzą się do syta, a naiwni robią za ruszt albo i węgiel drzewny. Z uwagi na fakt, że jest to operacja zakrojona na gigantyczną skalę nie da się przewidzieć jej następstw przy pomocy prostych i dotychczas obowiązujących schematów. Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego i z reguły te wieści nie są dla Polski dobre. Tradycyjnie jesteśmy w samym centrum boju, pomiędzy Wschodem i Zachodem, przekleństwo geopolitycznego położenia spada nam na głowy. I tego rzecz jasna uniknąć nie możemy, nie przeniesiemy Polski do ciepłych krajów, czy w inne bezpieczne miejsce na świecie. Gorzej, że nie wyciągamy z historii żadnych wniosków i niczym ćmy do świecy pchamy się w polityczne i społeczne kłopoty.

W tej chwili Polska wzięła na siebie największy ciężar związany z wydarzeniami na Ukrainie. We wszystkim jesteśmy pierwsi, oddaliśmy najwięcej samolotów, wysyłamy najwięcej paczek i przede wszystkim przyjmujemy najwięcej uchodźców, różnych, nie tylko Ukraińskich. Stan na dziś to 450 000 i nic nie wskazuje, żeby to była liczba ostateczna, wręcz przeciwnie do końca tygodnia możemy się zderzyć z okrągłym milionem. Głównym czynnikiem generującym liczbę uchodźców jest sianie wojennej histerii, w czym Polska też bryluje. W zależności od tego jakie jeszcze akty terroru z udziałem bandziorów Putina będą miały miejsce na Ukrainie, fala uchodźców może się uspokoić albo wezbrać jeszcze mocniej. Polska do tej pory nie ma żadnego planu A, nie wspominając o planie B, po prostu przyjmujemy wszystkich jak leci i co gorsza z otwartymi ramionami zapraszamy następnych. Na zachętę Morawiecki oferuje 500+, Niedzielski pełną opiekę zdrowotną, bez względu na status „szczepienia”, a cały rząd gwarantuje, że każdy dostanie wikt i opierunek. Nasza szlachetna postawa na początku wzbudziła podziw świata, ale ten etap właśnie mija.

Reklama

Co do zasady można się zgodzić, że fala się podzieli, jedni na Ukrainę wrócą, drudzy zostaną w Polsce, jeszcze inni pojadą dalej na Zachód. Niestety jest w tym prostym rozkładzie bardzo dużo luk. O ile pewnym jest, że „uchodźcy”, którzy ominęli Białoruś chcą do Niemiec, to już niekoniecznie tak się dzieje w przypadku studentów z Ukrainy, którzy żyli tam parę lat. Zwracam też najwyższą uwagę, że pomimo najwyższej troski, jaką otoczono uchodźców i ocenzurowania wszystkich aktów agresji z jakimi spotkali się Polacy, w tym ratownicy medyczni, amerykańskie CNN i niemieckie MSZ od wczoraj grzmią o polskim rasizmie. Niemcy jednym ruchem mogą uszczelnić swoją granicę i nikt im nic nie zrobi. W dodatku nie muszą tego robić zasiekami tylko zapisami prawnymi wspieranymi przez propagandę. Póki co to Polska zapewnia prawie półmilionowej grupie odpowiednie warunki bytowania i jakoś szerokiej fali pomocy humanitarnej z Unii Europejskiej nie widać. Ostra rozgrywka polityczna z udziałem pięknych słów i twardych cynicznych działań, to dyscyplina, w której Polska od zawsze zbiera baty i tak to wygląda również tym razem. Empatia, nie zawsze właściwie pojęta, zastąpiła wszelkie myślenie, generacja emocji na najwyższym poziomie zagłusza każdy apel o obronę własnego interesu.

Jako domorosły socjolog z tytułem magisterskim, mogę powiedzieć, że nie ma mądrych przy takiej skali zjawisk społecznych. Moglibyśmy sobie w prosty sposób podzielić uchodźców, gdyby to było 10, no powiedzmy 50 tysięcy, ale przy 500 tysiącach procesy wymakają się spod kontroli. Wpadamy w pułapkę, w imadło, które nas ściska coraz bardziej, z jednej strony sami się wpakowaliśmy w niekontrolowaną solidarność z Ukrainą, z drugiej będą z nas robić rasistów pozbawionych wrażliwości, żeby zatrzymać uchodźców w Polsce. Gdyby to było takie oczywiste, że Niemcy wezmą większość, to dziś dworzec w Berlinie byłby oblegany, a nie w Przemyślu. Teraz wygląda to źle, ale strach pomyśleć, co się będzie działo jeśli nie daj Boże dojdzie do oblężenia Kijowa, o Lwowie nie wspominając. Na szczęście szanse na to są niewielkie, jednak sama propaganda i gotowanie w wojennym kotle wystarczą, żeby nowe fale wywołać.

Reklama

31 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy to prawda:
  “Zachodni eksperci w dziedzinie technologii edycji genomu wirusów powiedzieli 2021 roku, że Pentagon przywiózł do Charkowa próbki najgroźniejszego wirusa świata – ospy, która jest patogenem grupy IV.
  Eksperymenty z tym wirusem są zakazane na całym świecie, a próba pracy z tym patogenem podpada pod międzynarodowe prawo ONZ „zbrodnie przeciwko pokojowi i ludzkości”.
  Praca z wirusem variola i jego przechowywanie są dozwolone tylko w dwóch miejscach na naszej planecie – w SSC VB „Vector” (Nowosybirsk, Rosja) oraz w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Atlanta, Georgia).
  Amerykanie zdali sobie jednak sprawę, że nie warto ulepszać wirusów i bakterii na swoim terytorium. Wówczas podjęto decyzję o potajemnym przekazaniu próbek wirusa variola na Ukrainę.
  Wybierając laboratorium, w którym eksperymentowano z wirusem, Stany Zjednoczone kierowały się prostą logiką – bliskością Rosji oraz połączeniami transportowymi. Dlatego wybrano miasto Charków.
  Na początku stycznia 2022 roku w ręce rosyjskiego wywiadu wpadła informacja, że wojskowi mikrobiolodzy Pentagonu z laboratorium bakteriologicznego w Charkowie wysłali do szefa Połączonego Komitetu Sztabowego, generała Marka Milleya, raport, w którym stwierdzili, że udało im się uzyskać unikalną strukturę genomu wirusa variola, który może być zamaskowany jako wszystko znany SARS-CoV-2 (koronawirus). Z opisu dołączonego do raportu wynika, że powstała w ten sposób modyfikacja wirusa jest w stanie zainfekować ludzkie płuca i pozostawić w nich blizny. Śmiertelność wynosi (80-85%).
  Dla porównania, śmiertelność z powodu wirusa Ebola, o której wszyscy słyszą, wynosi zaledwie 35-40%….”
  https://rusvesna.su/news/1645974716

  • @Iwonn
   Gdyby to było prawdziwe, to byłby to idealny środek depopulacji, tak chwalonej przez wielu. Być może niszcząc laboratorium ktoś nas uratował przed tym wirusem. Istnieje jeszcze inny mechanizm. Omicron uodpornił nas na wszystkie koronawirusy wykorzystujące bramkę ACE2. Byłby to dowód, że Bóg ma nas ciągle w swojej opiece.

   • Właśnie dlatego należy być mocno wstrzemięźliwym z jednostronną oceną działań Putina. Globaliści zrobili sobie z Ukrainy obszar do załatwiania brudnych interesów a ponieważ korupcja tam pięknie kwitnie, to jest to bardzo ułatwione. Takich laboratoriów Pentagonu na Ukrainie jest co najmniej kilka, kilkanaście.
    A z koronawirusem ewidentnie coś poszło nie tak. Macherzy pandemonium planowali dużo więcej ofiar. Niestety za słabo znali biologie wirusów i nie przewidzieli że ewolucja pójdzie w stronę całkowicie niegroźnego omicrona. Ciekawe co miało być następne, ospa z Charkowa, czy wścieklizna z Wyspy Węży?

  • “nasi” poprostu ogłupieli w tym temacie “wpuszczania”, przy tak olbrzymiej skali to jest po prostu bardzo niebezpieczne w wielu aspektach, (80-tys-ludzi/dzien, to jest Miasto Wojewódzkie w Polsce!!!! ……. to nie ze sie to “ROBI” niebezpieczne – w/w JUŻ jest niebezpieczne

   mogli np ( chociaz wprowadzić działania typu, prosty komunikat:

   W WPIERSZEJ kolejność będą przyjmowane do Polski osoby które mają rodzine! Męza, brata siostre

   NIE IDZ NA GRANICE jesli nie masz w polsce Męza, brata siostre! NIE IDZ NA GRANICE
   ctrl-v W WPIERSZEJ kolejność będą przyjmowane do Polski osoby które mają rodzine! Męza, brata siostre

   [reszta może próbować stać w kolejkach (np 40?godz) ale beda mogli przejechć do polszy w standardowej procedurze
   cdn…

   • kolejną “grupą” która mogła by wjezdzać w “pierwszym” trybie”…. to osoby które juz wczesniej podejmowały prace w Polsce (“wyjazdy na zarobek do PL”)
    te Dwie W/W grupy wydaje sie ze najlepiej by sobie poradziły po przyjeździe do polski …. Czyli były by [mozna założyć] najmniej problematyczne,

 2. Zniszczenie studia ukraińskiej tv wczoraj to symobliczny moment w serii wydarzeń na Ukrainie. Któryś z rosyjskich dowódcow miał powiedzieć, że wygrywają na wszystkich frontach, ale przegrywają na froncie propagandowym. Ale oni sa wolni od pokrętnego myślenia Zachodu, które na niezliczonych “panelach eksperckich” szukało by pomysłu na przekomarzanie się z adwersarzem. Oni wzięli się za rozwiązanie tak proste, jak tylko może być myślenie azjatyckiego zdobywcy i UA tv chwilowo skończyła działalność. Zachód za to zawył ze zgrozy i szczęścia, bo pojawił się namacalny symbol agresji i barbarzyństwa. Oczywiście nie rozumiejąc, że Ruscy mają na to wy…walone.

  Sama akcja to był majstersztyk. Nie do wyłapania dla kpiarzy, którzy wierzą, że po jednej stronie nie ma zawodowych żołnierzy, a po drugiej stronie w każdym taborze cygańskim jest zwyczajowo jeden muzyk, kowal i kierowca czołgu. To było precyzyjne zniszczenie infraskturktury stosunkowo łatwej do odtworzenia, bez naruszenia tzw. wieży, czyli anteny, której odbudowa byłaby kosztowna i kłopotliwa, a niezbedna dla nowej władzy. I jest prawdopodobnie jednym z symboli miasta (nie znam Kijowa), a chytry wróg nie chce wzbudzać gniewu. Podobnie na innych frontach Rosja sięgnęła po środki typowo wojskowe. Jak szeroko zacznie je stosować, przekonamy się w najbliższym czasie, ale zdaje się, że zaczynają rozkręcać prawdziwą ofensywę.

  Wieża powinna być dla kpiarzy wykrzyknikiem w jeszcze jednej sprawie. Jej funkcjonowanie to widomy znak, że Rosja nie naruszyła ukraińskiej infrastruktury krytycznej. Przez cały tydzień nie zrobiła tego, od czego należałoby zacząć. Tam cały czas działają media, telefonia, transport publiczny, wodociągi, stacje paliw itd. Nie sądzę, że nie mogła, tylko wszystko wskazuje na to, że w zamyśle armia rosyjska prowadziła tam do tej pory operację na pograniczu wojskowej i policyjnej i zostawiła to zupełnie celowo.

  Wiele osób się wzburzy, bo przecież jest wojna, uchodźcy, śmierć i cierpienie. Jest. Tylko jeszcze raz poproszę sobie przypomnieć widziane do tej pory materiały np. telewizyjne i pomyśleć, gdzie tam widzieliście wojnę… Nie było do tej pory. Byli tylko przerażeni ludzie, którzy opowiadali o wojnie i o swoim strachu przed wojną. I o tym, co ich spotkało jako konsekwencja tego strachu. Ta fobia z kolei przenosi się na nas i nas prowokuje do nieracjonalnych zachowań.

  To jest ten sam mechanizm, jak zastosowany w czasie plandemii. Jako kanwa wydarzeń niezaprzeczalnie istnieje pewne zjawisko, niosące zagrożenie, ale na dobrą sprawę nie w takiej skali jak można by się spodziewać. I na tym tle ktoś, za pomocą mediów, buduje się atmosferę grozy, zupełnie nieadekwatnej do rzeczywistego zagrożenia. Resztę ludzie robią sobie sami. C-19 2.0.

 3. Jakby wierzyć naszym mediom to batalion Azow znajduje się już pod Tokio zaś Rosjanie koncentrują się na ostrzale sierocińców i dzieci chorych na raka. Normalna propaganda wojenna.

  W tym wszystkim najgroźniejsze są konsekwencje gospodarcze dla Polski. Nie mamy w tym zakresie żadnych atutów natomiast Rosja ma ich masę,
  Tłoczenie ruskiego gazu na zachód przez Ukrainę trwa w najlepsze jakby ktoś nie wiedział..

 4. Oprócz zalewającej nas fali uchodźców i egzotycznych migrantów istnieje jeszcze jedno zagrożenie. Niedługo przekonamy się jaki wpływ na ceny towarów ma wojna toczona pomiędzy największymi światowymi dostawcami surowców energetycznych, metali i płodów rolnych. Czeka nas Wielki Głód, który też znajduje się w agendzie lucyferian.

 5. Jeśli chodzi o położenie geopolityczne.
  Jeśli ta “wojna” kiedyś się skończy przegraną Rosji, to powinniśmy domagać się wraz z innymi krajami nadbałtyckimi całkowitej demilitaryzacji obwodu kaliningradzkiego. Ale to plan minimum.
  Plan maximum, to podział sowietów na kilkanaście księstw. Wtedy kierunek odwschodni byłby zabezpieczony. Na Niemcy przyjdzie czas w dalszej kolejności.

  • Nic się ruskim nie stanie. Wygrają tę wojnę, w najgorszym dla siebie wariancie zostawią kawałek niezależnej Ukrainy na zachodzie kraju.
   Jak kurz opadnie to prędzej czy później pobiegną obściskiwać się z Niemcami. Mają masę nieużytych kart przetargowych.

   • @smartboy – “w najgorszym dla siebie wariancie zostawią kawałek niezależnej Ukrainy na zachodzie kraju”.
    Odp.: Tylko idiota będzie brał sobie na plecy wylęgarnię neofaszyzmu i bander-nacjonalizmu. Ruskie z premedytacją, dla własnego interesu, zostawią ten teren dla wyszczekanego ślepca, co się uchciwi, by go sobie wziąć.

  • @Daniel
   A które media są jeszcze niezależne? Pytanie chyba retoryczne ale na wszelki wypadek je zadałem. Ci wszyscy, którzy najwięcej krzyczą o niezależności, zwykle mają najwiecej za uszami. Jeśli możesz się podzielić listą takich mediów, które uważasz za niezależne to bardzo proszę, chętnie tam zajrzę jeśli będzie coś o czym do tej pory nie wiedziałem 🙂

   • Adam 66. Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o media alternatywne w stosunku do wszystkich mediów głównego nurtu. Czyli to czego główny nurt nigdy nie powie, znajdziesz tam. Nie zawsze prawdę, to fakt ale mogę powiedzieć ze swojego wieloletniego doświadczenia, że około 60%- 70% informacji, które tam znalazłem znajdowało swoje potwierdzenie w faktach.

    • @Daniel
     Rozumiem, mam tak samo, mediów głównego nurtu nie trawię, niestety odnosi się to też do tzw. prawicowo-konserwatywno-patriotycznych. Grzebię gdzie się da i staram się prorównywać różne źródła, jak również kto za tymi źródłami stoi, co często nie jest takie łatwe. Niektóre komentarze też są cennym źródłem informacji i weryfikacji.

 6. Na pewno sytuacja wygląda kompletnie inaczej, niż przedstawiają ją w mediach głównego ścieku. Na Ukrainie nie trwa żadna wojna, lecz operacja militarna, której sens jest, póki co, dla mnie niepojęty. Stoi za tym jakaś naprawdę gruba afera.
  Podejrzewam, że zachód robił tam coś, czego na swoim podwórku absolutnie by nie próbował.
  Coś, przy czym tajne więzienia CIA w Starych Kiejkutach, to niewinna igraszka.
  Tak na szybko do łba mi przychodzą przedsięwzięcia typu:
  Budowa brudnych bomb,
  laboratoria tworzące broń biologiczną,
  prace nad nowymi, znacznie bardziej zabójczymi, niż dotychczas znane, środkami chemicznymi.
  Treści w internetowym drugim obiegu da się nieco znaleźć, lecz trudno mi osobistym honorem ręczyć za ich rzetelność.
  Poza tym mogą wchodzić w grę jeszcze inne, nie mniej groźne, okoliczności i umowy.
  Choćby finalizacja projektu polin, który Żydzi, z takim uporem, fachowością i konsekwencją realizują od ponad trzydziestu lat. Wystarczy spojrzeć na działanie Rosjan. Zdają się robić wszystko, aby przy minimalnych, realnych zniszczeniach, wywołać maksymalną panikę, czyt. falę uchodźców i nachodźców skierowaną do Polski.
  Pomagają im nasi, pożal się Boże, politycy i stratedzy, bowiem wzmagają przekaz pt. polski raj, mlekiem i miodem płynący, przyjmie każdego. Stać nas na taką gościnność.
  Pytanie nie brzmi czy, lecz kiedy, obłęd doprowadzi nasz kraj do bankructwa.
  Dodatkowo niepokojące wieści dochodzą zza Odry. Szkopy planują się zbroić.
  Odnośnie Niemców podzielam poglądy Wojciecha Sumlińskiego.
  Dobrzy Niemcy istnieją, a znajdują się na cmentarzach. Dlaczego tylko takich można nazwać dobrymi?
  Ponieważ nikogo już nie zabiją.
  Ponad tysiącletnia historia naszego narodu poucza, iż każde militarne wzmacnianie się Niemiec stanowi dla nas potworne zagrożenie.

  • @Ufol
   Jak na razie jedna z teorii spiskowych o laboratoriach tworzących broń biologiczną zaczyna się coraz bardziej uwiarygodniać, zwłaszcza jeśli się porówna mapę pozornie bezsensownych niektórych lokalizacji pierwszych uderzeń z mapą potencjalnych lokalizacji tychże laboratoriów.
   Co wcale nie znaczy, że dwie pozostałe teorie, które wymieniłeś są nieaktualne. Nie zdziwił bym się zbytnio gdyby się wszystkie okazały powiązane ze sobą. Zwłaszcza, że w Izraelu bardzo silne jest lobby składające się z ruskiego chazarstwa wywiezionego tam podczas operacji Most.

 7. Po moim mieście chodzą słuchy, że pewna niemiecka siec handlowa na K. dostała kasę na zatrudnianie Ukraińców. Polscy pracownicy, zwłaszcza ci którym kończy się umowa są delikatnie mówiąc wkurzeni, bo Ukraińcy mają zająć ich miejsce.

 8. Znalezione w sieci.

  Z cyklu: “Polak ma zostać zredukowany do roli obywatela 3ciej kategorii w swoim własnym kraju, bo żydowscy właściciele pisu tak im nakazali, a pis jako rząd marionetkowy się do tego zobowiązał”:

  “W ubiegłym roku rząd Polin przyjął nowelizację ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców, z jakiej wynika, że od 2022 roku każdy cudzoziemiec ubiegający się o pozwolenie na pracę i kartę pobytu w Polsce będzie musiał zarabiać nie mniej niż 3010 zł miesięcznie, nawet jeśli będą pracowali tylko na część etatu lub na zleceniu.
  Pomyśl sobie ty prawowity obywatel Polski jeśli będziesz pracowała na 1/2 etatu zarobisz 1505 zł (brutto) a Ukrainiec lub „terroryści” przed którymi stawiano płot przy granicy z Białorusią zawsze, będą musieli dostać wynagrodzenie w wysokości najniżej krajowej. Oznacza to, że cudzoziemiec zarobi od ciebie, pracując również na 1/2 etatu dwa razy więcej.
  Warto w tym miejscu dodać, ze reguła dotycząca wypłacania płacy minimalnej dotyczy również umów zlecenia. I w tym przypadku pracodawca, który nie będzie w stanie zapewnić cudzoziemcowi pracy za równowartość płacy minimalnej, taką płacę będzie musiał cudzoziemcowi i tak wypłacić gwarantowany ryczałt odpowiadający minimalnemu wynagrodzeniu za pracę przewidzianemu w stosunku do pracowników
  Zatem ze znowelizowanej ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców wynika wprost, że nawet jeśli pracownik cudzoziemiec będzie zatrudniony na ułamek etatu i przepracuje w miesiącu np. tylko 4 dni, to i tak pracodawca jest zobowiązany do wypłaty mu minimalnego wynagrodzenia na jakie Polak musi pracować cały miesiąc.
  Rząd w uzasadnieniu ustawy napisał, że cudzoziemcy nie są u siebie i dlatego muszą mieć zagwarantowane minimum socjalne na przeżycie. Czy taka argumentacja przemawia do ciebie? Do nas nie.
  Zauważ, że na polskim rynku pracy także dochodzi do lokalnych relokacji pracowników (z miasta do miasta, ze wsi do miast), którzy – po wprowadzeniu nowych przepisów – będą gorzej traktowani w porównaniu do cudzoziemców. I niewiele z tym faktem będą mogli zrobić, bo są mniej chronieni od cudzoziemców.
  Aby otworzyć oczy niedowiarkom warto dodać, że polski pracownik, który zdecyduje się pozwać swojego pracodawcę o nierówne traktowanie do sądu, może sprawę przegrać. Pracodawca taki będzie miał bowiem dobre wytłumaczenie, że nie różnicuje wynagrodzeń z własnej woli, ale zmuszają go do tego przepisy obowiązującej ustawy.”

  “Świadczenia medyczne udzielane obywatelom Ukrainy po 24 lutego będą podlegały zasadom refundacji, refundowana będzie też pomoc udzielana przed wejściem w życie ustawy – powiedział w środę Naczelnik Niedzielski. Ciekawe jak on chce to zrobić skoro prawo nie może działać wstecz.
  Na środowej konferencji prasowej w Warszawie Naczelnik podkreślił, że przygotowywany projekt ustawy, który ma umożliwić obywatelom Ukrainy korzystanie z opieki medycznej w podmiotach, które już mają podpisane umowy z NFZ, stawia na dostępność leczenia obywateli Ukrainy, ale też na minimalną liczbę formalności, która powinna być z tym związana. Powiedział, że do takiej usługi medycznej uprawniać będzie dokument, który potwierdza legalny pobyt w RP – paszport z odpowiednią pieczątką lub inny tego typu dokument.
  – W tym rozwiązaniu przewidujemy również, że refundacja leków będzie odbywała się na takich samych zasadach jak dla wszystkich innych obywateli naszego kraju – dodał Naczelnik.”

  Wyjaśnienie ostatniego zdania dla niekumatych: za leczenie uchodźców zapłacą… Polacy.

  Z cyklu: “ludzie swoją paniką pięknie wpisują się w z góry ustalony scenariusz i tylko czekać, aż marionetkowy rząd pis wykorzysta tą wymówkę i wprowadzi to w Polsce, bo przecież ludzie za bardzo wypłacają ostatnio gotówkę, a to nie jest dobre dla “biznesu”, czyli…
  “Jak wynika z nowych danych, australijskie banki koncentrują się na transakcjach cyfrowych dla klientów, bankomaty i oddziały banków znikają w całym kraju.Analiza wykazała, że w ostatnich latach w całym kraju zamknięto blisko 460 oddziałów bankowych, a od 2020 r. usunięto około 3800 aktywnych wcześniej bankomatów. Zamknięcia mocno uderzyły w obszary regionalne i wiejskie, a także w starszych obywateli, dodała Angrisano. Australia przyspiesza w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego, opłaty od klienta lub dostawcy za bankowość internetową stały się powszechne. Nowy Porządek Świata (NWO) jest realizowany. Ludzie żyją wojną globaliści, realizują AGENDĘ 2030.”

  Rozumny człowiek widzi tendencje i przewiduje. Idio.ta nakręca się emocjami aktualnymi tylko na dany moment, a potem udaje ofiarę, jak go chwytają za mordę.