Jerzy O. działa na szkodę WOŚP, „pompuje rekord”, a miliony przelewa do firm prywatnych!

Prześlij dalej:

Dlaczego dobrzy, empatyczni ludzie nie rozumieją na czym polegają manipulacje i kreacje księgowe w wykonaniu Jerzego O.? Ponieważ im się pokazuje emocje, płacz i śmiech dzieci, nie sztuczki magiczne oparte na wiedzy księgowej. Wiedza ta na pierwszy rzut oka nie jest przystępna nawet dla osób upoważnionych. W czasie pierwszych wokand wybitnie uczciwy Sędzia Sądu Rejonowego w Złotoryi Michał Misiak, też patrzył na mnie z lekkim uśmieszkiem, gdy wyjaśniałem, że główna księgowa WOŚP na zmianę nie ma pojęcia o czym mówi i kłamie w żywe oczy. Dopiero po godzinach wyjaśniania, Sąd wiele razy przyłapał Jerzego O., główną księgową Pilarską i rzecznika WOŚP, na kłamstwach. Dziś przedstawiam mechanizm pompowania "rekordu" i jednocześnie ewidentne działanie na szkodę Fundacji WOŚP w wykonaniu jej prezesa zarządu, Jerzego O. Księgowi, a nawet uczniowie liceum ekonomicznych, pojmą w lot o co chodzi, pozostałym niewtajemniczonym postaram się wytłumaczyć krok po kroku, jak Jerzy O. z realnej kwoty 32 500 zł uzyskanej z licytacji, zrobił 94 000,01 zł, odzyskując dla „Złotego Melona” należny podatek i obciążając fundację pustą kwotą darowizny. Proszę uważnie prześledzić kolejne kroki, warto poświęcić trochę czasu, żeby zobaczyć do czego Jerzemu O. służą słodkie i załzawione twarze dzieci, do czego służą mu wszystkie tandetne chwyty propagandowe, bo tego nawet nie można nazwać marketingiem, czy PR.

Na początek trzeba opanować podstawowe definicje. Finał WOŚP głównie składa się ze zbiórki publicznej, popularnie zwanej puszką, ale dodatkowo fundacja zbiera kasę przez Allegro, wpłaty na konto, wysyłanie sms i tym podobne. Na koniec każdej akcji Jerzy O. sumuje te wszystkie źródła wpływów i podaje „rekord”. Pisałem od lat, że to wielkie oszustwo i księgowa kreacja, ponieważ kwoty z tych źródeł zwyczajnie się nie bilansowały. Teraz dysponuję całym pakietem dokumentów i od razu wyjaśniam, że to zaledwie fragment napompowanego rekordu, nie pełna wartość. Wybrałem konkretny przykład, żeby pokazać udokumentowany mechanizm oszukiwania donatorów i opinii publicznej.

Kalendarium kreatywnej księgowości Jerzego O., czyli jak z 32 500 zł z Allegro zrobić 94 000,01 zł "rekordu"

1. 4 grudnia 2013 roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydaje decyzję, w której pozwala Fundacji WOŚP przeprowadzić zbiórkę publiczną w ramach tzw. 22 Finału. We wniosku i pozwoleniu nie ma słowa o licytacjach Allegro i słusznie, bo licytacje te nie podlegają ani ówczesnej, ani obecnej ustawie o zbiórkach publicznych.

pozwolenie_maic.png

2. 16 grudnia 2013 roku PLL LOT sprzedaje firmie „Złoty Melon” dwa bilety lotnicze o wartości 29 000,01 zł. Sposobem zapłaty jest barter, czyli usługa za usługę, o czym jeszcze będzie szerzej.

Jednocześnie do prasy zarówno Fundacja WOŚP, jak i PLL LOT przekazują fałszywe informacje, że bilety zostały bezpośrednio przez LOT ofiarowane Fundacji.

a. Komunikat WPOŚP

Strony

165063 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

52 (liczba komentarzy)

 1. W kazdym , w miare przyzwoitym i odrobine demokratycznym panstwie , ten facet poszedl by siedziec ! W POlandii zostal okrzykniety autorytetem i dobroczynca , bo wladzy POtrzebny byl organizator igrzysk . Smutne to , ale jest nadzieja , ze wkrotce "kurtyna opadnie" !

 2. dopiero rodza sie w wielkich "bulach". III RP istniala tylko teoretycznie (panstwo istnialo teoretycznie) o czym zawiadomily nas osoby piastujace najwyzsze stanowiska w tym niby panstwie.

  My musimy budowac praktycznie od nowa.

  Bo w III RP nie bylo juz z czego. Jako materialy budowlane POzostaly juz tylko (cytuje): chuj, dupa i z kamieni kupa oraz nienormalnosc.

 3. Zeby tylko Polska przezyla na tej "POrodowce" , bo Schetyna jako glowny POloznik nie daje nadziei na sPOkojny POrod !!!

 4. przeszłość agenturalną o ps. "Radek" i jest to niebezpieczny człowiek. Dział jako Radek już w latach 80-tych, a po układzie okrągłego stołu także w Układzie Wrocławskim, oto link: https://gloria.tv/media/7AmMwKR7tkk

 5. Zaczynał w domowych, resortowych klimatach, pod baczną opieką wysokiej rangi Oficera Polityczno-Wychowawczego. Następnie romans z WSI w spółce Carpatia, przygotowanie na młodzieżowym odcinku i ciach-mach pozycja w Radiu. Konkurencja dla spontanicznej Pomarańczowej Alternatywy i pacyfikowanie subkultur młodzieżowych,a wraz z Kubą Powiatowym zniszczenie niezależnych festiwali. Rozgłośnia Harcerska i kolejne, a gdy Chełstowski z Tereniew uznali, że trzeba do TV, to i pasmo się znalazło i różne świecidełka do zmonopolizowania rządu młodych dusz. Potem już tylko doszlifowywanie zacnego pomysłu "na chore dzieci nie dasz? " i karuzela nabrała obrotów - tak to się zaczęło. Ważniejsze chyba jest to, jak ta imprezka się zakończy. " Do wora, a wór do jeziora" - jak mawiał klasyk.

   

 6. avatar

 7. avatar

  edit
  nie bede sie powtarzal..ale czy jest ktos??KTOKOLWIEK??KTO JEST MNIE W STANIE PRZEKONAC ZE OWSIAK TO WSZYSTKO wymyslił sam i SAM TO WSZYSTKO OGARNIA???...powtorze ze trzymam sie opini ze swojego wczorajszego komentarza!!!!
  kluczem jest logistyka...a ja sie na logistyce znam....
  ...kiedys gospodarz pomstowal na puste idiotki ktore pracuja w fundacji ktore wyslały mu uwlaczajacy jego godnosci osobistej;jego zonie i rodzinie liscik....dlaczego zadna z tych dziewuch nie zostala nigdy nagrana przez jakiegokolwiek dziennikarza!!!??? z wypikselowana twarza i ze zmienionym glosem?????..wzorem wielu programow sledczych..chocby li takich jak moj ulubiony ekspres reporterów w 2-ce...A DLACZEGO??a dlatego ze jesli jurasek kogokolwiek w szadowym mlynie zatrudnia to sluzyc ma tylko jako PIJAROWA ZAGRYWKA by to wygladalo tak fajnie ze jest otoczony MŁODZIENCZYM ENTUZJAZMEM...a cala ksiegowosc jest KREOWANA gdzies indziej...Z RESZTA!!!!! DO DUPY z taką ksiegowoscia!!!!co to ma miec wspolnego z caritasem lub z klinika BUDZIK ...lub z krzyzowkami z dziecmi chorymi na porazenie mozgowo-dzieciece rozdawanych przez pracownikow tych agencji na ulicach????bez jaj....
  ŻADNYCH DOKUMENTÓW w rozumieniu O.P.P... NIE BYLO!!!!!!
  NIE MA!!!!!
  I NIE BEDZIE.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Myślę, że sam tego nie wymyślił i stoją za nim grube rybki....

 9. 1. W podtytule:
  Kalendarium kreatywnej księgowości Jerzego O., czyli jak za 32 500 zł z Allegro zrobić 94 000,01 zł "rekordu"
  zamiast "za 32 500 zł" powinno być: "z 32 500 zł", bo to zmienia znaczenie

  2. Pod tabelką z fragmentem raportu KRS "Złotego Melona":
  zamiast "podstępnych" powinno być "dostępnych".

 10. jakos bardziej pasuje do kontekstu i ogolnie do "jasnej sprawy" Jurka O.

 11. Strony