Jerzy O. działa na szkodę WOŚP, „pompuje rekord”, a miliony przelewa do firm prywatnych!

Prześlij dalej:

Dlaczego dobrzy, empatyczni ludzie nie rozumieją na czym polegają manipulacje i kreacje księgowe w wykonaniu Jerzego O.? Ponieważ im się pokazuje emocje, płacz i śmiech dzieci, nie sztuczki magiczne oparte na wiedzy księgowej. Wiedza ta na pierwszy rzut oka nie jest przystępna nawet dla osób upoważnionych. W czasie pierwszych wokand wybitnie uczciwy Sędzia Sądu Rejonowego w Złotoryi Michał Misiak, też patrzył na mnie z lekkim uśmieszkiem, gdy wyjaśniałem, że główna księgowa WOŚP na zmianę nie ma pojęcia o czym mówi i kłamie w żywe oczy. Dopiero po godzinach wyjaśniania, Sąd wiele razy przyłapał Jerzego O., główną księgową Pilarską i rzecznika WOŚP, na kłamstwach. Dziś przedstawiam mechanizm pompowania "rekordu" i jednocześnie ewidentne działanie na szkodę Fundacji WOŚP w wykonaniu jej prezesa zarządu, Jerzego O. Księgowi, a nawet uczniowie liceum ekonomicznych, pojmą w lot o co chodzi, pozostałym niewtajemniczonym postaram się wytłumaczyć krok po kroku, jak Jerzy O. z realnej kwoty 32 500 zł uzyskanej z licytacji, zrobił 94 000,01 zł, odzyskując dla „Złotego Melona” należny podatek i obciążając fundację pustą kwotą darowizny. Proszę uważnie prześledzić kolejne kroki, warto poświęcić trochę czasu, żeby zobaczyć do czego Jerzemu O. służą słodkie i załzawione twarze dzieci, do czego służą mu wszystkie tandetne chwyty propagandowe, bo tego nawet nie można nazwać marketingiem, czy PR.

Na początek trzeba opanować podstawowe definicje. Finał WOŚP głównie składa się ze zbiórki publicznej, popularnie zwanej puszką, ale dodatkowo fundacja zbiera kasę przez Allegro, wpłaty na konto, wysyłanie sms i tym podobne. Na koniec każdej akcji Jerzy O. sumuje te wszystkie źródła wpływów i podaje „rekord”. Pisałem od lat, że to wielkie oszustwo i księgowa kreacja, ponieważ kwoty z tych źródeł zwyczajnie się nie bilansowały. Teraz dysponuję całym pakietem dokumentów i od razu wyjaśniam, że to zaledwie fragment napompowanego rekordu, nie pełna wartość. Wybrałem konkretny przykład, żeby pokazać udokumentowany mechanizm oszukiwania donatorów i opinii publicznej.

Kalendarium kreatywnej księgowości Jerzego O., czyli jak z 32 500 zł z Allegro zrobić 94 000,01 zł "rekordu"

1. 4 grudnia 2013 roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydaje decyzję, w której pozwala Fundacji WOŚP przeprowadzić zbiórkę publiczną w ramach tzw. 22 Finału. We wniosku i pozwoleniu nie ma słowa o licytacjach Allegro i słusznie, bo licytacje te nie podlegają ani ówczesnej, ani obecnej ustawie o zbiórkach publicznych.

pozwolenie_maic.png

2. 16 grudnia 2013 roku PLL LOT sprzedaje firmie „Złoty Melon” dwa bilety lotnicze o wartości 29 000,01 zł. Sposobem zapłaty jest barter, czyli usługa za usługę, o czym jeszcze będzie szerzej.

Jednocześnie do prasy zarówno Fundacja WOŚP, jak i PLL LOT przekazują fałszywe informacje, że bilety zostały bezpośrednio przez LOT ofiarowane Fundacji.

a. Komunikat WPOŚP

Strony

167448 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

52 (liczba komentarzy)

 1. W kazdym , w miare przyzwoitym i odrobine demokratycznym panstwie , ten facet poszedl by siedziec ! W POlandii zostal okrzykniety autorytetem i dobroczynca , bo wladzy POtrzebny byl organizator igrzysk . Smutne to , ale jest nadzieja , ze wkrotce "kurtyna opadnie" !

 2. dopiero rodza sie w wielkich "bulach". III RP istniala tylko teoretycznie (panstwo istnialo teoretycznie) o czym zawiadomily nas osoby piastujace najwyzsze stanowiska w tym niby panstwie.

  My musimy budowac praktycznie od nowa.

  Bo w III RP nie bylo juz z czego. Jako materialy budowlane POzostaly juz tylko (cytuje): chuj, dupa i z kamieni kupa oraz nienormalnosc.

 3. Zeby tylko Polska przezyla na tej "POrodowce" , bo Schetyna jako glowny POloznik nie daje nadziei na sPOkojny POrod !!!

 4. przeszłość agenturalną o ps. "Radek" i jest to niebezpieczny człowiek. Dział jako Radek już w latach 80-tych, a po układzie okrągłego stołu także w Układzie Wrocławskim, oto link: https://gloria.tv/media/7AmMwKR7tkk

 5. Zaczynał w domowych, resortowych klimatach, pod baczną opieką wysokiej rangi Oficera Polityczno-Wychowawczego. Następnie romans z WSI w spółce Carpatia, przygotowanie na młodzieżowym odcinku i ciach-mach pozycja w Radiu. Konkurencja dla spontanicznej Pomarańczowej Alternatywy i pacyfikowanie subkultur młodzieżowych,a wraz z Kubą Powiatowym zniszczenie niezależnych festiwali. Rozgłośnia Harcerska i kolejne, a gdy Chełstowski z Tereniew uznali, że trzeba do TV, to i pasmo się znalazło i różne świecidełka do zmonopolizowania rządu młodych dusz. Potem już tylko doszlifowywanie zacnego pomysłu "na chore dzieci nie dasz? " i karuzela nabrała obrotów - tak to się zaczęło. Ważniejsze chyba jest to, jak ta imprezka się zakończy. " Do wora, a wór do jeziora" - jak mawiał klasyk.

   

 6. avatar

 7. avatar

  edit
  nie bede sie powtarzal..ale czy jest ktos??KTOKOLWIEK??KTO JEST MNIE W STANIE PRZEKONAC ZE OWSIAK TO WSZYSTKO wymyslił sam i SAM TO WSZYSTKO OGARNIA???...powtorze ze trzymam sie opini ze swojego wczorajszego komentarza!!!!
  kluczem jest logistyka...a ja sie na logistyce znam....
  ...kiedys gospodarz pomstowal na puste idiotki ktore pracuja w fundacji ktore wyslały mu uwlaczajacy jego godnosci osobistej;jego zonie i rodzinie liscik....dlaczego zadna z tych dziewuch nie zostala nigdy nagrana przez jakiegokolwiek dziennikarza!!!??? z wypikselowana twarza i ze zmienionym glosem?????..wzorem wielu programow sledczych..chocby li takich jak moj ulubiony ekspres reporterów w 2-ce...A DLACZEGO??a dlatego ze jesli jurasek kogokolwiek w szadowym mlynie zatrudnia to sluzyc ma tylko jako PIJAROWA ZAGRYWKA by to wygladalo tak fajnie ze jest otoczony MŁODZIENCZYM ENTUZJAZMEM...a cala ksiegowosc jest KREOWANA gdzies indziej...Z RESZTA!!!!! DO DUPY z taką ksiegowoscia!!!!co to ma miec wspolnego z caritasem lub z klinika BUDZIK ...lub z krzyzowkami z dziecmi chorymi na porazenie mozgowo-dzieciece rozdawanych przez pracownikow tych agencji na ulicach????bez jaj....
  ŻADNYCH DOKUMENTÓW w rozumieniu O.P.P... NIE BYLO!!!!!!
  NIE MA!!!!!
  I NIE BEDZIE.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Myślę, że sam tego nie wymyślił i stoją za nim grube rybki....

 9. 1. W podtytule:
  Kalendarium kreatywnej księgowości Jerzego O., czyli jak za 32 500 zł z Allegro zrobić 94 000,01 zł "rekordu"
  zamiast "za 32 500 zł" powinno być: "z 32 500 zł", bo to zmienia znaczenie

  2. Pod tabelką z fragmentem raportu KRS "Złotego Melona":
  zamiast "podstępnych" powinno być "dostępnych".

 10. jakos bardziej pasuje do kontekstu i ogolnie do "jasnej sprawy" Jurka O.

 11. Sam nie wiem, autentyk czy montarz - tak czy siak smieszne.

  Perelki to:

  0:50

  2:38

  https://www.youtube.com/watch?v=Kb582HOmpTc

 12. Pamiętasz Piotrze mój wpis? Pozwolę sobie zalinkować. Pozdrawiam i życzę udanych batali oraz dobrego nowego roku i nie tylko :)
  http://blog.wir...

 13. Owsiak, ten wrzut na dupie i wykwit III RP, prędzej czy później pojdzie pod sąd. Na chwilę obecną są sprawy o wiele ważniejsze, bunt płk. Duszy wiele mówi o morale wojska i służb. 

 14. avatar

  Owsiak to wrzód na dupie. Można go ewentualnie porównać do wyrzutu czyli krosty lub pryszcza na tejże, ale to umniejszy znacznie jego szkodliwość:-) 

 15. Rzadko zdarza mi się popełnić błąd, tym bardziej tak oczywisty. Za karę 100 razy: wrzód, wrzodem, wrzodu, a najlepiej i bezpieczniej czyrak lub szankier:-)

 16. przypadkowo nie zrobiłeś byka, wrzut na dupie jest OK. Wrzut na dupie tzn. wrzucony wrzód na dupę.

 17. avatar

  G@lluxie, zastosowanie wzoru "wrzód" x 100 x przypadki w piśmie lub mowie doprowadzi do powstania wrzodu na dłoni albo języku. Szankier jest o wiele bardziej niebezpieczny, bo to wrzód weneryczny. Żadnego z wymienionych Ci nie życzę:-)

 18. avatar

  a co na to Urząd Skarbowy i Prokuratura, jeśli taka istnieje w Polsce?

 19. .....KRZYCZEĆ HASŁO  Z "SEKSMISJI" KTÓRE URUCHOMIŁO WINDĘ !! COŚ MI SIĘ ZDAJE ,ŻE JURAS MIAŁ OSTATNIE ŻYCZENIE PRZED "EGZEKUCJĄ "ŻEBY  24 FINAŁ PRZEPROWADZIĆ .A POTEM ....a potem róbcie ze mną co chceta !

 20. Ale taki cud rozmnożenia przekrętów to rzecz niebywała!

  Matko Kurko! Dziękuję za pokaz kreatywnej księgowości...

 21. Droga Matko... Czytam Ciebie i tutaj i na Twitterze, ale chylę czoła za tę dokładną analizę i pokazanie krok po kroku tego mechanizmu.
  Jak kocham kurde kryminalistykę (zwłaszcza taktykę kryminalistyczną > myślenie) to jestem naprawdę pełen podziwu za tę analizę, gdzie każdy może zobaczyć ten mechanizm.
  Brawa za myślenie i ujawnienie tego mechanizmu.
  I jeszcze słowo o tej rodzinie, gdzie te pieniądze zostają w najbliższym otoczeniu...Chyba naprawdę jestem wielkim frajerem, bo nie wyjechałem z mojego kraju, walczę o uczciwe zdobycie pracy (5,6 lat prowadziłem blog o korupcji, nepotyzmie, tajemniczych zgonach), bez nepotyzmu, ale jednocześnie przez te ostatnie 8 lat nikogo!!! - dosłownie nikogo - nie interesowało to, że są ludzie w Polsce, którzy chcą zdobyć pracę uczciwie. Ale ok, walczę dalej, bo nie byłbym sobą, gdybym się poddał.
  P.S.Kawał dobrej roboty w tym artykule.

 22. Przecież za ten CIT-D z tą "darowiznę" Jerzy O. pownien już mieć karę za oszustwo podatkowe.
  A skoro to wierzchołek góry lodowej to.będzie dobrze. Pozmieniają się dyrektrzy US i mam nadzieję, że machina ruszy.
  Zastanawiają mnie pewne nieścisłości,
  w sprawozdaniu WOSP dot. środków zebranych w czasie 22. Finału 12 stycznia 2014r
  Z kwoty "46.712.912,65 zł" na początku,
  po podsumowaniu wydatków robi się "RAZEM: "50.264.231,19 zł" (strona 5)
  A Matka Kurka napisał o około kwocie 6 mln niższej od 52.448.765,49 zł
  Skąd? Przecież owe 50.264.231,19 zł raczej ma (a raczej powinno mieć) potwierdzenie fakturami zakupu sprzętu EDIT plus oczywiście faktury - przekręty na melona, itd)?
  Choć - o ile dobrze pamiętem - Matka Kurka pisała, że Jerzy O. nie chciał pokazać tych faktur, zasłaniając się tajemnicą handlową.

  Drugą kwestią jet dla mnie niewyobrażalne kurestwo Jerzego O., ktory powinien zakupiony sprzęt przekazywać w formie darownizy a nie wypożyczać i przywaszczać ! Czy takie przywłaszczanie jest w ogóle zgodne z prawem w kontekście działania jakiejkolwiek fundacji?

 23. sie na tym znam wiec postanowilem sie zarejestrowac i napisac ;)

  1. Zloty Melon nie powinna wystawiac faktury VAT na darowizne biletu. Nie wystawia sie FVAT na darowizny (kiedys wystawialo sie tzw. faktury wewnetrzne w przypadku darowizn, ale przedstawiony dokument nie spelnia tego wymogu). 

  2. Jezeli Zloty Melon odliczyla podatek VAT naliczony od zakupu biletu z LOT to dokonujac darowizny biletu na WOSP powinna spowrotem ten VAT naliczyc i zaplacic do urzedu skarbowego (jako VAT nalezny, w uproszczeniu). Jezeli ZM tego nie zrobila to moze miec zaleglosc podatkowa.

  3. Jezeli jednak ZM nie odliczyla VAT przy nabyciu biletu od LOT, to nie musiala opodatkowac darowizny VAT na rzecz WOSP.

  4. Pomimo wystawionej faktury, WOSP  nie miala prawa prawa od odliczenia VAT od nabycia pod tytulem darmym biletu od Zlotego Melona (skoro byla to darowizna, to nabywca nie moze odliczyc VAT ktory powinien zaplacic darczynca). Dodatkowo WOSP jako OPP prawdopodbnie nie prowadzi dzialalńosci opodatkowanej, wiec generalnie nie ma prawa od odliczenia VAT. Jezeli WOSP odliczyla podatek VAT to moze miec zaleglosc podatkowa.

  5. Inna kwestia to LOT i faktura na uslugi reklamowe od ZM. Mozliwosc odliczenia VAT z takiej faktury jest dyskusyjna jezeli to byla tzw. pusta faktura.

  Pzdr
  andrzej

 24. Jak w temacie.

  Gdy klarowałem mojej żonie, że nie zamierzam więcej dać ani grosza na WOŚP ze względu na niejasności, o których przeczytałem na tej stronie, moje małe dzieci zapytały mnie, czy Pan Owsiak jest złodziejem:)

  Oczywiście zapytały, bo były przez szkołę wkręcane w występy zdobiące finał WOŚP (co zresztą bardzo lubiły)

  Odpowiedziałem, że jeszcze tego nie wiem, ale jest wiele wątpliwości co do jego uczciwości.

  Wygląda na to, że w tym roku będę mógł z reką na sercu powiedzieć, że tak :)

 25. (Alez to prymitywne. Zbyt prymitywne. Az sie wierzyc nie chce. Mowie o tym konkretnym przykladzie.)

  1. Jak rozumiem tresc dzisiejszego felietonu, Jerzy O. narazil WOSP na straty w celu  uzyskania korzysci majatkowej w postaci mniejszej kwoty podatku do zaplaty z dzialalnosci w swojej wlasnej firmie Zloty Melon, tak? Aby wykreowac wyzsza kwote do niezaplacenia (zwolnienia) dokonal szeregu operacji ksiegowych? Pomijajac fakt, ze zlecal "sam sobie" (WOSP - Zlotemu Melonowi) uslugi, tak? Czyli "zarabial" podwojnie? Na zleceniach oraz na "pomniejszaniu" podatku?

  I mechanizm ten wydaje sie stosowac w innych podmiotach z ktorymi wspolpracuje WOSP a ktore naleza do jego zony, corek, wnuczki i "ziecia"?

  2. No dobrze ale w tym konkretnym przypadku mamy wirtualne 60k za ktore niczego WOSP nie kupila a ktore widnieje w papierach i "pompuje" rekord? Jak Jerzy O. z tego sie wytlumaczyl? (Wiem ze milczy i bedzie milczal albo nie bedzie pamietal podobnie jak jego gosc specjalny  Bronek). Jakos je musial jednak "wydac" czy cos za nie "kupic" lub gdzies "wrzucic w koszta"?

  3. I w jaki sposob "przekonal" kogos w zarzadzie PLL LOT azeby ten ktos w taki "dziwny" sposob podpisal umowe barterowa (na reklame) po tym, jak sprzedal bilety, o ktorych publicznie powiedzial, ze je podarowal? Przeciez mogl je od razu podarowac a nie sprzedawac (barter) w dodatku sam sobie ta usluge wykonujac? Na piekne oczy go przekonal? Czy ten ktos nie dzialal przypadkiem na szkode spolki? Skarbu Panstwa? Co na to odpowiedni minister? Co na to akcjonariusze? Czy to nie powinno byc podstawa do zawiadomienia do prokuratury?

  Refleksja:

  To by pokazywalo, wbrew temu o co pyta Zolw, ze Jurek O. dziala sam (z rodzina i przyjaciolmi) po prostu "namawiajac do wspolpracy" innych chetnych. Dlaczego? Poniewaz wydaje sie, ze jedynym parasolem nad Jurkiem O. BYL ten nad ideologia "robta co chceta", skoro przechodza az tak prymitywne walki. Ktos, kto mialby nadzor nad finansami tej operacji nie pozwolilby Jurkowi O. na taka prywate.

  Powiem tak: inteligentni mafiozi wiedza kiedy zalegalizowac nielegalne dochody i jak wyprac pieniadze ALE wiedza rowniez ze musza to zrobic, zeby dalej funkcjonowac jako zwykli, uczciwi (od pewnego momentu) biznesmeni i obywatele. Nie jest to latwe, trzeba zerwac ze starymi ukladami oraz przyzwyczajeniami i tylko nielicznym sie to udaje. Ci ktorzy sie nie legalizuja na zawsze pozostaja tylko przestepcami.

  Tutaj chyba mamy do czynienia z procesem odwrotnym.

  Jerzy O. z cala rodzina mogli spokojnie pobierac "swoja dole" za wykonana prace OFICJALNIE, bo i tak nastawienie ludzi jest takie, ze mu "sie nalezy" a i statut mu na to pozwala (moga wydac nawet 95% na rozwoj dzialalnosci). Jawnie. Transparentnie. W bialy dzien. Po cholere az takie kombinacje?

  Ale jak w calym PRL-u i PRL-bis mamy tzw. klamstwo zalozycielskie. W tym przypadku jest nim mit oddolnosci, spontanicznosci, dzialalnosci za darmoche a przede wszystkim BRAKU SCHOWANEGO SLOIKA Z PIENIEDZMI. Tylko frajerzy pracuja za 6 tysiecy!

  PO 25 latach grania glownie na uczuciach wolontariat, spontan, oddolnosc, serce jest juz chyba tylko po stronie kolejnego pokolenia "zmarznietych dzieci z puszkami". Reszta to dobrze zorganizowana, opakowana i rozreklamowana s(c)iema. Wiadomo, ze WOSP rozrosla sie w ciagu tych 25 lat i w pelni skomercjalizowala. Wyglada na to, ze Jurek O. z cala rodzina trzepie kase na wszystkim na czym tylko moze. Reklama, produkcja, wydawnictwa, muzyka i film, catering...jak to czlowiek-orkiestra.

  A wystarczylo w pewnym momencie uczciwie powiedziec: ja i moja rodzina mamy z tego "50 zlotych melonow" przepuszczonych przez nasze rodzinne firmy przez ostatnie 25 lat czyli srednio 2 duze banki rocznie (o ile dobrze rozumiem calosc cyklu publikacji Matki Kurki). Wystarczy ze takie pieniadze przeplyna przez firmy, zeby przy "kreatywnej ksiegowosci" cos z tego zostalo.

  Byc moze informacje takie ostudzilyby nieco zapal wolontariuszy i darczyncow a byc moze wcale nie.

  Co do Woodstock to, jak rozumien sledztwo dziennikarskie Matki Kurk, sprawa jest jasna: z pieniedzy pochodzacych z dzialanosci WOSP organizowany jest "darmowy" festiwal (ktory kosztuje grube miliony) jako podziekowanie dla wolontariuszy oraz darczyncow, na ktorym zarabia (poza "chujami zlamanymi" artystami) Jerzy O. z rodzina. Wydaje sie ze % od pieniedzy zdeponowanych na koncie bankowym na 1,5 roku nie pokrywa kosztow organizacji imprezy wiec Jerzy O. lamiac statut (wiec i prawo) przeznacza na ten cel czesc pieniedzy z darowizn (np. 1% podatku) oraz informacje te zataja przed darczyncami.

  Przy okazji jako organizator mocno nagina jesli nie wprost lamie prawo (30tys uczestnikow zgloszonych a faktycznie nawet 600tys) przy udziale lokalnych wladz i policji.

  Nawet wyciagniecie tych podstawowych faktow na swiatlo dzienne przez Matke Kurke nie bylo latwe i wymagalo spraw sadowych, zeby jakiekolwiek dokumenty doslownie wyszarpac.

  Teraz Jerzy Owsiak nie wykonujac wyrokow sadu postawil sie ponad prawem i stal sie Jerzym O.

  A to wydaje sie byc tylko wierzcholkiem gory lodowej.

  I jeszcze jedno pytanie z tych "z dupy" do samego Jurka O. (wiem ze czytasz Kontrowersje.net).

  Co sie stanie jak nastapi "koniec swiata" i Jurek O. z rodzina i fundatorami nie beda juz grac nawet "o jeden dzien dluzej"? Co sie stanie ze sprzetam w szpitalach: to jest darowizna z zastrzezeniem, ze nie moze isc w trzecie rece, czy tylko uzyczenie? Kto jest jego faktycznym wlascicielem? A co stanie sie z nieruchomosciami i innymi ruchomosciami nalezacymi do fundacji WOSP? Kto jest ich faktycznym wlascicielem? Zostana zlicytowane na cele statutowe? Jest jakis zapis regulujacy te kwestie?

 26. Poruszę pkt.2 bo nie rozumiem celu finasowego "pompowania rekordu"
  Przecież tą wirtualną kasę trzeba będzie wydać (co nie będzie trudne, zlecając jakies usługi do Melona, Mrówski i dalej) ale trzeba będzie od niej zapłacić VAT i podatek. Więc to mi się trochę kupy nie trzyma. Rozumiem że mechanizm z PiT-D może tutaj pomóc, ale to chyba nie ta skala.

 27. Nie wiem, nie wiem, nie znam się, ale tu mam coś takiego...
  Art. 17. ustawy o podatku dochodowym:
  "17.1. Wolne od podatku są:
  6c) dochody organizacji pożytku publicznego, o których mowa w przepisach o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - w części przeznaczonej na działalność statutową, z wyłączeniem działalności gospodarczej". 
  Jeżeli to dotyczy zbiórki WOŚP, a w sumie mogłoby, czemu nie? - to zagadka rozwiązana. PR kwitnie, pojęcie "rekordu" działa na tłum o zacięciu hazardzistów zgodnie z regułami psychologii (coś w stylu "W tamtym roku dałem zeta i wyszedł rekord, to teraz dam dwa zety i pobijemy kolejny!"), jedyny problem to faktycznie wydanie "wirtualnej kasy", ale jak sam Pan zauważył w końcu od czego jest żona, zięciu i dwie córki. I cały ten PR, marketing i manipulacja tłumem po raz kolejny kompletnie za darmo.    

 28. Dochody to nie wydatki. 
  EDIT:
  Poza tym, jeśli kasa idzie dalej -> złoty melon itd. (a idzie) to to już nie są opp i podatki płacą.

 29. avatar

  aaaaach tam zaraz nie MOŻE BYĆ prawda...
  wszystko co w lisienniku napisali jest ZAWSZE prawdą....!!!!!!!
  prosze zauwazyc ze to POtezna uderzenie w odradzajaca sie platforme wszytskich polakow!!!nastepca kierownika zostal wrzucony na "taśme"..I TO PRZEZ KOGO!!!przez redaktora lisa...a co to znaczy??ze panowie ze wsi odwrocili sojusze..
  dlaczego nic nie wyplyneło do tej POry na prezesa rumunskiej partii??i jak przewiduje..dlugo nic nie wyplynie??PO ma zostac zrownana z ziemia..a prawdziwa opozycja ma zostac rumunska partia....

 30. Strony