Prześlij dalej:

Dziś o godzinie 12.00 Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie VIII Wydział Karny, w składzie: Przewodniczący: SSR Tomasz Bazan, ogłosił wyrok z prywatnego aktu oskarżenia Krystyny Pawłowicz przeciw Jerzemu Owsiakowi. Pani Krystyna Pawłowicz oskarżyła Jerzego Owsiaka o znieważenie, to jest o popełnienie występku z art. 216 k.k. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie w osobie SSR Tomasza Bazana uznał oskarżonego winnym zarzucanych mu czynów i warunkowo umorzył postępowanie na okres jednego roku próby.

Jest to już trzecie postępowanie sądowe, które Owsiak przegrał z Krystyną Pawłowicz, dwa poprzednie zakończyły się w I instancji uznaniem naruszenia dóbr osobistych Powódki, w sposób wyjątkowa wulgarny i niedopuszczalny. Sprawy cywilne dotyczył dwóch skandalicznych zachowań pozwanego. Po pierwsze promowania „hejterskiej” strony „Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos” oraz oszczerstw dotyczących rzekomego stosowania przez Powódkę praktyk w stylu ubeckim i stalinowskim. Po drugie Owsiak musi przeprosić za „seksistowską” wypowiedź:

Niech pani spróbuje seksu! Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać.

I właśnie za te „dowcipy” Owsiak został również uznany winnym znieważenia, czyli popełnił przestępstwo z art. 216 kk. Warto dodać, że to kolejny wyrok karny Owsiaka, który zapadł dokładnie w takiej samej formule. Wcześniej Owsiak został uznany winnym znieważenia piszącego te słowa Piotra Wielguckiego. Krystyna Pawłowicz wytoczyła jeszcze jeden proces karny, w związku z promowaniem „hejterskiej” strony „Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”, ale te zarzuty się przedawniły, ponieważ w przeciwieństwie do naruszenia dóbr, znieważenie i zniesławienie przedawniania się po roku lub trzech latach, w zależności o stanu wiedzy pokrzywdzonego. Tak wygląda stan prawny i wynik w pojedynku Krystyna Pawłowicz vs Jerzy Owsiak. Teraz Owsiak czeka na rozpoznanie dwóch apelacji cywilnych, co będzie miało miejsce na początku i w połowie listopada, a jak znam życie i Owsiaka, to pewnie wniesie apelację do sprawy karnej.

Nim przejdę do krótkiego podsumowania tych wspaniałych wiadomości i wcześniej znanych faktów, dodam jeszcze, że byłem świadkiem w jednym postępowaniu cywilnym i w postępowaniu karnym. Mam nadzieję, że mój udział nie zaszkodził, ale chociaż w minimalnym stopniu pomógł w sprawach. Do Warszawy mam 1000 km w obie strony, ale gdyby 19-letnia Fabia padała, poszedłbym na pieszo, żeby zeznać w sądzie kim jest i co tak naprawdę robi „świecki święty” Jerzy Owsiak.

Strony

Źródło foto: 
48712 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

4 (liczba komentarzy)

 1. Pani Krystyno, jest Pani cudowną Polką. Dziękuję!

  A Juras pewnie przewracał się na podłodze płacząc "kobieta mnie bije, kobieta mnie bije"... i bardzo dobrze

 2. Panie Kurka tutaj gdzie mieszkam takie spory nazywano :"udrami". Najpiękniej zostało to pokazane przez Kargula i Pawlaka w filmie "Sami swoi". "Udry" to wieczny, niekończoący sie spór sąsiedzki o... cokolwiek.  Nie ważny jest przedmiot sporu tylko pokazanie :" kto tu rządzi i jest górą".  Nie ma sensu podawanie J.Owsiaka do Sądu  o to co on powiedział, zrobił, jaki pokazał gest. Nie warto. Dlatego podziwiam Panią Krystynę że zechciało jej się iść na udry z J.Owsiakiem.

 3. Boguslaw Lysy! 

  Nie masz racji! Trzeba gonic te czerwone zarazy!;))

  Wyczuli w nas chrzescijanska "slabosc" i dlatego tak sie sadza! 

  Gonic PObolszewikow!!!

 4. Ziemkiewicza "przeproszenie na onet.pl", za grzeczne "obrazenie" KODowskiej bladzi, bedzie kosztowalo ponad 100 tys.?

  A ten UBecki syn, za wielokrotne obrazanie poslanki na Sejm RP pani Krystyny Pawlowicz,

  ma zaplacic tylko 10 tys. ??? 

  Jest to cos nieprawdopodobnego!!!

  Wszystkich tych czerwonych sQ***synow w czarnych togach wooon!!!

 5. Strony