Reklama

Sz.P. Mikołaj Rey

Reklama

Małopolska kawaleria 21PUN poddała się w roku 2005 przeglądom, ponieważ traktowaliśmy pana jako eksperta i przyjaciela. O Szwadronie Niepołomickim nic nie potrafi pan powiedzieć z tej prostej przyczyny, że jak pan podczas pobytu w Niepołomicach w roku 2007 próbował zwracać uwagę na usterki w umundurowaniu, to ułani z Niepołomic chcieli pana pobić. (…) Pan próbuje przedstawić nasze panie i naszą formację jako flejtuchów i brudasów i to, szanowny panie bzdura. To właśnie my mamy najlepiej obszyte mundury, a nasze panie w mundurach to szyk i elegancja, i tutaj na pewno pana nie pobiją jak pan znajdzie usterki i porzygane mundury jak u innych.

(…) Pana opinie o MK21PUN uznajemy za próbę robienia złego wizerunku naszemu stowarzyszeniu, ze względu na dotychczasowe, pozyskiwane fundusze od pana Jana Znamca za występy w Krakowie i walkę o możliwość przyszłych pozyskiwań.

(…) Jak powinien wyglądać mundur, Zbigniew Burzyński doskonale wie, bo realizuje wychowanie przez mundur od sześćdziesięciu lat. (…) Nie tylko więc pan ani pan Jan Znamiec, który pojawił się z szablą na początku XXI wieku, chcecie pozytywnego przekazu obrazu kawalerii II RP dla potomnych. Jest tutaj miejsce na współpracę a niekoniecznie na konfrontację i dominację.

Krakowski Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego powstał w 1988 roku i został doskonale wyszkolony. Występował dla Krakowa ponad 100 razy, budząc zachwyt i wyciskając łzy patriotycznego wzruszenia u oglądających.

Doskonale wyszkoleni kaskaderzy konni to zespół, którego panu nie udało się wychować i wyszkolić. Nie udało się też panu Janowi Znamcowi. Na przełomie 2004 i 2005 roku, pan Jan Znamiec podkupił kaskaderów wyszkolonych przez Pana Henryka Bugajskiego i rozpoczął tworzenie Szwadronu Niepołomickiego zarejestrowanego dopiero w roku 2005. Teraz w Szwadronie Niepołomickim nie ma już kaskaderów od Pana Henryka Bugajskiego i Szwadron nie za dużo może pokazać.

Marek Eustachiusz Kiersztyn
Prezes Małopolskiego Klubu
Rekreacji i Turystyki Konnej
im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich

 

Panowie, zamiast pisać bzdury, czasami warto się zastanowić, co się pisze. Nigdy nikt ze Szwadronu Niepołomickiego nie podkupił sekcji kaskaderskiej. Szwadron Krakowski, jak wtedy nazywała się ta organizacja, zamienił się w Szwadron Pana Bugajskiego i niektóre osoby uznały, że nie ma sensu ciągnąć tej farsy dalej i odeszły. Tak właśnie stało się z kaskaderami, lecz chcąc dalej kultywować tradycje, nawiązali kontakt z Janem Znamcem. Kolejnym problemem jaki zauważyłem, jest straszne oczernianie naszego kolegi i autorytetu rotmistrza Mikołaja Reya. Każdy powinien brać z niego przykład w sprawach noszenia munduru, troczenia siodeł wojskowych, jak i regulaminów i władania bronią białą.

Ułan Grzegorz Wojtaczka
Dowódca I Sekcji Liniowej
8 PU im. J. Poniatowskiego.

 

Dziadki wojenne bardziej niż historyczne, kultywują tradycje pieniactwa, gryząc się między sobą jak psy o panienkę. I chwała Bogu. Harmonijnej współpracy Szwadronów Niepołomickich ze Szwadronami Nadwiślańskimi, Kraków mógłby finansowo nie przeżyć.

Reklama

18 KOMENTARZE