Kompendium "Wielkiej Ściemy"! 13 groszy do puszki 24 Finału WOŚP i portfela Jerzego O.!

Prześlij dalej:

Zbliża się 24 Finał WOŚP i czas na przedstawienie wszystkim Polakom, a szczególnie potencjalnym ofiarodawcom, kompendium wiedzy na temat biznesowej organizacji. W zeszłym roku napisałem tekst Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę" i to zestawienie nadal jest aktualne, wymagało jedynie uzupełnienia o nowe informacje, które prostują nowe kłamstwa. W rzeczywistości medialnej wizerunek Jerzego O. i Fundacji WOŚP jeszcze się jako tako trzyma, ponieważ stara technika propagandowa z jednej strony rozpowszechnia fałszywe obrazy krytyków, z drugiej milczy na temat prawdziwej twarzy firmy i jej szefa. Zupełnie się tym nie zrażam i z pełną konsekwencją przypominam jak jest naprawdę i co się kryje za parawanem „charytatywności” zbudowanym z radosnych twarzy dzieci. Zebrałem ponownie wszystkie najważniejsze pytania w jedną całość i przedstawiam obszerną „ściągę” z odpowiedziami, które składają się wyłącznie z faktów i dokumentów. Kto będzie chciał dokonać rzeczowej analizy zamiast ekscytować się zwyczajowym „to rzuć na tacę czarnym”, ten z całą pewnością nie będzie miał zmarnowanych 15 minut życia. Główny problem z Jerzym O. polega na tym, że on nie pomaga, ale szkodzi i to w wielu obszarach życia publicznego. Przeciw matematyce, logice i etyce bezlitośnie obnażających WOŚP i Jerzego O. wytacza się „moralny” slogan: „niechby nawet kradł, ale przecież dzieci ratuje”. Takie same argumenty są powielane w najbardziej patologicznych rodzinach, gdzie mąż i ojciec bije żonę, dręczy dzieci, przepija połowę wypłaty, ale jednak drugą połowę przeznacza na chleb z pasztetem i dzięki temu wszyscy żyją. Odruch serca to bezinteresowność, nie marketing, szantaż emocjonalny i setki kłamstw usprawiedliwiających cyniczne wykorzystywanie ludzkiej wrażliwości. 13 groszy na 24 Finał WOŚP.

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png
Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozciągnięciu wykresu na dwie strony.

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

zarobki.png
 
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
 
Dzieci w czasie Finału WOŚP

dzieciwosp.jpg dzieciwosp3.jpgdzieciwosp2.jpg
 
Jerzy Owsiak w czasie Finału WOŚP

owsiakf16.jpg owsiakmotor.jpeg owsiakkosmos.jpg

Strony

540081 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  nie to zebym zaś mendził..ale jak dotychczas nowy prezes TVP nie wypowiedział sie czy biuro marketingu i reklamy TVP jest w posiadaniu faktury od WOŚP za wykupienie czasu antenowego w dniu jutrzejszym..bo co na ten temat powie "chyba prezes" to sie nawet nie chce domyslac....

 2. avatar

  Może prezes czeka na ogłoszenie ''frekwencji wyborczej'' jutrzejszej zbiórki na  rodzinę owsiaka - aby w narodzie nie siać fermentu rewolucji, że ten pis  zabiera im ostatnie demokratyczne 'odruchy serca' '' robienia dobrze'' rodzinie owsiaków  będących w trudnej sytuacji finansowej - wszak  zycie  w luksusie  jest takie  cieżkie.... :)))))

 3. avatar

  moze..nie wiem...
  a czy mozna by bylo zapytanko o "fakturkię" z wospu ..zadac prezesowi TVP w "trybie o dostepie do informacji publicznej"..nie wiem..

 4. TVP jest w posiadaniu faktury od WOŚP za wykupienie czasu antenowego

  Znaczy że niby TVP ma płacić WOŚP? Czy może raczej, że TVP wystawiła WOŚP fakturę miałoby chodzić? Tak czy inaczej to akurat jest bez sensu, podobnie jak i obliczenie w tekście:

  Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

  Z punktu widzenia finansowego program w TV to zawsze jest zło konieczne wypełniające czas między reklamami; w TV publicznej są jeszcze dodatkowe obostrzenia na reklamy. Tak czy inaczej liczenie wejść WOŚP wg zasady "a gdyby ten czas na reklamy" jest absurdalne, bo tego czasu nie da się na reklamy. To, co należałoby wyliczyć, to porównanie do innych wypełniaczy czasu między reklamami, wpływ na oglądalność itp. i wtedy możnaby wnioskować czy transmisje WOŚP są korzystne czy nie.

  (Niemal na pewno nie są, co wynika z innych cyferek, ale na zupełnie inne wielkości.)

 5. avatar

  Cosik  ''nietęga'' mina owsiaka - no i czerwonych gatek brak.... chyba  już wie,  że  z   zbiórką  na rodzinę owsiakow będzie  podobnie  jak  ze ''zwycięskimi'' sondażami komoroskiego....

  aż jestem ciekawa  co to  będzie.....

  no i proces  13 stycznia z Matka  Kurka

 6. zestawienie w pigułce. Świetne, dzięki.

 7. Jedno z moich marzen , to zobaczyc Piotra Wielguckiego w roli dziennikarza prowadzacego final WOSP ! OJ BY SIE DZIALO ! Pewno nierealne , ale pomarzyc zawsze mozna !

 8. Panie Wielgucki, irytujesz mnie Pan swoim fanatyzmem. Zdarza się też Panu wypisywać głupoty na tematy, o których ewidentnie nie masz Pan pojęcia.
  ALE BEZDYSKUSYJNIE NALEŻY SIĘ PANU NAJWYŻSZE UZNANIE ZA KONSEKWENTE I SKUTECZNE DĄŻENIE DO ZDEMASKOWANIA ORDYNARNEJ HUCPY W WYKONANIU BEZCZELNEGO HOCHSZTAPLERA.

 9. Czytam to wszystko za każdym razem i za każdym razem (mimo że mnie mdli) mam jedną malutką, tyci tyci satysfakcję: nigdy nie dałam na to złodziejstwo ani grosza! Zawsze mi śmierdziało!

 10. Kochani, nie w temacie, ale na pewno Was zainteresuje. Dzisiaj w Trwam o 18.30 (ponadgodzinne), a potem w Radiu M. o 21.30 (prawie do północy) spotkanie z Antonim Macierewiczem. W sumie prawie cztery godziny, ale od tego trzeba odjąć czas na telefony od słuchaczy, jak zwykle nie zawsze mądre, a on cierpliwie odpowiada.

  Edit: Jutro w tychże godzinach i miejscach ma być spotkanie z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

  Teraz do tematu: Matko Kurko, wielkie i nieustające uznanie!!!

 11. Zaraz zaprogramuję telewizor, by nie umknęło..
  Matko Kurko,  dziękujemy za walkę i dotarcie do prawdy- wycinanie maczetą scieźki w gąszczu, i  ostry skrobak,  zdzierający  pozłotę warstwa po warstwie, do gołego. Do żywego..
  Prezes Kura na pewno ma konspekt, i zadziała sprawnie. Decyzja, odhaczone, decyzja, odhaczone, następna, następna..

 12. Zaraz zaprogramuję telewizor, by nie umknęło..
  Matko Kurko,  dziękujemy za walkę i dotarcie do prawdy- wycinanie maczetą scieźki w gąszczu, i  ostry skrobak,  zdzierający  pozłotę warstwa po warstwie, do gołego. Do żywego..
  Prezes Kura na pewno ma konspekt, i zadziała sprawnie. Decyzja, odhaczone, decyzja, odhaczone, następna, następna..

 13. Witam wszystkich obecnych- miejmy nadzieje,ze to poczatek konca hochsztaplera.Mamy nowy Rzad i trudno miuwierzyc,ze wreszcie media "przemowia faktami" pomimo,ze Prezydent Duda podarowal narty....moze On jeszcze nic nie wie?
  Po raz pierwszy doczytalem o procentach bankowych -sam glownodowadzacy powiedzial kiedys w prost,ze oodsetki naleza sie jemu-nie jest to doslowny cytat niestety.
  Zadziwiajace,ze nadal ma tyle wsparcia,tvp,policja,zero zainteresowania ze strony U.S. Moze z tej strony tzn. U.S nie podjeto jeszcze dzialan? 

 14. avatar

  a @--->londoner.
  witam.
  to nie jest takie proste..wszystko zaczeło sie w CARPATII..szybki koniec tego pajaca zalezy od kilku czynników..od nieustępliwych a nie "usłuznych"sędziów...od ludzi ktorzy zarzadzają mediami i biznesem..banki "liczące" pieniadze z "puszek"..bez zeznan wyzszych urzednikow bankowych co do tego "JAK TO JEST KSIEGOWANE" nic sie nie zmieni..bez odciecia koncernów od sponsoringu tez niewiele...
  ale kluczem jest poczatek..a poczatki juraska siegają CARPATII...
  p.s.
  SWOJĄ DROGĄ...pytanko...czy jutro do studia tvp2 zostana wpuszczone ekipy telewizyjne z takich stacji jak tv republika;tv trwam..radio wnet;niepoprawne radio..i kilka innych..bacznie sie temu bede przygladał..i bede furcał jutro na prezesa Kurskiego..jesli bedzie "CUŚ" nie tak...a z reszta..wg mnie wszystko jest NIE TAK..bo jutro nie powinno byc o hucpie nawet slowa w mediach..
  BANALNE PYTANKO:
  KTO MA ZAPLACIC ZA CZAS ANTENOWY?????????????????????????

 15. Jak z nim właściwie jest, kradł czy nie kradł ? Trwa jakaś dziwna maskarada wokół jego osoby, wiadomo wszystkim o co chodzi a nie ma dowodów winy. Coś jak z Alem Capone. Zresztą podobnych przypadków jest więcej. I mocno wierzę i chcę wierzyć, że niebawem powołana zostanie lotna brygada CBA – oddział nietykalnych z jakimś odpowiednikiem Eliota Nessa, który skutecznie dobierze się do dupy cwaniakowi a sprawa zacznie w końcu być normalna. Tymczasem normalnie wcale nie jest, co prawda wywalają ze stołków z bizantyjskimi odprawami na otarcie łez, odwołali arabskiego ambasadora, salon wyje, Komitet Obrony Draństwa wyprowadza komuchów na ulice i wszystko lub prawie wszystko. A co być powinno, czego lud oczekuje ? Amasadora w kajdanach i areszcie śledczym. Staruch mógł siedzieć do sprawy dlaczego nie może amasador ? Tych dlaczego jest więcej, chodzą wolno, drą mordy na KOD-zie a ja to widzę i mnie to ogromnie wk….wia. Nie słychać by ubowcom zmniejszyli do średniej emerytalnej emerytury a podwyzszyli ich ofiarom. Że co ? Że niecierpliwy jestem. Pewnie, że jestem i to jak cholera niecierpliwy. W chorobliwej wyoraźni jawi mnie się nowy układ, jakaś nowa II kreska, nieco cińsza od poprzedniej, wymuszona wrzaskiem zdrajców i wrcholstwa oraz głosami z Berlina i Brukseli. Zwariowałem ? Możliwe, trudno nie zwariować żyjąc w tej krainie nieustannego szczęścia, bezkarności łotrów sięgającej Targowicy. Mamy z tym problem, że łajdakom się wybacza a oni robią swoje. Alimenciarz chodzi po ulicy robi cyrk po czersku, zalego 80 tysięcy i co ? I nic ! Chodzi i pierd….i o zamachu na wolność. Zapewne na jego wolność w czynieniu skurwysyństw. Na marginesie mediów i nowego w nich dyrektora. Kiepski wybór. Gdy patrzę na jedną połowę waleta w czerskim zespole, i na właśnie wybrane jego odbicie, zastanawiam się nad kurską kartą, do kogo będzie należała ? Różowo nie jest, nadal widzę czerwone mordy w awangardzie ‘’prawdy’’.

 16. Po dawce goryczy winien jestem optymizmu. Chciałbym się wreszcie obudzić któregoś dnia, ranka bez lisich mord na Woronicza, bez agory na Czerskiej, bez żakowszczyzny w wyjaśnianiu czegokolwiek, z pomnikiem Adama M w skansenie komunizmu, na waleta, który zasłania sobie tyłek ostatnim nakładem swego organu. Czy doczekam ? Oby ! Czego Życzę wszystkim w zdrowiu, w pomyślności dla naszej znękanej ojczyzny. Wszystkiego Najlepszego w 2016 tym i następnych, oby lepszych !

 17. Dawno nie widziałam tak porządnego i merytorycznego przedstawienia sprawy.
  Kawał roboty!
  Matko Kurko! Czy ktoś Ci za to podziękował?
  Ja dziękuję.

 18. Panie Piotrze, dziękuję za naświetlenie spraw związanych z WOŚP. W naszym powiecie działa podobny miglanc w branży pomocy dzieci. Oczywiście coś pomaga, ale też dochodzą do mnie informacje o pewnych dziwnych sprawach. Czy można prosić o FAQ jak się zabrać za taki temat?

 19. Nie na temat , ale ten szwabski skurwysyn bez matury nie odpuszcza !  Cyt. " Rzad w Warszawie putinizuje europejska polityke"

 20. To jest własnie styl zachowania Schulza: sam ukradł i krzyczy "łapaj złodzieja!"

 21. Do drugiego szwabskiego skurwysyna (komisarza Oetingera) napisał minister Ziobro ostry list. Skurwiel Schulz jest z SPD, a skurwiel Oettinger z "chadecji" i ich partie tworzą rząd obecnej rzeszy, który kolaborując z Rosją w tym roku zaczyna budowę dwóch nowych nitek nordstream z Putinem czym wzmacniają i tak już mocną w rzeszy putinizację rzeszy.
  Wszystkie niemieckie skurwiele wyją, bo m.in. nałożony podatek bankowy to podatek w ich instytucje finansowe, a podatek od ich kauflandów i lidlów wchodzą w życie w kwietniu lub w maju. Niemieckich skurwieli zabolała też wizyta PAD w Chinach oraz spotkanie na szczycie w Niedzicy.

  PS.1 Jak Antoni uwali kontrakt na Caracale to w chórze z wyjcami z rzeszy zaczną wyć politycy znad Sekwany, narazie jeszcze nie wyją, bo póki co Caracali nie uwalono.

  PS.2 A tak w ogóle to ponad 50 sfałszowanych dokumentacji sekcyjnych pomordowanych w Smoleńsku (po upublicznieniu tej informacji przez niemiecki RMF "prokuratura" tego nie zdementowała) jest czymś niewyobrażalnym - niewyobrażalnym w tym sensie, że żaden polski dziennikarz się tym na poważnie nie zajął do tej pory.

 22. Z schulza i oettigera tacy niemcy jak z michnika Polak...

 23. http://www.dail...
  W wielkim skrócie...
  Mamy szach i za chwilę mat. Do końca miesiąca możemy mieć następujący scenariusz, jeśli nadal będzie obowiązywała ustawa 1066 o bratniej pomocy:
  1. 19.01 - nieuniknione unieważnienie wyborów
  2. 19-22.01 - nieuniknoine demonstracje uliczne
  3. 23-24.01 - nieunikniona bratnia pomoc
  Czy się mylę?

 24. avatar

  dla leszczy z KOD-u. Prawdziwi mężczyźni:

  https://www.you...

  Warto chyba rozpowszechniać, bo fajne :)

 25. Na zlosc Owsiakowi! Skoro sekciarze chca pobic rekord zbiorki "na zlosc" PiS-owi ja proponuje by kazdy kto bedzie czytal dzisiejszy felieton wrzucil do "puszki" zwanej abonamentem zebraczym na Kontrowersjach.net po 1 zlotowce! Tekst Kompendium "Wielkiej Sciemy" ma w chwili gdy pisze te slowa 37 199 odslon.

 26. to ja podaję jako kontrargument coś takiego.
  * rocznie płacę składki zdrowotne w wysokości 3348zł, są też tacy którzy płacą więcej i mniej. Od kilku lat to robią się już grube tysiące.
  * jeśli trafię do szpitala publicznego to nie interesuje mnie jakiego on używa sprzętu. Różna aparatura się znajduje w szpitalu publicznym i mnie nie rostrzygać skąd ona pochodzi. Jest w szpitalu publicznym.
  * jeśli chce być leczony niech jedzie do jednej z siedzib WOŚP i tam niech się leczy na ich sprzęcie.

 27. avatar

  a czy do studia tvp2 gdzie jest "sztab główny" zostaną dzis wpuszone ekipy z :
  -tv republika
  -tv trwam
  -niepoprawne radio
  -radio wnet
  ?????????????????????????????????????????????????????????

 28. Swoją dorgą PiS ma instrument, żeby zniszczyć Owsiaka raz na zawsze. Wystarczyłoby powiedzieć, że po zakończeniu zbiórki równowartość zebranych pieniędzy zostanie przesunięta z budżetu Ministerstwa Zdrowia na np. wsparcie mediów katolickich ;)

 29. Zajrzałem przed chwilą na strony internetowe Polskiego Radia. Do niedawna każdy z czterech programów miał tam prezentacje składu osobowego zespołu redakcyjnego. Dziś też mają (Jedynka - już bez "nieodżałowanego" Kamila Dąbrowy) - Z WYJĄTKIEM "TRUJKI", choć za niedawnych czasów szefowania tam Magdy "ożeu morze" miała!

  Czyżby w "Trujce" nastąpił "odstrzał do stanu zerowego"???!

 30. Strony