Prześlij dalej:

Nic nowego pod słońcem, ale jednak skala przygnębia i to pewnie zasługa Internetu, który ludzką głupotę jednocześnie eksponuje i kumuluje. Dożyliśmy takich czasów, w których normalność, obecna w ludzkim życiu od zawsze, uzyskuje status wojny światowej. Wystarczy dosłownie kilka sekund i to średnio intensywnego myślenia, aby uporządkować powszechnie znane fakty. Po pierwsze mamy do czynienia z wirusem, którego poziom zjadliwości nie przekracza przysłowiowej grypy. Po drugie według najbardziej pesymistycznych statystyk, liczonych w sposób idiotyczny, bo nie od rzeczywistej liczby zarażonych, ale od stwierdzonych zarażeń, 95% pacjentów zdrowieje. Inne dane mówią, że około 80% populacji przechodzi przez wirusa bezobjawowo. Wreszcie grupą najbardziej zagrożoną, a właściwe jedyną realnie zagrożoną, są osoby starsze zbliżające się do 70 lat.

O jakim w związku z tym mówimy zagrożeniu? Oczywiście nie można powiedzieć, że o żadnym, ale w skali tego, o czym najczęściej mówią media, czyli pandemia, to jest najśmieszniejszy wirus na świecie. Przepraszam, byłby najśmieszniejszy, gdyby nie tzw. „świńska grypa”, która zakończyła się pełną kompromitacją WHO. Żeby mieć jakieś rozsądne odniesienie trzeba sięgnąć do poważnego wirusa i poważnej skali. Ostatnim takim wirusem był HIV i już pierwszy rzut oka nie pozostawia złudzeń, czym jest pandemia i jakie niesie za sobą tragiczne skutki. Około 78 milionów zarażonych i nie jest prawdą, że to choroba wyłącznie „pedałów”, ponad 3,5 miliona dzieci zarażonych, dodatkowo pacjenci po transfuzji krwi, zabiegach operacyjnych i heteroseksualni śmiertelnicy. Około 35 milionów ofiar, przy czym w pierwszych latach śmiertelność wynosiła 100%. Co się dzieje z takimi danymi? One działają na ludzi mniej więcej tak, jak informacje o miliardach ukradzionych z budżetu. Kompletnie abstrakcyjne miliardy nie mają znaczenia, jak tylko obywatel usłyszy, że wódka zdrożeje o 50 gr.

Piszę sobie ten felieton głównie dla siebie, żeby nie zgłupieć razem z tłumem, no i dla tych, którzy w tym szaleństwie też szukają pocieszenia. Problemem nie jest żadna wymyślona pandemia, tej po prostu nie ma, o ile używamy właściwej definicji i nie wyłączmy mózgu. Problemem jest skala rozprzestrzeniania się histerii i głupoty, przy użyciu tak niewielkich środków. Dziś nie potrzeba czołgów i gazu musztardowego, dziś wystarczy telewizor i Internet, aby wywołać i wygrać wojnę. Jeśli pospolity wirus, który po prostu wejdzie do katalogu infekcji, jak weszły: cholera, odra, czy „hiszpanka”, o nieporównywalnej zjadliwości, jest w stanie zatrzymać funkcjonowanie państwa, to następnym krokiem jest podkręcenie atmosfery o jeden stopień i przejęcie pełnej kontroli nad podbitym terytorium. Wszystkie te uwagi umieszczam poza kontekstem politycznym, przede wszystkim polskim, póki co piszę wyłącznie o zachowaniach masowych, które naprawdę mnie przerażają. Już nie mówię o wykupionym ryżu i mydle, chociaż nie zauważyłem, ani masowego mycia, ani produkcji gołąbków i risotto, ale ogólny amok i czarne wizje pomoru, za czym idzie cała seria idiotycznych zachowań, doprowadza do depresji.

Strony

Źródło foto: 
52588 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. Bardzo dobry felieton. Zdrowy rozsądek umiera pierwszy w takich sytuacjach. To, czego się obawiam jest to, że nasz system ochrony zdrowia "wystrzela się" ze wszystkich testów, masek i odzieży ochronnej zanim przyjdzie prawdziwy zalew zachorowań. Teraz mamy w Polsce dwadzieścia kilka przypadków, w tym dwa ciężkie - a panika z tego taka, jakby pół narodu miało wymrzeć. Już raz o tym pisałem, ale się powtórzę. W czasie ewakuacji po katastrofie w Fukushimie umarło 1600 osób, a samo stopienie rdzenia reaktora nie zabiło nikogo.

  Tylko Merkel pokazuje zdrowy rozsądek twierdząc że i tak większość z nas zachoruje, a trzeba się zająć tylko ciężko chorymi. Od siebie bym dodał że warto nasycić nasze szpitale respiratorami i stworzyć spory zapas masek HEPA oraz odzieży ochronnej.

 2. Prezydent Wrocławia przygotował we Wroclawiu polskie epicentrum epidemii, wydając zarządzenie, zabraniające koronawirusowi wstępu do szkół. 

  Szkoła podstawowa to kilkaset klebiących się dzieci, mieszających się biegających chodzących i dotykających wszystko naokoło, w małej zamkniętej grupie. Imprezy masowe to przy tym mały pikuś. 

  Na szczęście Premier Morawiecki lepiej rozumie, na czym polega bezpieczeństwo. 

 3. Zamiast zdublowanego wpisu, dopiszę coś jeszcze. W interesie "opozycji" jest jak największe rozdymanie tej paranoi. A nuż nasze Państwo nie wytrzyma i wszystko pierdyknie. Wtedy będą mogli się schylić po władzę. Będzie sobie leżała porzucona na ziemi i czekała na znalazcę.

 4. A Niemcy liczą ze LOT wystraszy się i odda Condora. Tak, Niemcy zaczną jeździć na wieś zamiast latać po świecie.. 

 5. Ale doradców Prezydenta Dudy i polityków PiS przebiło się, że zagrożenia zewnętrzne takie jak wojny czy epidemie mądrej władzy dodają sił. Niech się teraz opozycja przebije że swoim TSUE zamiast sie jednoczyć z rządem.. Powodzenia. 

 6. Z dostępnych danych wynika, że: 80% zachorowań przebiega bezobjawowo, ale osoby takie zarażają, koronawirus utrzymuje się w powietrzu przez dwie godziny, a na przedmiotach nawet przez trzy dni. Wirus ten zabija osoby starsze, ale nigdzie nie znalazłem informacji jaka jest jego śmiertelność w tej grupie wiekowej.

  Moim zdaniem, wirusa tego należy traktować poważnie jako zagrożenie dla sporej populacji ludzi. 

  Wirus ten powinien być nazwany imieniem Altiero Spinellego, wielkiego zwolennika pozbywania się osób starych i nieproduktywnych, komunisty oraz patrona Parlamentu Europejskiego.

  /edit/    nie wiem na czym oparta jest statystyka dotycząca wyzdrowień. Jest sporo przypadków powrotu zakażenia.

 7. Czy rzeczywiście nie ma się czym przejmować? A jeśli jest tak, jak twierdzi dr Francis Boyle?

   http://www.prisonplanet.pl/polityka/koronawirus_wyprodukowany,p1213168069

  To wtedy staje się przerażające. Mamy broń biologiczną, którą użyto celowo, czy przez zwykły wypadek wymknęła się spod kontroli. 

 8. Hmm ... nie rozumiem i nie czuję tego felietonu Gospodarza.
  Przecież, gdyby PIS poszedł za dyrektywami Matki Kurka, to opozycja wraz ościennymi nacjami (czyli tak naprawdę TYLKO ościenne nacje) zwalcowała by tę partię w jedną noc - 'Nie dość, że pozwalają umierać własnym obywatelom, to jeszcze zagrażają nam, ale my na to nie pozwolimy'! Tutaj PIS gra w grę narzuconą siłą i jak na razie, rozgrywa ją dobrze. 

 9. felieton Piotra dedykowany jest dla rozgarniętych czytelników...

 10. Niby tak... kilka tysięcy emerytów w te lub w tamte, komunistom i liberałom specjalnej różnicy nie robi, ale dla ludzi, to już jest pewien problem. 

 11. Strony