Prześlij dalej:

Jak działają media? Prymitywnie, schematycznie, monotonnie, ale zazwyczaj skutecznie. Specjalistom z tej branży doskonale znany jest efekt kuli śnieżnej, który polega na wielotygodniowym pokazywaniu fragmentu rzeczywistości, istniejącej zresztą do zawsze, jako rzeczywistość „ogólną”. Jeśli pies zagryzie dziecko i ta informacja pojawi się na medialnym topie, co akurat jest zrozumiałe, to najbliższe dni będą wypełnione dziesiątakami agresywnych psów gryzących ludzi. Jedni zaczynają ścigać się z drugimi, aby rozgrzanej publice dostarczyć nowych wrażeń i w efekcie nikt już nie pamięta, jak to się zaczęło i dlaczego się kończy pogryzieniem psa przez człowieka.

Niezwykle istotne jest to, że lawiny nie da się odwrócić pstryknięciem palca, gdy się media i publika zafiksują na jednym temacie, to „Mama Madzi z Sosnowca” staje się bezkonkurencyjnym serialem. Rozkład dnia jest w stanie zmienić tylko nowa tragedia lub sensacja i wtedy scenariusz się powtarza, rusza nowa lawina. Taki proces właśnie się rozpoczął i gołym okiem widać, jak w sekwencji coraz bardziej idiotycznych „sensacji” głupieją nawet inteligentni ludzie. Pies, który zagryzł dziecko tak napędza adrenalinę, że teraz problemem jest pies, który szczeka na kota, bo „tak się zaczyna tragedia”. Co bardziej otumanieni, zaczynają krzyczeć, że szczepiony mops niczym nie różni się od chorego na wściekliznę pitbulla – jeden pies.

Wędka została zarzucona i bardzo wielu połknęło haczyk, widząc degrengoladę tam, gdzie jeszcze dwa tygodnie temu dosłownie nikt nie widział problemu. Pierwszy kamień się potoczył i jeśli tym kamieniem uda się zatłuc jedną ofiarę, to dalej lawina potoczy się własnym i nieprzewidywalnym torem. Do 13 października podobnych akcji, jaką obserwujemy obecnie, będzie jeszcze dziesiątki, a ponieważ co niektórzy wpadli w „moralny” amok i zaczynają bredzić: „nie ma znaczenia, czy chodzi o zaproszenie posła na pokład samolotu, czy o Amber Gold”, to grunt został przygotowany. Żeby było „zabawniej”, o „pieniądzach podatnika”, piszą „moraliści”, którzy obżerali się X razy na rautach i „tłitapach” rządowych, a ich redakcje żyją tylko i wyłącznie dzięki reklamom ze spółek skarbu państwa.

Chłopcy i dziewczęta, wy nie tylko wpisujecie się w przygotowaną dla „opozycji” kampanię autorstwa TVN i GW, wy po prostu bierzecie w niej czynny udział. Co gorsze grzebiecie przy kabelkach przygotowanej bomby, jak smarkaci, żeby zaspokoić ciekawość i sprawdzić, czy i jak bardzo to może pierd…ć. Bawcie się, są wakacje, tylko żebyście w nowym roku szkolnym i politycznym nie płakali, wycierając gile w łokieć, bo łapki wam przy samej dupie pourywa. Niczym magiczne zaklęcie powtarzałem, że PiS może przegrać tylko sam ze sobą, ale bardziej zaczynam się bać, że PiS może przegrać z własnym zapleczem medialnym i „intelektualnym”. Nie ma gorszego czasu i miejsca na takie zabawy i proszę mi nie ściemniać, czy mówiąc po chłopsku, dupy nie zawracać, że tu o wasze standardy moralne chodzi, bo ja was znam, prawie wszystkich i wasze biznesy też.

Strony

Źródło foto: 
33219 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. No to się teraz rozkraczeni -porozrywają na amen ,jak to sobie poczytają .
  Felieton trafiony 100/100 ...brawo Piotrze !!

 2. avatar

  z drugiej strony, jak się głosi odnowę moralną ( Dobra Zmiana , wystarczy nie kraść i temu podobne ) i wie się, że po drugiej stronie towarzystwo tylko czeka na najdrobniejszy błąd to robienie jakichś durnych oszczędności w budżecie domowym i latania na odpusty, które odbyły się trzy dni temu jest czystą głupotą. Nie dziwię się, że Ziemkiewicz ochrzcił Kuchcińskiego ksywką Von Nogaj...

 3. avatar

  S....yńscy nocnikarze zniszczyli przyzwoitego człowieka a PiS się wypiął na Bieszczady i Podkarpacie. Policzek dla tamtejszych samorządowców. 

  P.S. Portret imiennika Pańskiego Akagi:

  Nazwa niefartowna od czasu bitwy pod Midway obok Kaga, Soryu i Hiryu.

   

 4. Brednie -> dla opozycji obecna ekipa nie ma prawa do niczego: ani tak jak teraz do latania samolotami, ani do jezdzenia samochodami. Tylko debil sie do takiej wizji sklania- i nie wazne czy z Lewicowo-Teczowego Music-Boxa, czy z prawej strony. 

 5. Niestety, są ludzie, którzy łapią się na trolling, i ochodzo dołączają do awantury, którą każdy rozsądny człowiek powinien zignorować. :(

 6. Aby nie kontynuować tej awantury należałoby zrobić audyt wykorzystania samolotów rządowych np. za ostatnie 10 lat. Szczególnie dokładnie należałoby się przyjrzeć powodom korzystania z tych samolotów. Warto wiedzieć czy samolot został uruchomiony by wyprowadzić pieska na spacer, czy by wziąć udział w jakieś państwowej uroczystości.

  Co do osób towarzyszących, to mają one prawie żaden wpływ na koszty. Samolot pali tyle samo z jedną czy kilkunastoma osobami na pokładzie. Czynniki zewnętrzne takie jak kierunek i siła wiatru oraz wysokość przelotu mają wielokrotnie większy wpływ na zużycie paliwa. Poza tym największym kosztem takiego rządowego samolotu jest to że w ogóle istnieje, czyli koszt jego amortyzacji i serwisowania. Jest on  praktycznie niezależny od tego, czy maszyna lata, czy nie.

 7. Dymisja to już historia, a mnie bardziej ciekawi kto będzie nową marszałkinią Sejmu i jak Radek Fogiel rozegra to medialnie.

 8. brawo Radek Fogiel. Czy jutro będzie show PiSu?

  Kogo obstawiacie jako następną marszałkinię Sejmu, M. Wassermann czy M. Gosiewska?

 9. Przede wszystkim PiS, rękoma tego tchórzliwego, żydowskiego lokaja wprowadza demoralizację w Państwie, nie stając po stronie właśnie prawa i sprawiedliwości, wartości i prawdy, nie rozliczając największych afer.

  Tchórzliwie stoi na straży układu z Magdalenki; "My nie ruszmy waszych, Wy nie ruszacie naszych".

  Na przestrzeni 4 lat tylko jeden człowiek okazał się mężem stanu, jeśli można tak powiedzieć o duchownym: to Profesor, Arcybiskup Marek Jędraszewski. Bo w wierszu Ziutka Szczepańskiego jest i czarna śmierć i czerwona zaraza. Obie to dzieci żydowskiej zarazy, tak jak tęczowa zaraza. Żydówka Azari, ambasador,  przecież, szła w tęczowym pochodzie. To tak jakby się podpisała pod tym. Ale kto powie, że czarna śmierć (finansowanie Hitlera przez żydowskie banki: Morgan and Co, Samuel and Samuel, Kuhn, Loeb and Co, Mendelsohn and Co. itd), czerona zaraza (żydostwo, wiadomo) i tęczowa zaraza to dzieci tej samej, żydowskiej zarazy???

  Kto ma odwagę, nazwać rzeczy po imieniu???

 10. Gdybym był jakimś Sorosem to bym zasponsorował kilku "prawicowych" dziennikarzy by dalej dęli w tę trąbę. Nie ma skuteczniejszej dywersji niż podgryzanie przez "swoich". Tak zwani prawicowi dziennikarze robią teraz więcej szkody niż wszystkie wyborcze i tefałeny razem wzięte. Ciekawe czy im się będzie dobrze rozwozić pizzę po dojściu do władzy totalnych.

  Co do lotów Kuchcińskiego et consortes, jedyne co mnie dziwi to ilość uroczystości, które musieli "obskoczyć". To musi być radykalnie zredukowane. Najważniejsze osoby w państwie to nie celebryci do wynajęcia i muszą mieć czas na wypoczynek i kontakt z rodziną. Inaczej się wypalą i nie będą robić dobrze tego, do czego zostali wybrani.

 11. Strony