Kompendium "Wielkiej Ściemy"! 13 groszy do puszki 24 Finału WOŚP i portfela Jerzego O.!

Prześlij dalej:

Zbliża się 24 Finał WOŚP i czas na przedstawienie wszystkim Polakom, a szczególnie potencjalnym ofiarodawcom, kompendium wiedzy na temat biznesowej organizacji. W zeszłym roku napisałem tekst Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę" i to zestawienie nadal jest aktualne, wymagało jedynie uzupełnienia o nowe informacje, które prostują nowe kłamstwa. W rzeczywistości medialnej wizerunek Jerzego O. i Fundacji WOŚP jeszcze się jako tako trzyma, ponieważ stara technika propagandowa z jednej strony rozpowszechnia fałszywe obrazy krytyków, z drugiej milczy na temat prawdziwej twarzy firmy i jej szefa. Zupełnie się tym nie zrażam i z pełną konsekwencją przypominam jak jest naprawdę i co się kryje za parawanem „charytatywności” zbudowanym z radosnych twarzy dzieci. Zebrałem ponownie wszystkie najważniejsze pytania w jedną całość i przedstawiam obszerną „ściągę” z odpowiedziami, które składają się wyłącznie z faktów i dokumentów. Kto będzie chciał dokonać rzeczowej analizy zamiast ekscytować się zwyczajowym „to rzuć na tacę czarnym”, ten z całą pewnością nie będzie miał zmarnowanych 15 minut życia. Główny problem z Jerzym O. polega na tym, że on nie pomaga, ale szkodzi i to w wielu obszarach życia publicznego. Przeciw matematyce, logice i etyce bezlitośnie obnażających WOŚP i Jerzego O. wytacza się „moralny” slogan: „niechby nawet kradł, ale przecież dzieci ratuje”. Takie same argumenty są powielane w najbardziej patologicznych rodzinach, gdzie mąż i ojciec bije żonę, dręczy dzieci, przepija połowę wypłaty, ale jednak drugą połowę przeznacza na chleb z pasztetem i dzięki temu wszyscy żyją. Odruch serca to bezinteresowność, nie marketing, szantaż emocjonalny i setki kłamstw usprawiedliwiających cyniczne wykorzystywanie ludzkiej wrażliwości. 13 groszy na 24 Finał WOŚP.

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png
Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozciągnięciu wykresu na dwie strony.

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

zarobki.png
 
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
 
Dzieci w czasie Finału WOŚP

dzieciwosp.jpg dzieciwosp3.jpgdzieciwosp2.jpg
 
Jerzy Owsiak w czasie Finału WOŚP

owsiakf16.jpg owsiakmotor.jpeg owsiakkosmos.jpg

Strony

533150 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  nie to zebym zaś mendził..ale jak dotychczas nowy prezes TVP nie wypowiedział sie czy biuro marketingu i reklamy TVP jest w posiadaniu faktury od WOŚP za wykupienie czasu antenowego w dniu jutrzejszym..bo co na ten temat powie "chyba prezes" to sie nawet nie chce domyslac....

 2. avatar

  Może prezes czeka na ogłoszenie ''frekwencji wyborczej'' jutrzejszej zbiórki na  rodzinę owsiaka - aby w narodzie nie siać fermentu rewolucji, że ten pis  zabiera im ostatnie demokratyczne 'odruchy serca' '' robienia dobrze'' rodzinie owsiaków  będących w trudnej sytuacji finansowej - wszak  zycie  w luksusie  jest takie  cieżkie.... :)))))

 3. avatar

  moze..nie wiem...
  a czy mozna by bylo zapytanko o "fakturkię" z wospu ..zadac prezesowi TVP w "trybie o dostepie do informacji publicznej"..nie wiem..

 4. TVP jest w posiadaniu faktury od WOŚP za wykupienie czasu antenowego

  Znaczy że niby TVP ma płacić WOŚP? Czy może raczej, że TVP wystawiła WOŚP fakturę miałoby chodzić? Tak czy inaczej to akurat jest bez sensu, podobnie jak i obliczenie w tekście:

  Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

  Z punktu widzenia finansowego program w TV to zawsze jest zło konieczne wypełniające czas między reklamami; w TV publicznej są jeszcze dodatkowe obostrzenia na reklamy. Tak czy inaczej liczenie wejść WOŚP wg zasady "a gdyby ten czas na reklamy" jest absurdalne, bo tego czasu nie da się na reklamy. To, co należałoby wyliczyć, to porównanie do innych wypełniaczy czasu między reklamami, wpływ na oglądalność itp. i wtedy możnaby wnioskować czy transmisje WOŚP są korzystne czy nie.

  (Niemal na pewno nie są, co wynika z innych cyferek, ale na zupełnie inne wielkości.)

 5. avatar

  Cosik  ''nietęga'' mina owsiaka - no i czerwonych gatek brak.... chyba  już wie,  że  z   zbiórką  na rodzinę owsiakow będzie  podobnie  jak  ze ''zwycięskimi'' sondażami komoroskiego....

  aż jestem ciekawa  co to  będzie.....

  no i proces  13 stycznia z Matka  Kurka

 6. zestawienie w pigułce. Świetne, dzięki.

 7. Jedno z moich marzen , to zobaczyc Piotra Wielguckiego w roli dziennikarza prowadzacego final WOSP ! OJ BY SIE DZIALO ! Pewno nierealne , ale pomarzyc zawsze mozna !

 8. Panie Wielgucki, irytujesz mnie Pan swoim fanatyzmem. Zdarza się też Panu wypisywać głupoty na tematy, o których ewidentnie nie masz Pan pojęcia.
  ALE BEZDYSKUSYJNIE NALEŻY SIĘ PANU NAJWYŻSZE UZNANIE ZA KONSEKWENTE I SKUTECZNE DĄŻENIE DO ZDEMASKOWANIA ORDYNARNEJ HUCPY W WYKONANIU BEZCZELNEGO HOCHSZTAPLERA.

 9. Czytam to wszystko za każdym razem i za każdym razem (mimo że mnie mdli) mam jedną malutką, tyci tyci satysfakcję: nigdy nie dałam na to złodziejstwo ani grosza! Zawsze mi śmierdziało!

 10. Strony