Prześlij dalej:

Czuję się winny całej sytuacji, bo sam się dałem nabrać jak dziecko. Większość krytyków i dociekliwych analityków działalności Owsiaka skupia się na dwóch nazwach: „Mrówka Cała” i „Złoty Melon”. Poniekąd słusznie, ale „Złoty Melon” to tylko słup, zwykła „fakturownia” i dystrybutor kasy. Z kolei „Mrówka Cała” była drugim po „Ćwierć Mrówki” pomysłem na wydojenie kasy z WOŚP, ale ten pomysł od lat słabł z uwagi na bliskie pokrewieństwo osób nazw i biznesów, co nawet zwolenników zaczęło razić. Ostatecznie w 2014 roku właścicielka firmy Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zamknęła interes, gdy sąd w Złotoryi, na mój wniosek, zaczął się przyglądać milionowym wpływom na jej konto.

Gdzie w tym wszystkim jest moja wina? Ano w tym, że już od roku 2009 na dużo większą skalę Owsiak zaczął robić biznes z „zięciem” córki Aleksandry Owsiak, niejakim Jackiem Stacherą. Nie w „Mrówce” Niedźwiedzkiej-Owsiak, ale w dwóch słoniach Stachery trzeba szukać najdorodniejszych „Złotych Melonów”, co też przy pomocy ustawy o dostępie do informacji publicznej uczyniłem, o czym za chwilę. Kim jest Jacek Stachera? Jedno z tych cudownych dzieci WOŚP, które do fundacji przyszło dosłownie z ulicy! Owsiak uwielbia takich współpracowników, bo wie, że tacy są najwierniejsi i pójdą za nim w ogień. W identyczny sposób trafiła do fundacji główna księgowa Dorota Pilarska, której wiedza jest, łagodnie mówiąc, wątpliwa, no i tak samo trafił do WOŚP najwierniejszy z wiernych – rzecznik Krzysztof Dobies.

Ponadto prywatnie Jacek Stachera od lat jest „partnerem życiowym” i ojcem dziecka Aleksandry Owsiak. Zawodowo jest/był (?) zatrudniony w Fundacji WOŚP i w „Złotym Melonie”. Fakt, że był zatrudniony nie ulega wątpliwości, ale czy nadal jest i na jakich warunkach, to jedno z tych pytań, na które Owsiak i WOŚP pomimo wyroku WSA http://orzeczen... nie odpowiedzieli. Jednak najbardziej Jacek lubi własne biznesy i ma/miał ich kilka. Najnowszy to knajpa w Warszawie „Pasta Fresca” https://www.fac.... Mnie od dawna interesuje inna firma o ostrej nazwie Tabsco i umowy Stachery z Owsiakiem, dlatego zadałem następujące pytania:

1. Czy Pan Jacek Stachera jest zatrudniony w Fundacji WOŚP, a jeśli tak proszę o przesłanie kopii wszystkich dokumentów za rok 2015 potwierdzających pobrane przez Pana Jacka Stacherę wynagrodzenie, zarówno w związku z umową o pracę jak i umowami o dzieło/zlecenie za rok 2015.

2. Czy Pan Jacek Stachera jest zatrudniony w należącej do Fundacji WOŚP spółce powiązanej „Złoty Melon”, a jeśli tak proszę o przesłanie kopii wszystkich dokumentów za rok 2015 potwierdzających pobrane przez Pana Jacka Stacherę wynagrodzenie, zarówno w związku z umową o pracę jak i umowami o dzieło/zlecenie za rok 2015.

3. Proszę o przesłanie kopii wszystkich faktur wystawionych Fundacji WOŚP przez firmę:

Tabasco Jacek Stachera
ul. Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
NIP: 527-234-12-84

oraz kopii umów cywilno-prawnych zawartych pomiędzy firmą Tabasco Jacek Stachera, a Fundacją WOŚP za rok 2015.

Proszę o przesłanie kopii wszystkich faktur wystawionych spółce powiązanej „Złoty Melon”, należącej do Fundacji WOŚP, przez firmę:

Tabasco Jacek Stachera
ul. Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
NIP: 527-234-12-84

Strony

Źródło foto: 
93597 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. Przeprowadzenie skrupulatnego audytu w owsiakowych fundacjach będzie testem pisowskiego państwa. Przekonamy się czy jest to godne szacunku Państwo Polskie czy też kamieni kupa wraz z dwoma cielesnymi dodatkami.

   

 2. Od dawna popieram taki postulat. Niestety przeprowadzenie takiego audytu byłoby dla PiS samobójstwem politycznym, bo nasze społeczeństwo w przeważającej mierze jest porażająco zdemoralizowane. Wystarczy przypomniec ostatnie wybory samorzadowe i obecną histerię wokół śmierci p.Adamowicza. Audyt u Owsiaka na pewno ujawniłby gigantyczne oszustwa, a tak zwany przeciętny polski wyborca zareagowałby na to zapewne tak samo, jak zareagował na sprawę dr. Garlickiego w 2007 roku. Więc PiS nie ma wyjścia. Jeśli chce zrealizować swoje reformy, musi utrzymac władzę. A żeby urzymać władzę musi udawać, że tej "żaby" nie ma. Przykre to, ale prawdziwe.

 3. Niestety problem w tym, że PiS ze strachu, by za bardzo się nie narazić chwiejnemu elektoratowi, wstrzymał de facto reformowanie państwa. Teraz po prostu administrują. To zaczyna mierzić twardy elektorat, który chciał prawdziwej reformy państwa.

 4. Bo prawda jest taka, że ludzie uczeni nieprawdy przez dziesiątki lat chętniej uwierzą w kolejne kłamstwo, niż w fakt że byli oklamywani.

 5. avatar

  No bo kto odważy się głośno powiedzieć, tak dałem się zrobić w ciula? Nieliczni.

 6. To prawda!

  Komuna zdemoralizowala pokazna czesc spoleczenstwa, a III-RP dokonczyla dzielo... stawiajac "kropke nad "i"" ;)

 7. avatar

  Już od kilku lat mówi się, że większą krzywdę polskiemu społeczeństwu wyrządził Michnik przez pierwszych kilka lat liberalnej "demokracji" niż tamta komuna przez całe 45 lat.

 8. Teoretyczne państwo to i teoretyczne biznesy, ale za to z prawdziwą milionową kasą. Teoretyczni politycy niech sobie wynajmą też teoretycznych głosujących na nich, bo tych realnych będzie coraz mniej ...

 9. avatar

  a oto wpis na wPolityce.pl - mowa miłości pełno gembo: 

  Albert

  12 minut temu

  Mać Kur*a jest jak g0wno, które przylepiło się do statku (WOŚP) i wrzeszczy "płyniemy".

 10. avatar

  jaki niezweryfikowany? znowu awaria serwera?

  na początek dobrego wieczoru podaję przykład mowy miłości wosp, wpis na wPolityce.pl: 

  Albert

  12 minut temu

  Mać Kur*a jest jak g0wno, które przylepiło się do statku (WOŚP) i wrzeszczy "płyniemy".

 11. avatar

  jaki niezweryfikowany? znowu awaria serwera?

  na początek dobrego wieczoru podaję przykład mowy miłości wosp, wpis na wPolityce.pl: 

  Albert

  12 minut temu

  Mać Kur*a jest jak g0wno, które przylepiło się do statku (WOŚP) i wrzeszczy "płyniemy".

 12. avatar

  jaki niezweryfikowany? znowu awaria serwera?

  na początek dobrego wieczoru podaję przykład mowy miłości wosp, wpis na wPolityce.pl: 

  Albert

  12 minut temu

  Mać Kur*a jest jak g0wno, które przylepiło się do statku (WOŚP) i wrzeszczy "płyniemy".

 13. avatar

  "patrzę dwa razy w lewo i raz w prawo"

  Prawidłowo jest: patrzę w lewo, w prawo, w lewo. Poważnie, no chyba ze w UK.

 14. Na tweeterze padło stwierdzenie cyt:

  "z tego co widzę wyrok II SAB/Wa 557/16 nakazuje właściwe rozpatrzenie wniosku o informację, a nie nakazuje udzielenie informacji zawartej w pytaniach. wg sadu powinna być formalna decyzja odmowna, którą bedzie można skarżyć"

  i odpowiedź Matki Kurki cyt:

  Wyrok czyta się cały, z uzasadnieniem. Sentencja zobowiązuje do wydania decyzji, a w uzasadnieniu wyraźnie jest napisane, że WSZYSTKIE PYTANIA NALEŻĄ DO INFORMACJI PUBLICZNEJ, A FUNDACJA JEST ZWIĄZANA USTAWĄ.

  I kolejny raz moim zdaniem nasz bloger nie ma racji. Jeśli bowiem była skarżona bezczynność, to korzystny wyrok oznacza, że zobowiązany ma wydać decyzję a sąd nie przesądza jaką. Jeśli zaś będzie odmowna to dopiero wtedy będzie się skarżyć odmowę.

  Przy całym szacunku dla Matki Kurki, trochę powścigliwości w ocenach prawnych by się przydało. Nie jest to jakiś wielki błąd ale przeciwnicy na to czekają.

 15. Jeżeli Ustawa nakazuje udzielenie informacji to "właściwe rozpatrzenie wniosku" oznacza tylko i wyłącznie udzielenie informacji. Nie ma możliwości zgodnie z Ustawą odmowy udzielenia informacji. Brak lub odmowa informacji jest "niewłaściwym rozpatrzeniem wniosku".

 16. ale co było skarżone, bezczynność czy odmowa udzielenia informacji ?

 17. W normalnym panstwie ten hochsztapler juz dawno by siedzial w wiezieniu!

 18. Strony