Prześlij dalej:

Nadal nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć kto za tym wszystkim stoi i chociaż widać z grubsza komu to służy, to ciężko oddzielić sprawców od beneficjentów. Ogólne założenie, że możni tego świata pociągają za sznureczki jest oczywiście trafne, problem polega na podaniu konkretnych nazwisk, a nawet krajów. Każda z wrzucanych do przestrzeni publicznej teorii ma swoje plusy, ale jak mawiał klasyk, ma też i minusy, które wypaczają rzeczywistość i pozostawiają zbyt wiele domysłów. Jeśli pokażemy palcem na Chiny będziemy mieli sporo racji, jednak zaraz pojawiają się fakty nie pasujące do układanki. Biden miał być gwarantem porozumienia z Chinami i końca konfliktu razem z końcem pandemii, nic takiego się nie stało. Moja ogólna teoria jest taka, że wejść w ten bałagan było łatwo, ale wyjść jest bardzo trudno, bo zbyt wielu grubych misiów się na tym chaosie miodkiem karmi.

Nie zmienia to faktu, że błądzenie w tym obszarze nie ma, przynajmniej dla mnie, większego sensu. Nie chcę sobie i ludziom głowy zawracać poszlakowymi diagnozami bardziej opartymi na intuicji niż na stanie faktycznym, mówiąc językiem prawników. Za to jest inny obszar do wskazania, gdzie stan faktyczny układa się sam i nie pozostawia żadnych wątpliwości. Z grubsza wiemy komu to służy, natomiast w szczegółach da się wykazać kogo to zabija. Istnieją dwie grupy, które na „pandemii” przegrywają życie albo dorobek życia. Pierwsza to rzecz jasna słynni seniorzy, szczególnie ci najmniej „potrzebni” z Domów Pomocy Społecznej. Patrząc na statystyki zgonów widzimy jedno, ponad 90% ofiar „pandemii” stanowi właśnie ta grupa i nie należy zaczynać od 70+, ale od 60+, ponieważ w tym wieku lawinowo zaczynają się odzywać protesty organizmu. Ludzie starzy i schorowani umierają najczęściej i nie ma tutaj żadnej nowości, poza skalą i metodami „leczenia”. Zawsze było tak, że nie młodzi, piękni i bogaci stali na czele statystyk zgonów, ale biedni, starzy i chorzy.

Problem polega jednak na tym, że po zablokowaniu dostępu do szpitali i seryjnym podpinaniu do respiratorów, śmierć zbiera gigantyczne żniwo. Dodatkowo tych ludzi od początku śmiertelnie przestraszono, że są w grupie największego ryzyka i dzień w dzień im pokazywano najbardziej drastyczne przypadki zachorowań na zmianę z wypełnionymi prosektoriami i krematoriami. W dramatycznych warunkach, starsi opuszczeni i przerażeni ludzie, bez możliwości odwiedzin i fizycznego kontaktu z rodziną, za to z obecnością przebranych za kosmitów lekarzy i pielęgniarek, rzeczywiście mieli minimalne szanse na przeżycie. Co gorsza nie tylko nic się nie zmieniło, ale wprowadzono drugi etap i przyśpieszenie, mam na myśli „szczepionki”, po których statystyki znów podskoczyły. Najczęstsze powikłania łącznie ze zgonami, jak w Norwegii, dotykają starszych, schorowanych ludzi, którym z definicji nie powinno się podawać szczepionek dodatkowo osłabiających układ odpornościowy.

Druga grupa na odstrzał, to właściciele małych i średnich firm, innymi słowy coś pomiędzy klasą średnią i tą klasą, która do średniej aspiruje. Oni wprawdzie nie umierają w takim odsetku, jak osoby starsze, ale ich firmy jak najbardziej. Całe branże: hotelarstwo, gastronomia, fitness, rehabilitacja, rekreacja, biura podróży, mały transport, praktycznie są na wykończeniu. Kolejne represje dotyczą przede wszystkim wymienionych sektorów, gdzie jeszcze masowo nie weszły tak zwane „sieciówki”, czytaj monopole. Czy w tym działaniu jest przypadek, czy próba przejęcia i przerobienia na monopol? Naiwnością byłoby sadzić, że taki łakomy kąsek nie jest celem dla wielkiego kapitału, który przerobił choćby polski handel spożywczy na „Biedronki” i „Lidle”. Po odwróceniu łacińskiej sentencji widać gołym okiem, że pandemia zabija starych i schorowanych, którzy są „obciążeniem” dla systemu zdrowotnego i emerytalnego, z kolei pozostałe przy życiu prywatne małe i średnie firmy sukcesywnie dobija. Tyle wiemy na pewno!

Źródło foto: 
20620 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Szwajcarzy się wku...rzyli!.

  "Ogłoszone przez Szwajcarów Referendum odbierające rządowi kompetencje ogłaszania lockdownów jest przykładem niezawodnego działania Szwajcarskiej Demokracji Bezpośredniej i przykładem dla Polski i Polaków co jest najważniejsze w tej chwili dla nas. Rząd Szwajcarii będzie zobowiązany zgodnie z zapisami Szwajcarskiej Konstytucji wykonać wolę narodu/obywateli i zastosować się bezwzględnie do wyniku tego referendum. Obowiązuje tam prawny mechanizm demokratyczny, który zapewnia obywatelom realny wpływ na działania rządu we własnym kraju. To muszą wywalczyć sobie Polacy i to jak najszybciej!"

 2. Szwajcaria stanowi swoistą wyspę. Tam zanim przeniesie się przystanek autobusowy lokalna władza wpierw pyta o zgodę okolicznych mieszkańców. Może pozytywny wynik tego referendum stanie się pierwszą rysą tworzącą pęknięcie tego plandemicznego monolitu. Gdyby tak się stało to Szwajcarzy przejdą do historii. Oby!

 3. "...skandal i jeśli potwierdzą się wstępne ustalenia jakie zostały przedstawione przez Justynę Sochę to mamy do czynienia z niedbalstwem pracowników DPS, oszustwem przy wystawianiu zgody na szczepienie na covid-19 – a więc z zabójstwem osoby która w ogóle nie powinna być pod żadnym pozorem szczepiona – zgodnie z oświadczeniem Producenta Szczepionki na ulotce!!! W biały dzień w białych lekarskich rękawiczkach zabito człowieka tylko dlatego, że był stary, chory i niezdolny do osobistej obrony własnego życia oraz że był ciężarem dla Państwa Polskiego jako lokator DPS. "

 4. Ewidentnie celem "pandemii" są lockdowny. Już się zaczyna naganianie na kolejne ostrzejsze.. pierwszy z brzegu artykuł: 

  https://www.med...

  Skoro one są celem to trzeba szukać odpowiedzi kto na nich korzysta. Szczepionka to temat poboczny, koncerny zarabiają a politycy dostają łapówki ale to mimo wszystko temat zastępczy. Trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie kto korzysta z globalnej rozwałki gospodarki. Najbardziej popularny jest pogląd, że chodzi o maksymalne zadłużenie państw, żeby położyć łapę na zasobach naturalnych. Cała przyroda i geologia mają zostać sprywatyzowane. Zwróćcie uwagę, że w ostatnio zawetowanej przez Dudę ustawie o działach, Morawiecki próbował podporządkować sobie lasy i geologię. To jest wstęp do oddania zasobów kraju w zastaw za pożyczki na ratowanie zruinowanej przez "pandemię" kasy państwa.

 5. Wątek surowcowo-zasobowy wygląda bardzo prawdopodobnie (wręcz jest pewny), a lokdałny to środek do celu.

 6. Sądzę, że celem tej całej "pandemii" jest Wielki Reset i wprowadzenie komunizmu 3.0 na całej planecie. Zawłaszczenie zasobów naturalnych i przyrody to jeden z jego elementów. Aby tego dokonać najpierw trzeba zniewolić i zgnoić wszystkich ludzi oraz odebrać im własność.

  To, co najśmieszniejsze że głównymi macherami jest banda stojących nad grobem starców, z których Klaus Schwab jest najmłodszy i najbardziej sympatyczny. Niedługo Bóg ich z tego rozliczy, nie wyłączywszy wszystkich ich przydupasów.

  Jeżeli chodzi o tych, co stracą to jesteśmy nimi my wszyscy.

 7. Ostatnio ktoś miał pretensje do bezpartyjnego, że "sieje defetyzm". Chodziło o akcję otwieraMY. Teraz robisz to samo. Zamiast pisać "Jeżeli chodzi o tych, co stracą to jesteśmy nimi my wszyscy" zastanówmy się raczej, jak na tym nic nie stracić, a wręcz zyskać i zarobić!

  ;)

 8. Mówią w internecie, że u nas otworzyło się 20 tysięcy zakazanych (idiotycznym rozporządzeniem) działalności - restauracje, pensjonaty, hotele, fitnesy.

 9. Chiny rulezzz...  - konsekwentnie dążą do światowej dominacji. Po wyborach w USA robią porządek z UE.

  potwierdzają to nowe wiadomości >>> "o przemilczanych skutkach prezydencji niemieckiej"

  ...nie pozostaje nic innego tylko gromadzić zapasy rivanolu i pilnować, żeby w odpowiednim momencie zdążyć się w nim wymoczyć...   ;-)

   

 10. Gimby nie wiedzą co to rivanol....może to i lepiej....dla kumatych

 11. PROTEST przed siedzibą SANEPIDU w JELENIEJ GÓRZE:

  https://www.you...

 12. Nawet wśród seniorów chyba idzie kiepsko naganianie do szczepień, skoro jeszcze w czwartek etap 1a to byli seniorzy 70+, a od dziś są to seniorzy(?) 60+.