Prześlij dalej:

Już na wstępnie pojawia się najprostsze pytanie, czy w tytułowej tezie zawarta jest jakakolwiek sensacja lub chociaż nowość? Poza „pandemią”, oczywiście nie, wszystkie dane potwierdzające tezę są do sprawdzenia i wielokrotnie były publikowane. W jaki sposób działa biznes Owsiaka i pod co jest ustawiony, też pisałem setki razy, ale to docierało do jednego odbiorcy na 1000. Dziś też nie mam złudzeń, że dotrze do 200 na 1000, za to mam nadzieję, że dodatkowo uświadomionych w skali 1000 uzbiera się 2 do 5. Zatem jeszcze raz najważniejsze informacje o brudnym biznesie Dyzmy Owsiaka i wydmuszce marketingowej WOŚP, w kontekście „pandemii”.

Kłamstwo naczelne, która biega po Polsce od zawsze: „Gdyby nie WOŚP, to byśmy poumierali, a w szpitalach nic by nie było”. Po pierwszych dniach pojawiły się w Internecie pierwsze ordynarne wrzutki, że „Owsiak kupił” 9 tysięcy respiratorów i 47 urządzeń typu ECMO. Co ciekawe do tej pory nie mamy ze strony WOŚP jakichkolwiek oficjalnych informacji, w czym Owsiak się specjalizuje. Dlaczego? Ponieważ prawda jest taka, że WOŚP praktycznie nie kupuje respiratorów dla dorosłych, natomiast ECMO kupiła sztuk dwie, z czego jedno jest już prawdopodobnie złomem. Na naszych oczach runął fundament kłamstwa Owsiaka i całej WOŚP – kupujemy sprzęt ratujący życie, gdyby nie WOŚP poumieralibyśmy, sprzęt jest w każdym szpitalu. Przyszedł kryzys i okazuje się, że jakby polskie szpitale bazowały na sprzęcie WOŚP, to trup słałby się gęsto. Co naprawdę WOŚP kupiła przez 28 lat można sprawdzić tutaj, głównie jest to szmelc po parę groszy i przede wszystkim meble szpitalne, od czasu do czasu na alibi jakiś grubszy sprzęt. Dane zostały wyciągnięte przez informatyka piszącego na portalu Twitter pod pseudonimem @szumrak2019 i pochodzą ze strony https://www.wos...

Następne legenda o WOŚP: „żeby tylko NFZ i państwo działało tak sprawnie, to mielibyśmy w szpitalach raj”. Brutalna weryfikacja wygląda tak, że mija drugi tydzień „pandemii”, a Owsiak nie zrobił nic, kompletnie nic. Puszcza jakieś durne filmiki na swoim „fejsie” o tym jak grać w warcaby i rzekomo uruchomił „Pokojowy Patrol”, który dostarcza zakupy osobom starszym, co jest oczywiście jedną wielką blagą, w praktyce żadnej realnej akcji nie ma. Jednak dopiero po tym, jak został przyciśnięty, również przez swoich fanatyków, wyszła cała nicość WOŚP i prymitywizm Owsiaka w oszukiwaniu ludzi. Nie wiem ile w tym prawdy, ale rzekomo minister Szumowski w odpowiedzi na zapytanie WOŚP przesłał zapotrzebowanie na 100 łóżek do intensywnej terapii. Reakcja Owsiaka? Jak zawsze stek bzdetów i pełen kabaret. WOŚP ma kupić 35 łóżek, zresztą nie wiadomo kiedy, bo ponoć tego sprzętu brakuje, co więcej producent według Owsiaka wyeksportował sprzęt do Grecji.

Strony

Źródło foto: 
46440 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. "... nie poświęcił 5-10 milionów na zrobienie marketingowego cyrku i pokazanie jak WOŚP ratuje Polskę "

  Bo kasa jest na lokatach terminowych i nie może jej ruszyć - nie planował zakupów w obecnym czasie.

   

   

 2. Ten cham i prostak to komunistyczny wypierdek, więc trzeba go potraktować po "komunistycznemu" - znacjonalizować (a może jakiś zarząd komisaryczny nad fundacją?) i przejąć środki (zabrać mu zabaweczki, przestanie być taki ważny). W sumie to nie są jego prywatne pieniądze. No i jeszcze to wszystko pod pod egidą: "Komitet wypierdolenia Owsiaka w Kosmos"!

 3. Aha, ale lekarstwa wziąłeś? Co z tego, że tu z pianą na ustach odpierdalasz wariata? To nie jest pierdolcu konstruktywne podejście.

 4. @juzernik

  Nie myśl sobie, że Miki te szalone pierdoły wypisuje ot tak sobie! On produkuje swoje brednie zawsze z jedną intencją: zaatakować Pis, Kaczyńskiego.  Za chwilę napisze, że "słabe państwo Pisowskie nie umie znacjonalizować WOŚP", a tylko mężny mąż Bosak wzniesie Polskę na wyżyny na swych barkach Terminatora... Takie wrzutki to specjalność wielbicieli Konfidencji. Nieustannie muszą udowadniać, że "pisowskie państwo" źle działa, nieudolnie, a w domyśle: Bosacze byłoby przecudne. Nawet gdyby podetknąć Mikiemu pod nos konstytucję, gdzie jak wół jest napisane, że wywłaszczenie (nacjonalizacja) jest dopuszczalne tylko na cel publiczny i za słusznym odszkodowaniem (czyli zabieramy Owsiakowi 400 mln zł i musimy wypłacić mu odszkodowanie 400 mln zł !), to Miki i tak napisze to "wina słabego państwa pisowskiego", bo jakby Ziobro chciał, to wykonałby jeden telefon i załatwione! Smutne jest to, że taki sposób myślenia przejawia nie tylko on. Ciekawe, co by powiedział Miki i malkontenci jemu podobni, gdyby Ziobro NAPRAWDĘ miał taką moc, że mógłby wykonać jeden telefon, aby jutro znacjonalizować majątek Mikiego, bez odszkodowania :) Taka refleksja im nie grozi.

   

 5. Aż trudno uwierzyć a jednak! Wreszcie spotkały się ciemne typy tego portalu. Juzernik, to ten wieśniak oderwany od wideł, chwalący się na tym blogu, że przewidział kryzys i już od lat robił zapasy złota, a na dowód pokazał zdjęcie paru baniaczków jakiegoś płynu. I drugi, żydowski chałat, wąchacz ruskich onuc, judzący (jak to żydzi) przeciw propolskiemu Ruchowi narodowemu. Dwie figury, jakże znamienne dla upadającej przed laty Polski: ciemny prostacki wieśniak i wredny, podpuszczający go antypolski żydowski chałat!

 6. Pozwolę sobie zamieścić ilustrację dotyczącą brytyjskiej reakcji na koronawirusa. Od tej pory taka reakcja będzie nosiła nazwę reakcji Monthy Pythona:

  https://joemons...

  A zwolennicy takiej reakcji trafią do klubu Monthy Pythona.

   

   

 7. Naprawdę dobre, ale ja się z reakcją angielskiego rządu zgadzam w 99%. Bezsensowny pierdolec i to światowy.

 8. Na zalinkowanej stronie znajdzie Pan aktualne dane powiązane z SARS-CoV-2 dla Włoch:

  https://www.wor...

  Jak Pan wytłumaczy śmiertelność we Włoszech na poziomie (dzisiaj) 43%? 

  Mamy tam już 3.405 ofiar śmiertelnych, zatem próbka jest reprezentatywna. I drugie pytanie -

  ile według Pana i po uważnymprzestudiowaniu danych statystycznych, mogą mieć Włosi ofiar śmiertelnych zarażonych COVID 19 zakładając, że epidemia nie wygaśnie tam jeszcze przez dwa miesiące? Proszę podać liczbę, opierając się na dotychczasowych statystykach.

   

 9. Na tym samym portalu znajdzie Pan dane ile osób umarło dzisiaj na grypę, na HIV, z przepicia i przepalenia, a także w wyniku aborcji. Są to naprawdę ogromne liczby. Ale tymi przypadkami śmierci nie można wystraszyć społeczeństw, a więc nie da się postrzyc owiec.

 10. Pan przecież wie, że nie chodzi o to, ile ofiar jest dzisiaj - ponieważ w skali włoskiej czy europejskiej nie jest to ilość przytłaczająca - a o to, ile takich ofiar może być jutro i pojutrze.

  W najbliższą niedzielę państwa europejskie dwukrotnie przekroczą ilość zachorowań w Chinach, a w kolejną niedzielę czterokrotnie.
  Proszę policzyć, kiedy kraje europejskie przekroczą 1 mln zarażonych, kiedy dwa miliony .... No i śmiertelność europejska na COVID 19 na razie na poziomie przewyższającym 40% (finalnie będzie mniejsza). Czy Pan zna inne choroby o podobnej ekspansji?
  Niech Pan sam dla siebie wykona najprostsze symulacje. Wszystkich skutków SARS-CoV-2 jeszcze nie znamy.

 11. Strony