Prześlij dalej:

Przyznaję, że stawiałem na nieco inny scenariusz, chociaż w zasadzie on się nadal realizuje, ale w coraz mniej tajemniczej formie. W USA Trump rzuca bilion zielonych na „ratowanie gospodarki”, Johnson daje 350 miliardów funtów, u nas ma iść 212 miliardów. Takie straty w gospodarce wywołał modny wirus i wystarczył tydzień kwarantanny, aby doszło do światowego kryzysu. Mnie nadal trzyma przeziębienie, głowa trzeszczy i dręczą jakieś lekkie nudności, co sprawia, że mało rzeczy wydaje się śmiesznymi. Z modnego wirusa też się nie śmieję, bo ile można, natomiast pod nosem krzywię usta w grymasie przypominającym uśmiech, gdy sobie słucham tych wszystkich cudownych diagnoz.

Tymczasem rzecz jest prosta, mieliśmy rok 2008 i „kryzys”, by w roku 2009 dokończyć dzieła wirusem, nawiasem mówiąc bliźniaczym do tego współczesnego obłędu. Teraz nastąpiła korekta, zaczynamy od wirusa i konsekwentnie za rok należałoby odpalić „kryzys”, ale wnioski zostały wyciągnięte znacznie dalej i głębiej. Grillujemy dwie pieczenie na jednej paranoi, wtedy ciemny lud nie ma szans na odróżnienie, z której strony jest dojony. Tym sposobem „pandemia” przykrywa wszystkie załamania na wszystkich możliwych rynkach. Narodzie, pamiętasz jeszcze takie złowieszcze hasło „czarny czwartek”? Był to sądny dzień dla kredytobiorców hipotecznych, frank uzyskał rekordową cenę 4,31 zł. Ten dzień to prawdziwa pandemia, a popełnionych samobójstw do dziś nikt nie policzył. A wiesz narodzie jaki dziś mamy kurs franka? Na godzinę 13, w dniu 18 marca 2020 roku jest to dokładnie 4,26. Brakuje 5 groszy, które prawdopodobnie w najbliższym czasie dołączą do stawki.

Czy pamiętasz narodzie cenę baryłki ropy na poziomie 26 dolarów, co się przekłada na cenę diesla poniżej 4 zł? Jeśli ktoś ma mniej niż 20 lat, to nie ma prawa pamiętać. Kolejne podstawowe pytania i odpowiedzi znajdziesz narodzie w Internecie. Chcesz wiedzieć narodzie, że giełdy krwawią, to sobie sprawdź, bo w mediach jeszcze się o tym nie mówi. Za to bez trudu dowiesz się narodzie, że Chiny sobie poradziły z wirusem i tam produkcja ruszyła pełną parą. Wysyłają produkty po całym świecie, ciupagi do Polski, pióropusze i fletnie pana do Meksyku, plastikowe jurty do Mongolii i mrożone bułki hamburgerów płyną do USA. Największy problem z wirusem mają dwa kraje: Włochy i Hiszpania. Skąd się to bierze, to można całe tomy podręczników inżynierii społecznej napisać, ale nie będziemy się katować i poszukamy sobie tylko jednej informacji. Oba kraje mogą się „poszczycić” rekordowymi długami publicznymi, Włochów wyprzedzają tylko Grecy, Hiszpanie mają niewiele lepiej.

Strony

Źródło foto: 
51883 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Jak się wydaje, to możliwe są w tej chwili dwa przeciwstawne rozwiązania. Pierwszym jest doprowadzenie przez Wielką Lichwę większości państw do stanu niewypłacalności z tytułu zadłużenia ich budżetów oraz przejęcie ich aktywów i przyszłych przychodów z podatków, co zamieni obywateli tych państw w niewolników. Drugi to najpierw nagromadzenie długów a później solidarna odmowa ich spłaty przez państwa, co pogrąży Wielką Lichwę. Któryś z nich jest aktualnie realizowany, na razie nie wiadomo który.

 2. A tak swoją drogą, 3 4 lata temu pisałem że bardzo dobre byłoby stworzenie sprawnej obrony cywilnej. Jeśli nie całościowo, to chociaż na szczeblu centralnym. 

  Niestety, problemow na świecie będzie coraz więcej i powinniśmy mieć parasol ochronny. 

 3. Nic już nie będzie tak jak było. Można zapomnieć o umowach i traktatach. 

  Zupka z targu w Wuhan zresetowała wszystko.

 4. Zupka, targ jak i Wuhan to tylko pretekst do kolejnej operacji strzyżenia owiec. Od 2008 minęło już sporo czasu...

 5. Egon O. oby ten drugi.

 6. Jestem za! Coś mi się wydaje że Trump idzie w tym kierunku...

 7. A kim są nasi najwięksi wierzyciele? Bo od tego może zależeć czy będziemy spłacać czy nie.. 

 8. Kim by musieli być, żebyśmy nie spłacali?

 9. Egon O. czyli Trump jest przeciwko Wielkiej Lichwie? A my?

 10. avatar

  Jako najlepszy sojusznik razem z nim.

 11. Strony