Owsiak za takie pieniądze jak Kijowski, to sobie zapachową jodełkę do Range Rovera kupi

Prześlij dalej:

Ktoś wydał wyrok na obrońcę demokracji, któremu marny koniec wróżyłem rok temu. Onet.pl opublikował materiały kompromitujące Mateusza Kijowskiego i jego żonę. Chciałoby się napisać, że „okazało się”, ale dla mnie było jasne od początku, że Kijowski robi biznes na frajerach. Tacy cwaniacy zawsze chowają się za jakąś szlachetną tarczą, tym razem padło na demokrację. Gdy się publika dowiedziała, że Kijowski z żoną przejadał składki członkowskie, na skromną sumę 90 tys. złotych (to co udowodnione), nastąpiła konsternacja wśród członków KOD. Stało się tak wyłącznie dlatego, że informacje opublikował Onet.pl., gdyby to zrobił Matka Kurka albo jakieś prawicowe media, Kijowski nie tylko zostałby męczennikiem, ale dostałby do puszki dwa razy więcej.

Pan „demokrata” jest wierną kopią Jurka Owsiaka, pod każdym względem, nawet miał tego samego mentora – Waltera Chełstowskiego, który Owsiaka nauczył robić biznesy na szlachetności. Kijowskiemu zarzuca się nepotyzm, wyprowadzenie z fundacji do firmy żony „zaledwie” 90 tysięcy złotych i z tego powodu podniósł się wielki szum. Od trzech lat piszę jak Jerzy Owsiak wyjmuje i obraca pieniędzmi z puszek dzieci, a dokumenty dotyczą MILIONÓW złotych i żadne media z topu nigdy tego tematu nie podjęły. Kijowski to jest pikuś, tyci, tyci, przy Jurku, który w świetle kamer kroi frajerów, aż miło i jeszcze wychodzi na obrońcę życia, bo bez niego dzieci poumierałby w szpitalach.

Od drugiego Finału WOŚP Owsiak robił biznes na dzieciach, wtedy powstała fundacja i od razu przykleiła się do niej firma Owsiaka i Chełstowskiego „Ćwierć Mrówki”. Obaj panowie kasowali publiczną telewizję za realizację głupawych programików satyrycznych. W krótkim czasie Owsiak pogonił Chełstowskiego i zamienił „Ćwierć Mrówki” na „Mrówkę Całą”, która należała do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Od tego momentu zaczął się biznes na całego, a gdy Owsiak z żoną powołał spółkę „Złoty Melon” możemy zacząć mówić od milionach przelanych z WOŚP do prywatnych firm. Oto podstawowe fakty z życia filantropijnej korporacji Owsiaków.

Schemat korporacyjny

schemat.png

1. Jerzy Owsiak wraz z zarządem powołał na stanowisku dyrektora medycznego swoją żonę Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, ona sama jako członek zarządu powstrzymała się od głosu, ale uchwałę podpisała.

Według sprawozdań pensja dyrektor medycznej zawiera się w widełkach 14 do 19 tysięcy.

2. W ramach ciała zwanego Konwentem Fundatorów Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak powołali spółkę „Złoty Melon”. Na jedynego członka zarządu i prezesa zarządu spółki wybrali Jerzego Owsiaka. Jedyną przedstawicielką Fundacji WOŚP na zgromadzeniu wspólników Konwent Fundatorów głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka wybrał Lidię Niedźwiedzką-Owsiak.

3. Głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka zdecydowano o wykupieniu za kwotę 1,5 miliona złotych wszystkich udziałów przez Fundację WOŚP w spółce „Złoty Melon”. Sprzedaż udziałów spółki, jako prezes jej zarządu, zatwierdził Jerzy Owsiak. Innymi słowy Jerzy Owsiak będąc prezesem zarządu „Złoty Melon” Sp. z o. o. i prezesem zarządu Fundacji WOŚP był jednocześnie kupującym i sprzedającym udziały spółki „Złoty Melon”.

Strony

349389 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. to nie jest firma żony tylko sp z o.o. mateusz jest prezesem i żona wice . za krs.

 2. Dużo zdrowia i sił w Nowym Roku dla Pana i dla nas wszystkich.

  Obyśmy doczekali się chwili, w której tego Króla Żebraków i Złodzieji wyświetlą ... bo przecież prześwietlony już jest.

  Tajemnica tego cwaniactwa tkwi w komercji ... za kilkanaćie procent kupuje sprzęt i pokazuje, że oto kupił i ponownie uratował ... już kolejne pokolenia od śmierci. Reszta idzie tam gdzie idzie ... wystarczy popatrzeć na pałac państwa O. ... pozostałe pieniądze " idą " w media ..., która komercyjna stacja medialna odmówi sprzedaży swojego czasu antenowego dla wielomilionowego budżetu ?

  obyśmy doczekali, życzę wszystkim !!!

 3. avatar

  W kraju, w którym za kradzież wafelka można nieźle beknąć...

  Dlaczego "nasza" telewizja nie mówi prawdy? Dlaczego po roku władzy PIS-u ten proceder nie jest przynajmniej pokazywany i napiętnowany? Komisja Amber-Gold gościła w TV do znudzenia a w tym przypadku co się dzieje? Nic?

  Jak to rozumieć? Coś mi tutaj nie gra. Tym bardziej, że TVP ma ponoć brać udział w tym roku w organizacji imprez. Nie sądzę, aby można było to tłumaczyć troską o utratę poparcia społecznego, czyli tzw. "pijar".

  Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to prawdopodobnie chodzi o pieniądze. Wietrzę jakieś dziwne powiązania finansowe. Przynajmniej to tak wygląda z zewnątrz.

   

   

 4. Oj, Jerzy, Jerzy...

  ...aż włos się jeży... 

   

 5. Jutro jest dzień zamkniętych hipermarketów. Będą strajki przed sklepami?

 6. Ja zaś z uporem : - " W górę Osła".Cóż, "Osioł" w górze,a sądząc z efektów zarówno w tej jak i ogólniejszej kwestii zdrowego blekotu mu zadano skoro nawet wisząc w górze gdzieś ma nie tylko razy co rusz spadające na zad ale i coraz to wyraźniejsze groźby rzeźnią.Przebudzenie będzie paskudne,Historia zatacza koło,tyle że Gnom zamienił powiernika,I nie mam na myśli stadka gwiazd.
   

 7. avatar

  troche trwalo zanim tasmy od "Sowy" zalatwily PO, a tu jeden dzien wystarczyl, najpierw "pierdu-pierdu" dostal chcicy na kolezanke partyjna, a teraz "kitka alimenciarz" zostal przez swoich odstrzelony, ....juz widze jaka Jarek ma zabawe :-)))

 8. Całkiem niezłą (albo lepszą) zabawę ma też Schet. Patrząc wedle zasady "kto skorzystał?" wygląda to tak: w dwa dni Schet ukatrupił dwóch największych konkurentów politycznych po swojej stronie barykady. A do tego miał możliwości (przez swoich ludzi), aby się tego wszystkiego dowiedzieć i puścić sprawę w ruch.

 9. avatar

  Schet owszem, ale on musi walczyc o przetrwanie, bo w tej chwili ma poparcie okolo 10%, "mlodzi" kwestionuja jego wodzostwo, a na domiar zlego "pierdu-pierdu" po wpadce probuje dogadac sie z PIS. Schet zrobil jedna rzecz madrze, ...trzyma pewien dystans od "kitki".

 10. Scheta juz dziennikarze pytaja czy to prawda ,ze byl w ostatnich dniach na nartach w Austrii .

 11. Dziwna sprawa. Dlaczego można czepiać się Kijowskiego za drobniaki, a Owsiak jest nietykalny? Przecie za KOD em nowoczesnym stoją silne państwa, międzynarodówka, i lokalne służby. Kto więc stoi za Owsiakiem? Może tylko sądy i urzędy kontrolne, z powodu poczucia wspólnoty ideowo- rodzinno-socjalnej. Może to wystarcza.

 12. avatar

  badz cierpliwy, na Jurasa tez przyjdzie czas, po przeczyszczeniu sadow nim tez zajma sie.

 13. avatar

  Może udziałowcy są lepsi?

 14. No właśnie " dziiwna". Syn milicjanta (i chyba nie szaraczka)  - PO czy PiS ta sama śpiewka,i to "o jeden dzień dłużej".Tyle że tu nie chodzi o UBeków,SBków,dekomunizajcję ale o system,,Historia zatacza koło a ci którzy zaplanowali ten manewr kierując wydarzeniami nie pozwolą zrobić mu krzywdy bo (nazwijmy roboczo)  stał się "zbyt medialny".No chyba że owa "krzywda" też miałaby być medialna,a więc dużo huku dla gawiedzi (igrzyska) a efekt podobny temu jaki woda czyni kaczce.Jurek chce "tylko"kasy,,,,,kasy za dyskrecje,on nie ma zapędów politycznych. To mała cena.
   

 15. avatar

  totalna opozycja nie potrzebuje PISu do samo zaorania, wystarczy ich tylko zostawic samemu;

  PO - sejmowi szperacze cudzych rzeczy;

  N - bunga, bunga na Maderze;

  KOD - "kitka" po wyroznieniach i nagrodach (UE za obrone demokracji) - oskubal skadki z puszek;

 16. Przede wszystkim nie należy ulegać moralnemu szantażowi, że "WOŚP ratuje zycie". Otóż na ten sprzęt, który WOSP kupuje dla szpitali, NFZ/państwo ma pieniądze. To są śmieszne kwoty w skali NFZ i państwa- mniej niż 1/1000 funduszy którymi dysponuje NFZ i jeszcze mniejsza w skali budżetu państwa. Ale skoro WOŚP kupuje, to państwo wyda takie pieniądze na co innego... To tak jak z zaproszeniem kogoś na obiad, kogoś kogo stać na jedzenie- nie można przecież wtedy mówić, że dzięki nam ta zaproszona osoba uniknęła głodu... 
  WOŚP wybrał na działalnośc kupowanie sprzętu bo to daje właśnie efekt propagandowy, pozwala głosić nieprawdę że "WOŚP ratuje zycie", "gdyby nie WOŚP, szpitale nie miałyby sprzętu ratującego życie" itd itp... Dzięki temu prawie wszyscy dają na WOŚP, o Owsiak uchodzi za zbawcę polskiej służby zdrowia... I może wtedy robić co chce, nikt mu nie patrzy na ręce, bo przecież "ratuje życie"...

 17. Schemat działań finansowych Kijowskiego https://twitter...

   

 18. Wejdźcie sobie na FB Mateusza Kijowskiego i poczytajcie komentarze wyznawców jego sekty, radzę mocno trzymać się fotela bo możecie spaść z niego ze śmiechu.  

 19. avatar

  No cała prawda

 20. Porównywanie Kijowskiego do Owsiaka jest mocno nie fair - owsiak jest rozliczany, że bierze przygarnął sobie małą część tego co przeznaczył na służbe zdrowia. Bardzo denerwuje mnie takie  wyliczanie co jeszcze mógł zrobić za te pieniądze...

  Kijowski oszukał cały KOD i dlatego został napiętnowany. To normalne, że organizacje charytatywne wypłacają pensje.

 21. Strony