Reklama

Zna Czytelnik takie powiedzenie? Jakie takie?

Zna Czytelnik takie powiedzenie? Jakie takie? No to takie, wie Czytelnik jakie. No, że co wolno wojewodzie to nie tobie, prawda. Ooooo! I po co te słowa, właśnie dlatego się redakcja krygowała z cytowaniem, że się redakcji od razu pomyślało jak się to aluzyjnie skończy.

Reklama

Nic z tych rzeczy Drogi Czytelniku, nic z tych rzeczy i nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że pewnym stwierdzeniem popisał się Achim Brudziński alias Jojo, ścigany przez kolegów z akademika za czyny podkradające kieszonkowe. Tenże Achim Jojo wyleciał z brawurową myślą, którą i wojewodzie strach wypowiedzieć: „Jarosław Kaczyński nie jest geniuszem, bo na polskiej scenie politycznej jest miejsce tylko dla jednego geniusza. A jest nim "dotknięty przez Boga" Donald Tusk”. Teoretycznie można uznać za ironię, ale co orzeknie koleżeński sąd partii PiS to już ciężko przewidzieć. Z drugiej strony jak rozebrać te stwierdzenia na czynniki pierwsze to wcale nie takie głupie.

Pierwsze zdanie jest absolutnie prawdziwe, a ostanie autentycznie zabawne i też niestety prawdziwe, bo cytowane z innego Achima Jojo, niejakiego Nowaka Jojo. Takie to mamy Rzeczypospolitej koleje, jakie posłów chowanie. Nie udaje nam się schować posłów tak, żeby ich nie było widać, słychać i poczuwać się do wstydu. Ciekawe jaki będzie wyrok koleżeńskiego sądu? Czy poseł Gosiewski wygłosi jakiś moralitet o chrześcijańskich technikach rozwodu? Czy poseł Hofman wykona wyrok przez ogolenie posła Jojo? Jeśli tak, to obaj koledzy posłowie się nie napracują, bo Gosiewski w robieniu z siebie idioty jest wprawny, a poseł Jojo Brudziński łysy.

Reklama